Zabójcze zmiany Wengera, Sunderland 1-2 Arsenal!

Zabójcze zmiany Wengera, Sunderland 1-2 Arsenal! 11.02.2012, 16:53, Rafal Mazur 3658 komentarzy

Po bardzo udanym tygodniu przyszedł czas na kolejny krok do przodu. Tym razem na drodze Kanonierów do zwycięstwa stanęła ekipa Sunderlandu, z którą podopieczni Arsene Wengera zmierzyli się na Stadium of Light. Spotkanie było o tyle ciekawe, że było pierwszą z dwóch odsłon pojedynku z gospodarzami, których Arsenal podejmie w następnym tygodniu w V rundzie FA Cup. Dzięki genialnym zmianom i kapitalnej formie Henry'ego, Kanonierzy rzutem na taśmę wygrali mecz 2-1!

Już na godzinę przed meczem kibice poznali pierwsze jedenastki, jakie miały stawić sobie czoła. Do składu Kanonierów powrócił Bacary Sagna, który zastąpił Francisa Coquelina. Była to jedyna zmiana, jakiej dokonał Arsene Wenger w swoich szeregach.

Dokładnie o godzinie 16.00 sędzia Neil Swarbrick rozpoczął gwizdkiem zawody, dając tym samym znak do wzmożonego dopingu kibicom.

Od pierwszych minut można było jasno stwierdzić, iż nie będzie to powtórka z pojednyku z Blackburn. Londyńczycy nie mieli już tak druzgocącej przewagi, a ich początkowe akcji pełzły na panewcy. Działo się tak głównie dlatego, że linia defensywna gospodarzy była dobrze zorganizowana i nie popełniała błędów.

Z biegiem czasu układ sił zaczął ulegać deformacji. To Arsenal przejął kontrolę nad grą w środku pola, jednak obrona Sunderlandu ustawiła swego rodzaju mur przed swoim polem karnym i nie dopuszczała do żadnego strzału.

W 22. minucie świetna akcja dwójkowa Chamberlaina i Rosicky'ego zakończyła się podaniem do Robina van Persie, który w okolicach 16 metra próbował oszukać obronę gości, ale jeden z nich powalił Holendra na ziemię. Koledzy z drużyny domagali się karnego, jednak arbiter pozostał niewzruszony.

W 37. minucie tłum kibiców Sunderlandu w niewybrednych słowach 'wybuczał' Pera Mertesackera, który miał rzekomo dotknąć piłki ręką. Rzeczywiście, Niemiec miał kontakt z futbolówką, ale było to tak przypadkowe, że sędzia nie podjął żadnej decyzji.

1 minutę przed końcem Robin van Persie został sfaulowany tuż przed polem karnym gości. Do rzutu wolnego przymierzył się Mikel Arteta, lecz jego uderzenie wylądował prosto na murze. Zaraz potem Neil Swarbrick odgwizdał koniec pierwszej części gry i zaprosił piłkarzy na przerwę.

Po 15-minutowym odpoczynku zawodnicy wrócili na plac gry, by walczyć o trzy punkty do ligowej tabeli. Od początku Arsenal rzucił się mocno do ataku, starając się kontrolować przebieg meczu, jednak nic z tego nie wynikało. Nadal utzrymywał się bezbramkowy wynik.

W 55. minucie nastąpił ogromny szturm na bramkę gospodarzy. Przez około 3 minuty, w okolicach 20 metra Kanonierzy wymieniali między sobą podania, szukając tej jednej luki, która umożliwiłaby strzelenie gola.

5 minut później kibice mogli oglądać kunszt bramkarski Wojtka Szczęsnego, który dwukrotnie zatrzymał znakomite strzały McCleana. W pierwszym przypadku Polak idealnie wymierzył lot piłki i, mimo że był zasłonięty, wyciągnął się jak struna. Natomiast w drugiej sytuacji futbolówka jeszcze skozłowała, nabierając dość dziwnej rotacji. Szczęsny był jednak nie do pokonania.

W 67. minucie z boiska zszedł Alex Oxlade-Chamberlain, który został zmieniony przez Thierry'ego Henry.

W 70. minucie Kanonierzy w ździebko kuriozalny i niecodzienny sposób stracili bramkę. Bacary Sagna podał futbolówkę do znajdującego się bliżej bramki Szczęsnego Mertesackera, który w niewyjaśnionych sytuacjach przewrócił się. Z tego prezentu skorzystał McClean i pewnie umieścił piłkę w dolnym rogu bramki Polaka! 0-1!

Kontuzja Mertesackera okazała się bardzo poważna, więc jego miejsce na murawię zajął Aaron Ramsey.

I oto po chwili kolejna niespodzianka. Mikel Arteta próbował uderzyć z dystansu, ale jego strzał został przyblokowany, po czym piłka wpadła pod nogi Aarona Ramseya. Walijczyk uderzył w prawy róg bramki gości, a futbolówka odbiła się od jednego słupka, ... potem od drugiego i znalazła się w siatce. 1-1

W 85. minucie słabo dysponowany Theo Walcott został zmieniony przez Arszawina.

W 91. minucie stało się coś, co przekraczało najśmiejsze oczekiwania sympatyków AFC. Po samotnej akcji Arszawina na skrzydle, rosyjski atakujący zdecydował się na wrzutkę do wbiegającego Henry'ego. Francuz strącił tylko futbolówkę tak, że Mignolet pozostał zupełnie bez szans! 2-1!

Kibice dosłownie ryknęli, a jedynymi słowami możliwymi do zrozumienia była przyśpiewka "Thierryyy Heeeenry, Thierryyy Heeeenry". Oczywiście do końca meczu nic nie uległo już zmianie, mimo że Sunderland rzucił się jeszcze do ataku. Sędzia jednak odgwizdał koniec spotkania, a fani The Gunners wpadli w ekstazę. Dzięki bramce Francuza oraz wobec przegranej Chelsea, londyńczycy wrócili na czwarte miejsce w tabeli. W tej sytuacji musimy również pochwalić Arsene Wengera, który pierwszy raz od dłuższego czasu przeprowadził 3 dobre zmiany. Miejmy więc nadzieję, że tą formę Arsenal utrzyma w najbliższym czasie, gdyż zbliża się okres decydujący o ich losach w tym roku.

Siema!
Pomoglibyście zrobić awanturkę na stronie multikina czemu dają nasz mecz w elblagu i zabrzu a w krakowie nie? Pomozcie zalatwic jakos w krk. Moze zadziala jak z cyfrą :-)

rvparsen komentarzy: 204114.02.2012, 00:39

demotywatory.pl/demotivator/show/3695027

Wajdos komentarzy: 163514.02.2012, 00:38

Słyszeliście o Hazardzie w Spursach?

101greatgoals.com/blog/france-football-claims-tottenham-have-beaten-arsenal-chelsea-to-eden-hazard-video-evidence/

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16814.02.2012, 00:37

@NineBiteWolf
Zemstę też czytałem lata temu, więc niewiele z tego pamiętam. :X

@rvparsen
Daj linka.

rvparsen komentarzy: 204114.02.2012, 00:34

Mój demot z Ramseyem trafił już na "polecane"

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16814.02.2012, 00:28

@Pingu
Rozumiem, że czytając Pana Tadeusza sączyłeś jego butelkowy odpowiednik, bo tak na trzeźwo to chyba ciężko. ;)

@conrete13
Eee no w podstawówce, gdy byłem przykładnym uczniem, to takie hiciory jak "Księga strachów", "Chłopcy z placu broni" miałem w małym paluszku. Teraz to głównie opracowania, lecz nie zawsze, bo coś tam jednak przeczytałem. :P

concrete13 komentarzy: 869814.02.2012, 00:15

Vandal - > dorzucając do tego Przedwiośnie ..i lekturę z dzieciństwa Dzieci z Bullerbyn to już koniec mojego czytania :)..Krzyżaków nie czytałem, Chłopów tylko trochę.. może jeszcze parę krótkich lektur i tyle, reszta to strzeszczenia:)

mskafc komentarzy: 579614.02.2012, 00:15

Serial Lalka skladal sie bodajze z 12 odcinkow, a kazdy trwal poltorej godziny.. nie wiem jak dalem rade.

Gol komentarzy: 14014.02.2012, 00:14

Upatrywanie szans pokonania Milanu poprzez zablokowanie Ibrahimovicia jest bez sensu. Milan nie ma jednego napastnika. Skoro nie on to równie dobrze może to zrobić Pato (szybkość) Robinho (drybling) El Shaarawy (przyśpieszenie) czy Lopez (zimna krew). Oczywiście wszystkich ich Allegri nie wystawi w podstawowym składzie ale nie ma co porównywać ich ławki rezerwowych do naszej bo wypadamy słabiej i mówię to ja.
Co do kontuzji to z Milanu nie wykuruje się tylko Aquilani i Gattuso z takich ważniejszych postaci. Boateng, Nesta, Pato i Abbiati wznowili treningi z zespołem i będą gotowi na LM.

--Robinho/Lopez----------Ibrahimovic

Ławka rezerwowych : Amelia, Zambrotta, Nesta, Antonini, Ambrosini, Seedorf, Flamini, Pato, Lopez/Robinho, El Shaarawy.
W pomocy mają straszną słabiznę na ławce rezerwowych. Ale musimy popatrzeć prawdzie w oczy Nocerino, Emanuelson i Boateng zwykle grają pełne 90 minut. Van Bommel najprędzej zostanie zmieniony, a Ambrosini jest słaby i nie pewny więc możemy w tym upatrywać szansy.
Następna szansa to lewa flanka i niepewny Mesbah okazja dla naszych skrzydłowych. Trzeba uważać na dużą ilość wrzutek na Zlatana z obu stron i dalekich dokładnych dośrodkowań, oraz trzeba zachować szczególną uwagę na początku meczu, próbować grać kontrami i zachować szczególną uwagę przy rzutach rożnych. Van Persi nie może dać się przyblokować Silvie i Mexesowi bo coś mi się wydaje jak zostanie Walcott do ataku to na bramkę nie mamy co liczyć.

Najchętniej to ja bym postawił mur na 20 m i spokojnie wybijał dośrodkowania, byle by się nie odkryć (Udinese) bo wtedy może być z nami źle. Grać po kontrach i myślę że mecz powinien ułożyć się po naszej myśli.
Dobranoc !

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16814.02.2012, 00:12

Fail, dwa razy napisałem "niektóre".

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16814.02.2012, 00:11

@conrete13
Te niektóre lektury są po prostu straszne, niektóre mnie po prostu odrzuciły od siebie. W liceum chyba tylko "Lalka" jakoś mi w miarę podeszła.

Od Sienkiewicza to "Krzyżacy" byli całkiem całkiem, chociaż nie wiem czy po tylu latach powiedziałbym to samo. :P

rvparsen komentarzy: 204114.02.2012, 00:10

W roku 1901 14 lutego, zostały uruchomione wodociągi miejskie w Krakowie.

ashburtongrovePL komentarzy: 17314.02.2012, 00:08

DZISIAJ URODZINY SAGNY:D:D:D:D:D SZCZĘŚCIA:D

concrete13 komentarzy: 869814.02.2012, 00:07

msakfc - > Lalkę też przeczytałem i film obejrzałem ale o seralu nie słyszałem..ale Lalkę to akurat sie fajnie czytało..tak jak Zbrodnia i kara.

mskafc komentarzy: 579614.02.2012, 00:05

ja obejrzalem serial Lalka i wszystko byloby w porzadku, gdyby dali mi cos na ten temat..

concrete13 komentarzy: 869814.02.2012, 00:04

NineBiteWolf - > 2-3 tygodnie ..nie pamiętam..po 50 stron jakoś co wieczór, czasmi więcej czasami mniej

concrete13 komentarzy: 869814.02.2012, 00:00

NineBiteWolf - > moja wersja książki miała ok 1000 stron :)

concrete13 komentarzy: 869813.02.2012, 23:57

Strzelba - > to po obronie sobie przeczytam książkę ..:) i zresztą potem poradzę się Ciebie co do innych bo teraz skupiam się na pracy.

concrete13 komentarzy: 869813.02.2012, 23:55

Vandal - > kwejk.pl/obrazek/547352/jestem,zajebisty,%5E%5E.html

Vandal - > też przez rok dohchodziłem do siebie po tym wyczynie.. potem nawet jeszcze film oglądnełem

Strzelba komentarzy: 2369 newsów: 26413.02.2012, 23:53

NineBiteWolf
Za wiele nie czytam, a z tego co już czytam, poleciłabym właśnie 'Miecz Prawdy' :) Podobno saga 'Pieśń Lodu i Ognia' jest świetna, nakręcili nawet serial na jej podstawie (Gra o Tron).

Vandal
Co kto lubi :P

concrete, pewnie oglądałeś ten serial - strasznie mi się podobał, chociaż jak przeczytałam książkę doszłam do wniosku, że serial jest słabszy, dużo słabszy niż książka :) I na dobrą sprawę luźno krąży wokół fabuły sagi, chyba za bardzo odeszli od fabuły.

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16813.02.2012, 23:52

@c13
Właśnie stałeś się moim życiowym autorytetem, jeśli chodzi o wytrwałość.

concrete13 komentarzy: 869813.02.2012, 23:49

Vandal - > albo Potop .. przeczytałem calutki :)

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16813.02.2012, 23:48

Co to za książki w ogóle są? Nie lepiej sobie jakichś "Chłopów" poczytać albo "Pana Tadeusza"? ;)

concrete13 komentarzy: 869813.02.2012, 23:47

Strzelba, NineBiteWolf - > Miecz Prawdy to i Ja oglądałem , ..także polecam.

GunnerForLife komentarzy: 335513.02.2012, 23:43

robienie *

Strzelba komentarzy: 2369 newsów: 26413.02.2012, 23:43

Tak, potrafi wciągnąć - pan Terry Goodkind miał naprawdę dużo pomysłów. Tomów może i jest dużo i są grube, ale wciągają tak, że pochłaniasz jeden za drugim :-) Zdecydowanie polecam.

arsenallord komentarzy: 29699 newsów: 11713.02.2012, 23:42

Ja też wolałbym aby został. Takich cymbałów jak bracia Diazowie to w MMA niema

GunnerForLife komentarzy: 335513.02.2012, 23:40

rvparsen

Może zostaw robieniem demotów i zajmij się czymś innym , serio .

Dekarz123 komentarzy: 118613.02.2012, 23:40

Mimo wszystko wolałbym aby został w MMA . Zawsze troche śmiechu i emocji na ważeniach :] . St Pierre'a też nie lubię . Ta jego kontuzja coś za długo trwa.

arsenallord komentarzy: 29699 newsów: 11713.02.2012, 23:36

Dekarz123--->Tak dobrze tak Diazowi. Wielki cwaniak wyzywał St Pierra a przegrał z Conditem. Ja słyszałem, że Diaz chce już odejść z MMA

Arsenal_1886 komentarzy: 1952113.02.2012, 23:23

Flamini: "Arsenal have great players with a lot of technical qualities, but the most important thing for them is to play beautifully."
Playing beautiful football is what has been the most important thing for Wenger during all these years.

101greatgoals.com/goals/spain/vela-pardo-steer-sociedad-past-sevilla/

Gol i asysta Carlosa Veli . Carlos nie chce już do nas wracać ,więc mam nadzieje ,że w lato przynajmniej opylimy go za dobrą kasę :P Chłopak gdyby nie był leniwy i gdyby mu pasował klimat w Anglii to by mógł coś osiągnąć ,a tak to będzie się zapewne pałętać po jakiś średniakach ligi hiszpańskiej .

Strzelba komentarzy: 2369 newsów: 26413.02.2012, 23:19

Oko147
Na razie, dzięki za rozmowę i za polecenie książki - przyjemnej lektury! ;)

Mizzou
Musiałabym ją jeszcze raz przeczytać, czytałam ją mając 12-13 lat, dawno temu, pamiętam tylko, że podobała mi się. Teraz wkręciłam się w sagę 'Miecz Prawdy', dawno żadna książka mnie tak nie porwała.

Dekarz123 komentarzy: 118613.02.2012, 23:17