Zabójcze zmiany Wengera, Sunderland 1-2 Arsenal!

Zabójcze zmiany Wengera, Sunderland 1-2 Arsenal! 11.02.2012, 16:53, Rafal Mazur 3658 komentarzy

Po bardzo udanym tygodniu przyszedł czas na kolejny krok do przodu. Tym razem na drodze Kanonierów do zwycięstwa stanęła ekipa Sunderlandu, z którą podopieczni Arsene Wengera zmierzyli się na Stadium of Light. Spotkanie było o tyle ciekawe, że było pierwszą z dwóch odsłon pojedynku z gospodarzami, których Arsenal podejmie w następnym tygodniu w V rundzie FA Cup. Dzięki genialnym zmianom i kapitalnej formie Henry'ego, Kanonierzy rzutem na taśmę wygrali mecz 2-1!

Już na godzinę przed meczem kibice poznali pierwsze jedenastki, jakie miały stawić sobie czoła. Do składu Kanonierów powrócił Bacary Sagna, który zastąpił Francisa Coquelina. Była to jedyna zmiana, jakiej dokonał Arsene Wenger w swoich szeregach.

Dokładnie o godzinie 16.00 sędzia Neil Swarbrick rozpoczął gwizdkiem zawody, dając tym samym znak do wzmożonego dopingu kibicom.

Od pierwszych minut można było jasno stwierdzić, iż nie będzie to powtórka z pojednyku z Blackburn. Londyńczycy nie mieli już tak druzgocącej przewagi, a ich początkowe akcji pełzły na panewcy. Działo się tak głównie dlatego, że linia defensywna gospodarzy była dobrze zorganizowana i nie popełniała błędów.

Z biegiem czasu układ sił zaczął ulegać deformacji. To Arsenal przejął kontrolę nad grą w środku pola, jednak obrona Sunderlandu ustawiła swego rodzaju mur przed swoim polem karnym i nie dopuszczała do żadnego strzału.

W 22. minucie świetna akcja dwójkowa Chamberlaina i Rosicky'ego zakończyła się podaniem do Robina van Persie, który w okolicach 16 metra próbował oszukać obronę gości, ale jeden z nich powalił Holendra na ziemię. Koledzy z drużyny domagali się karnego, jednak arbiter pozostał niewzruszony.

W 37. minucie tłum kibiców Sunderlandu w niewybrednych słowach 'wybuczał' Pera Mertesackera, który miał rzekomo dotknąć piłki ręką. Rzeczywiście, Niemiec miał kontakt z futbolówką, ale było to tak przypadkowe, że sędzia nie podjął żadnej decyzji.

1 minutę przed końcem Robin van Persie został sfaulowany tuż przed polem karnym gości. Do rzutu wolnego przymierzył się Mikel Arteta, lecz jego uderzenie wylądował prosto na murze. Zaraz potem Neil Swarbrick odgwizdał koniec pierwszej części gry i zaprosił piłkarzy na przerwę.

Po 15-minutowym odpoczynku zawodnicy wrócili na plac gry, by walczyć o trzy punkty do ligowej tabeli. Od początku Arsenal rzucił się mocno do ataku, starając się kontrolować przebieg meczu, jednak nic z tego nie wynikało. Nadal utzrymywał się bezbramkowy wynik.

W 55. minucie nastąpił ogromny szturm na bramkę gospodarzy. Przez około 3 minuty, w okolicach 20 metra Kanonierzy wymieniali między sobą podania, szukając tej jednej luki, która umożliwiłaby strzelenie gola.

5 minut później kibice mogli oglądać kunszt bramkarski Wojtka Szczęsnego, który dwukrotnie zatrzymał znakomite strzały McCleana. W pierwszym przypadku Polak idealnie wymierzył lot piłki i, mimo że był zasłonięty, wyciągnął się jak struna. Natomiast w drugiej sytuacji futbolówka jeszcze skozłowała, nabierając dość dziwnej rotacji. Szczęsny był jednak nie do pokonania.

W 67. minucie z boiska zszedł Alex Oxlade-Chamberlain, który został zmieniony przez Thierry'ego Henry.

W 70. minucie Kanonierzy w ździebko kuriozalny i niecodzienny sposób stracili bramkę. Bacary Sagna podał futbolówkę do znajdującego się bliżej bramki Szczęsnego Mertesackera, który w niewyjaśnionych sytuacjach przewrócił się. Z tego prezentu skorzystał McClean i pewnie umieścił piłkę w dolnym rogu bramki Polaka! 0-1!

Kontuzja Mertesackera okazała się bardzo poważna, więc jego miejsce na murawię zajął Aaron Ramsey.

I oto po chwili kolejna niespodzianka. Mikel Arteta próbował uderzyć z dystansu, ale jego strzał został przyblokowany, po czym piłka wpadła pod nogi Aarona Ramseya. Walijczyk uderzył w prawy róg bramki gości, a futbolówka odbiła się od jednego słupka, ... potem od drugiego i znalazła się w siatce. 1-1

W 85. minucie słabo dysponowany Theo Walcott został zmieniony przez Arszawina.

W 91. minucie stało się coś, co przekraczało najśmiejsze oczekiwania sympatyków AFC. Po samotnej akcji Arszawina na skrzydle, rosyjski atakujący zdecydował się na wrzutkę do wbiegającego Henry'ego. Francuz strącił tylko futbolówkę tak, że Mignolet pozostał zupełnie bez szans! 2-1!

Kibice dosłownie ryknęli, a jedynymi słowami możliwymi do zrozumienia była przyśpiewka "Thierryyy Heeeenry, Thierryyy Heeeenry". Oczywiście do końca meczu nic nie uległo już zmianie, mimo że Sunderland rzucił się jeszcze do ataku. Sędzia jednak odgwizdał koniec spotkania, a fani The Gunners wpadli w ekstazę. Dzięki bramce Francuza oraz wobec przegranej Chelsea, londyńczycy wrócili na czwarte miejsce w tabeli. W tej sytuacji musimy również pochwalić Arsene Wengera, który pierwszy raz od dłuższego czasu przeprowadził 3 dobre zmiany. Miejmy więc nadzieję, że tą formę Arsenal utrzyma w najbliższym czasie, gdyż zbliża się okres decydujący o ich losach w tym roku.

Strzelba komentarzy: 2369 newsów: 26413.02.2012, 23:11

Hobbita czytałam dość dawno, pewnie wrócę jeszcze do niego, ale polecam - pamiętam, że podobała mi się ta książka :)

Oko147 komentarzy: 296 newsów: 113.02.2012, 23:10

maq-> Miałem nawet parę lat temu Eragona na maturze ustnej do mojego tematu. Całkiem w porządku książka, filmu zdecydowanie nie polecam.

Dekarz123 komentarzy: 118613.02.2012, 23:10

@KanonierChris
Jak dla mnie Wszystkie tomy bardzo dobre , ale osobiście "krew i złoto " najbardziej przypadł mi do gustu. Poprsotu wbija w fotel jak dla mnie. Choc trzeba przyznać , że autor się troche za bardzo rozpisuje.

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 113.02.2012, 23:09

torg.pl/attachment.php?attachmentid=282294&d=1329164196

maq komentarzy: 996 newsów: 15513.02.2012, 23:09

Moj znajomy poleca "Eragona". Ja osobiscie nie czytalem, ale mowi ze fajne ;)

karlo komentarzy: 906913.02.2012, 23:08

A ja dal znawców literatury Charlesa Bukowskiego.

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 113.02.2012, 23:07

Ja wam polecam książki Sparksa :-)

arsenallord komentarzy: 29731 newsów: 11713.02.2012, 23:07

Dekarz---> Oczywiście Junior - To mój ulubiony zawodnik.

KanonierChris komentarzy: 292413.02.2012, 23:06

Dekarz123@

Ja przeczytałem już tej jego sagi 4 tomów, i naprawdę mimo, że jest to taki kawał książki to gość pisze nie porywająco ale bardzo ciekawie. 4 część jednak nie bardzo mi się podoba :( Za dużo gość się rozpisuje jednak trzeba przyznać, że wątki ma obszerne...

amadeo komentarzy: 514913.02.2012, 23:05

@ Enndi
Mi, ale tego Eduardo sprzed feralnej kontuzji...później to już nie był ten sam piłkarz, niestety

Dekarz123 komentarzy: 118613.02.2012, 23:04

@arsenallord
Juniorowi oczywiście . A Ty na kogo stawiasz ?

Enndi komentarzy: 49213.02.2012, 23:04

Komu brakuje w zespole Eduardo???

Oko147 komentarzy: 296 newsów: 113.02.2012, 23:03

I możesz Hobbita polecić?;> No ja właśnie w zeszłym tygodniu całą trylogię obejrzałem, dlatego tak się na to wkręciłem.

Dekarz123 komentarzy: 118613.02.2012, 23:03

@karlo
George Martin. Tylko że krew i złoto to 2-gi tom "Nawałnicy mieczy" 1-szy to stal i śnieg . Oba tomy zajebiste . Polecam wszystkim tym , którzy lubują w tym gatunku i mają troche wolnego czasu ;).

karlo komentarzy: 906913.02.2012, 23:02

@Mid
wiesz, zaliczyłem leżąc na kanapie i wpatrując się w monitor zużytego della

Strzelba komentarzy: 2369 newsów: 26413.02.2012, 23:02

Za młodu przeczytałam 'Hobbita', ale za 'Władcę' jakoś wziąć się nie mogłam - o dziwo na filmy czasu nigdy nie miałam, więc dodatkowy plus, żeby przeczytać książkę :) Póki co skupiam się na książkach Goodkinda, ale na wszystko przyjdzie czas :)

Mizzou komentarzy: 605313.02.2012, 23:02

Wy tu bara bara, a jutro Liga Mistrzów!

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 113.02.2012, 22:59

rvparsen, po co? ten obrazek jest smieszny, ale z idea demotywatorow nie ma nic wspolnego :-)

KanonierChris

Polecam się na przyszłość :] Miłego oglądania.

Dekarz123 komentarzy: 118613.02.2012, 22:57

w Maju świetna gala sie zapowiada. JDS Z Overeemem ;O.

karlo komentarzy: 906913.02.2012, 22:57

@Dekarz123
kto jest autorem ?

Dekarz123 komentarzy: 118613.02.2012, 22:56

Że Ty oglądasz to akurat widać na 1-szy rzut oka ;p . Moze ktoś inny ?

Enndi komentarzy: 49213.02.2012, 22:55

Panowie pewnie sie zdziwicie ale wiecie kto by mi pasowal teraz w zespole i kto by mogl uzupelnic sklad? Eduardo... Brakuje go nam.

KanonierChris komentarzy: 292413.02.2012, 22:55

Dzięki Panowie! Zwłaszcza dzięki Midgardsorm, dziś faworytem jest "Infiltracja", ale myślę, że na tym nie skończę, za dużo ciekawych propozycji.
Torrenty w ruch!

Oko147 komentarzy: 296 newsów: 113.02.2012, 22:55

Oj zdecydowanie jeszcze sporo czasu minie zanim przeczytasz Miecz Prawdy ;) A to widzisz, właśnie czytam 4 tom o Wiedźminie teraz, potem również biorę się za Lord of the Rings, bo jak człowiek był młody, to się znudziło kiedy Frodo po górach chodził ;D

karlo komentarzy: 906913.02.2012, 22:55

Mid
wszystkie zaliczyłem, dobre

Dekarz123 komentarzy: 118613.02.2012, 22:55

@Strzelba
Osobiście poleciłbym Ci krew i złoto . Genialna ksiązka . Tyle ze..troche stron ma ;D

arsenallord komentarzy: 29731 newsów: 11713.02.2012, 22:54

Dekarz123---> UFC? Zawsze

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41213.02.2012, 22:53

Podobno w filmie "Warrior" świetnie zagrał Nick Nolte.

rvparsen komentarzy: 204113.02.2012, 22:52

Warrior jest mega

Dekarz123 komentarzy: 118613.02.2012, 22:52

ogląda tu ktoś UFC ? czasami chociaż ?

Strzelba komentarzy: 2369 newsów: 26413.02.2012, 22:52

Nie słyszałam o tym, przyjrzę się tej książce - dzięki :) Mam zamiar przeczytać jeszcze 'Władcę Pierścieni', 'Wiedźmina' i sagę 'Pieśń lodu i ognia' (po obejrzeniu Gry o Tron i wielu opiniach tak mnie naszło i chyba od niej właśnie zacznę po 'Mieczu Prawdy') - więc sporo jeszcze przede mną, bo z tego co widziałam, tomy raczej opasłe :)

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41213.02.2012, 22:51

karlo

Damn wright! A są przecież jeszcze: "American Beauty", "Życie za Życie", "Siedem", "Czas Zabijania" czy "Podejrzani".

SzczecinWGrze90 komentarzy: 148913.02.2012, 22:51

Ja tam polecam Dzień Próby (Denzel Washington).

Dekarz123 komentarzy: 118613.02.2012, 22:51

noo Warrior rozwala system ;D

karlo komentarzy: 906913.02.2012, 22:51

HellSpawn
Ten pierwszy rewelka a drugi dziś sobie zapodam przed snem.

arsenallord komentarzy: 29731 newsów: 11713.02.2012, 22:50

2 marca premiera KAC WAWA ciekawie się zapowiada. Ciekawe cz czy będzie chociaż w połowie tak dobry jak Kac Vegas