Zaliczka przed rewanżem: Arsenal 2-0 Napoli

Zaliczka przed rewanżem: Arsenal 2-0 Napoli 11.04.2019, 21:51, Łukasz Wandzel 845 komentarzy

Poprzednie spotkanie, rozgrywane w Liverpoolu z miejscowym Evertonem, obnażyło słabości Kanonierów, które dotyczą jednak tylko ich gry na wyjazdach. Na szczęście starcie między Arsenalem a Napoli miało miejsce na Emirates Stadium, gdzie po słabej grze z ostatniego meczu ligowego nie było widać już śladu. Nie można zapominać, że ostatnie występy podopiecznych Carlo Ancelottiego również pozostawiały wiele do życzenia. Londyńczycy pewnie zwyciężyli, rozgrywając dwie różne połowy. Pierwszą fenomenalną, polegającą na grze wysokim pressingiem i przechwytach w środku pola. Przy tym miłą dla oka i naprawdę widowiskową. W drugiej odsłonie spotkania zagrali w bardziej wyrachowany sposób, dzięki czemu zachowali czyste konto.

Arsenal: Cech - Sokratis, Koscielny, Monreal - Maitland-Niles, Torreira (77' Iwobi), Ramsey, Kolasinac - Ozil (67' Mchitarian) - Lacazette (67' Iwobi), Aubameyang.

Napoli: Meret - Hysaj, Maksimović, Koulibaly, Mario Rui - Jose Callejon, Allan, Fabian Ruiz, Zieliński - Mertens (66' Milik), Insigne (83' Younes).

Zawodnicy prowadzeni przez Unaia Emery'ego bardzo dobrze rozpoczęli to spotkanie. Prawie natychmiast zamknęli drużynę Napoli w jej własnym polu karnym. Defensywa gości dowodzona przez Koulibaly'ego, pomimo zagrożenia ze strony gospodarzy, przez chwilę wydawała się nie do przejścia.

Do czasu, kiedy to Kanonierzy rozklepali zespół Carlo Ancelottiego. Wymiana krótkich podań z 14. minuty meczu spowodowała, że Arsenal szybko przemieścił się z piłką ze środka boiska w pole karne Mereta. Lacazette odnalazł swoim podaniem Maitlanda-Nilesa, a ten wyłożył futbolówkę Ramseyowi. Walijczyk się nie pomylił i otworzył wynik spotkania, 1-0!

10 minut później było już 2-0! Bohaterem akcji był Lucas Torreira, który przechwycił piłkę w środku pola i popędził z nią w stronę bramki. Przed szesnastką popisał się udanym zwodem, a następnie oddał strzał. Uderzenie Urugwajczyka niefortunnie zablokował Kalidou Koulibaly, a odbita od Senegalczyka piłka wpadła do siatki. To trafienie zostało zapisane na konto defensora Napoli jako trafienie samobójcze.

Neapolitańczycy nie istnieli w pierwszej połowie, nie można powiedzieć, by w jakikolwiek sposób zagrażali Petrowi Cechowi. The Gunners za to kontynuowali skuteczną grę wysokim pressingiem, dążąc do zdobycia trzeciego gola.

Ekipa Napoli znacznie lepiej prezentowała się po przerwie, usiłowała zaliczyć trafienie kontaktowe, które byłoby kluczowe w kontekście dwumeczu. Kanonierzy więcej się bronili, ale trwało to około 10 minut. Goście próbowali długich piłek za plecy obrońców, ale często kończyło się to odgwizdaniem spalonego. Swoją szansę miał też Koulibaly, uderzając głową po podaniu z rzutu rożnego, ale Cech miał wszystko pod kontrolą. Arsenal także tworzył sobie okazje, lecz nie był już tak widowiskowy jak w pierwszej połowie.

W 72. minucie przed wielką szansą na gola stanął Piotr Zieliński. Jedno z wielu podań za plecy w końcu nie skończyło się offsidem, a Insigne udanie dograł piłkę w pole karne. Reprezentant Polski w tej sytuacji biegł w stronę piłki, ale fatalnie przestrzelił. Jeszcze gorzej zrobił to Aaron Ramsey w 81. minucie, kiedy po celnym podaniu Mchitariana strzelił wysoko ponad bramką, mimo że znajdował się kilka metrów od bramki.

Wynik nie uległ już zmianie, a Arsenal pewnie zwyciężył 2-0, zapewniając sobie zaliczkę przed rewanżem w Neapolu.

Liga EuropyNapoliRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Freo98 komentarzy: 639413.04.2019, 20:17

Fabian to ma cięzko z tymi obroncami czy to w Swansea czy teraz w West Hamie

Kysio2607 komentarzy: 1336013.04.2019, 20:16

W kazdym razie, Watford klucz do wszystkiego. Później odpoczywamy od wyjazdów ligowych mając Palace u siebie. Nie wiem jak, ale musimy wygrać to w poniedziałek xD Później golenie Orłów, i przy 6 punktach ściskamy kciuki za Guardiole i Kloppa.

Będzie większy buforek, a jeszcze United z Chelsea mają bezpośredni mecz.

W poniedziałek drugi mały finał, który przez przegrany pierwszy rośnie nam do rangi kosmicznie ważnego spotkania.

Gunners10 komentarzy: 12213.04.2019, 20:15

Czemu fart ?? Moze Poprostu to świadczy o wielkości klubu ktory jest juz myślami w barcelonie a mi to wygrywa wazny mecz ..
Nie patrzymy na kogoś , grajmy swoje bo mamy w swoich rekach wszystko

marcingus1 komentarzy: 117813.04.2019, 20:14

najbardziej boli to, że my grając jak United przegralibyśmy z takim West Hamem, a oni jakimś cudem jeszcze to wygrają ;d

mallen komentarzy: 2123913.04.2019, 20:12

Postawiłem na KFC i MU ale nic mi to humoru nie poprawia :/

arsenallord komentarzy: 29696 newsów: 11713.04.2019, 20:12

Nauczyciele strajkują niby. Co Ole robi na meczu?

Garfield_pl komentarzy: 2793013.04.2019, 20:12

@hot995: Barca raczej im nie da szans, a i top 4 nie będzie, więc wtedy zobaczymy ile tak naprawdę jest w stanie zrobić w nowym sezonie. Mnie osobiście cieszy że dostał umowę stałą, bo co najmniej kolejny rok utd nie będzie zagrożeniem :)

Kysio2607 komentarzy: 1336013.04.2019, 20:11

@pumeks: wez stary, przed drugim karnym West Ham poprzeczka i kosmiczna interwencja "ręcznika" w odstepie kilku minut xD

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 113.04.2019, 20:11

Do serialowców, David Simon i Ed Burns nakręca kolejny miniserial dla (oczywiście) HBO. Tematem będzie alternatywna wersja Ameryki oraz zwrócenie się w stronę faszyzmu.

radzio_TRN komentarzy: 2714 newsów: 1313.04.2019, 20:10

Nie no to są jakieś jaja, ten wuefista Solskjer ma takiego farta, że się w głowie nie mieści

pumeks komentarzy: 2080813.04.2019, 20:09

muły dwa karne...... znów na farcie?

Kysio2607 komentarzy: 1336013.04.2019, 20:09

ile ja bym dal za takie zwycięstwo z Watfordem :D

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 513.04.2019, 20:08

Nie ma na świecie trenera z większym fartem niż Solskjær, ale to się w końcu skończy. Nie sądzę, żeby tak słabo grający zespół dał radę skończyć sezon w czwórce.

Kysio2607 komentarzy: 1336013.04.2019, 20:08

walić to wyłaczam. Moze dzieki temu Młoty strzelą.

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 613.04.2019, 20:08

No nie wierzę... Może chociaż remis uciułają.

marcingus1 komentarzy: 117813.04.2019, 20:07

co za farciarze az trudno uwierzyc

Kysio2607 komentarzy: 1336013.04.2019, 20:07

Solszjer ma jakis pakt z diablem czy co? Co za farciarz XD nie moge

luko_PL komentarzy: 109813.04.2019, 20:07

Jakim trzeba być MŁOTEM, żeby najpierw pozwolić wejść tak Matrialowi za linię obrony, a potem sfaulować bez szans odebrania piłki..

Kowal96 komentarzy: 1758913.04.2019, 20:07

Znowu karny, eh.

Mickeylo komentarzy: 272813.04.2019, 20:06

Arsenal poprostu nie jest lubiany na wyspach, bo dumą Angoli od zawsze było MU i od zawsze było faworyzowane, pamiętam jak byłem w Yorku w UK u wujka, nigdzie nie mogłem kupić jakiegoś gadżetu Arsenalu, gdzieś w 3 sklepie z rzędu już wkur...ni zapytaliśmy wkoncu sprzedawce czemu nie mają nic Arsenalu a ten bezczelnie odpowiedział że nie sprzedają tu rzeczy Arsenalu bo jest chu...wy czy coś w tym kontekście. Drań.

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 613.04.2019, 20:05

Jak blisko teraz było. Oby w końcu Młoty wcisnęły.

rozi13com komentarzy: 352 newsów: 113.04.2019, 19:48

MA KTOŚ LINK DO MAN - WEST HAM, W DOBREJ JAKOŚCI?

Michal123 komentarzy: 154113.04.2019, 19:48

@Czarko: racja, zapomniałem o tym zdarzeniu.

kamilo_oo komentarzy: 2356713.04.2019, 19:45

No, ryż jest spoko

Czarko komentarzy: 26913.04.2019, 19:45

@Michal123:
Niezaliczony gol Mane na Emirates

marcingus1 komentarzy: 117813.04.2019, 19:42

Bardzo fajnie w West Hamie wygląda Rice, ciekawe czy to prawda, że się nim interesujemy

Tevez komentarzy: 408713.04.2019, 19:37

Ale to United jest cienkie na Old Trafford.

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 813.04.2019, 19:37

Brawo Młoty!

Dominik11 komentarzy: 2016313.04.2019, 19:36

1-1

Patriko komentarzy: 528113.04.2019, 19:36

@Womanizer: Były tez sytuacje jak gol w doliczonym z Burnley którego nie powinni nam uznać i m.in. jakieś niesłuszne karne czy rzuty wolne po których mieliśmy gola @bigMick: Nie mogę się z tym zgodzić, że to tylko takie gadanie, bo te błędy wypaczyły kilka razy układ tabeli dla United :p

Michal123 komentarzy: 154113.04.2019, 19:35

Bez dogłębnej analizy wydaje mi się, że więcej decyzji jest dla nas niekorzystnych, niż sprzyjających. Z pomyłek na naszą korzyść przychodzi mi do głowy tylko karniak z United, po którym zdobyliśmy drugiego gola i asysta ręką Lacazetta w meczu z CP.

kano94nier komentarzy: 5413.04.2019, 19:35