Zadanie wykonane: Kanonierzy w LM! Udinese 1-2 Arsenal

Zadanie wykonane: Kanonierzy w LM! Udinese 1-2 Arsenal 24.08.2011, 21:48, Sebastian Czarnecki 1620 komentarzy

Dokładnie o godzinie 20:45 czasu polskiego na Stadio Friuli rozpoczęło się rewanżowe spotkanie pomiędzy Udinese, a londyńskim Arsenalem. Kanonierzy wykonali czekające na nich zadanie i awansowali do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Arsenal przystąpił do meczu w następującym składzie: Szczęsny - Sagna, Vermaelen, Djourou, Jenkinson - Frimpong, Song, Ramsey - Gervinho, Van Persie, Walcott.

Już w pierwszej minucie meczu Kanonierzy mogli objąć prowadzenie. Groźny rajd lewym skrzydłem przeprowadził Gervinho, jednak jego podanie w kierunku Walcotta było na tyle nieudane, że piłka znalazła się w rękach interweniującego Handanovica.

Minutę później drużyna gości stworzyła sobie kolejną sytuację do objęcia prowadzenia, jednak strzał Walcotta w środek bramki ani trochę nie zaskoczył Handanovica.

W dziewiątej minucie meczu padła pierwsza bramka. Akrobatycznym uderzeniem w długi róg popisał się Antonio Di Natale, jednak arbiter - słusznie! - odgwizdał spalonego. Minutę później z kontrą ruszyli Kanonierzy. Kolejny rajd - tym razem prawym skrzydłem - przeprowadził Gervinho, ale i tym razem Iworyjczyk nie znalazł sposobu na pokonanie słoweńskiego golkipera.

W 17. minucie całkiem groźną sytuację stworzyli gospodarze. Pinzi podał do Di Natale, a ten po przyjęciu piłki dośrodkował ją w pole karne. Tam nastąpiło nieporozumienie między zawodnikami w czarno-białych kostiumach, a Arsene Wenger mógł odetchnąć z ulgą.

Pięć minut później gospodarze stworzyli najgroźniejszą sytuację do zdobycia gola. Kolejny raz Pinzi podał do Di Natale, a ten strzałem z pierwszej piłki trafił w słupek bramki strzeżonej przez Wojtka Szczęsnego.

W 27. minucie poważny błąd defensywy Udinese. Neuton wybił piłkę prosto pod nogi Robina van Persiego, ale holenderski snajper nie potrafił wykorzystać prezentu od defensora gospodarzy, uderzając wysoko ponad bramką.

W 32. minucie Kanonierzy mieli doskonałą okazję do zdobycia gola. Znowu kapitalnym rajdem popisał się Gervinho, który wyłożył piłkę, jak na tacy, wybiegającego Walcottowi. Anglik strzałem z pierwszej piłki trafił prosto w interweniującego Handanovica, a dobitka - tym razem Van Persiego - kolejny raz trafiła w Słoweńca.

Stało się. W 40. minucie świetne dośrodkowanie Pinziego wykorzystał Antonio Di Natale, który precyzyjnym strzałem głową umieścił piłkę w bramce Wojtka Szczęsnego. Stan dwumeczu wyrównany, awans znowu sprawą otwartą.

Pięć minut później sędzia zakończył pierwszą połowę spotkania, w której obejrzeliśmy bardzo dobre widowisko.

Po piętnastominutowej przerwie arbiter rozpoczął drugą połowę na Stadio Friuli. Kanonierzy przystąpili do drugiej odsłony meczu z jedną zmianą, bowiem z Tomasem Rosickym, a bez Emmanuela Frimponga na boisku.

Pierwsze minuty drugiej części spotkania należały do Kanonierów. Widać było, że Arsene Wenger wstrząsnął zespołem w szatni, który pragnął przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Nie trzeba było długo czekać. Kolejny świetny rajd Gervinho, który tym razem przyniósł korzyść w postaci bramki. Iworyjczyk znalazł się w polu karnym i wyłożył piłkę do Robina van Persiego, a ten nie miał problemów z umieszczeniem jej w bramce Handanovica.

Trzy minuty później arbiter wskazał na rzut karny po tym... No właśnie, po czym? Domyślamy się, że chodziło o domniemane zagranie ręką Thomasa Vermaelena w polu karnym, ale czy w takich sytuacjach wskazuje się na jedenasty metr?

Sprawiedliwości stało się zadość! Antonio Di Natale wykonał rzut karny precyzyjnie, jednak świetnie interweniujący Wojciech Szczęsny pokazał mu, że należy do światowej czołówki w swoim fachu. Na Stadio Friuli wciąż 1-1!.

Dziesięć minut później Kanonierzy zadali ostateczny cios. Świetna wymiana podań między Sagną a Walcottem zaowocowała samotnym rajdem tego drugiego. Piekielnie szybki Anglik udowodnił wszystkim, że wciąż potrafi zdobywać bramki, precyzyjnym uderzeniem pokonując Handanovica.

Gospodarze jeszcze nie rezygnowali. W 78. minucie kontratak Włochów zakończył się niecelnym strzałem Antonio Di Natale.

W ostatnich minutach meczu bliski zdobycia bramki był Robin van Persie, jednak jego strzał z dystansu pewnie obronił Samir Handanovic, który kilka sekund później ponownie interweniował, tym razem odbijając dobitkę wykonaną przez Armanda Traore.

Koniec. Mecz, jak każdy inny, ale jak wiele od niego zależało. W zdziesiątkowanym składzie Kanonierzy pokazali, że wciąż potrafią wygrywać i grać na solidnym poziomie. Mimo tego, że pewne elementy w grze wciąż trzeba poprawić, to widać zauważalny wzrost umiejętności od ostatniego meczu z Liverpoolem.

Liga MistrzówUdinese autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
creatiVe4 komentarzy: 376425.08.2011, 13:15

LoveUnited

Dacie nam waszego bramkarza za naszego?

Samir_Nasri komentarzy: 7325.08.2011, 13:14

Dobra teraz tylko musimy czekać na transfery awans jest i gitara przed meczem z Mułami na pewno ktoś do nas dołączy :D:D

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41225.08.2011, 13:14

Arsenal_1886

Naprawdę musisz pytać :D

creatiVe4

Wolę to określić jako "realizm". Poza tym - wolę być pozytywnie zaskoczony niż rozczarowany.

Szogun komentarzy: 28655 newsów: 325.08.2011, 13:14

Martin + Honda = Hazard i gotówka w kieszeni.

Kons komentarzy: 132625.08.2011, 13:14

@ Arsenal_1886

Martina i Hondę ;)

Szogun komentarzy: 28655 newsów: 325.08.2011, 13:13

creatiVe Nie za pędzaj się M'Villa i Hazard to bujda zamiast francuza może Parker będzie za drobne.

creatiVe4 komentarzy: 376425.08.2011, 13:11

i mógłbym dopowiedzieć, nie przesadzaj z tym pesymizmem :)

kreacher8 komentarzy: 13725.08.2011, 13:11

Nie spinaj się ArseneAl ;]
Ja napisałem tylko graczy, którymi można się zainteresować. Wybrałem młodych, bo wątpie żeby nasza taktyka sepcjalnie się zmieniła, licze, że będzie 5 transferów. 2 już były, Gervinho i Jerkinson. Miejsca dla kogoś doświadczonego zostawiam dla obrońcy, dlatego wybrałęm samych graczy do 23 roku życia.

Jakbyś oglądał piłkę nożną poza Arsenalem, znałbyś te nazwiska. O Ninisie słychać od paru lat, Herrery możesz nie znać, ale o Casemiro biję się pół Włoch.

@creatiVe4
Adel Taarabt - 19 goli i 23 asysty w tamtym sezonie w Championship. Taki Carroll i Adam razem tyle nie mieli, a to jest środkowy pomocnik. Zobaczysz, objawienie tego sezonu. OGLADAJCIE QPR !

Gotze i chyba Hazard oboje nie do wyciągniecia, racja. De Bruyne gwiazdka ligi beligjskiej.
Douglas Costa - jak najbardziej do wyciągniecia.

-Ganso - myśle, że 35 mln załatwiłoby sprawę.
-Alan Dzagoev - do wyjęcia, do wyjęcia
-Lucas - tia, obok Neymara i Ganso robi furorę, ale wiadomo, że z Brazylijczykmi roznie bywa, chociaz ostatni przestawiciele (Ramires,Luis,Anderson,Da Silvowie z UTD) dają radę.
-Casemiro - jescze nie przechodzi.
-Sortis Ninis - obejrzyj parę meczy ligi greckiej.
-Ander Herrera - Atletic Bilbao, super młodziak.
-Christian Eriksen - Najmłodszy gracz na mundialu 2010, wychowanek Ajaxu. Przyszłość piłki nożnej.

-Javi Martinez - Do wyjęcia, Alonso i Reyes tez mieli nie przejsc do PL. 30 mln i u nas, a warto, bo jak dla Mnie bije Busquestsa, Khedire i chyba nawet Lassa.
-Yann M'Vila - chyba wiecej, niz 25.
-Jack Rodwell - przegrywa walke z Fellainim, Moyes nie potrafi mu znalesc miejsca.
-Moussa Sissoko - dobrze z nim, musi ,,pójśc dalej".

@Midgardsorm

No bez kitu:P
JA obstawiam M`Villa, MArtin, Honda i JAgiełka

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41225.08.2011, 13:10

yatq

Nie przesadzaj z tym optymizmem.

Ja tam i tak nie wierzę, że sprowadzimy "zarówno" M'vilę jak i Hazarda.

futbol komentarzy: 42025.08.2011, 13:10

pisałem wczoraj przed meczem- -skoro awansowaliście to wszystko jest cacy, żadne wzmocnienia nie są potrzebne, zarząd schowa kasę i pochwali się wspaniałym wynikiem finansowym.

creatiVe4 komentarzy: 376425.08.2011, 13:10

@yatq

Tylko szkoda AOC, Ryo, Joela, Frimponga ...

Szogun komentarzy: 28655 newsów: 325.08.2011, 13:09

Tylko jestem ciekawy czy Wenger ma kogoś na oku gdyby M'Villa i Hazard nie wypalili. Opcja z Marvinem i Hondą od biedy był by wcale nie zgorsza i finansowo można by sobie pozwolić na napastnika lub w co nie wierze LO lub Parkera.

yatq komentarzy: 146725.08.2011, 13:08

Jak ktoś już napisał, taki skład to marzenie(ale realne)
-------------Szczęsny----------------
Sagna-Jagielka-Vermaelen-Baines
-----------M'Vila----Song------------
--Hazard----Wilshere----Gervinho--
---------------v.Persie----------------

Ławka:Fabiański, Koscielny, Gibbs, Ramsey, Rosicky,Walcott, Arszawin.
Do tego rezerwy: Mannone, Djourou, Traore, Jenkinson, Frimpong, Chamakh, Ryo, Chamberlain, Joel Campbell...

Mielibyśmy ekipę na miarę mistrza Anglii i Champions League...

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41225.08.2011, 13:07

creatiVe4

Aha - był jeszcze Lavezzi

MICHAL191 komentarzy: 13925.08.2011, 13:06

creatiVe4 >Hulk,Falcao.Mertesacker :)

Arsenal_1886 komentarzy: 1952125.08.2011, 13:06

ArseneAl > Wiadomo ,ale zawsze mniejsze pole do manewru .

triumphst955 komentarzy: 107325.08.2011, 13:05

przecie zto bez sensu... nawet jak dzisiaj sprowadzimy 3 piłkarzy to nie zagraja z united. Poza tym zanim sie zgrają... eh ciekawe kto bedzie u nas grał przy tych kontuzjach i czerwonych kartkach. Środek pola bedzie "wyśmienity" ;]

Dennis_Bergkamp komentarzy: 277025.08.2011, 13:04

aguero:)

ArseneAl komentarzy: 2341725.08.2011, 13:04

@Arsenal_1886
Oj tam i tak na CC gralibyśmy w połowie rezerwami. Stawiam na DJ i Miquela w pucharach.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41225.08.2011, 13:04

Szogun

No właśnie to, że zaoferowalibyśmy im Benia sprawę by ułatwiło - Nick też pewnie byłby chętny. Transfer Hazarda nie jest niemożliwy - jest tylko mało prawdopodobny.

Szogun komentarzy: 28655 newsów: 325.08.2011, 13:02

Migda Na Transfery.info widnieje,że oficjalnie Diarra w Spursach i chcą jeszcze Joe Cola na rezerwę. Wtedy linia pomocy była by znakomita

MateuszK4nonier komentarzy: 440425.08.2011, 13:01

"Informacje o tym, że przenoszę się do Tottenham są nieprawdziwe. Nie doszedłem do porozumienia z włodarzami tego klubu i nie sądzę, bym kiedykolwiek do niego doszedł. " Chyba jednak Diarra nie dołączy do KFC :P

Szogun komentarzy: 28655 newsów: 325.08.2011, 13:00

Arsenal_1886 Przyjście Hazarda w tym okienku można ocenić na 20 procent. Musiała by być atrakcyjna oferta + Benio albo Rosicky i zmienne.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952125.08.2011, 13:00

101greatgoals.com/videodisplay/everton-sheffield-united-15319618/

Arteta wczoraj strzelił gola z dystansu w ramach Carling Cup :P Jeżeli by do nas wraz z Jagielką , to obaj by nie mogli zagrać w ramach CC dla nas .
Cahill mógłby .

aguero10 komentarzy: 856525.08.2011, 13:00

Mozę ktoś dziś zawita na London Colney na testy ...

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41225.08.2011, 12:59

Diarra: 'There is no agreement with Tottenham'

Arsenal_1886 komentarzy: 1952125.08.2011, 12:58

dailystar.co.uk/football/view/207747/Arsenal-launch-Mikel-Arteta-bid/

Jeżeli Arteta kosztuje 10 mln funtów to brać go :P
Do tego Jagielka czyli byśmy musieli zapłacić około 25 mln funtów .
Jeszcze Hazard i nie będzie tragicznie :D

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41225.08.2011, 12:57

Na Arsenal.com piszą, że Chesney został wybrany Man of the Match.

Kaziu09 komentarzy: 325325.08.2011, 12:55

Czas leci a tu cisza ... żadnych konkretnych ofert ..

ArseneAl komentarzy: 2341725.08.2011, 12:55

Ja spodziewam się max 3 tranferów (chociaż wątpię) czyli M'Vila, Jagielka i Hazard/Martin.

ArseneAl komentarzy: 2341725.08.2011, 12:53

@Power10
O Lassie to już każdy wie od dobrych kilku dni.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952125.08.2011, 12:53

aguero10 > W te wszystkie transfery wierzę ,oprócz w transfer Bainesa :P
Wenger zrobi maks trzy transfery ,lecz byłbym mile zaskoczony gdyby do tego jeszcze zakupił
Bainesa .

Power10 komentarzy: 134025.08.2011, 12:52

Emmanuel Adebayor i Lassana Diarra na dniach bądź w ciągu najbliższych kilkudziesięciu godzin zostaną oficjalnie zawodnikami Tottenhamu.

aguero10 komentarzy: 856525.08.2011, 12:52

creatiVe4 komentarzy: 376425.08.2011, 12:51

Dobra, ale wierzysz w to że nie będzie negocjacji? Że zarząd rzuci za Hazarda od razu 30 kilka milionów? Będą zaczynać od 25 i powoli zbijać, niestety, takie jest życie

Power10 komentarzy: 134025.08.2011, 12:51