Zacięty pojedynek na Etihad, Arsenal remisuje z City!

Zacięty pojedynek na Etihad, Arsenal remisuje z City! 23.09.2012, 17:47, Sebastian Czarnecki 1888 komentarzy

Do końcowego gwizdka sędziego nie było wiadomo, jakim wynikiem zakończy się pojedynek pomiędzy Manchesterem City a Arsenalem. Obie drużyny przez 90 minut zaprezentowały dobry, solidny i konsekwentny futbol, a sytuacja w meczu co kilkanaście minut odwracała się jak w kalejdoskopie. Raz szturmowali jedni, potem drudzy zamykali tych pierwszych na ich własnej połowie przez kilkanaście minut, by potem znowu dopuścić do kilku groźnych kontrataków rywali. Mimo że obie bramki padły po stałych fragmentach gry, to nie mamy prawa narzekać na widowisko, gdyż to było świetnie i nie zabrakło w nim niczego: efektownych parad, błędów, solidnej gry w defensywie, groźnych kontrataków i zmarnowanych sytuacji. Każda ze stron mogła ostatecznie wyjść zwycięsko z tego pojedynku, ale padł najsprawiedliwszy z możliwych rezultatów, a więc obie drużyny podzieliły się punktami.

Manchester City: Hart - Zabaleta, Lescott, Kompany, Clichy - Silva, Yaya Youre, Javi Garcia, Sinclair (46. Rodwell) - Dżeko (68. Tevez), Aguero (85. Balotelli)

Arsenal: Mannone - Jenkinson, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Diaby (71. Giroud), Arteta - Ramsey, Cazorla, Podolski (72. Walcott) - Gervinho (89. Coquelin)

Obie drużyny bardzo ostrożnie weszły w mecz i najwyraźniej nie chciały się narazić na ataki przeciwnika już od pierwszych minut. Zawodnicy rozsądnie dysponowali futbolówką i ostrożnie przeprowadzali akcje, które przeważnie kończyły się na którejś z formacji defensywnych. Pierwszy raz nieco poważniej zakotłowało się pod bramką Harta w 12. minucie. Piłka kilka razy znalazła się w polu karnym Manchesteru City, ale Kanonierom nie udało się oddać żadnego strzału.

Pierwszy okazję do wykazania się otrzymał Vito Mannone, który w 14. minucie został zmuszony do interwencji przez Sergio Aguero. Argentyńczyk zwiódł Jenkinsona, zszedł do środka i oddał kąśliwy strzał w środek bramki, z którym poradził sobie jednak włoski golkiper.

Dwie minuty później to Kanonierzy szturmowali na bramkę przeciwnika. Dobre podanie na wolne pole posłał Aaron Ramsey, a do bezpańskiej futbolówki dopadł Gervinho. Zawodnik z WKS za mocno przyjął sobie piłkę, a Joe Hart natychmiast ją wyłapał. Gdyby czarnoskóry zawodnik zdołał lepiej opanować dobre podanie, mógłby zrobić z niego użytek, ale wciąż było bez bramek na Etihad Stadium.

W 23. minucie mieliśmy przyjemność obejrzeć fantastyczną akcję ofensywną w wykonaniu Carla Jenkinsona, który pomknął tuż za Gaelem Clichym i wywarł na nim presję, przejmując futbolówkę niedaleko bramki Joe Harta. Młody Anglik natychmiast podał do wybiegającego Podolskiego, ale jego strzał z dystansu był już daleki od ideału.

Kilka minut później londyńczycy ruszyli z kolejną akcją, która wywołała sporo szumu w szykach obronnych The Citizens. Wspaniałym przeglądem pola popisał się Cazorla, który w świetnym stylu uruchomił na wolnym polu Gervinho. Do czarnoskórego zawodnika dopadł jednak w ostatnim momencie Gael Clichy i czysto odebrał mu piłkę we własnym polu karnym.

Mecz znowu skoncentrował się w środku pola, ale inicjatywę odrobinę przejęli gospodarze. Obywatele nie potrafili jednak nawet przedostać się pod bramkę strzeżoną przez Mannone, gdyż bardzo dobrze drogi do bramki pilnowała linia defensywna.

Na następną dobrą akcję musieliśmy czekać do 36. minuty. Dobry rajd środkiem pola przeprowadził Ramsey, który podał na lewe skrzydło do Gervinho. Obywatel WKS trafił jednak w boczną siatkę.

Mimo lepszych akcji ze strony Arsenalu, jako pierwsi cios zadali gospodarze. David Silva dośrodkował z rzutu rożnego prosto na głowę Joleona Lescotta, a ten pokonał źle ustawionego Vito Mannone. 1-0 dla Manchesteru City.

Gospodarze jakby podbudowali się strzeloną bramką i natychmiast ruszyli z akcją, w celu zdobycia następnej. Sergio Aguero podał do Edina Dżeko, a Bośniak oddał techniczny strzał, celując pod poprzeczkę. Tym razem na wysokości zadania stanął jednak Mannone, który świetnie przerzucił piłkę nad bramką.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie, a sędzia zaprosił obie drużyny na przerwę przy rezultacie 1-0 dla Manchesteru City.

Mimo że to Kanonierzy powinni odrabiać straty, to w drugiej połowie odważniej zaatakowali podopieczni Roberto Manciniego. W 49. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę przejął Aguero, który oddał strzał z bardzo ostrego kąta, który okazał się jednak za ostry, a Argentyńczyk nie miał wystarczająco miejsca, by umieścić piłkę w bramce strzeżonej przez Mannone.

Przez następne minuty podopieczni Arsene'a Wengera praktycznie zamknęli gospodarzy na własnej połowie, zmuszając ich do szalonej pracy w defensywie. Linia obronna The Citizens spisywała się jednak wspaniale i w pełni wywiązywała się ze swoich zadań, uniemożliwiając Arsenalowi zdobycie wyrównującej bramki.

Na pierwszą groźną akcję Arsenalu w drugiej połowie musieliśmy czekać aż do 66. minuty. Dobre podanie w polu karnym City otrzymał Gervinho i spróbował pokonać Joe Harta, ale to nie był jego dzień, a piłka w ogóle mu nie siedziała w tym meczu na nodze.

Az do 71. minuty musieliśmy czekać na pierwsze zmiany Arsene'a Wengera. Z boiska zdjął Lukasa Podolskiego i Abou Diaby'ego, a zastąpił ich odpowiednio Theo Walcottem i Olivierem Giroudem.

W 80. minucie Manchester City nieco się przebudził i skończył na moment murować dostęp do własnej bramki, samemu próbując podwyższyć prowadzenie. Rajd przez pół boiska przeprowadził Yaya Toure, a na kilka metrów przed bramką oddał futbolówkę Aguero. Argentyńczyk oddał strzał na bramkę, ale dobrze interweniował Mannone.

Minutę później z odpowiedzią ruszyli Kanonierzy. Santi Cazorla oddał soczysty strzał na bramkę Harta, ale reprezentant Anglii popisał się fenomenalną interwencją.

Chwilę później było już 1-1! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Cazorli, pod bramką Harta zrobił się niemały tłok. Do bezpańskiej piłki dopadł Koscielny i mocnym strzałem umieścił piłkę w bramce!

Podopieczni Arsene'a Wengera wcale nie musieli długo cieszyć się z wyrównującej bramki, gdyż kilka chwil później mogli ponownie przegrywać. Piękny strzał przewrotką oddał Kompany, ale dobrze spisał się w bramce Vito Mannone. Interweniujący Koscielny wybił futbolówkę pod nogi Aguero, a ten z najbliższej odległości strzelił obok bramki.

Tuż przed końcem regulaminowego gry gola mógł strzelić jeszcze Gervinho, ale oddał mocny strzał ponad bramką. Chwilę później obywatel WKS zszedł z boiska, a w jego miejsce wprowadzony został Coquelin.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Kanonierzy z trudem wyszarpali jeden punkt na Etihad Stadium, na którym nikt od 32 meczów nie wyszedł jeszcze zwycięsko. Patrząc jednak na przebieg gry, remis jest najbardziej sprawiedliwym ze wszystkich wyników, gdyż żadna z drużyn nie zasłużyła na porażkę.

Manchester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
RVP87 komentarzy: 116425.09.2012, 02:00

oglądałem mecz na żywo a dziś powtórkę na orange sport ! dziekuje Kościelny za tą brameczkę troszkę sie zdziwili Arabowie że kasa nie wygrała brawo GUNNERSI !!!

Kons komentarzy: 132625.09.2012, 01:48

Dobry komentarz na lfc.pl odnośnie meczu Liverpool - United:

"evans ruszył po piłkę" .. dokładnie, a shelvey wtedy akurat biegł na ryby i sobie pomyślał - o biegnie evans, *******nę mu .. po czym bardzo niebezpiecznie się z nim zderzył. wtf ?

Kons komentarzy: 132625.09.2012, 01:38

Ten uśmiech jest najlepszy jak Santi podnosi Yaya Toure:

dailymotion.com/video/xttd2c_yaya-toure_sport?start=3

Hans_Zimmer komentarzy: 594625.09.2012, 00:40

I_Tak_I_Nie ubaw po pachy...

BeelzeBoSS komentarzy: 31424.09.2012, 23:07

"Ekipy" wyjazdowe zawsze są głośniejsze, bo nie po to jadą czasem całą Anglię, żeby tylko na stadionie posiedzieć. Na na ES wchodzi przecież 60k ludzi, ciężko oczekiwać że każdy będzie darł gardło przez 90 minut. Cześć przychodzi pooglądać po prostu atrakcyjny football i nie widzę w tym nic złego.

I_Tak_I_Nie komentarzy: 141424.09.2012, 23:05

kurcze jeszcze tydzień wakacji a ja chory jestem, jakie to irytujące... i tak od czwartku!!

Arsenal_1886 komentarzy: 1952124.09.2012, 22:43

youtube.com/watch?v=Ce7hPfrF4zc&feature=player_embedded#

Nie wiem jak dla was ,ale dla mnie nasi wyjazdowi fani są najlepsi w lidze :P U siebie mamy piknik ,ale wyjazdowi fani nas nigdy nie zawodzą .
Kibice United czy LFC też są głośni na wyjazdach .

I_Tak_I_Nie komentarzy: 141424.09.2012, 22:36

youtube.com/watch?v=iq5TlGjqUvw&feature=related

hehe można się uśmiać :P

Dominika93 komentarzy: 293724.09.2012, 22:35

Vandal---> Bo tam, jak ktoś reprezentuje poziom, którego nie masz ochoty oglądać, to po prostu przestajesz obserwować i tyle ;) Poza tym, tam nie ma "tajeeeemniiiiczeej Elity".

Arsenal_1886 komentarzy: 1952124.09.2012, 22:35

Jack Wilshere w poniedziałek razem z Frimpongiem mają zagrać w meczu U-21 przeciwko WBA na ich stadionie pod warunkiem ,że do niedzieli nie będzie u nich żadnych przejawów jakiegoś urazu . Może nie koniecznie cały mecz ,ale trochę minut zaliczą . Według AFCAMDENA Jack na treningu prezentuje taką klasę jakby w ogóle nie miał żadnej kontuzji co cieszy bardzo :) Już się nie mogę doczekać trójki w środku pomocy - Cazorla Arteta Jack :)
W każdym meczu minimum 60% posiadania piłki wtedy :D

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16824.09.2012, 22:30

Dominika93
No były, były. Teraz wszyscy się na twittera wynieśli. ^^

Dominika93 komentarzy: 293724.09.2012, 22:28

Kuba--> To fajnie, wolałam zapytać. Mam kolegę, który nie reaguję na Kuba, tylko woli Jakub ;)

Shinev--> Fajne rozmowy, to tu były ale dawno temu. Weź nas w końcu oświeć tą swoją wielką, tajemniczą wiedzą o elicie. Bo czekam na to on dawna :(

Arsenal_1886 komentarzy: 1952124.09.2012, 22:17

bialysul > Niby tak ,ale ostatnio Wenger wkońcu zrozumiał ,że Theo nie ma mózgu lub po prostu mu nie będzie dawał tyle szans ile dostawał sezon temu z powodu niepodpisania jeszcze nowej umowy z klubem . Myślę ,że czym prędzej Anglik podpisze nową umowę z klubem to tym więcej szans będzie dostawać .

bialysul komentarzy: 369924.09.2012, 22:14

Arsenal 1886

Własnie nie rozumiem dlaczego? nie jest to jakas odpowidzialna pozycja, jak np. gra na srodku obrony, powinien go sprobowac

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 124.09.2012, 22:14

Czajniq

Moze byly tragiczne, ale chociaz byly. A wieczorami randomy znikaly i bylo ok.

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 524.09.2012, 22:14

Shinev Ty to chyba pisząc o tej elicie chcesz się jej podlizać i ewentualnie do niej dołączyć ^^

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 124.09.2012, 22:11

Pingu, przeciez to wiesz ^^

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7224.09.2012, 22:11

A no tak, domyślam się, że chodzi o ArseneAl'a i RvPersie. ;)

Acolt komentarzy: 2009 newsów: 624.09.2012, 22:10

JP3 -> Zamów sobie koszulkę Frimponga! Ja mam z numerkiem 35 ;D

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7224.09.2012, 22:10

Shinev
Rozmowy w sierpniu to była tragedia. Stronkę opanowała przysłowiowa gimbaza. Pamiętam typa, który w 1 dzień nabił ze 150 komentarzy. ^^

O jakich elitarnych mówisz? ;)

JP3 komentarzy: 175524.09.2012, 22:09

Chyba biorę Artete. Jacka za rok wezmę :)

Arsenal_1886 komentarzy: 1952124.09.2012, 22:08

JP3 > Zamówiłbym sobie na twoim miejscu koszulkę Wilshere'a . Przyszły kapitan Arsenalu za parę lat ;p W dodatku ma numer 10 ,więc raczej już tego numeru nigdy nie zmieni . To tak przyszłościowo ,a na teraz może Cazorla lub Arteta :D

Pinguite komentarzy: 1502024.09.2012, 22:07

Shinev > Jacy elitarni dostali bana? Powiedz Ty mi! :D

I_Tak_I_Nie komentarzy: 141424.09.2012, 22:07

Matko boska ten świat oszalał. Chcesz konto założyć to przekierowanie i potwierdzenie przez facebooka, każdy gada na fejsie, każda reklama obojetnie czego podpis facebook.com/(...), wszędzie jakies subskrycje, czy cokolwiek to znaczy. Kurcze, nie masz fejsa to jesteś nikim praktycznie. Jakie to żałosne się robi...

Arsenal_1886 komentarzy: 1952124.09.2012, 22:06

bialysul > Wydaje mi się ,że z Chelsea powinien zagrać Giroud lub Chamberlain jakby Gervinho nie zagrał od początku . Theo dalej na ławce . Boss go nie da na atak w tak ważnym meczu .

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 124.09.2012, 22:06

Tych rozmow nie ma od sierpnia. Teraz jest grobowa cisza. A po banach dla elitarnych jeszcze gorzej.

Goonder, to poznaj :]

JP3 komentarzy: 175524.09.2012, 22:05

Zamawiam sobie koszulkę Arsenalu. Kogo byście wzięli na moim miejscu? Wilshere, Cazorla, Diaby czy Arteta?

bialysul komentarzy: 369924.09.2012, 22:03

fajna analiza;)

cos mi sie wydaje ze Podolski wkoncu spusci w******* Gervinho za ta egoistyczna gre, widac bylo ze w kilu sytuacjach czekal swietnie ustawiony, neistety nasz ksiaze chaosu;) go nie widzial... Gervinho mil conajmniej jedna sytuacje po ktorej powinien strzelic bramke, mam andzieje ze usiadzie w anstepym spotkaniu

na szpicy szanse powinien dostac Theodor.

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7224.09.2012, 21:58

IMO forum zabiłoby tą stronkę. Jak koleżanka napisała kilka postów niżej - rozmowy pod głównym mają ten klimat. Na forum to już nie to samo ;)

Dominika93 komentarzy: 293724.09.2012, 21:57

NineBiteWolf--> Mogę pisać Jakub, bądź Kuba? No tutaj, tak fajnie się gada, taka przyjacielska atmosfera :)

Goonder komentarzy: 440 newsów: 124.09.2012, 21:57

Shineww

Ale ja ich nie znam. :P

Arsenal_1886 komentarzy: 1952124.09.2012, 21:57

Me3mber > Trochę niżej w tym newsie podałem kompilację występu Cazorli oraz Jenkinsona przeciwko City . Polecam ,a Ci którzy nie obejrzą analizy taktycznej mogą żałować :P

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 124.09.2012, 21:56

Goonder to wez zapisz te wszystkie nicki i mi jutro wyslj ;)

brukselka99 komentarzy: 43824.09.2012, 21:53

Goonder

Właśnie nie bo free transfer wykorzystałem by przenieść się na west

Me3mber komentarzy: 256124.09.2012, 21:53

Oglądając analizę taktyczną mogę stwierdzić śmiało, że to był dobry mecz w naszym wykonaniu.

Goonder komentarzy: 440 newsów: 124.09.2012, 21:51