Zadanie wykonane: Kanonierzy w LM! Udinese 1-2 Arsenal

Zadanie wykonane: Kanonierzy w LM! Udinese 1-2 Arsenal 24.08.2011, 21:48, Sebastian Czarnecki 1620 komentarzy

Dokładnie o godzinie 20:45 czasu polskiego na Stadio Friuli rozpoczęło się rewanżowe spotkanie pomiędzy Udinese, a londyńskim Arsenalem. Kanonierzy wykonali czekające na nich zadanie i awansowali do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Arsenal przystąpił do meczu w następującym składzie: Szczęsny - Sagna, Vermaelen, Djourou, Jenkinson - Frimpong, Song, Ramsey - Gervinho, Van Persie, Walcott.

Już w pierwszej minucie meczu Kanonierzy mogli objąć prowadzenie. Groźny rajd lewym skrzydłem przeprowadził Gervinho, jednak jego podanie w kierunku Walcotta było na tyle nieudane, że piłka znalazła się w rękach interweniującego Handanovica.

Minutę później drużyna gości stworzyła sobie kolejną sytuację do objęcia prowadzenia, jednak strzał Walcotta w środek bramki ani trochę nie zaskoczył Handanovica.

W dziewiątej minucie meczu padła pierwsza bramka. Akrobatycznym uderzeniem w długi róg popisał się Antonio Di Natale, jednak arbiter - słusznie! - odgwizdał spalonego. Minutę później z kontrą ruszyli Kanonierzy. Kolejny rajd - tym razem prawym skrzydłem - przeprowadził Gervinho, ale i tym razem Iworyjczyk nie znalazł sposobu na pokonanie słoweńskiego golkipera.

W 17. minucie całkiem groźną sytuację stworzyli gospodarze. Pinzi podał do Di Natale, a ten po przyjęciu piłki dośrodkował ją w pole karne. Tam nastąpiło nieporozumienie między zawodnikami w czarno-białych kostiumach, a Arsene Wenger mógł odetchnąć z ulgą.

Pięć minut później gospodarze stworzyli najgroźniejszą sytuację do zdobycia gola. Kolejny raz Pinzi podał do Di Natale, a ten strzałem z pierwszej piłki trafił w słupek bramki strzeżonej przez Wojtka Szczęsnego.

W 27. minucie poważny błąd defensywy Udinese. Neuton wybił piłkę prosto pod nogi Robina van Persiego, ale holenderski snajper nie potrafił wykorzystać prezentu od defensora gospodarzy, uderzając wysoko ponad bramką.

W 32. minucie Kanonierzy mieli doskonałą okazję do zdobycia gola. Znowu kapitalnym rajdem popisał się Gervinho, który wyłożył piłkę, jak na tacy, wybiegającego Walcottowi. Anglik strzałem z pierwszej piłki trafił prosto w interweniującego Handanovica, a dobitka - tym razem Van Persiego - kolejny raz trafiła w Słoweńca.

Stało się. W 40. minucie świetne dośrodkowanie Pinziego wykorzystał Antonio Di Natale, który precyzyjnym strzałem głową umieścił piłkę w bramce Wojtka Szczęsnego. Stan dwumeczu wyrównany, awans znowu sprawą otwartą.

Pięć minut później sędzia zakończył pierwszą połowę spotkania, w której obejrzeliśmy bardzo dobre widowisko.

Po piętnastominutowej przerwie arbiter rozpoczął drugą połowę na Stadio Friuli. Kanonierzy przystąpili do drugiej odsłony meczu z jedną zmianą, bowiem z Tomasem Rosickym, a bez Emmanuela Frimponga na boisku.

Pierwsze minuty drugiej części spotkania należały do Kanonierów. Widać było, że Arsene Wenger wstrząsnął zespołem w szatni, który pragnął przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Nie trzeba było długo czekać. Kolejny świetny rajd Gervinho, który tym razem przyniósł korzyść w postaci bramki. Iworyjczyk znalazł się w polu karnym i wyłożył piłkę do Robina van Persiego, a ten nie miał problemów z umieszczeniem jej w bramce Handanovica.

Trzy minuty później arbiter wskazał na rzut karny po tym... No właśnie, po czym? Domyślamy się, że chodziło o domniemane zagranie ręką Thomasa Vermaelena w polu karnym, ale czy w takich sytuacjach wskazuje się na jedenasty metr?

Sprawiedliwości stało się zadość! Antonio Di Natale wykonał rzut karny precyzyjnie, jednak świetnie interweniujący Wojciech Szczęsny pokazał mu, że należy do światowej czołówki w swoim fachu. Na Stadio Friuli wciąż 1-1!.

Dziesięć minut później Kanonierzy zadali ostateczny cios. Świetna wymiana podań między Sagną a Walcottem zaowocowała samotnym rajdem tego drugiego. Piekielnie szybki Anglik udowodnił wszystkim, że wciąż potrafi zdobywać bramki, precyzyjnym uderzeniem pokonując Handanovica.

Gospodarze jeszcze nie rezygnowali. W 78. minucie kontratak Włochów zakończył się niecelnym strzałem Antonio Di Natale.

W ostatnich minutach meczu bliski zdobycia bramki był Robin van Persie, jednak jego strzał z dystansu pewnie obronił Samir Handanovic, który kilka sekund później ponownie interweniował, tym razem odbijając dobitkę wykonaną przez Armanda Traore.

Koniec. Mecz, jak każdy inny, ale jak wiele od niego zależało. W zdziesiątkowanym składzie Kanonierzy pokazali, że wciąż potrafią wygrywać i grać na solidnym poziomie. Mimo tego, że pewne elementy w grze wciąż trzeba poprawić, to widać zauważalny wzrost umiejętności od ostatniego meczu z Liverpoolem.

Liga MistrzówUdinese autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
arthas74 komentarzy: 234325.08.2011, 09:54

moze theo jesscze kondycji nie ma;p a Gervinho niezle sie spisal, tak jak od niego oczekiwano;)

@_Dennis_Bergkamp_
Nie wydaje mi się, Dann wydaje się być aktualnie ostateczną ostatecznością. Tak jak mówię, jako że Bolton twardo stoi przy swoich durnych żądaniach, najbardziej prawdopodobny jest Jagielka, a potem powrót do Bburn po Sambę. Scott będzie tylko w momencie gdy któryś z nich nie wypali.

ArseneAl komentarzy: 2341725.08.2011, 09:50

Nie zdziwię się jak nie sprowadzimy żadnego ŚO. Wenger powie, że nasza defensywa sprawuje się dobrze, zaraz wróci Kosa, mamy zdolnego Miquela i wogóle...
Wenger trochę mnie zasmucił tą wypowiedzią, że sprowadzimy 1 lub 2 piłkarzy. Jak nam jest potrzebnych conajmniej 3...

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997325.08.2011, 09:48

@Charles

najbardziej to prawdopodobny jest Dann i moze dobrze...

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3025.08.2011, 09:46

@Aleks
Ja myślałem, że pod koniec okienka spuszczą do tych 14-15 to może Boss jakimś cudem by Go kupił, ale jak te głąby twardo stoją przy dwukrotnie zawyżonej cenie za Cahilla, to tak na dobrą sprawę możemy o Nim zapomnieć. W takiej sytuacji bardziej prawdopodobny jest Jagielka... O,o

aguero10 komentarzy: 860325.08.2011, 09:43

chyba brakuje tylko Mauro Zarate

JKS11 komentarzy: 14625.08.2011, 09:42

bardzo ładny meczyk wykonaniu TG :) no i jestesmy w fazie Grupowej LM:)

aguero10 komentarzy: 860325.08.2011, 09:39

goal.com/en/news/1717/editorial/2011/08/24/2634463/from-eden-hazard-to-gary-cahill-the-six-players-at-the-top

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3025.08.2011, 09:38

New 21mill bid for m'vila is in and bolton reject new cahill offer. Will sell 4 17m

Bolton naprawdę posrała już do reszty...

tunio1927 komentarzy: 13425.08.2011, 09:36

Nie podpalajmy się jeśli chodzi o transfery, ja osobiście wierzę w 2 transfery aczkolwiek z dystansem podchodzę do wymienianych nazwisk typu hazard itp., ważne aby arsenowi udalo się zrealizować ze 2 transfery ponieważ pozostalo malo czasu.

aguero10 komentarzy: 860325.08.2011, 09:35

Dobrze że w końcu jest zawodnik który robi przewagę jeden na jeden ...

rol18 komentarzy: 192925.08.2011, 09:30

bardzo ładny mecz i jeszcze lepszy wynik

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 525.08.2011, 09:29

Tak tak jak będzie 1 trasnfer to bedzie dobrze.

ArseneAl komentarzy: 2341725.08.2011, 09:26

Dobra spoedziewam się 2 transferów. Mianowicie M'Vila i Martin/Honda. Coś wątpię żeby Hazard przyszedł. A ŚO to też wątpliwa sprawa. No chyba że rzutem na taśmę sprowadzimy Cahilla/Jagielkę.

chica10 komentarzy: 1745 newsów: 225.08.2011, 09:26

Machina ruszyła! Arsenal się rozkręca. Teraz kilka transferów i będzie naprawdę dobrze!

Dennis_Bergkamp komentarzy: 277025.08.2011, 09:21

ja podczas meczu odnioslem wrazenie, ze gervinho jest szybszy od theo.
tak jakby theo sie nie chcialo biegac.
nawet w tej akcji w ktorej zdobyl bramke to tez nie pokazal biegu w jego stylu.

th301991 komentarzy: 7825.08.2011, 09:17

dla chcacego nic trudnego nawet chinski ^^

Ciasteck2 komentarzy: 446725.08.2011, 09:16

Pięknie, pięknie. Takie akcje właśnie pokazują naszą siłę i...szybkość :D
Najważniejszy jest awans i kasa na koncie klubu. Mam nadzieję, że Wenger odpowiednio spożytkuje pieniądze zarobione i na transferach i na awansie :)

th301991 komentarzy: 7825.08.2011, 09:13

nie wiem czy ktos to juz pokazywal ale znalazlem dzisiaj takie cos :P bramka ryo z wigan
youtube.com/watch?v=G1WIUJWVz6s

ZiggyAFC komentarzy: 24325.08.2011, 09:09

Jest awans, czekamy na transfery!!

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41225.08.2011, 09:02

Nasze obecne środki wyglądają mniej-więcej tak:

14,5 mln euro + 14,5 mln euro w październiku za Fabregasa = 29 mln euro = 25 mln funtów;
25 mln funtów za Nasriego;
30 mln funtów wciąż będące w kasie.

Nawet nie licząc 20 mln funtów, które dostaniemy za Ligę Mistrzów to mamy pokaźny budżet. Teraz tylko, żeby się nie cackali z transferami to można zrobić niezłe zakupy.

@mitmichael
zgadzam si`e z tobą co do komentatorów n sport.
Najlepsza była ta wypowiedź :
"Arshavin jest jednym z najgorszych transferów Arsenalu ostatnich lat"
dobre, ciekwawe czy on wogóle wie o kim mówi...

evac komentarzy: 34125.08.2011, 08:50

- nobody can't catch Theo -

Orandzo komentarzy: 338025.08.2011, 08:26

Lukininho
Wyobraź sobie co by było gdyby były nasze "gwiazdy"

mitmichael komentarzy: 4924325.08.2011, 08:15

Komentarz angielski to jest to - Wojtek broni a tu What a Magnificent save by Szczesny.

polityk15 komentarzy: 16025.08.2011, 07:58

to teraz czekamy na transfery panie Wenger

canonier98 komentarzy: 29325.08.2011, 07:53

bardzo bym chciał hazarda ale on raczej nie odejdzie teraz. ja dysponując kwotą wegnera (6omln-12gervinho-12aoc=36mln+30mln(fabregas)+7(clichy)+25(nasr)i=98mln kasy na transfery!!!!!!!

cegla5055 komentarzy: 152525.08.2011, 07:42

ojjj ludzie jak patrze na was i na wasze komenarze odnosnie trasferow to nie wiem czy sie cieszyc czy smiac. tez bym chcial tych wszystkich zawodnikow widziec u nas typu Jagielka, Cahill, Mbilla, Hazard itd. ale nie czarujmy sie to koniec okienka i nikt tak latwo nie odejdzie, no chyba ze rzuci sie kasam, z znajac Wengera tego nie uczyni :(:(

badyl254 komentarzy: 264125.08.2011, 07:33