Zabójcze zmiany Wengera, Sunderland 1-2 Arsenal!

Zabójcze zmiany Wengera, Sunderland 1-2 Arsenal! 11.02.2012, 16:53, Rafal Mazur 3658 komentarzy

Po bardzo udanym tygodniu przyszedł czas na kolejny krok do przodu. Tym razem na drodze Kanonierów do zwycięstwa stanęła ekipa Sunderlandu, z którą podopieczni Arsene Wengera zmierzyli się na Stadium of Light. Spotkanie było o tyle ciekawe, że było pierwszą z dwóch odsłon pojedynku z gospodarzami, których Arsenal podejmie w następnym tygodniu w V rundzie FA Cup. Dzięki genialnym zmianom i kapitalnej formie Henry'ego, Kanonierzy rzutem na taśmę wygrali mecz 2-1!

Już na godzinę przed meczem kibice poznali pierwsze jedenastki, jakie miały stawić sobie czoła. Do składu Kanonierów powrócił Bacary Sagna, który zastąpił Francisa Coquelina. Była to jedyna zmiana, jakiej dokonał Arsene Wenger w swoich szeregach.

Dokładnie o godzinie 16.00 sędzia Neil Swarbrick rozpoczął gwizdkiem zawody, dając tym samym znak do wzmożonego dopingu kibicom.

Od pierwszych minut można było jasno stwierdzić, iż nie będzie to powtórka z pojednyku z Blackburn. Londyńczycy nie mieli już tak druzgocącej przewagi, a ich początkowe akcji pełzły na panewcy. Działo się tak głównie dlatego, że linia defensywna gospodarzy była dobrze zorganizowana i nie popełniała błędów.

Z biegiem czasu układ sił zaczął ulegać deformacji. To Arsenal przejął kontrolę nad grą w środku pola, jednak obrona Sunderlandu ustawiła swego rodzaju mur przed swoim polem karnym i nie dopuszczała do żadnego strzału.

W 22. minucie świetna akcja dwójkowa Chamberlaina i Rosicky'ego zakończyła się podaniem do Robina van Persie, który w okolicach 16 metra próbował oszukać obronę gości, ale jeden z nich powalił Holendra na ziemię. Koledzy z drużyny domagali się karnego, jednak arbiter pozostał niewzruszony.

W 37. minucie tłum kibiców Sunderlandu w niewybrednych słowach 'wybuczał' Pera Mertesackera, który miał rzekomo dotknąć piłki ręką. Rzeczywiście, Niemiec miał kontakt z futbolówką, ale było to tak przypadkowe, że sędzia nie podjął żadnej decyzji.

1 minutę przed końcem Robin van Persie został sfaulowany tuż przed polem karnym gości. Do rzutu wolnego przymierzył się Mikel Arteta, lecz jego uderzenie wylądował prosto na murze. Zaraz potem Neil Swarbrick odgwizdał koniec pierwszej części gry i zaprosił piłkarzy na przerwę.

Po 15-minutowym odpoczynku zawodnicy wrócili na plac gry, by walczyć o trzy punkty do ligowej tabeli. Od początku Arsenal rzucił się mocno do ataku, starając się kontrolować przebieg meczu, jednak nic z tego nie wynikało. Nadal utzrymywał się bezbramkowy wynik.

W 55. minucie nastąpił ogromny szturm na bramkę gospodarzy. Przez około 3 minuty, w okolicach 20 metra Kanonierzy wymieniali między sobą podania, szukając tej jednej luki, która umożliwiłaby strzelenie gola.

5 minut później kibice mogli oglądać kunszt bramkarski Wojtka Szczęsnego, który dwukrotnie zatrzymał znakomite strzały McCleana. W pierwszym przypadku Polak idealnie wymierzył lot piłki i, mimo że był zasłonięty, wyciągnął się jak struna. Natomiast w drugiej sytuacji futbolówka jeszcze skozłowała, nabierając dość dziwnej rotacji. Szczęsny był jednak nie do pokonania.

W 67. minucie z boiska zszedł Alex Oxlade-Chamberlain, który został zmieniony przez Thierry'ego Henry.

W 70. minucie Kanonierzy w ździebko kuriozalny i niecodzienny sposób stracili bramkę. Bacary Sagna podał futbolówkę do znajdującego się bliżej bramki Szczęsnego Mertesackera, który w niewyjaśnionych sytuacjach przewrócił się. Z tego prezentu skorzystał McClean i pewnie umieścił piłkę w dolnym rogu bramki Polaka! 0-1!

Kontuzja Mertesackera okazała się bardzo poważna, więc jego miejsce na murawię zajął Aaron Ramsey.

I oto po chwili kolejna niespodzianka. Mikel Arteta próbował uderzyć z dystansu, ale jego strzał został przyblokowany, po czym piłka wpadła pod nogi Aarona Ramseya. Walijczyk uderzył w prawy róg bramki gości, a futbolówka odbiła się od jednego słupka, ... potem od drugiego i znalazła się w siatce. 1-1

W 85. minucie słabo dysponowany Theo Walcott został zmieniony przez Arszawina.

W 91. minucie stało się coś, co przekraczało najśmiejsze oczekiwania sympatyków AFC. Po samotnej akcji Arszawina na skrzydle, rosyjski atakujący zdecydował się na wrzutkę do wbiegającego Henry'ego. Francuz strącił tylko futbolówkę tak, że Mignolet pozostał zupełnie bez szans! 2-1!

Kibice dosłownie ryknęli, a jedynymi słowami możliwymi do zrozumienia była przyśpiewka "Thierryyy Heeeenry, Thierryyy Heeeenry". Oczywiście do końca meczu nic nie uległo już zmianie, mimo że Sunderland rzucił się jeszcze do ataku. Sędzia jednak odgwizdał koniec spotkania, a fani The Gunners wpadli w ekstazę. Dzięki bramce Francuza oraz wobec przegranej Chelsea, londyńczycy wrócili na czwarte miejsce w tabeli. W tej sytuacji musimy również pochwalić Arsene Wengera, który pierwszy raz od dłuższego czasu przeprowadził 3 dobre zmiany. Miejmy więc nadzieję, że tą formę Arsenal utrzyma w najbliższym czasie, gdyż zbliża się okres decydujący o ich losach w tym roku.

Sunderland autor: Rafal Mazur źrodło: Własne
GunnerForLife komentarzy: 335513.02.2012, 19:51

gol

On się nie potyka o własne nogi . To jest z przemęczenia , jeśli zawodnik gra w dużej ilości spotkań to łapią go skurcze i efekt może być tragiczny dla zawodnika - kontuzja . Musisz rotować składem .

JP3 komentarzy: 175513.02.2012, 19:50

Gol wyskoczyłeś z tym komentarzem jak Filip z konopi :D Mi tam się podoba 12

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 113.02.2012, 19:49

Ars3n, 50 zl to za duze pieniadze na taki mecz :p za 20 zagraj kurs i tak dobry bedzie

Ars3n komentarzy: 1235413.02.2012, 19:49

JP3
Nom ,wlasnie sie zastanwiam nad postawieniem kasy(50zl).Martwie sie jedynie jakims skladem wyjdzie Milan i czy na 100% zagra Boateng i reszta.

Gol komentarzy: 14013.02.2012, 19:47

Ja się lubię bawić edycjami piłkarzami i zawsze zmieniam wiek Henrego na rocznik Walcotta i transferuje go do Arsenalu :D Szkoda tylko że jest dostępny tylko na Puchary np. Premiership albo FA Cup, a nie na pełny tryb Menadżerski.

Co do tego która Fifa jest lepsza to mi się bardziej podoba 11 bo ma fajny system fizyki (w 12 zdażyło mi się że Walcott biegł biegł nagle potknął się o własne nogi upadł i dostał kontuzji do końca sezonu a był chyba Luty). Pozatym denerwują mnie jeszcze niektóre zmiany.

JP3 komentarzy: 175513.02.2012, 19:45

W zakładach bukmacherskich płacą 2 zł za wygraną milanu i 4 za Arsenal

karlo komentarzy: 906913.02.2012, 19:43

Ale to tylko świadczy o poziomie strony kuraków.

Orandzo komentarzy: 338013.02.2012, 19:42

A to sorry bardzo bo raz jak wszedłem na ich stronę ostatnio to pisało, że następny mecz mają z nami. Przepraszam za wprowadzenie w błąd.

JP3 komentarzy: 175513.02.2012, 19:41

Per nie prezentuje nic specjalnego, ale może to kwestia czasu

amadeo komentarzy: 514913.02.2012, 19:40

@ madderns29
Nie dziwi mnie to, też mam kolegów w klasie którzy kibicują MU i po naszym ostatnim starciu (1-2) mówili, że praktycznie tylko AOX starał się coś zrobić i jak na 18 latka (jest ten sam rocznik co ja - 1993) jest wręcz niesamowity i aż strach pomyśleć co będzie robił z rywalami jak nabierze doświadczenia i ogrania na boiskach PL.

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 113.02.2012, 19:39

madderns29, ja widzialem jakis czas temu na ich stronie De Gea>Hart>Szczesny wiec nie bierz ich na powaznie :-)

JP3 komentarzy: 175513.02.2012, 19:39

Za 2 dni milan. Ciekawe czy Gerwinho będzie chociaż na ławce...

madderns29 komentarzy: 3233 newsów: 213.02.2012, 19:35

Takie coś dziś zobaczyłem na stronie Man Utd
Chamberlain > Gotze > Nasri !! WOW

maciekbe komentarzy: 1245813.02.2012, 19:34

no akurat w drugiej połowie postanowiłem przyjrzeć się bliżej poczynaniom Pera i podobała mi się jego gra. Oczywiście do czasu kiedy wpadł w dziurę po kartoflu.

amadeo komentarzy: 514913.02.2012, 19:32

@ Orandzo
Tottenham gra 19 lutego z Stevenage Borough w Pucharze Anglii, a 26 z nami.
My z kolei 15 luty z Milanem, 18 luty z Sunderlandem w Pucharze Anglii no i 26 ze Spursami.

maciekbe komentarzy: 1245813.02.2012, 19:31

@orandzo przecież KFC mają chyb jakiś pucharowy mecz w międzyczasie.

AFC4ever komentarzy: 3813.02.2012, 19:31

jak widziałem co ten mertesacker robi na boisku to mnie szlak trafiał. titi przyszedł na miecha i 2 mecze nam wygrał :D

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 913.02.2012, 19:30

Stevenage - Tottenham w niedzielę. więc Spursi też mają jeszcze mecz do rozegrania przed spotkaniem na Emirates.

Orandzo komentarzy: 338013.02.2012, 19:30

mecze* nie mecz

karlo komentarzy: 906913.02.2012, 19:27

Orandzo
słuszna uwaga

Orandzo komentarzy: 338013.02.2012, 19:27

KFC grają następny mecz z nami a my mamy w tym czasie do zagrania 2 mecz. Nie fajnie :/

maciekbe komentarzy: 1245813.02.2012, 19:24

Tevez wraca do treningów w City. Mancini nagle się o nim dobrze wypowiada i wygląda na to, że będzie dla nich grał. Niezłe jaja, co ? Ciekawe co na to kibice :D

arsenal2395 komentarzy: 134013.02.2012, 19:22

sorki za dwa
mskafc do mnie to było

goonertalk.com/2012/02/13/ouch-per-mertesacker-posts-photo-of-badly-bruised-ankle/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=ouch-per-mertesacker-posts-photo-of-badly-bruised-ankle
o Mertesackerze

arsenal2395 komentarzy: 134013.02.2012, 19:21

click-manchester.com/sport/manchester-united/1215363-manchester-united-rival-manchester-city-and-arsenal-for-benfica-striker-moreno.html?

talksport.co.uk/magazine/features/2012-02-13/andy-carroll-should-apologise-his-hair-plus-chelsea-wenger-barton-and-more-people-who-should-apolog?

arsenal2395 komentarzy: 134013.02.2012, 19:20

??

mskafc komentarzy: 579613.02.2012, 19:20

znaki interpunkcyjne Ci z klawiatury wywialo ?

arsenal2395 komentarzy: 134013.02.2012, 19:19

siema co jest dokładnie z perem ile będzie pauzował

Arsenal_1886 komentarzy: 1952113.02.2012, 19:11

NineBiteWolf > Nie jest teraz tak słabo ,bo było na początku .
Mecz z Liverpoolem mamy 3 marca , potem 6 marca gramy z Milanem ,a potem dopiero 12 marca gramy z Newcastle ,a z początku mecz z Srokami miał być 10 marca .

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 413.02.2012, 19:08

A1886 -> Nie wiem czy Wenger może sobie na to pozwolić, bo chyba jednak musi to zrobić. Może jednak będzie tak jak kiedyś kiedy to Fabregas był "chory" i nie mógł pojechać ;P

songoku95 komentarzy: 2348613.02.2012, 19:08

Was
no jezeli bedzie pozytywny wynik to jestem za xD

Waskitcz komentarzy: 448813.02.2012, 19:06

Chodzi plota, że jesli Henry w meczu z Milanem zmieni Van Persieo, to holender właśnie mu przekaże opaskę, taka mała symbolika na koniec przyody Henrego w Arsenalu :)

karlo komentarzy: 906913.02.2012, 19:05

SS to stara się jak może, ale to nie ta klasa zawodnika aby mieć z niego pożytek w Arsenalu.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952113.02.2012, 19:05

armata_PL > Dodatkowo 29 lutego po meczu naszym z Tottenhamem , będą mecze towarzyskie dla krajów ;/
Mam nadzieje ,że Boss większości graczy nie wyśle . Szczególnie Robina na mecz z Anglikami na Wembley .

Zaloguj komentarzy: 216613.02.2012, 19:03

@Vermaelen5
To może wystawimy 13-latków z klasy mojego brata. Oni też będą się starać.

Vermaelen5 komentarzy: 265913.02.2012, 19:01

Nie rozumiem czemu czepiacie sie SS-a. Chlop gra tak jak najlepiej umie. Poswieca sie. Ale wy tylko patrzycie na to jak zle gra.

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 413.02.2012, 19:01

A1886 => Ten terminarz ligowy + FA Cup to jakiś armagedon. W dodatku te mecze są miedzy dwumeczem w LM. Jeżeli ten okres przejdziemy zadowalająco to ten sezon taki zły może nie być :)

Arsenal_1886 komentarzy: 1952113.02.2012, 18:58

armata_PL > Też fakt :P
Najpierw mecz z Milanem .

Sorry , zagramy w VI rundzie ( ćwierćfinał ) wtedy już .

Przepraszam za trzy komentarze pod rząd .

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 413.02.2012, 18:58

A1886 -> ehh tam :P Najpierw trzeba wygrać a już przecież Titiego nie będzie więc ja nie wiem kto będzie strzelał :P No chyba że Rambo walnie od dwóch poprzeczek :D

Arsenal_1886 komentarzy: 1952113.02.2012, 18:57

armata_PL > 17 lub 18 marca jak pokonamy Sunderland w sobotę to zagramy w V rundzie FA CUP ,więc możliwe ,że wtedy też nas pokaże polska stacja - Sport Klub :)

Arsenal_1886 komentarzy: 1952113.02.2012, 18:55

rvparsen > Dowiemy się po 22.30 w środę :P
Oby Londyńczycy byli górą ,ale z bramkowego remisu też będę zadowolony ,jak i myślę każdy fan Arsenalu :)

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 413.02.2012, 18:55

ojjj dawno mnie nie było bo "aż" od weekendu :P

A1886 -> a więc aż do 12 marca mecze Arsenalu z Polskim komentarzem :P

popekns komentarzy: 742013.02.2012, 18:55

Ale mamy łatwy terminarz. Obyśmy tylko lamersko nie spadli w tabeli. Wygrać ligowy mecz z Tottenhamem, z Liverpoolem i Newcastle, i jestem szczęśliwy. Nawet remis z Tottenhamem byłby dobry, ale liczę na zdobycie kompletu punktów w tych trzech meczach.

Adamoss komentarzy: 19213.02.2012, 18:54