Zacięty pojedynek na Etihad, Arsenal remisuje z City!

Zacięty pojedynek na Etihad, Arsenal remisuje z City! 23.09.2012, 17:47, Sebastian Czarnecki 1888 komentarzy

Do końcowego gwizdka sędziego nie było wiadomo, jakim wynikiem zakończy się pojedynek pomiędzy Manchesterem City a Arsenalem. Obie drużyny przez 90 minut zaprezentowały dobry, solidny i konsekwentny futbol, a sytuacja w meczu co kilkanaście minut odwracała się jak w kalejdoskopie. Raz szturmowali jedni, potem drudzy zamykali tych pierwszych na ich własnej połowie przez kilkanaście minut, by potem znowu dopuścić do kilku groźnych kontrataków rywali. Mimo że obie bramki padły po stałych fragmentach gry, to nie mamy prawa narzekać na widowisko, gdyż to było świetnie i nie zabrakło w nim niczego: efektownych parad, błędów, solidnej gry w defensywie, groźnych kontrataków i zmarnowanych sytuacji. Każda ze stron mogła ostatecznie wyjść zwycięsko z tego pojedynku, ale padł najsprawiedliwszy z możliwych rezultatów, a więc obie drużyny podzieliły się punktami.

Manchester City: Hart - Zabaleta, Lescott, Kompany, Clichy - Silva, Yaya Youre, Javi Garcia, Sinclair (46. Rodwell) - Dżeko (68. Tevez), Aguero (85. Balotelli)

Arsenal: Mannone - Jenkinson, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Diaby (71. Giroud), Arteta - Ramsey, Cazorla, Podolski (72. Walcott) - Gervinho (89. Coquelin)

Obie drużyny bardzo ostrożnie weszły w mecz i najwyraźniej nie chciały się narazić na ataki przeciwnika już od pierwszych minut. Zawodnicy rozsądnie dysponowali futbolówką i ostrożnie przeprowadzali akcje, które przeważnie kończyły się na którejś z formacji defensywnych. Pierwszy raz nieco poważniej zakotłowało się pod bramką Harta w 12. minucie. Piłka kilka razy znalazła się w polu karnym Manchesteru City, ale Kanonierom nie udało się oddać żadnego strzału.

Pierwszy okazję do wykazania się otrzymał Vito Mannone, który w 14. minucie został zmuszony do interwencji przez Sergio Aguero. Argentyńczyk zwiódł Jenkinsona, zszedł do środka i oddał kąśliwy strzał w środek bramki, z którym poradził sobie jednak włoski golkiper.

Dwie minuty później to Kanonierzy szturmowali na bramkę przeciwnika. Dobre podanie na wolne pole posłał Aaron Ramsey, a do bezpańskiej futbolówki dopadł Gervinho. Zawodnik z WKS za mocno przyjął sobie piłkę, a Joe Hart natychmiast ją wyłapał. Gdyby czarnoskóry zawodnik zdołał lepiej opanować dobre podanie, mógłby zrobić z niego użytek, ale wciąż było bez bramek na Etihad Stadium.

W 23. minucie mieliśmy przyjemność obejrzeć fantastyczną akcję ofensywną w wykonaniu Carla Jenkinsona, który pomknął tuż za Gaelem Clichym i wywarł na nim presję, przejmując futbolówkę niedaleko bramki Joe Harta. Młody Anglik natychmiast podał do wybiegającego Podolskiego, ale jego strzał z dystansu był już daleki od ideału.

Kilka minut później londyńczycy ruszyli z kolejną akcją, która wywołała sporo szumu w szykach obronnych The Citizens. Wspaniałym przeglądem pola popisał się Cazorla, który w świetnym stylu uruchomił na wolnym polu Gervinho. Do czarnoskórego zawodnika dopadł jednak w ostatnim momencie Gael Clichy i czysto odebrał mu piłkę we własnym polu karnym.

Mecz znowu skoncentrował się w środku pola, ale inicjatywę odrobinę przejęli gospodarze. Obywatele nie potrafili jednak nawet przedostać się pod bramkę strzeżoną przez Mannone, gdyż bardzo dobrze drogi do bramki pilnowała linia defensywna.

Na następną dobrą akcję musieliśmy czekać do 36. minuty. Dobry rajd środkiem pola przeprowadził Ramsey, który podał na lewe skrzydło do Gervinho. Obywatel WKS trafił jednak w boczną siatkę.

Mimo lepszych akcji ze strony Arsenalu, jako pierwsi cios zadali gospodarze. David Silva dośrodkował z rzutu rożnego prosto na głowę Joleona Lescotta, a ten pokonał źle ustawionego Vito Mannone. 1-0 dla Manchesteru City.

Gospodarze jakby podbudowali się strzeloną bramką i natychmiast ruszyli z akcją, w celu zdobycia następnej. Sergio Aguero podał do Edina Dżeko, a Bośniak oddał techniczny strzał, celując pod poprzeczkę. Tym razem na wysokości zadania stanął jednak Mannone, który świetnie przerzucił piłkę nad bramką.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie, a sędzia zaprosił obie drużyny na przerwę przy rezultacie 1-0 dla Manchesteru City.

Mimo że to Kanonierzy powinni odrabiać straty, to w drugiej połowie odważniej zaatakowali podopieczni Roberto Manciniego. W 49. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę przejął Aguero, który oddał strzał z bardzo ostrego kąta, który okazał się jednak za ostry, a Argentyńczyk nie miał wystarczająco miejsca, by umieścić piłkę w bramce strzeżonej przez Mannone.

Przez następne minuty podopieczni Arsene'a Wengera praktycznie zamknęli gospodarzy na własnej połowie, zmuszając ich do szalonej pracy w defensywie. Linia obronna The Citizens spisywała się jednak wspaniale i w pełni wywiązywała się ze swoich zadań, uniemożliwiając Arsenalowi zdobycie wyrównującej bramki.

Na pierwszą groźną akcję Arsenalu w drugiej połowie musieliśmy czekać aż do 66. minuty. Dobre podanie w polu karnym City otrzymał Gervinho i spróbował pokonać Joe Harta, ale to nie był jego dzień, a piłka w ogóle mu nie siedziała w tym meczu na nodze.

Az do 71. minuty musieliśmy czekać na pierwsze zmiany Arsene'a Wengera. Z boiska zdjął Lukasa Podolskiego i Abou Diaby'ego, a zastąpił ich odpowiednio Theo Walcottem i Olivierem Giroudem.

W 80. minucie Manchester City nieco się przebudził i skończył na moment murować dostęp do własnej bramki, samemu próbując podwyższyć prowadzenie. Rajd przez pół boiska przeprowadził Yaya Toure, a na kilka metrów przed bramką oddał futbolówkę Aguero. Argentyńczyk oddał strzał na bramkę, ale dobrze interweniował Mannone.

Minutę później z odpowiedzią ruszyli Kanonierzy. Santi Cazorla oddał soczysty strzał na bramkę Harta, ale reprezentant Anglii popisał się fenomenalną interwencją.

Chwilę później było już 1-1! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Cazorli, pod bramką Harta zrobił się niemały tłok. Do bezpańskiej piłki dopadł Koscielny i mocnym strzałem umieścił piłkę w bramce!

Podopieczni Arsene'a Wengera wcale nie musieli długo cieszyć się z wyrównującej bramki, gdyż kilka chwil później mogli ponownie przegrywać. Piękny strzał przewrotką oddał Kompany, ale dobrze spisał się w bramce Vito Mannone. Interweniujący Koscielny wybił futbolówkę pod nogi Aguero, a ten z najbliższej odległości strzelił obok bramki.

Tuż przed końcem regulaminowego gry gola mógł strzelić jeszcze Gervinho, ale oddał mocny strzał ponad bramką. Chwilę później obywatel WKS zszedł z boiska, a w jego miejsce wprowadzony został Coquelin.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Kanonierzy z trudem wyszarpali jeden punkt na Etihad Stadium, na którym nikt od 32 meczów nie wyszedł jeszcze zwycięsko. Patrząc jednak na przebieg gry, remis jest najbardziej sprawiedliwym ze wszystkich wyników, gdyż żadna z drużyn nie zasłużyła na porażkę.

Manchester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne

i golimy 6-1;))

Gnabry, Olsson w 60 min na zmiany i w 89 Jack na standing ovation;)

Barney komentarzy: 2095225.09.2012, 14:18

kurde szukam zdjec i nie moge znalesc naszysch alternatywnych.

Maciek_AFC komentarzy: 248625.09.2012, 14:17

a masz gdzies link do tego sklepu czy cos? ;D

Barney komentarzy: 2095225.09.2012, 14:17

Maciek sa tylko zotle i nie jestem pewien czy z tego sezonu bo jeszcze nie gralismy. kojarze tylko fioletowe i domowe oczywiscie.

Agher komentarzy: 278425.09.2012, 14:16

macie z resztą info z arsenal.com

"The fixture will be played at Emirates Stadium on Wednesday, September 26, kick-off 7.45pm. This game will not be screened live on TV."

Maciek_AFC komentarzy: 248625.09.2012, 14:15

150zł to nie jest zła cena :D ja bym chętnie kupił fioletową Sagna #3 :D

Agher komentarzy: 278425.09.2012, 14:15

mecz jest na arsenal playerze, ale przy tej płatnej opcji. Chyba innej mozliwości obejrzenia nie ma.

Barney komentarzy: 2095225.09.2012, 14:15

ma ktoś link do tych zolyych jak sa z tego sezonu to za 150 chyba sie oplaca tak tanio bo zamykaja skle u nas i bedzie tylko przez neta.

Maciek_AFC komentarzy: 248625.09.2012, 14:14

Janek_4

Wyjdz za mnie! :D

michal192837465 komentarzy: 765425.09.2012, 14:14

Barney Fioletowe, to są wyjazdowe, nie alternatywne.

Barney komentarzy: 2095225.09.2012, 14:14

zawsze byly 3 stroje jeszcze alterantywne.

Mam mozliwosc kupic u siebie te zolte wyjzdowej oryginalna za 150zl i mam dylemat. Chyba normalnie koszulki koszutja 200+.
Nie wiem czy brac?

Agher komentarzy: 278425.09.2012, 14:12

fioletowe to wyjazdowe.

Qarol komentarzy: 1450225.09.2012, 14:12

@Barney

Fioletowe są wyjazdowe, alternatywne to chyba żółte.

Barney komentarzy: 2095225.09.2012, 14:11

Hey jakie mamy koszulki wyjazdowe na ten sezon bo mam dziure w glowie fioletowe sa alternatywne.

macie link nie moge znalesc??

Arsenal_1886 komentarzy: 1952125.09.2012, 14:11

Shinev > Nie będzie ,bo Sky Sports jutro pokazuje tylko jeden mecz ,a konkretniej United vs Newcastle ,bo to jest najciekawszy mecz 3 rundy w środę .
Inne stacje nie pokazują COC . Pozostaje nam jutro relacja audio lub tekstowa . Dzisiaj z kolei będzie mecz Leeds vs Everton na Sky Sports .

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 125.09.2012, 14:09

A czemu ma nie być transmisji? Przecież zawsze jest...

michal192837465 komentarzy: 765425.09.2012, 14:08

Może ktoś wytrzaśnie, tą transmisję, bardzo małe prawdopodobieństwo, ale oby.

Giroud12 komentarzy: 59925.09.2012, 14:07

Janek_4
pozostaje nam transmisja pisana... niestety..

janek_4 komentarzy: 123525.09.2012, 14:02

Za daleko masz ze Śląska. :)

Czy jutrzejszy mecz będzie gdzieś emitowany? Czy zostaje nam transmisja pisana?

Arsenal_1886 komentarzy: 1952125.09.2012, 13:58

gettyimages.co.uk/Search/Search.aspx?EventId=152873826&EditorialProduct=Sport

Fotki z dzisiejszego treningu .
Miłego oglądania ;p
Wygląda na to ,że jutro na środku obrony będzie Djourou ,a obok niego Squillaci .
Z drużyną trenowali dzisiaj Gnabry , Shea , Martinez , Yennaris czy Olsson . Wygląda na to ,że Giroud jutro od początku . Kosa nie zagra jutro czyli Wenger na Chelsea będzie musiał wybrać dwójkę z trójki - Verma , Per lub Kosa .

Maciek_AFC komentarzy: 248625.09.2012, 13:56

ja bym Ci chętnie pomógł :D

madderns29 komentarzy: 3233 newsów: 225.09.2012, 13:56

Btw. Sportklub pokazuje jeszcze Puchar Ligi??

janek_4 komentarzy: 123525.09.2012, 13:55

Dziękować, właśnie ten herb jest dokładnie nad monitorem. Muszę się zebrać i odmalować, ale może lepiej żebym się już do tego nie dotykała. xd

Maciek_AFC komentarzy: 248625.09.2012, 13:54

Fajnie wyglada, podoba mi sie :D ja bym cos takiego widzial u mnie nad monitorem/telewizorem, zamiast tego plakatu, bo poza Theo żadnego zawodnika juz u Nas nie ma :D

Maciek_AFC komentarzy: 248625.09.2012, 13:53

@ Janek_4

Bardzo dziekuje :)

janek_4 komentarzy: 123525.09.2012, 13:52

janek_4 komentarzy: 123525.09.2012, 13:51

@Maciek_AFC, świetny ten Twój herb, baardzo mi się podoba! Ja mam na ścianie coś takiego : http://oi50.tinypic.com/357k848.jpg, ale niestety nie do końca mi wyszło, a jakoś nie chce mi się tego poprawiać :)

Giroud12 komentarzy: 59925.09.2012, 13:50

a ja już dzis sobie orginalną fifkę odpalę na PC :)

Maciek_AFC komentarzy: 248625.09.2012, 13:50

taaakie buty, no nie mialem pojecia, ze tak jest z x'em :D ja bede musial wydac 2 stowy na fife, pora zaczac zbierac :D

kilerr15 komentarzy: 69825.09.2012, 13:48

ok luzik :D teraz nawet jakbym kupił nową fife to by mnie mogli zbanować więc mi się to już nie opłaca dlatego muszę przerobić

Maciek_AFC komentarzy: 248625.09.2012, 13:47

nie mam xboxa, nie znam sie dlatego pytam, bez nerwow :) ja mam PS3 i w mojej konsoli nic nie przerabialem jak narazie

kilerr15 komentarzy: 69825.09.2012, 13:46

moze dlatego, zeby zagrac w fife ? jak raz przerobisz to juz pozniej musisz przerabiac i uaktualniac bo ci gry nowe nie beda chodzic

Maciek_AFC komentarzy: 248625.09.2012, 13:44

a dlaczego masz przerabiac Xboxa?

kilerr15 komentarzy: 69825.09.2012, 13:42

wie ktos moze, jaka przerobke xboxa trzeba bedzie miec zeby zagrac w nowa fife ? Bo jak 3.0 to szykuje sie 70 zl wydatku :/

michal192837465 komentarzy: 765425.09.2012, 13:42

maciekbe Widać, że sobie radzimy, bardzo dobrze w tym sezonie, skoro w 7 meczach 3 żółtka. Żadnej presji, oby tak dalej.

Maciek_AFC komentarzy: 248625.09.2012, 13:42

27 chyba :D

FcArs komentarzy: 127525.09.2012, 13:38

Kiedy jest premiera Fify? ;p

maciekbe komentarzy: 1245825.09.2012, 13:37

taka ciekawostka - w 7 meczach o stawkę w tym sezonie uzbieraliśmy ledwie 3 żółte kartki :o

FcArs komentarzy: 127525.09.2012, 13:13

ArjenRobben
No taki skład bym z chęcią zobaczył ;p. Jednak Wallcota wolał bym ujrzeć na szpicy no ale Giroud na skrzydle przecie nie zagra ;p

Giroud12 komentarzy: 59925.09.2012, 13:00

A propros kiedy zapowiedz z Coventry??

azteco_valiente komentarzy: 1274 newsów: 625.09.2012, 12:50

Liga francuska jest na tyle specyficzna że, o mistrzostwo walczą beniaminki np Stade de Reims lub drużyny będące w dołku, wyprzedające zawodników np Marsylia ;D

azteco_valiente komentarzy: 1274 newsów: 625.09.2012, 12:39

PSG to dziwny klub, wydają niebotyczne sumy na transfery a mistrzostwo przegrali z biednym Montpellier, coś czuję że w tym sezonie również inna drużyna mistrza zdobędzie ;D

I_Tak_I_Nie komentarzy: 141425.09.2012, 12:38

Ciekawe co było jakby Theo nagle na szpicy zaczął strzelać i miał 25+ bramek w sezonie. Bo szybkość i umiejętność wystawiania się do prostopadłej piłki są u niego magiczne. Jeśli popracuje nad wykończeniem, dryblingiem i techniką to może stać się legendą.

Maciek_AFC komentarzy: 248625.09.2012, 12:37