Zaliczka przed rewanżem: Arsenal 4-1 CSKA

Zaliczka przed rewanżem: Arsenal 4-1 CSKA 05.04.2018, 22:05, Łukasz Wandzel 762 komentarzy

Oglądanie Arsenalu w Premier League na tym etapie rozgrywek nie dostarcza tego samego dreszczyku. Kanonierzy już o nic nie walczą i jedynie ich udział w Lidze Europy sprawia, że tego sezonu nie muszą jeszcze uważać za nieudany. W tych najważniejszych rozgrywkach dla Arsene'a Wengera i jego podopiecznych zmierzyli się dzisiejszego wieczora z drużyną, która przyjechała na The Emirates Stadium z Moskwy. CSKA pokazała się jako ekipa, która początkowo nie przestraszyła się występu na wyjeździe przeciwko Arsenalowi i, choć ten wygrywał, zdołała doprowadzić do wyrównania. Gospodarze jednak bardzo szybko pokazali, kto tutaj rządzi i ponownie wyszli na prowadzenie, po czym strzelili trzeciego gola... i jeszcze jednego. Aż skończyło się na 4-1 i to jeszcze przed przerwą.

Londyńczycy zdobyli dużą przewagę przed rewanżem w Moskwie, gdzie na pewno będzie trudniej niż w meczu rozgrywanym u siebie. Mimo to awansowanie do kolejnej rundy Ligi Europy powinno być formalnością. I choć w futbolu niczego nie należy przesądzać przed ostatnim gwizdkiem sędziego, a tym bardziej przed pierwszym, to The Gunners po prostu nie mają prawa przegrać tego dwumeczu. Gdyby tak się stało, byłoby to kompromitujące na skalę europejską niczym porażka z Sevillą...

Składy, w jakich wystąpiły oba zespoły:

Arsenal: Cech - Bellerin, Mustafi, Koscielny, Monreal - Xhaka, Wilshere (74' Elneny) - Ramsey, Özil, Mchitarian (61' Iwobi) - Lacazette (74' Welbeck).

CSKA: Akinfjejew - Kuczajew, Ignaszewicz, W. Bieriezucki, A. Bieriezucki, Szczennikow - Dżagojew (65' Vitinho), Natcho (74' Miłanow), Gołowin - Musa (83' Kosonow), Wernbloom.

Kiedy mecz się rozpoczął, na murawie nastał chaos. Nie chodzi o to, że piłkarze obu drużyn grali nerwowo, ale że obie ekipy stwarzały sobie szanse na gola. Wystarczy powiedzieć o 4. minucie i szansie Mchitariana po składnej akcji zespołu. Albo o tym, że Musa wbiegł za plecy obrońców Arsenalu i tylko gwizdek sędziego uchronił Petra Cecha przed pojedynkiem sam na sam z nigeryjskim napastnikiem. Jeszcze warto wspomnieć o akcji, kiedy Aaron Ramsey trafił do siatki, ale arbiter również podniósł wcześniej chorągiewkę, sygnalizując offside.

Jednak co się odwlecze, to nie uciecze... Po wymianie podań kilku zawodników, a w konsekwencji dograniu Bellerina do Ramseya, nastąpiło otwarcie wyniku. Futbolówka minęła wielu zawodników, ale dopadł do niej Walijczyk, który wykończył akcję i jego gol został tym razem zaliczony.

W 15. minucie doszło do wyrównania, za które trudno winić kogokolwiek z drużyny Kanonierów. Może szkoda tylko, że do stałego fragmentu gry dla CSKA w ogóle doszło. Patrząc z drugiej strony, padł gol przepięknej urody. Mowa o rzucie wolnym z okolicy dwudziestego metra od bramki. Aleksandr Gołowin uderzył z chirurgiczną precyzją w samo okienko. Petr Cech był w tej sytuacji bez żadnych szans.

Po bramce na 1-1 atmosfera stała się dosyć nerwowa i Arsenal nieco się cofnął. Na szczęście szybko wyszedł na prowadzenie po raz drugi dzięki podyktowanej jedenastce. Faul na Özilu na bramkę zamienił Alexandre Lacazette. Francuz może jeszcze raz podziękować Aubameyangowi za to, że pozwolił mu poćwiczyć wykonywanie rzutów karnych w spotkaniu przeciwko Stoke.

Co tu dużo mówić, w dalszej części pierwszej połowy The Gunners zabawili się w egzekutora. Gol na 3-1 padł po efektownym uderzeniu zewnętrzną częścią stopy z powietrza w wykonaniu Aarona Ramseya. Z kolei na 4-1 podwyższył Lacazette. Napastnik z numerem 9 świetnie przyjął piłkę w polu karnym i szybko uderzył z lewej nogi. Przez to piłkarze z armatką na piersi schodzili na przerwę w doborowych nastrojach z trzybramkową przewagą.

W drugiej połowie także gospodarze byli stroną dominującą, ale w starcie między dwoma zespołami wkradła się niepotrzebna agresja. Rezultat był już raczej rozstrzygnięty, tymczasem Granit Xhaka dostał żółtą kartkę za przewinienie w środku pola, gdzie nie było zagrożenia utraty gola. Szczennikow także zarobił żółty kartonik, ponieważ groźnie faulował Mchitariana, zahaczając o jego kolano. Ormianinowi udzielono pomocy medycznej, ale sam poszkodowany po podniesieniu się z murawy wyraźnie utykał i dał znać, że potrzebuje zmiany. Na boisku zastąpił go Alex Iwobi.

Ałan Dżagojew trafił głową do siatki w 64. minucie, ale znajdował się na pozycji spalonej. Chwilę później także Iwobi miał fantasyczną okazję, żeby wpisać się na listę strzelców, ale sędzia po raz kolejny w tym meczu odgwizdał offside. Z kolei sam Nigeryjczyk nie popisał się dobrym wykończeniem. Przez resztę meczu pozostawał jednak aktywny.

Jednak nie tak samo jak Aaron Ramsey. Walijczyk wydawał się mieć spory ciąg na bramkę i nie ma się czemu dziwić, ponieważ widać było, że bardzo zależało mu na hattricku. Niestety, Arsenal przez całą drugą połowę kontrolował grę i często przebywał w okolicach pola karnego rywali, ale to nie wystarczyło, by jakakolwiek bramka padła podczas drugich 45. minut. I tak brakuje powodów do narzekania, podopieczni Arsene'a Wengera stwarzali wiele niebezpiecznych okazji. Pokaźną zaliczkę wypracowali sobie jeszcze przed przerwą, więc w Moskie rozpoczną rewanż w bardzo komfortowej sytuacji.

Oceń piłkarzy Arsenalu po meczu z CSKA!

CSKA MoskwaLiga EuropyRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
TheBestGooner komentarzy: 358405.04.2018, 23:40

A ja sądzę, że Khabib jest troszkę zbyt przereklamowany. Świetny zawodnik ale nie taki żeby zmiażdżyć Conora, Maxa czy Tonyego w pełni przygotowanych. Poza tym, jak ktoś ma tydzień przed galą wziąć walkę bez przygotowań nie jest słaby i się nie boi tylko po prostu ma trochę rozumu w głowie i się nie pcha pod młot.

mistiqueAFC komentarzy: 2676905.04.2018, 23:34

@Kysio2607: Po głupim faulu Kosy padł gol na 1-1.Jak ci nie zapadł w pamięci? :D

ejmati komentarzy: 94805.04.2018, 23:33

*ocenach oczywiście, w oceanach dałbym mu 3

ejmati komentarzy: 94805.04.2018, 23:32

No to w oceanach tradycyjnie: Welbeck - 1

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698205.04.2018, 23:32

Mcgregora lubie, ale wątpie, żeby w walce z Khabibem miał cokolwiek do powiedzenia.

Fajnie, że dzisiaj wygraliśmy, naprawde gra naszych bardzo cieszy.

Mam pytanie wie ktoś może skąd mógłbym pobrać Fife 16? Tak, żeby sprawdzić czy się opłaca kupić :)

cwalin komentarzy: 236905.04.2018, 23:31

Bramka Ramsay'a miodzio.

emelkan99 komentarzy: 1404 newsów: 10905.04.2018, 23:29

Zaczynam doceniać zalety Elneny'ego. Gdy gra, automatycznie mamy wyższe posiadanie i przestaje się cokolwiek dziać na boisku. Idealny na uspokojenie meczu w ostatnich piętnastu minutach

emelkan99 komentarzy: 1404 newsów: 10905.04.2018, 23:23

Aż poszukałem tego Widzewa. Nie wydawało mi się.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1190905.04.2018, 23:22

Szkoda, że Garbrandt ostatnio przegrał. Miałem nadzieję, że pójdzie do wyższej wagi i zleje Gregorka, bo robił na mnie ogromne wrażenie

Mihex komentarzy: 2360405.04.2018, 23:22

.@aaronramsey (55) is 3 goals away from becoming the highest goal scoring centre midfielder in Arsenal Football Club history. (Fabregas - 57) #mylegend

Jakby wykorzystał wszystko dzisiaj to już by miał najwięcej :P

new_star komentarzy: 6853 newsów: 905.04.2018, 23:22

@arsenal159:
A wiesz dlaczego maja pas zabrać?

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29705.04.2018, 23:20

@new_star: Chyba mają mu zabrać pas + któryś z zawodników miał jakąś spine z tym jego przyjacielem sparing partnerem. Coś takiego, dokładnie nie wiem.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52405.04.2018, 23:19

Arsenal jak na złość kibicom. Najpierw wyeliminował Milan, teraz prawdopodobnie przejdzie CSKA.

james68 komentarzy: 87705.04.2018, 23:19

@arsenallord: gosciu zniszczył se kariere

Kysio2607 komentarzy: 1336005.04.2018, 23:19

A co, rzucę sobie ocenkami :D

Cech 6 - przy bramce bez szans, poza tym poprawnie, tradycyjnie gra nogami to jedno wielkie XD
Bellerin 6 - tu mam problem. Niby asysta, aktywny, ale z drugiej strony kilka razy dał się łatwo zrobić Musie. Byłoby 7, więc oczko w dół.
Mustafi 6,5 - koslawe wybicie przed wolnym, ale poza tym znów dużo fajnej gry na wyprzedzenie. Dobry występ Niemca.
Koscielny 7 - spokojny Francuz. Nie zapadł mi w pamięć żadnym większym błędem.
Nacho 6,5 - aktywny z przodu, efektywny z tyłu
Xhaka 7 - podobnie jak Mustafi, kleks przed wolnym. Z tym, że poza tym błędem Szwajcar naprawdę fajnie rozdzielal piłki. Na zachętę!
Ramsey 9,5 - książę Walii w najlepszym wydaniu. Super mecz Aarona. Nie daje dychy, bo ona zarezerwowana dla kogoś innego..
Wilshere 3 - tragiczny Jack. Dużo strat i niedokladnosci. Nie tak się gra o kontrakt.
Ozil 10 - Artysta. Klasa Światowa. Nic więcej nie trzeba dodawać.
Miki 8 - fajny mecz Ormianina. Aktywny, duzo dobrego działo się po jego kontaktach z piłką.
Laca 9 - takiego Lace chcemy oglądać! Świetnie pomagał w rozegraniu ale zajął się też tym od czego jest! Perfekcyjny karny i w końcu skuteczna pazera na gola, oby tak dalej!
Iwobi 7 - fajne wejście całkiem. Aktywny, bez strat, jedyny minus to zbyt kolezenskie zachowanie w tej jednej akcji. Takie coś trzeba strzelać!

Fanatic komentarzy: 599105.04.2018, 23:15

Po takim meczu to odzyskuję wiarę w wygranie LE przez Arsenal - powrót do LM to cel obowiązkowy - w przeciwnym razie powinny zostać wyciągnięte konsekwencje.

new_star komentarzy: 6853 newsów: 905.04.2018, 23:15

O co mu poszło?

TheBestGooner komentarzy: 358405.04.2018, 23:14

McGregor robi szoł i tyle. Im gorzej tym lepiej dla niego.

Barney (zawieszony) komentarzy: 2102005.04.2018, 23:13

@Argudo:

Ojjj nie z wengerem na ławce, widzę że wystarczy kilka męczy i niektórzy płyną :)

arsenallord komentarzy: 29755 newsów: 11705.04.2018, 23:12

McGregor jaki debil. Cwaniak, ale z Khabibem do ringu pewnie nigdy nie wyjdzie.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29705.04.2018, 23:12

@mistiqueAFC: No tak tak. Chodziło mi, że sobie narobił przypału. Narwany gość.

mistiqueAFC komentarzy: 2676905.04.2018, 23:10

@arsenal159: Nie.To się nazywa patologia

pumeks komentarzy: 2080805.04.2018, 23:09

@Adrian12543:

I tak na koniec będzie ostry wpierd... od ekipy Griezmanna i Costy ;)

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 205.04.2018, 23:09

W jakiej formie? Przecież oni są tragiczni przez Wengera! Przy innym trenerze dziś by było 10:0 a Ramsey miałby 8 goli!

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29705.04.2018, 23:08

McGregor rzucił śmietnikiem metalowym w autobus, gdzie była m.in. Karolina Kowalkiewicz. Generalnie to zbił szybę, awanturował się i chyba kawałki szkła zraniły w twarz któregoś z zawodników. Generalnie przypał :D

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 605.04.2018, 23:06

Ale nam się paka zrobiła.
Lacazette, Auba, Ozil, Mkhitaryan i Ramsey - wszyscy w dobrej lub wyśmienitej formie. Szkoda, że to już końcówka sezonu, gdzie w lidze już wszystko stracone i pozostaje walczyć o Ligę Europy. Ale jeżeli każdy z nich utrzyma formę i nie wykruszy się latem, do tego wzmocnimy obronę, to w kolejnej kampanii mogą dziać się piękne rzeczy, nawet z Wengerem na ławce. Ale jak będzie to nie wiem, choć się domyślam.

pumeks komentarzy: 2080805.04.2018, 23:06

paciu06 komentarzy: 10905.04.2018, 23:05

W końcu Wengerball !

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 505.04.2018, 23:05

Mecz/rywalizacja bez historii. Wszystko potoczyło się tak, jak powinno. Pogromca "wielkiego" Lyonu w konfrontacji z Arsenalem okazał się przeciętny i tego należało się spodziewać. Jak sobie przypominam ten strach niektórych po losowaniu, to aż mi się niedobrze robi. W każdym razie teraz jeszcze trzeba uważać na rewanż, bo przecież pogoda. Może to jakiś dobry napastnik i walnie w Moskwie czwórkę.

Kiepomen komentarzy: 435005.04.2018, 23:04

Świetna 1 połowa, druga słabiej. Lacazette potwierdza że jest klasowym napastnikiem, można na nim polegać. A co do naszej ławki, to niby wszyscy zdrowi poza Cazorlą, a wygląda bardzo biednie. Jedynie kto może dać jakiś pozytywny impuls, to Iwobi. Nie rozumiem co Wenger widzi w Welbecku, mam nadzieję że pożegnamy go w lecie, bo nie mogę na niego patrzeć.

Control komentarzy: 146605.04.2018, 23:03

Super meczyk. Myślałem, że będzie ciężka przeprawa - nawet cięższa niż w meczu z Milanem, ale pokazaliśmy, że potrafimy grać w piłkę. Tak trzymać!

dominrr komentarzy: 52505.04.2018, 23:01

Bardzo dobry mecz Arsenalu.
Ogólnie przed meczem z wyniku 4:1 byłbym zadowolony lecz patrząc na przebieg spotkania szkoda że w drugiej połowie nie dowaliliśmy im jeszcze 1-2 bramek i było by całkiem po meczu - wyjazd do Moskwy na relaxsie :D
Szkoda że nasi piłkarze w drugiej połowie byli aż tak nie skuteczni ....
Dziękuję Dobranoc !!

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041305.04.2018, 23:01

@NaZawszeArsenal:

Zapewne.. dostaniemy jakieś 2-0 w plecy żeby.nie było za nudno ,:)

Dominik11 komentarzy: 2023005.04.2018, 23:01

@RIVALDO700: On nie jest krytykowany za gole tylko za samą grę bo czasem gra bardzo słabo ale ma to coś że strzeli gola lub asystuje.

mistiqueAFC komentarzy: 2676905.04.2018, 23:00

Świetny mecz.Ramsey dzisiaj pokazał kolejny dlaczego jest o półkę wyżej od Jacka.Lacazette rzuca rękawice Aubie, a Ozil to jest jednak geniusz.Dzięki Bogu, że dali mu te 350 tysięcy
Miki niech zdrowieje.Chłop jest potrzebny w tej układance

Dzisiaj pierwszy raz z czystym sumieniem w ocenach pomeczowych pojawią się u mnie dwie dziesiątki.Chylę czoła przed Walijczykiem i Niemcem

NaZawszeArsenal komentarzy: 123805.04.2018, 23:00

Szkoda tej bramki w plecy po beznadziejnym zachowaniu w defensywie. Liczę na bezstresową wyprawę do Moskwy. :)

Ranczomen komentarzy: 1236105.04.2018, 23:00

Co zrobił Konar?

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29705.04.2018, 22:59

Ale McGregor to narwaniec.

macc komentarzy: 472805.04.2018, 22:59

Jak tak dalej pójdzie to Ramsey wygryzie Lace i Obame ze szpicy.

PabloCebular komentarzy: 68005.04.2018, 22:59

Miło było oglądać dzisiaj Arsenal, lecz mam nadzieję, że takich zobaczymy więcej takich spotkań w tym sezonie.

Elastico07 komentarzy: 1256705.04.2018, 22:58

@Kysio2607: iwobi

czarnykruk komentarzy: 69905.04.2018, 22:57

Ale Ozil nabrał luzu... Jestem ciekawy jego statystyk. Mam wrażenie, że mógł pobić jakieś rekordy w kluczowych podaniach w rozgrywkach Ligi Europy :)

Kysio2607 komentarzy: 1336005.04.2018, 22:57

Ciekawy jestem, czy w razie urazu Mikiego w niedzielę zagra Laca czy Welbz :P

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041305.04.2018, 22:57

Aaron, Ozil, Laca, Miki na duży plus. Na mniejszy Iwobi (bardzo ok zmiana).

Na jakiś duży minus nikt po za Jackiem nie zasłużył.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747405.04.2018, 22:56

I jak zwykle gole strzela Ramsey, krytykowany na k.com, ale strzelac to on w AFC umie jak mało kto.

marimoshi komentarzy: 473005.04.2018, 22:55

Jak to bez Mikiego padło tempo? Iwobi dał bardzo dobrą zmianę. Przynajmniej z 3 sytuacje 100% wykreowane