Zadanie wykonane: Kanonierzy w LM! Udinese 1-2 Arsenal

Zadanie wykonane: Kanonierzy w LM! Udinese 1-2 Arsenal 24.08.2011, 21:48, Sebastian Czarnecki 1620 komentarzy

Dokładnie o godzinie 20:45 czasu polskiego na Stadio Friuli rozpoczęło się rewanżowe spotkanie pomiędzy Udinese, a londyńskim Arsenalem. Kanonierzy wykonali czekające na nich zadanie i awansowali do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Arsenal przystąpił do meczu w następującym składzie: Szczęsny - Sagna, Vermaelen, Djourou, Jenkinson - Frimpong, Song, Ramsey - Gervinho, Van Persie, Walcott.

Już w pierwszej minucie meczu Kanonierzy mogli objąć prowadzenie. Groźny rajd lewym skrzydłem przeprowadził Gervinho, jednak jego podanie w kierunku Walcotta było na tyle nieudane, że piłka znalazła się w rękach interweniującego Handanovica.

Minutę później drużyna gości stworzyła sobie kolejną sytuację do objęcia prowadzenia, jednak strzał Walcotta w środek bramki ani trochę nie zaskoczył Handanovica.

W dziewiątej minucie meczu padła pierwsza bramka. Akrobatycznym uderzeniem w długi róg popisał się Antonio Di Natale, jednak arbiter - słusznie! - odgwizdał spalonego. Minutę później z kontrą ruszyli Kanonierzy. Kolejny rajd - tym razem prawym skrzydłem - przeprowadził Gervinho, ale i tym razem Iworyjczyk nie znalazł sposobu na pokonanie słoweńskiego golkipera.

W 17. minucie całkiem groźną sytuację stworzyli gospodarze. Pinzi podał do Di Natale, a ten po przyjęciu piłki dośrodkował ją w pole karne. Tam nastąpiło nieporozumienie między zawodnikami w czarno-białych kostiumach, a Arsene Wenger mógł odetchnąć z ulgą.

Pięć minut później gospodarze stworzyli najgroźniejszą sytuację do zdobycia gola. Kolejny raz Pinzi podał do Di Natale, a ten strzałem z pierwszej piłki trafił w słupek bramki strzeżonej przez Wojtka Szczęsnego.

W 27. minucie poważny błąd defensywy Udinese. Neuton wybił piłkę prosto pod nogi Robina van Persiego, ale holenderski snajper nie potrafił wykorzystać prezentu od defensora gospodarzy, uderzając wysoko ponad bramką.

W 32. minucie Kanonierzy mieli doskonałą okazję do zdobycia gola. Znowu kapitalnym rajdem popisał się Gervinho, który wyłożył piłkę, jak na tacy, wybiegającego Walcottowi. Anglik strzałem z pierwszej piłki trafił prosto w interweniującego Handanovica, a dobitka - tym razem Van Persiego - kolejny raz trafiła w Słoweńca.

Stało się. W 40. minucie świetne dośrodkowanie Pinziego wykorzystał Antonio Di Natale, który precyzyjnym strzałem głową umieścił piłkę w bramce Wojtka Szczęsnego. Stan dwumeczu wyrównany, awans znowu sprawą otwartą.

Pięć minut później sędzia zakończył pierwszą połowę spotkania, w której obejrzeliśmy bardzo dobre widowisko.

Po piętnastominutowej przerwie arbiter rozpoczął drugą połowę na Stadio Friuli. Kanonierzy przystąpili do drugiej odsłony meczu z jedną zmianą, bowiem z Tomasem Rosickym, a bez Emmanuela Frimponga na boisku.

Pierwsze minuty drugiej części spotkania należały do Kanonierów. Widać było, że Arsene Wenger wstrząsnął zespołem w szatni, który pragnął przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Nie trzeba było długo czekać. Kolejny świetny rajd Gervinho, który tym razem przyniósł korzyść w postaci bramki. Iworyjczyk znalazł się w polu karnym i wyłożył piłkę do Robina van Persiego, a ten nie miał problemów z umieszczeniem jej w bramce Handanovica.

Trzy minuty później arbiter wskazał na rzut karny po tym... No właśnie, po czym? Domyślamy się, że chodziło o domniemane zagranie ręką Thomasa Vermaelena w polu karnym, ale czy w takich sytuacjach wskazuje się na jedenasty metr?

Sprawiedliwości stało się zadość! Antonio Di Natale wykonał rzut karny precyzyjnie, jednak świetnie interweniujący Wojciech Szczęsny pokazał mu, że należy do światowej czołówki w swoim fachu. Na Stadio Friuli wciąż 1-1!.

Dziesięć minut później Kanonierzy zadali ostateczny cios. Świetna wymiana podań między Sagną a Walcottem zaowocowała samotnym rajdem tego drugiego. Piekielnie szybki Anglik udowodnił wszystkim, że wciąż potrafi zdobywać bramki, precyzyjnym uderzeniem pokonując Handanovica.

Gospodarze jeszcze nie rezygnowali. W 78. minucie kontratak Włochów zakończył się niecelnym strzałem Antonio Di Natale.

W ostatnich minutach meczu bliski zdobycia bramki był Robin van Persie, jednak jego strzał z dystansu pewnie obronił Samir Handanovic, który kilka sekund później ponownie interweniował, tym razem odbijając dobitkę wykonaną przez Armanda Traore.

Koniec. Mecz, jak każdy inny, ale jak wiele od niego zależało. W zdziesiątkowanym składzie Kanonierzy pokazali, że wciąż potrafią wygrywać i grać na solidnym poziomie. Mimo tego, że pewne elementy w grze wciąż trzeba poprawić, to widać zauważalny wzrost umiejętności od ostatniego meczu z Liverpoolem.

Liga MistrzówUdinese autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
peciakk komentarzy: 10488 newsów: 525.08.2011, 11:51

@yatq
Micheale Johnson wypożyczony do Leicisteru City żeby tam odzyskac forme po kontuzji:)

MatArsenal9870 komentarzy: 216725.08.2011, 11:51

City teraz będą głównym kandydatem do PL. A my... no właśnie... w miejsce Nasriego nikt nie przyjdzie... zobaczycie, że tak będzie...

Kons komentarzy: 132625.08.2011, 11:50

@ KondzioElite

Nmzc ;) No tak, po "taniości" a fajne zakupy robią i się zbroją, trzeba przyznać. Lass to taki typowy "kasjer", coś jak Song.

-----------------Dżeko----------------

za to rezerwy mają zabójcze - obrona Zabaleta, Clichy, Onuoha, Kolo Toure, Savić, Boyata, Bridge...
Środek pomocy - Barry, Milner, Michael Johnson...
Atak - Adam Johnson, Balotelli, Tevez, Santa Cruz...

Kons: dzięki!

A odnośnie Lassa. Pomyśleć, że w tamtym roku wyciągnęli VdV, a teraz Lassa, i to łącznie za 20 mln!

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 525.08.2011, 11:48

kanonierzy.com/shownews_id-21408_Rosicky-chce-zostac-na-The-Emirates.shtml
Tu masz Schade ten wywiad co Rosicky powiedział że zostaje.

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 525.08.2011, 11:47

Schade@
Watpie żeby Wenger chciał sprzedać kolejnego ŚPO i ogólnie Rosicky kocha nasz klub i powiedział ze chce zostac wiec plota:)

Kons komentarzy: 132625.08.2011, 11:46

Tak, będzie.

" OFICJALNIE: Tottenham pozyskał Lassane Diarrę. Anglicy zapłacili za francuskiego pomocnika 12 mln euro " - Harry to ma łeb to interesów. Mega transfer według mnie !

ArseneAl komentarzy: 2341725.08.2011, 11:45

@KondzioElite
To twoim zdaniem Aguero będzie robił za rozgrywającego? Przecież on jest idealny na skrzydłowego. A Silva będzie rogrywał w środku pola.
Toure pewnie będzie walczył z Lescottem o miejsce w składzie.

KondzioElite komentarzy: 618725.08.2011, 11:45

Wiecie może czy losowanie LM będzie pokazywane na Eurosporcie?

schade komentarzy: 386225.08.2011, 11:43

Reports in Germany are claiming Wolfsburg are lining up a move for Arsenal midfielder Tomas Rosicky. - skysports

KondzioElite komentarzy: 618725.08.2011, 11:42

ArseneAl: ja zamieniłbym De Jonga na Barry'ego oraz wymienił miejscami Aguero z Silvą.

Do tego jest jeszcze Kolo Toure! Nie wiadomo jak będzie grał po odbytym zawieszeniu.

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 525.08.2011, 11:42

Clichy jest 1 wyborem Manciniego na LO:)

KondzioElite komentarzy: 618725.08.2011, 11:40

IMO w hierarchii CM'ów w City wygląda to tak: Yaya > Barry > Milner (chyba też go można liczyć do tej grupy) > De Jong

Genwanders komentarzy: 65125.08.2011, 11:36

ArseneAl; Z tym De Jongiem, to żartujesz prawda? Na moje oko to prędzej Milner usiądzie kosztem Nasriego, ale to się jeszcze okaże jakie plany ma Mancini.

Genwanders komentarzy: 65125.08.2011, 11:33

A Nasri w ataku to jakaś bujda. Tam zagra Silva. Dla Nasriego nie ma miejsca w pierwszej linii. Musi się zadowolić środkiem, chyba że City dotkną kontuzje. ;]

Piootrus komentarzy: 4151 newsów: 1525.08.2011, 11:33

Pamiętajcie, że od przybytku głowa nie boli. Gdzie jak gdzie ale w Anglii szeroki skład jest niezbędny. Zamiast martwic się jak City poustawia zespół, a 2 równe jedenastki są w stanie zrobic bez problemu, raczej martwiłbym się o Kanonierów, bo ja tu nawet jednej 11 jeszcze nie widzę.

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 525.08.2011, 11:33

- Skoro Nasri, któremu do końca kontraktu z Arsenalem pozostał rok, odszedł z tego klubu za jakieś 28 milionów euro, to Eden jest wart przynajmniej drugie tyle. - oznajmił Seydoux.

- Nie sprzedamy go. Zbudowaliśmy wokół niego drużynę, nie chcemy go nikomu oddawać. Nikt nie kontaktował się ze mną w sprawie jego transferu, zatem nie wiem, po co to całe poruszenie pod tytułem: Gdzie Eden będzie występował po zamknięciu okienka transferowego.

Słowa Prezesa Lille o odejsciu Hazarda;/

ArseneAl komentarzy: 2341725.08.2011, 11:32

@Genwanders
Barry na pewno nie jest tak ważnym punktem jak De Jong i Toure. Więc Gareth może liczyć co najwyżej na ławkę.

Genwanders komentarzy: 65125.08.2011, 11:32

ArseneAl; City jest na tyle popieprzonym klubem, że nasze kalkulacje na nic się tutaj zdadzą. Wątpie czy znajdzie się chętny na Teveza, po tym jak ten mówi, że chciałby wrócić do Argentyny. A Adebayor się wypalił. Tam jest już za dużo piłkarzy prezentujących bardzo wysoki poziom - Mancini ma niezły zawrót głowy jak ich ogarnąć, żeby każdy był zadowolony.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41225.08.2011, 11:31

Genwanders

Też Hondę widzę na środku.

ArseneAl komentarzy: 2341725.08.2011, 11:29

@Genwanders
Jak to z tyloma? Adebayor i Tevez na wylocie, nawet jak Carlos nie odejdzie to odejdzie Santa Cruz.
Aguero--Dżeko--Nasri to jest optymalny atak. Na ławce Balotelli, Johnson i Milner.

schade komentarzy: 386225.08.2011, 11:29

Jakbym był trenerem City nie widziałbym już nawet możliwości gdzie wstawić nowych piłkarzy, więc to szaleństwo.

Frusciante komentarzy: 88625.08.2011, 11:29

Racja jeszcze Barry...oni naprawdę mają bardzo szeroki skład;p

Genwanders komentarzy: 65125.08.2011, 11:28

Frusciante; zapomniałeś o Barrym. To bardzo ważny punkt w ich pomocy.

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3025.08.2011, 11:27

Pearce on TS, saying Jack should have played. Yeah thats right, hes not injured or anything

Genwanders komentarzy: 65125.08.2011, 11:27

Midgardsorm -> zgodzę się. I Miyaichi miałby kolegę z Japonii - byłoby mu raźniej. Z tym, że Honda przydałby się w środku, a nie na skrzydle.

Frusciante komentarzy: 88625.08.2011, 11:26

Właśnie Man City może zagrać w środku Toure, Milner, Nasri, a w ataku Silva Dzeko i Aguero...zreszta bodajze takim atakiem grało..

paci014 komentarzy: 66825.08.2011, 11:26

schade - dokładnie ;) ostatnio się ubiegał o de rossiego bo uważa że powinien mieć więcej środkowych ;)

a cd sakho to on jest gwiazdą w psg, wenger bardzo go chciał ale (był o tym artykuł) pewnie zarząd się nie zgodził na sprowadzanie takich graczy... tak jak np. hummelsa czy subotica... wenger wie kogo kupować, niestety nie zawsze może... potem musimy się zadowalać cahillem ;]

Frusciante komentarzy: 88625.08.2011, 11:25

Tak btw to obrona Francji wygląda dosyć nieżle na papierze

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41225.08.2011, 11:25

KondzioElite

Ja wręcz przeciwnie. Nie miałbym nic przeciwko, gdybyśmy teraz na Japończyków stawiali. Kondycję mają niesamowitą (nie wiem czy to reguła, ale z tego co widziałem to zrobili na mnie wrażenie), a Honda znakomicie wykonuje rzuty wolne (przydałoby się nam) i z dystansu przywalić potrafi - nie widzę przeciwwskazań. Tym bardziej, jeśli plotki o cenie 10 mln funtów okażą się prawdą.

Genwanders komentarzy: 65125.08.2011, 11:24

KondzioElite -> taki skłąd jak podałeś jest niemożliwy. Jakim cudem zespół z tyloma napastnikami w składzie będzie grał tylko jednym z przodu?
W ostatnim meczu ligowym grali trzema napadziorami (z czego dwóch na skrzydłach) i trzema pomocnikami z tyłu.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952125.08.2011, 11:24

Sochaux midfielder Kevin Anin in L'Equipe:"I was approached by Arsenal, talks went far but at the end nothing was concrete."

Ten gracz jest o 4 lata starszy od M'Vili ,a w dodatku jest słabszy ;/
Nie potrzeba nam takich . Oby na zainteresowaniu się skończyło .

ArseneAl komentarzy: 2341725.08.2011, 11:24

Aguero chyba będzie grał na skrzydle, a Silva w środku.

@Frusciante
Phi IMO Kolarov jest lepszy od Clichego. A nawet jak nie to mają podobne umiejętności tylko i tak Kolarov będzie grał bo ma 1 zaletę: dobrze wykonuje rożne i wolne.

gooner1992 komentarzy: 57725.08.2011, 11:21

Kondzio---> Sklad jak z jakiejs gry...:/ Beda mocni w tym sezonie

Genwanders komentarzy: 65125.08.2011, 11:21

Frusciante; Z Evrą miałby duże szanse, bo tamten nagrabił już sobie u federacji i zanim znowu się do niego przekonają w 100% to troszke minie. Pytanie czy Clichy wygra rywalizację z Kolarovem. Być może będą grali na zmianę, ale zobaczymy.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41225.08.2011, 11:20

schade

Jak dla mnie za Hazarda od razu powinniśmy przywalić 25 mln funtów.

KondzioElite komentarzy: 618725.08.2011, 11:20

Mid: e, nie przepadam za Japońszczyzną.

schade komentarzy: 386225.08.2011, 11:18

Cudi -> Jeśli Milnera to niedobrze, bo Milner nie może się rónać z Na$rim.

KondzioElite komentarzy: 618725.08.2011, 11:18

shade: ja obstawiam tak:

------------Barry------Yaya-----------
--Silva---------Aguero--------$amir-
-------------Tevez/Dżeko-------------

Szef komentarzy: 1303525.08.2011, 11:17

aj Wojtek Wojtek ! Pieknie, juz nawet karne broni nasz bramkarz!

Frusciante komentarzy: 88625.08.2011, 11:17

Mi się wydaję, że Clichy będzie grał w pierwszej jedenstce i będzie walczył z Evrą o miejsce w reprezentacji.

schade komentarzy: 386225.08.2011, 11:17

Midgardsorm -> To wtedy można podbić ofertę o kilka milionów ;)

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9825.08.2011, 11:17

schade: Milnera.