Zadanie wykonane: Kanonierzy w LM! Udinese 1-2 Arsenal

Zadanie wykonane: Kanonierzy w LM! Udinese 1-2 Arsenal 24.08.2011, 21:48, Sebastian Czarnecki 1620 komentarzy

Dokładnie o godzinie 20:45 czasu polskiego na Stadio Friuli rozpoczęło się rewanżowe spotkanie pomiędzy Udinese, a londyńskim Arsenalem. Kanonierzy wykonali czekające na nich zadanie i awansowali do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Arsenal przystąpił do meczu w następującym składzie: Szczęsny - Sagna, Vermaelen, Djourou, Jenkinson - Frimpong, Song, Ramsey - Gervinho, Van Persie, Walcott.

Już w pierwszej minucie meczu Kanonierzy mogli objąć prowadzenie. Groźny rajd lewym skrzydłem przeprowadził Gervinho, jednak jego podanie w kierunku Walcotta było na tyle nieudane, że piłka znalazła się w rękach interweniującego Handanovica.

Minutę później drużyna gości stworzyła sobie kolejną sytuację do objęcia prowadzenia, jednak strzał Walcotta w środek bramki ani trochę nie zaskoczył Handanovica.

W dziewiątej minucie meczu padła pierwsza bramka. Akrobatycznym uderzeniem w długi róg popisał się Antonio Di Natale, jednak arbiter - słusznie! - odgwizdał spalonego. Minutę później z kontrą ruszyli Kanonierzy. Kolejny rajd - tym razem prawym skrzydłem - przeprowadził Gervinho, ale i tym razem Iworyjczyk nie znalazł sposobu na pokonanie słoweńskiego golkipera.

W 17. minucie całkiem groźną sytuację stworzyli gospodarze. Pinzi podał do Di Natale, a ten po przyjęciu piłki dośrodkował ją w pole karne. Tam nastąpiło nieporozumienie między zawodnikami w czarno-białych kostiumach, a Arsene Wenger mógł odetchnąć z ulgą.

Pięć minut później gospodarze stworzyli najgroźniejszą sytuację do zdobycia gola. Kolejny raz Pinzi podał do Di Natale, a ten strzałem z pierwszej piłki trafił w słupek bramki strzeżonej przez Wojtka Szczęsnego.

W 27. minucie poważny błąd defensywy Udinese. Neuton wybił piłkę prosto pod nogi Robina van Persiego, ale holenderski snajper nie potrafił wykorzystać prezentu od defensora gospodarzy, uderzając wysoko ponad bramką.

W 32. minucie Kanonierzy mieli doskonałą okazję do zdobycia gola. Znowu kapitalnym rajdem popisał się Gervinho, który wyłożył piłkę, jak na tacy, wybiegającego Walcottowi. Anglik strzałem z pierwszej piłki trafił prosto w interweniującego Handanovica, a dobitka - tym razem Van Persiego - kolejny raz trafiła w Słoweńca.

Stało się. W 40. minucie świetne dośrodkowanie Pinziego wykorzystał Antonio Di Natale, który precyzyjnym strzałem głową umieścił piłkę w bramce Wojtka Szczęsnego. Stan dwumeczu wyrównany, awans znowu sprawą otwartą.

Pięć minut później sędzia zakończył pierwszą połowę spotkania, w której obejrzeliśmy bardzo dobre widowisko.

Po piętnastominutowej przerwie arbiter rozpoczął drugą połowę na Stadio Friuli. Kanonierzy przystąpili do drugiej odsłony meczu z jedną zmianą, bowiem z Tomasem Rosickym, a bez Emmanuela Frimponga na boisku.

Pierwsze minuty drugiej części spotkania należały do Kanonierów. Widać było, że Arsene Wenger wstrząsnął zespołem w szatni, który pragnął przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Nie trzeba było długo czekać. Kolejny świetny rajd Gervinho, który tym razem przyniósł korzyść w postaci bramki. Iworyjczyk znalazł się w polu karnym i wyłożył piłkę do Robina van Persiego, a ten nie miał problemów z umieszczeniem jej w bramce Handanovica.

Trzy minuty później arbiter wskazał na rzut karny po tym... No właśnie, po czym? Domyślamy się, że chodziło o domniemane zagranie ręką Thomasa Vermaelena w polu karnym, ale czy w takich sytuacjach wskazuje się na jedenasty metr?

Sprawiedliwości stało się zadość! Antonio Di Natale wykonał rzut karny precyzyjnie, jednak świetnie interweniujący Wojciech Szczęsny pokazał mu, że należy do światowej czołówki w swoim fachu. Na Stadio Friuli wciąż 1-1!.

Dziesięć minut później Kanonierzy zadali ostateczny cios. Świetna wymiana podań między Sagną a Walcottem zaowocowała samotnym rajdem tego drugiego. Piekielnie szybki Anglik udowodnił wszystkim, że wciąż potrafi zdobywać bramki, precyzyjnym uderzeniem pokonując Handanovica.

Gospodarze jeszcze nie rezygnowali. W 78. minucie kontratak Włochów zakończył się niecelnym strzałem Antonio Di Natale.

W ostatnich minutach meczu bliski zdobycia bramki był Robin van Persie, jednak jego strzał z dystansu pewnie obronił Samir Handanovic, który kilka sekund później ponownie interweniował, tym razem odbijając dobitkę wykonaną przez Armanda Traore.

Koniec. Mecz, jak każdy inny, ale jak wiele od niego zależało. W zdziesiątkowanym składzie Kanonierzy pokazali, że wciąż potrafią wygrywać i grać na solidnym poziomie. Mimo tego, że pewne elementy w grze wciąż trzeba poprawić, to widać zauważalny wzrost umiejętności od ostatniego meczu z Liverpoolem.

Liga MistrzówUdinese autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41225.08.2011, 11:17

KondzioElite

Ja się będę cieszył jeśli chociaż sam Hazard przyjdzie. Dlaczego nie chcesz Hondy. Wolisz Yamahę?

Genwanders komentarzy: 65125.08.2011, 11:17

Dlaczego każdy obrońca w naszym klubie mówi po francusku, z wyjątkiem tych rodzimych z WB? Nawet Eboue i Clichy, którzy odeszli nawijają po francusku. Mógłby w końcu Wenger sprowadzić jakiegoś Włocha albo Niemca, na Francuzach świat się nie kończy.

Kons komentarzy: 132625.08.2011, 11:16

eurosport.pl/pilka-nozna/liga-mistrzow/2011-2012/seaman-chwali-szczesnego_sto2920111/story.shtml :D

schade komentarzy: 386225.08.2011, 11:16

Oby Na$ri siedział na ławce i się marnował. Nie wiem gdzie on będzie tam grał. Kogo może zastąpić?

KondzioElite komentarzy: 618725.08.2011, 11:15

Genwanders: no i Kościelny nam się opłacił.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952125.08.2011, 11:15

Genwanders > Wenger nie sprowadzi żadnego dobrego środkowego obrońcy poniżej 25 lat ,bo na wypożyczeniu jest Bartley ,który również jak Sakho ma wielki potencjał ,lecz jak narazie to jest gorszy od Francuza ,ale w przyszłości , spokojnie może być kimś takim jak Ferdinand .

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41225.08.2011, 11:15

schade

Bo w takiej sytuacji po sprzedaży Hazarda do nas, Lille miałoby mniejsze szanse na wyjście z grupy. Wtedy bylibyśmy ich bezpośrednim rywalem.

Ja Sakho nie chcę, ani troszkę. Tak samo jak Hondy i Kaki. Hazard i Jags

Genwanders komentarzy: 65125.08.2011, 11:14

Arsenal_1886; wiem, że leczy kontuzję. Ale pamiętam jak Wenger w zeszłym sezonie o niego zabiegał i żal mu wtedy było wydać 20 mln (kiedy jeszcze nie było szejków), żeby go sprowadzić. Wolał zainwestować w Koscielnego i Squillaciego.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41225.08.2011, 11:13

creatiVe4

Ja liczę na co najmniej jeden transfer to meczu z ManU.

Genwanders

Tyle, ze przy transferze Cesca liczyła się tylko Barcelona, przez co cena poszła w dół. Gdy my byśmy zaoferowali coś za Sakho, od razu by się zjawili inni chętni. A poza tym: to klub szejków - tanio nam go nie sprzedadzą. Tym bardziej, że przecież są w trakcie budowania nowej potęgi.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952125.08.2011, 11:12

talksport.co.uk/sports-news/football/premier-league/1021/10/exclusive-wilson-urges-arsenal-get-scott-parker

creatiVe4 komentarzy: 376425.08.2011, 11:10

Czy ja wiem, Kolarov swego czasu miał iść do Realu więc to coś o nim świadczy. Ma potencjał, i myślę że Gael będzie kiblować bo nie wygryzie bardzo solidnego Kolarova.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952125.08.2011, 11:10

Genwanders > Sakho to teraz leczy kontuzje ,więc raczej by nie przeszedł testów medycznych u nas .

ArseneAl komentarzy: 2341725.08.2011, 11:09

@Genwanders
Przecież PSG przejeli araby... Więc im na kasie nie zależy. To po co mieli by sprzedawać 1 z największych talentów we Francji? Jaki mieli by powód? Zastanów się nad tym co piszesz...

schade komentarzy: 386225.08.2011, 11:09

Midgardsorm -> Dlaczego jak wylosujemy Lille to ma się coś komplikować z Hazaardem?

Genwanders komentarzy: 65125.08.2011, 11:09

creatiVe4; akurat miałem na myśli Kolarova. Nasz Gael będzie za jego sprawą grzał ławę ;]
A Balotelii to Balotelii. Dałby radę tylko tam już za dużo tych napastników i jego talent się marnuje.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41225.08.2011, 11:09

Genwanders

Tak z ciekawości - na kim z ligi włoskiej City się "nie przejechało"? Balotelli? Kolarov? Nie powiedziałbym.

creatiVe4 komentarzy: 376425.08.2011, 11:08

@Midgardson

To widocznie musiało mi się coś przewidzieć. Ale myślę że 4 transfery są do zroebienia i bardzo bym chciał skopać tyłku MU bo trzeba pokazać że Arsenal się liczy

Genwanders komentarzy: 65125.08.2011, 11:07

Nasz Fabregas też ponoć był warty 45 mln, a sprzedaliśmy go za jakieś śmieszne 27. Wystarczy tylko być trochę upartym.

creatiVe4 komentarzy: 376425.08.2011, 11:07

@Genwanders

Balotelli? :)

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41225.08.2011, 11:06

creatiVe4

Nie każda plotka musi być prawdą. Myślę, że jeśli dziś wylosujemy Lille, to sprawa Hazarda może się skomplikować. Z M'vilą natomiast słyszałem tylko, że mamy złożyć nową ofertę w wysokości 20-paru mln funtów - o tym, że jest już "dogadany" nic nie słyszałem.

Genwanders komentarzy: 65125.08.2011, 11:06

Midgardsorm; Przecież City za sprawą Manciniego obserwują włoski rynek i jakoś na tym się do tej pory nie przejechali.

ArseneAl; Nie masz racji. On nie jest warty 40 mln. Sprzedaliby go nam za 25, a w zamian sprowadzili sobie Chielliniego z Juventusu albo coś w podobie. Fakt jednak, że Wenger nie da tyle za jednego zawodnika gdy mamy już Koscielnego i Vermaelena w drużynie. Będzie wolał sprowadzić taniego młodzika albo starszego doświadczonego wyjadacza (którym miał być Squillaci).

creatiVe4 komentarzy: 376425.08.2011, 11:03

@Midg

Wiem, wiem. Ale kiedyś był news że z M`Villa i Hazardem są już ugadane szczegóły kontraktu. i czy przyjdą czy nie zależy od awansu do LM. Awansowaliśmy, i zoabczymy na ile w tym prawdy. Myślę że do jutra rana zoabczymy jedną oficjalną informację, po jutrze kolejną. Potem zostaną jeszcze 4 dni, na 1 dwa transfery.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41225.08.2011, 11:02

Genwanders

Wenger sam powiedział, że potrzebuje obrońców z doświadczeniem w PL.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41225.08.2011, 11:01

Genwanders

Zawodnicy z ligi włoskiej raczej nie sprawdzają się najlepiej w lidze angielskiej - nie wiem czemu, ale jakoś tak się utarło. Z ligi włoskiej najchętniej widziałbym u nas Hamsika - ale nie wyciągnie się go za mniej jak 30 mln funtów, więc odpada.

creatiVe4

Wenger musiałby w tydzień ściągnąć tylu zawodników, ilu już zdążył sprowadzić w ciągu całego lata - nie da rady. Trzech to już będzie cud.

ArseneAl komentarzy: 2341725.08.2011, 11:00

@Genwanders
Przecież Sakho to 1 z największych talentów. Oni by go nie puścili nawet za 40 mln...

creatiVe4 komentarzy: 376425.08.2011, 11:00

@Genwanders

Fakt, można by pomyśleć ale na zacznanie negocjacji od zera jest już mało czasu, a jeszcze dochodzi fakt że koleś no ma warunki do PL, ale znowu ogranie ... A JAgs czy Gary mają już to, a właśnie brak doświadczenia u nas wychodzi czasami

Genwanders komentarzy: 65125.08.2011, 10:58

Wenger prędzej sprowadziłby Sakho z PSG niż Cahilla czy Jagielkę. Facet ma we Francji chyba jakieś wpływy, których w Anglii mu brakuje. Myślę, że szejki by puściły Sakho za dobrą sumę, bo i tak sprowadzą sobie w ciągu najbliższych lat wielkie gwiazdy do obrony.

ArseneAl komentarzy: 2341725.08.2011, 10:56

Jeśli nie sprowadzimy Hazarda to myślę, że Wenger postara się o Martina albo Valbuenę.

creatiVe4 komentarzy: 376425.08.2011, 10:54

@midg

Dlaczego nie, myślę że 4 to byłaby optymalna liczba
1) Cahill/Jagiełka - szczerze mi to lotto
2) Hazard musi być, to nasz priorytet
3 & 4) z tej trójki musi przyjść dwójka graczy: Honda/MArtin/M`Villa

I możecie się zgodzić albo nie, ale właśnie tyle i takich transferów potrzebujemy. Dobrze by było wyciągnąć Bainesa + Jagiełkę z Evertonu za 30 + np. Beniio :)

yatq komentarzy: 146725.08.2011, 10:54

Ronaldinho & Balotelli
oni to dopiero potrafią rozkręcić imprezę.

Genwanders komentarzy: 65125.08.2011, 10:54

Nie rozumiem czemu Wenger uparł się tak na tą ligę francuską. We włoskiej jest wielu dobrych skrzydłowych, o których mało wiemy, a są to naprawdę dobrzy zawodnicy, którzy mogliby zostać sprowadzeni w zamian za Hazarda. A tutaj Gervinho z Francji, Hazard z Francji (może Wengerowi chodzi o to, że francuski to ich rodzimy język?). W każdym razie słabo obserwujemy ligę niemiecką i włoską, a Mata z ligi hiszpańskiej nam przepadł.

maras11 komentarzy: 63025.08.2011, 10:53

Brayan Ruiz, Cahill i Hazard i wtedy jest impreza ;)

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41225.08.2011, 10:50