Zacięty pojedynek na Etihad, Arsenal remisuje z City!

Zacięty pojedynek na Etihad, Arsenal remisuje z City! 23.09.2012, 17:47, Sebastian Czarnecki 1888 komentarzy

Do końcowego gwizdka sędziego nie było wiadomo, jakim wynikiem zakończy się pojedynek pomiędzy Manchesterem City a Arsenalem. Obie drużyny przez 90 minut zaprezentowały dobry, solidny i konsekwentny futbol, a sytuacja w meczu co kilkanaście minut odwracała się jak w kalejdoskopie. Raz szturmowali jedni, potem drudzy zamykali tych pierwszych na ich własnej połowie przez kilkanaście minut, by potem znowu dopuścić do kilku groźnych kontrataków rywali. Mimo że obie bramki padły po stałych fragmentach gry, to nie mamy prawa narzekać na widowisko, gdyż to było świetnie i nie zabrakło w nim niczego: efektownych parad, błędów, solidnej gry w defensywie, groźnych kontrataków i zmarnowanych sytuacji. Każda ze stron mogła ostatecznie wyjść zwycięsko z tego pojedynku, ale padł najsprawiedliwszy z możliwych rezultatów, a więc obie drużyny podzieliły się punktami.

Manchester City: Hart - Zabaleta, Lescott, Kompany, Clichy - Silva, Yaya Youre, Javi Garcia, Sinclair (46. Rodwell) - Dżeko (68. Tevez), Aguero (85. Balotelli)

Arsenal: Mannone - Jenkinson, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Diaby (71. Giroud), Arteta - Ramsey, Cazorla, Podolski (72. Walcott) - Gervinho (89. Coquelin)

Obie drużyny bardzo ostrożnie weszły w mecz i najwyraźniej nie chciały się narazić na ataki przeciwnika już od pierwszych minut. Zawodnicy rozsądnie dysponowali futbolówką i ostrożnie przeprowadzali akcje, które przeważnie kończyły się na którejś z formacji defensywnych. Pierwszy raz nieco poważniej zakotłowało się pod bramką Harta w 12. minucie. Piłka kilka razy znalazła się w polu karnym Manchesteru City, ale Kanonierom nie udało się oddać żadnego strzału.

Pierwszy okazję do wykazania się otrzymał Vito Mannone, który w 14. minucie został zmuszony do interwencji przez Sergio Aguero. Argentyńczyk zwiódł Jenkinsona, zszedł do środka i oddał kąśliwy strzał w środek bramki, z którym poradził sobie jednak włoski golkiper.

Dwie minuty później to Kanonierzy szturmowali na bramkę przeciwnika. Dobre podanie na wolne pole posłał Aaron Ramsey, a do bezpańskiej futbolówki dopadł Gervinho. Zawodnik z WKS za mocno przyjął sobie piłkę, a Joe Hart natychmiast ją wyłapał. Gdyby czarnoskóry zawodnik zdołał lepiej opanować dobre podanie, mógłby zrobić z niego użytek, ale wciąż było bez bramek na Etihad Stadium.

W 23. minucie mieliśmy przyjemność obejrzeć fantastyczną akcję ofensywną w wykonaniu Carla Jenkinsona, który pomknął tuż za Gaelem Clichym i wywarł na nim presję, przejmując futbolówkę niedaleko bramki Joe Harta. Młody Anglik natychmiast podał do wybiegającego Podolskiego, ale jego strzał z dystansu był już daleki od ideału.

Kilka minut później londyńczycy ruszyli z kolejną akcją, która wywołała sporo szumu w szykach obronnych The Citizens. Wspaniałym przeglądem pola popisał się Cazorla, który w świetnym stylu uruchomił na wolnym polu Gervinho. Do czarnoskórego zawodnika dopadł jednak w ostatnim momencie Gael Clichy i czysto odebrał mu piłkę we własnym polu karnym.

Mecz znowu skoncentrował się w środku pola, ale inicjatywę odrobinę przejęli gospodarze. Obywatele nie potrafili jednak nawet przedostać się pod bramkę strzeżoną przez Mannone, gdyż bardzo dobrze drogi do bramki pilnowała linia defensywna.

Na następną dobrą akcję musieliśmy czekać do 36. minuty. Dobry rajd środkiem pola przeprowadził Ramsey, który podał na lewe skrzydło do Gervinho. Obywatel WKS trafił jednak w boczną siatkę.

Mimo lepszych akcji ze strony Arsenalu, jako pierwsi cios zadali gospodarze. David Silva dośrodkował z rzutu rożnego prosto na głowę Joleona Lescotta, a ten pokonał źle ustawionego Vito Mannone. 1-0 dla Manchesteru City.

Gospodarze jakby podbudowali się strzeloną bramką i natychmiast ruszyli z akcją, w celu zdobycia następnej. Sergio Aguero podał do Edina Dżeko, a Bośniak oddał techniczny strzał, celując pod poprzeczkę. Tym razem na wysokości zadania stanął jednak Mannone, który świetnie przerzucił piłkę nad bramką.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie, a sędzia zaprosił obie drużyny na przerwę przy rezultacie 1-0 dla Manchesteru City.

Mimo że to Kanonierzy powinni odrabiać straty, to w drugiej połowie odważniej zaatakowali podopieczni Roberto Manciniego. W 49. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę przejął Aguero, który oddał strzał z bardzo ostrego kąta, który okazał się jednak za ostry, a Argentyńczyk nie miał wystarczająco miejsca, by umieścić piłkę w bramce strzeżonej przez Mannone.

Przez następne minuty podopieczni Arsene'a Wengera praktycznie zamknęli gospodarzy na własnej połowie, zmuszając ich do szalonej pracy w defensywie. Linia obronna The Citizens spisywała się jednak wspaniale i w pełni wywiązywała się ze swoich zadań, uniemożliwiając Arsenalowi zdobycie wyrównującej bramki.

Na pierwszą groźną akcję Arsenalu w drugiej połowie musieliśmy czekać aż do 66. minuty. Dobre podanie w polu karnym City otrzymał Gervinho i spróbował pokonać Joe Harta, ale to nie był jego dzień, a piłka w ogóle mu nie siedziała w tym meczu na nodze.

Az do 71. minuty musieliśmy czekać na pierwsze zmiany Arsene'a Wengera. Z boiska zdjął Lukasa Podolskiego i Abou Diaby'ego, a zastąpił ich odpowiednio Theo Walcottem i Olivierem Giroudem.

W 80. minucie Manchester City nieco się przebudził i skończył na moment murować dostęp do własnej bramki, samemu próbując podwyższyć prowadzenie. Rajd przez pół boiska przeprowadził Yaya Toure, a na kilka metrów przed bramką oddał futbolówkę Aguero. Argentyńczyk oddał strzał na bramkę, ale dobrze interweniował Mannone.

Minutę później z odpowiedzią ruszyli Kanonierzy. Santi Cazorla oddał soczysty strzał na bramkę Harta, ale reprezentant Anglii popisał się fenomenalną interwencją.

Chwilę później było już 1-1! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Cazorli, pod bramką Harta zrobił się niemały tłok. Do bezpańskiej piłki dopadł Koscielny i mocnym strzałem umieścił piłkę w bramce!

Podopieczni Arsene'a Wengera wcale nie musieli długo cieszyć się z wyrównującej bramki, gdyż kilka chwil później mogli ponownie przegrywać. Piękny strzał przewrotką oddał Kompany, ale dobrze spisał się w bramce Vito Mannone. Interweniujący Koscielny wybił futbolówkę pod nogi Aguero, a ten z najbliższej odległości strzelił obok bramki.

Tuż przed końcem regulaminowego gry gola mógł strzelić jeszcze Gervinho, ale oddał mocny strzał ponad bramką. Chwilę później obywatel WKS zszedł z boiska, a w jego miejsce wprowadzony został Coquelin.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Kanonierzy z trudem wyszarpali jeden punkt na Etihad Stadium, na którym nikt od 32 meczów nie wyszedł jeszcze zwycięsko. Patrząc jednak na przebieg gry, remis jest najbardziej sprawiedliwym ze wszystkich wyników, gdyż żadna z drużyn nie zasłużyła na porażkę.

Manchester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne

@Camillo144

wydrukowalem herb, przykleilem na cos twardszego niz kartka(jakas teczka plastikowa czy cos, zeby bylo sztywne) potem nozykiem do tapet wyciete i gotowe :D

I_Tak_I_Nie komentarzy: 141425.09.2012, 12:29

No posze - PSG chce wydać 85 mln. funtów na Neymara. Przesada zdecydowanie.

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50325.09.2012, 12:28

@Maciek_AFC: Jak to zrobiłeś, bo tez bym sobie chętnie takie coś zrobił. ;)

Giroud12 komentarzy: 59925.09.2012, 12:28

Dobra porozmawiajmy o poważnych sprawach wie ktoś czy za Bloga na Facebooku można dostawać pieniądze??? bo mam i chciałbym robić konkursy a nie mam za co... :D^^

Maciek_AFC komentarzy: 248625.09.2012, 12:26

Ja sobie jeszcze recznie zrobilem herb Arsenalu i przy uzyciu spray'u wychodzi takie cuś:

:D

Giroud12 komentarzy: 59925.09.2012, 12:22

I_tak_i Nie barwy= Slask Wrocław :D

I_Tak_I_Nie komentarzy: 141425.09.2012, 12:18

Giroud12
ciekawe barwy pokoju ^^ takie Włoskie, ale jakbyś je przekręcił to spokojnie możesz Węgrom kibicować ^^

Maciek_AFC komentarzy: 248625.09.2012, 12:17

Ja to długo moge wymieniac co jeszcze mam z AFC :D

Giroud12 komentarzy: 59925.09.2012, 12:17

Cudi bo to ręcznie malowane... a wiesz nic nie wygląda perfekcyjnie..

Giroud12 komentarzy: 59925.09.2012, 12:16

nie to nie Arsenalu to Hellas Verona.. Arsenalu nie znalazłem żadnego fajnego...

jarts komentarzy: 231925.09.2012, 12:16

Cudi - przesłuchałeś już Wilk Chodnikowy?

scKanonier94sc komentarzy: 318925.09.2012, 12:14

I tak i Nie
Na twoim miejscu poszedlbym obejrzec na zywo, a Arsenal mozesz obejrzec z powtorki

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9825.09.2012, 12:14

@Giroud12, sam zrezygnowałem. A ten herb AFC to chyba podróbka, coś wygląda dziwnie. He. He. =|

Maciek_AFC komentarzy: 248625.09.2012, 12:12

Giroud12

Ten proporczyk u góry to z Arsenalu? Jeśli tak to mamy takie same :D well done, podoba mi sie :D

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50325.09.2012, 12:12

Gra tu ktoś w CS'a ? Chce znów zagrać po 3 letniej przerwie a;e zastanawiam się jak jest z kultura na serwerach.

Giroud12 komentarzy: 59925.09.2012, 12:12

ale co zasłaby byłeś czy brak czasu??

Giroud12 komentarzy: 59925.09.2012, 12:11

U mnie to wygląda tak (ten szalik czech jest z podpisami) a na drugiej scianie Będzie Strefa reprezentacji czech
Plakat z autografami.Piłka.i karty zawodników.i jeszcze gdzieś muszę umiescic koszulke z podpisem Rosy(arsenalu)

Maciek_AFC komentarzy: 248625.09.2012, 12:10

@ I tak I nie, dzieki wielkie stary :)

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9825.09.2012, 12:08

@Giroud12, dawno temu. ;_;

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50325.09.2012, 12:08

Jak już masz bilet to głupotą byłoby go zmarnować, a tak jak napisał @Maciek_AFC nic się nie stanie jak opuścisz jeden mecz Arsenalu.

I_Tak_I_Nie komentarzy: 141425.09.2012, 12:07

i** tą kolekcje

I_Tak_I_Nie komentarzy: 141425.09.2012, 12:06

właśnie też mi się wydaje, że lepszym wyborem będzie iść zobaczyć Niemców na żywo i pobawić się na trybunach :D a za ten pokój tą kolekcje - szacun ziom

@ I tak I nie,

Jak jeden mecz Arsenalu opuścisz, to tragedia wielka się nie stanie chyba, co? szkoda by było tego biletu na mecz, więc możesz z czystym sumieniem iść na Lecha moim zdaniem :D

Maciek_AFC komentarzy: 248625.09.2012, 12:00

no np, wiekszosc koszulek dorwalem na allegro ;D zawsze szukam licytacji i poluje na okazje :D

Giroud12 komentarzy: 59925.09.2012, 11:59

no nie ale co na Allegro?? np?

Maciek_AFC komentarzy: 248625.09.2012, 11:57

własnie nie stary, ze slaska jestem i absolutnie nie jestem dziany, wynajduje te rzeczy za grosze na aukcjach i roznych sklepach ;D za ten baner dalem cale 120zł, wydaje mi sie, ze to nie majatek :D

Giroud12 komentarzy: 59925.09.2012, 11:55

O ja *******e :D widze ze dziany jestes :D mieszkasz w Anglii??

I_Tak_I_Nie komentarzy: 141425.09.2012, 11:55

Panowie co byście wybrali
Mecz Arsenalu z Pireusem w necie czy Lecha z HSV Hamburg na żywo ? Bo kupiłem bilet(fakt, że za 20 zł więc nie sa to wielkie pieniadze) na mecz Lecha a potem ogarnalem, że jednocześnie jest mecz Kanonierów i teraz mam dylemat :/

Maciek_AFC komentarzy: 248625.09.2012, 11:48

Giroud12

Tak to wyglada mniej wiecej :D

vantastic komentarzy: 99225.09.2012, 11:46

W niedzielę na Etihad wymieniliśmy najwięcej podań z drużyn,które tu gościły od sierpnia 2011.Mieliśmy takowych 561,dla porównania QPR w ostatnim meczu sezonu 11/12 wymienił 86 podań...

Maciek_AFC komentarzy: 248625.09.2012, 11:46

@ scKanonier94sc dzieki :)) mam jeszcze kupe gadzetow ale pozostane chyba przy zbieraniu koszulek ;D

@Giroud12

Moj znajomy robi banery reklamowe itp, poszedlem do niego ze zdjeciem na pendrivie i mi to wydrukowal w takim duzym formacie :D

Giroud12 komentarzy: 59925.09.2012, 11:39

Macieju masz taką ładną ściane?? :D ale to jest malowane czy taka jakby okleina/tapeta?? bo ja np mam namalowany na ściane herb Arsenalu .;]

scKanonier94sc komentarzy: 318925.09.2012, 11:39

Maciek
imponujace;p

Maciek_AFC komentarzy: 248625.09.2012, 11:35

Tak sobie mysle, ze skoro jestesmy jedna wielka rodzina AFC to podziele sie z Wami moja kolekcja ;D

picasaweb.google.com/115487795949883954836/ArsenalLondon?authkey=Gv1sRgCJLAtuispprqvwE

Maciek_AFC komentarzy: 248625.09.2012, 11:34

Mega jest to zdjęcie! :D

krobertk komentarzy: 16325.09.2012, 11:32

"poznań" naszym wykonaniu

RelicT komentarzy: 407 newsów: 125.09.2012, 11:10

O ile "borubar" przebije się do pierwszego składu. Liczę na to, że nie będzie miał z tym większych problemów.

Wiktor_20 komentarzy: 36725.09.2012, 10:59

szkoda, że graliśmy juz z Świętymi chętnie bym zobaczył jak nasi ładuja bramki Arturowi a tu trzeba czekać na runde rewanżową:)

KanonierChris komentarzy: 292425.09.2012, 09:19

Arsene Wenger: "Jack is doing fantastic. His ability is still there, with Mikel and Santi both amazed by his quality in Friday's session. He lacks the
sharpness and first 5 yards of pace at the moment, but that will come with training with the first team and games. He's already been nut- megging certain other midfielders in training! and it's clear he's still got it.

Fans may need to be patient with him as he returns, but we are confident that he will be back to his best in no time"

mitmichael komentarzy: 4924325.09.2012, 08:24

I tak bedzie bo na stronie gdzie podane jest na jakiej stacji sa dane mecze nie ma Naszego. Z Capital One sa tylko podane Leeds - Everton dzisiaj i Manchester United - Newcastle i West Brom - Liverpool jutro dlatego nawet o stream moze byc ciezko jezeli w ogole bedzie

MateuszK4nonier komentarzy: 440425.09.2012, 07:48

Rok temu mecze o puchar myszki nasze, początkowe nikt nie dawał, więc może być tak samo w tym roku.

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 125.09.2012, 07:39

rano i puuuustka. W sobote nasz necz o 13:45 liczylem ze bedzie to ten pozniejszy no ale w tv to ni ma co narzekac. Jutro coventry. Wiie kto czy sky nadaje capital one? bo jak tak to jakis sop bedziee na pewno :D

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34125.09.2012, 07:39