Zabójcze zmiany Wengera, Sunderland 1-2 Arsenal!

Zabójcze zmiany Wengera, Sunderland 1-2 Arsenal! 11.02.2012, 16:53, Rafal Mazur 3658 komentarzy

Po bardzo udanym tygodniu przyszedł czas na kolejny krok do przodu. Tym razem na drodze Kanonierów do zwycięstwa stanęła ekipa Sunderlandu, z którą podopieczni Arsene Wengera zmierzyli się na Stadium of Light. Spotkanie było o tyle ciekawe, że było pierwszą z dwóch odsłon pojedynku z gospodarzami, których Arsenal podejmie w następnym tygodniu w V rundzie FA Cup. Dzięki genialnym zmianom i kapitalnej formie Henry'ego, Kanonierzy rzutem na taśmę wygrali mecz 2-1!

Już na godzinę przed meczem kibice poznali pierwsze jedenastki, jakie miały stawić sobie czoła. Do składu Kanonierów powrócił Bacary Sagna, który zastąpił Francisa Coquelina. Była to jedyna zmiana, jakiej dokonał Arsene Wenger w swoich szeregach.

Dokładnie o godzinie 16.00 sędzia Neil Swarbrick rozpoczął gwizdkiem zawody, dając tym samym znak do wzmożonego dopingu kibicom.

Od pierwszych minut można było jasno stwierdzić, iż nie będzie to powtórka z pojednyku z Blackburn. Londyńczycy nie mieli już tak druzgocącej przewagi, a ich początkowe akcji pełzły na panewcy. Działo się tak głównie dlatego, że linia defensywna gospodarzy była dobrze zorganizowana i nie popełniała błędów.

Z biegiem czasu układ sił zaczął ulegać deformacji. To Arsenal przejął kontrolę nad grą w środku pola, jednak obrona Sunderlandu ustawiła swego rodzaju mur przed swoim polem karnym i nie dopuszczała do żadnego strzału.

W 22. minucie świetna akcja dwójkowa Chamberlaina i Rosicky'ego zakończyła się podaniem do Robina van Persie, który w okolicach 16 metra próbował oszukać obronę gości, ale jeden z nich powalił Holendra na ziemię. Koledzy z drużyny domagali się karnego, jednak arbiter pozostał niewzruszony.

W 37. minucie tłum kibiców Sunderlandu w niewybrednych słowach 'wybuczał' Pera Mertesackera, który miał rzekomo dotknąć piłki ręką. Rzeczywiście, Niemiec miał kontakt z futbolówką, ale było to tak przypadkowe, że sędzia nie podjął żadnej decyzji.

1 minutę przed końcem Robin van Persie został sfaulowany tuż przed polem karnym gości. Do rzutu wolnego przymierzył się Mikel Arteta, lecz jego uderzenie wylądował prosto na murze. Zaraz potem Neil Swarbrick odgwizdał koniec pierwszej części gry i zaprosił piłkarzy na przerwę.

Po 15-minutowym odpoczynku zawodnicy wrócili na plac gry, by walczyć o trzy punkty do ligowej tabeli. Od początku Arsenal rzucił się mocno do ataku, starając się kontrolować przebieg meczu, jednak nic z tego nie wynikało. Nadal utzrymywał się bezbramkowy wynik.

W 55. minucie nastąpił ogromny szturm na bramkę gospodarzy. Przez około 3 minuty, w okolicach 20 metra Kanonierzy wymieniali między sobą podania, szukając tej jednej luki, która umożliwiłaby strzelenie gola.

5 minut później kibice mogli oglądać kunszt bramkarski Wojtka Szczęsnego, który dwukrotnie zatrzymał znakomite strzały McCleana. W pierwszym przypadku Polak idealnie wymierzył lot piłki i, mimo że był zasłonięty, wyciągnął się jak struna. Natomiast w drugiej sytuacji futbolówka jeszcze skozłowała, nabierając dość dziwnej rotacji. Szczęsny był jednak nie do pokonania.

W 67. minucie z boiska zszedł Alex Oxlade-Chamberlain, który został zmieniony przez Thierry'ego Henry.

W 70. minucie Kanonierzy w ździebko kuriozalny i niecodzienny sposób stracili bramkę. Bacary Sagna podał futbolówkę do znajdującego się bliżej bramki Szczęsnego Mertesackera, który w niewyjaśnionych sytuacjach przewrócił się. Z tego prezentu skorzystał McClean i pewnie umieścił piłkę w dolnym rogu bramki Polaka! 0-1!

Kontuzja Mertesackera okazała się bardzo poważna, więc jego miejsce na murawię zajął Aaron Ramsey.

I oto po chwili kolejna niespodzianka. Mikel Arteta próbował uderzyć z dystansu, ale jego strzał został przyblokowany, po czym piłka wpadła pod nogi Aarona Ramseya. Walijczyk uderzył w prawy róg bramki gości, a futbolówka odbiła się od jednego słupka, ... potem od drugiego i znalazła się w siatce. 1-1

W 85. minucie słabo dysponowany Theo Walcott został zmieniony przez Arszawina.

W 91. minucie stało się coś, co przekraczało najśmiejsze oczekiwania sympatyków AFC. Po samotnej akcji Arszawina na skrzydle, rosyjski atakujący zdecydował się na wrzutkę do wbiegającego Henry'ego. Francuz strącił tylko futbolówkę tak, że Mignolet pozostał zupełnie bez szans! 2-1!

Kibice dosłownie ryknęli, a jedynymi słowami możliwymi do zrozumienia była przyśpiewka "Thierryyy Heeeenry, Thierryyy Heeeenry". Oczywiście do końca meczu nic nie uległo już zmianie, mimo że Sunderland rzucił się jeszcze do ataku. Sędzia jednak odgwizdał koniec spotkania, a fani The Gunners wpadli w ekstazę. Dzięki bramce Francuza oraz wobec przegranej Chelsea, londyńczycy wrócili na czwarte miejsce w tabeli. W tej sytuacji musimy również pochwalić Arsene Wengera, który pierwszy raz od dłuższego czasu przeprowadził 3 dobre zmiany. Miejmy więc nadzieję, że tą formę Arsenal utrzyma w najbliższym czasie, gdyż zbliża się okres decydujący o ich losach w tym roku.

Sunderland autor: Rafal Mazur źrodło: Własne
Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 213.02.2012, 21:10

Nie, w zarządzie pewnie nie usiądzie bo niezbyt za nim przepadają, ale każdy procent jest ważny.

KanonierChris komentarzy: 292413.02.2012, 21:09

Topek@
Ja jednak w Coquelin'a wierzę, ma niesamowity potencjał i chęć walki, jeśli będzie dostępny Gibbs to może i byłby lepszym rozwiązaniem, ale pytanie brzmi, czy Anglik będzie dostępny?

david90 komentarzy: 17813.02.2012, 21:09

Ponoc Usmanow zwiekszyl swoje udzialy do 30% i moze teraz byc w zarzadzie. Prawda to?

rvparsen komentarzy: 204113.02.2012, 21:09

demotywatory.pl/3695027/Aaron-Ramsey

Jak się podoba, to niech da "lubię to"

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 213.02.2012, 21:08

Theo ogólnie teraz też sie dobrze nie prezentuje, ma jeden dobry mecz na 20.

amadeo komentarzy: 514913.02.2012, 21:07

@ TrueGunner
Trochę wiary w Ruska. Ostatnio genialnie wrzucił piłkę do Henry'ego - może zima mu służy w odbudowywaniu formy ?! Wiem, że to nie jest Arsza strzelający 4 bramy Liverpoolowi, ale Theo parę tygodni temu wcale lepiej się nie prezentował...pamiętacie tą setę z Boltonem ?...

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12613.02.2012, 21:04

Jeśli wyjdzie Coquelin na boku, to zostanie zniszczony. Na lewej Gibbs albo niestety Vermaelen.

----------------Robin-----------------

Jak dla mnie tak to będzie wyglądać. Ramsey jest wypoczęty i zmotywowany dlatego go wstawiłem, nie ważne czy strzelił czy nie. Jeśli zagra od początku Rosicki również będę zadowolony :)

TrueGunner komentarzy: 106013.02.2012, 20:59

amadeo

Arshavin to prędzej sam siebie zabiega niż obrońców przeciwnika :)

Ars3n komentarzy: 1235413.02.2012, 20:57

rvparsen
Szkoda ,ze 'trafia' tych co nie trzeba..moze ktos tak z naszego zarzadu teraz ? nie no zart wystarczy ,ze odejda _/

amadeo komentarzy: 514913.02.2012, 20:54

Moim zdaniem nasza siła będzie tkwiła w skrzydłowych - AOX/Arsza i Theo. Po prostu trzeba zabiegać tych wiekowych bocznych obrońców Milanu :
Zambrotta 35 lat
Antonini 30 lat
Abate 26 lat (jedynie ten ma przyzwoity wiek xd )

Gol komentarzy: 14013.02.2012, 20:48

No tak panowie tylko że mi Walcott wtedy wrócił zaraz po kontuzji i nie był przemęczony. Po prostu biegł biegł i jakby dostał niewidzialna kosę w nogi. Patrze Walcott leży na trawię zwija się z bólu i musiałem zrobić zmianę. Potem się dowiedziałem że go nie będzie do Czerwca :D
Z tym systemem fizyki to mi chodziło że w 11 łatwiej się poruszało zawodnikami drużyn.

nasripolecinakase komentarzy: 35613.02.2012, 20:42

rvparsen zobacz moje komentarze

Komentowany temat: Zabójcze zmiany Wengera, Sunderland 1-2 Arsenal! 11.02.2012; 17:33
OMG JUTRO KTOŚ UMRZE !!!

GunnerForLife komentarzy: 335513.02.2012, 20:42

rvparsen

Coś się tak uczepił Aarona ? Najpierw to zdjęcia z bojanem że niby geje , teraz to .

Squill komentarzy: 41113.02.2012, 20:40

Songo, PC@
Wejdźcie na news o haksie.

karlo komentarzy: 906913.02.2012, 20:38

amdeo
Coquelin mnie się osobiście bardzo podoba, gra odważnie, pewne siebie a tak praktycznie dopiero zaczyna karierę. Oczywiście na środek tylko i wyłącznie Kosa i Verma, po bokach Sagna oraz chyba właśnie Coq. No ale zobaczymy co zrobi boss. Ja wierzę, że milan jest do przejścia.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952113.02.2012, 20:37

amadeo > Genialny to był meczyk choć wynik dla mnie trochę niesprawiedliwy ;p
Przynajmniej 2 : 1 wtedy powinniśmy wygrać ,ale i tak dobrze było jak na dosyć rezerwowy skład .

amadeo komentarzy: 514913.02.2012, 20:35

@ karlo
Chociaż w sumie Coquelin może też da sobie radę, w każdym razie chciałbym ujrzeć w środku duet Kosa-Verma, bo boję się co Ibra mógłby zrobić z Djourou lub SS18.

rvparsen komentarzy: 204113.02.2012, 20:33

karlo komentarzy: 906913.02.2012, 20:33

amadeo
No Gibbs tam wymiatał, racja. Ale nie sądzę, aby Boss od początku go do składu wrzucił, może da mu pograć końcówkę w zależności jak się mecz ułoży.

Micklbn komentarzy: 210713.02.2012, 20:32

dobrze by było żeby zagrał Gibbs albo Coq żeby Verma mógł dac z siebie wszystko na środku obrony

amadeo komentarzy: 514913.02.2012, 20:31

@ karlo
Jak to ludzie się zmieniają, co nie ? xd
Ładnie też wtedy po lewej flance jeździł Gibbs...kto wie, może Boss zaryzykuje i postawi na obronę
Sagna-Kosa-Verma-Gibbs

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17213.02.2012, 20:28

Jeszcze jedną osobę proszę na poniższy link :D

karlo komentarzy: 906913.02.2012, 20:27

I Marokańczyk w tym meczu strzela. A teraz zapomniał jak się to robi ?

Micklbn komentarzy: 210713.02.2012, 20:25

Niby jestesmy faworytem, ale Milan w tym sezonie ma dobrą ekipe Ibre wiadomo trzeba odciąć, ale i na tego Boatenga trzeba zwrócić uwage bo robi różnicę jak dobrze wejdziemy w mecz to możemy go wygrać 2.0

karlo komentarzy: 906913.02.2012, 20:23

Kluczem do sukcesu będzie całkowite odcięcie Ibry od podań, także tych ze stałych fragmentów gry. Zmierzą się z sobą wyrównane ekipy, ale obiektywnie patrząc to my jesteśmy faworytem do awansu.

amadeo komentarzy: 514913.02.2012, 20:22

Może nie były to najmocniejsze składy ale warto sobie przypomnieć nasze ostatnie bezpośrednie starcie Arsenal 1-1 Milan (Emirates Cup 2010) :
youtube.com/watch?v=mT8OzgtwbsU

Arsenal_1886 komentarzy: 1952113.02.2012, 20:18

Marzag > Potrafił nam jednak strzelić gola sezon temu w ramach Emirates Cup mimo ,że na środku obrony mieliśmy duet Koscielny--Vermaelen .
Teraz mu się nie uda , miejmy nadzieje :P

Ars3n komentarzy: 1235413.02.2012, 20:18

Marzag
Roznych i wolnych to ja sie najbardziej boje. Nie przypilnuja Ibrahimovica i bedzie zle.
Ja tez postawie moze akurat , znajomi pewnie na swoj Milan postawia i licze ,ze ja na tym lepiej wyjde :D

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 113.02.2012, 20:15

Pato to nic specjalnego ;p To ze mu sie udalo szybkiego gola barcelonie walnac o niczym nie swiadczy :P

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17213.02.2012, 20:15

haxball.com/?roomid=25df8d3efae626f9d10415c76789cfafd4581ad8526de29a6350d5b2df8d082c&pass=1

Arsenal_1886 komentarzy: 1952113.02.2012, 20:12

France Football exclusive says Eden Hazard has chosen #THFC for his next move. Lille want Ł40m. Think it's too early for a deal.

Sanderson na twitterze

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 113.02.2012, 20:12

Ars3n, zalezy to tez od nastawienia, i od dyspozycji dnia, czasem po straconym golu druzyna siada, i sie zalamuje, a czasem sie bardziej koncentruja i graja lepiej, nie wiadomo jak bedzie teraz :p nie mowiac juz o rzutach wolnych albo o huknieciu pilkarzy ktorzy potrafia huknac mocno i celnie (Ibra, Boateng) ;p ale chyba 20 zl na naszych postawie :p

Arsenal_1886 komentarzy: 1952113.02.2012, 20:11

Marzag > Jeżeli się nie mylę to prowadził jeden raz w meczu naszych Kanonierów . Było to w meczu z Bragą na wyjeździe gdzie przegraliśmy 2 : 0 . Oby takiego wyniku nie było w środę :P

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 113.02.2012, 20:09

Wśród spotkań (20), które sędziował Viktor Kassai: 45% kończyło się zwycięstwem gospodarzy, a 55% wygraną zespołu gości.

mskafc komentarzy: 579613.02.2012, 20:08

powaznie ? s(Ł)uchacie ?

Micklbn komentarzy: 210713.02.2012, 20:07

Ok już wiem ma być i Boateng i Pato ;/

Micklbn komentarzy: 210713.02.2012, 20:06

Jak ze składem Milanu tzn chodzi głównie o Boatenga i Pato??będą grali? bo na forum ac milanu różnie pisali

Ars3n komentarzy: 1235413.02.2012, 20:06

Marzag
No niby tak ,polowa wyniku zalezy wlasnie od nas.Jednak gdy nie zagraja czolowi gracze Milanu bede spokojniejszy.

Mozna sie skusic postawic na Neapol z Chelsea :d Ale oni chyba za tydzien graja

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 113.02.2012, 20:00

Ars3n, czasem sklad nie robi tak wielkiej roznicy :P, ja mam 50 zl wygrane (grałem za 20 na remis lub wygrana psg, wygrana city i wygrana panathinaikosu) i sie zastanawiam czy sie nie skusic na cos na lige mistrzow, tyle ze jak wiadomo w LM się często cuda dzieją to trochę strach:P

Pinguite komentarzy: 1502013.02.2012, 19:56

Ema emo! Co tam s(Ł)uchacie? :]

karlo komentarzy: 906913.02.2012, 19:56

Stawiać kasę na własny klub, tak chyba nie powinno być ?

Ars3n komentarzy: 1235413.02.2012, 19:55

Marzag
Jestem na bardzo duzym plusie wiec mysle ,ze moge zaryzykowac. Czesto ryzykowalem i szczescie mi sprzyjalo, postawilem 5dych na Arsenal z Udinese (kurs ponad 3zl) , z Chelsea (kurs 5zl) i pare innych mniej ryzykownych ,a i ostatnio przegralem 50zl w meczu Arsenal-United xd
Jesli bede wiedzial jaki sklad wystawi Milan to szybko przed meczem postawie kase.

Orandzo komentarzy: 338013.02.2012, 19:55

rvparsen
yyy... wtf? coś ty to wrzucił ?

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 113.02.2012, 19:53

40 % szansa na strzelenie gola*

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 113.02.2012, 19:52

Gol, no a ostatnio Per potknal sie o trawe i prawdopodobnie wyleci do konca sezonu, fifa 11 ma nierealistyczny model fizyki, pilkarze zawsze upadaja tak samo, mozna strzelac cristiano ronaldo z 30 metrow z 40%~ powodzeniem strzelenia gola, co jest wkurzające, nie mówiąc już o faulach których nie popełniono, np odebrano piłkę, ale jednoczesnie otarlo sie o pilkarza druzyny przeciwnej i byl nawet czasem karny, nie stary, to nie dla mnie :p

rvparsen komentarzy: 204113.02.2012, 19:51