Zaliczka przed rewanżem: Arsenal 4-1 CSKA

Zaliczka przed rewanżem: Arsenal 4-1 CSKA 05.04.2018, 22:05, Łukasz Wandzel 762 komentarzy

Oglądanie Arsenalu w Premier League na tym etapie rozgrywek nie dostarcza tego samego dreszczyku. Kanonierzy już o nic nie walczą i jedynie ich udział w Lidze Europy sprawia, że tego sezonu nie muszą jeszcze uważać za nieudany. W tych najważniejszych rozgrywkach dla Arsene'a Wengera i jego podopiecznych zmierzyli się dzisiejszego wieczora z drużyną, która przyjechała na The Emirates Stadium z Moskwy. CSKA pokazała się jako ekipa, która początkowo nie przestraszyła się występu na wyjeździe przeciwko Arsenalowi i, choć ten wygrywał, zdołała doprowadzić do wyrównania. Gospodarze jednak bardzo szybko pokazali, kto tutaj rządzi i ponownie wyszli na prowadzenie, po czym strzelili trzeciego gola... i jeszcze jednego. Aż skończyło się na 4-1 i to jeszcze przed przerwą.

Londyńczycy zdobyli dużą przewagę przed rewanżem w Moskwie, gdzie na pewno będzie trudniej niż w meczu rozgrywanym u siebie. Mimo to awansowanie do kolejnej rundy Ligi Europy powinno być formalnością. I choć w futbolu niczego nie należy przesądzać przed ostatnim gwizdkiem sędziego, a tym bardziej przed pierwszym, to The Gunners po prostu nie mają prawa przegrać tego dwumeczu. Gdyby tak się stało, byłoby to kompromitujące na skalę europejską niczym porażka z Sevillą...

Składy, w jakich wystąpiły oba zespoły:

Arsenal: Cech - Bellerin, Mustafi, Koscielny, Monreal - Xhaka, Wilshere (74' Elneny) - Ramsey, Özil, Mchitarian (61' Iwobi) - Lacazette (74' Welbeck).

CSKA: Akinfjejew - Kuczajew, Ignaszewicz, W. Bieriezucki, A. Bieriezucki, Szczennikow - Dżagojew (65' Vitinho), Natcho (74' Miłanow), Gołowin - Musa (83' Kosonow), Wernbloom.

Kiedy mecz się rozpoczął, na murawie nastał chaos. Nie chodzi o to, że piłkarze obu drużyn grali nerwowo, ale że obie ekipy stwarzały sobie szanse na gola. Wystarczy powiedzieć o 4. minucie i szansie Mchitariana po składnej akcji zespołu. Albo o tym, że Musa wbiegł za plecy obrońców Arsenalu i tylko gwizdek sędziego uchronił Petra Cecha przed pojedynkiem sam na sam z nigeryjskim napastnikiem. Jeszcze warto wspomnieć o akcji, kiedy Aaron Ramsey trafił do siatki, ale arbiter również podniósł wcześniej chorągiewkę, sygnalizując offside.

Jednak co się odwlecze, to nie uciecze... Po wymianie podań kilku zawodników, a w konsekwencji dograniu Bellerina do Ramseya, nastąpiło otwarcie wyniku. Futbolówka minęła wielu zawodników, ale dopadł do niej Walijczyk, który wykończył akcję i jego gol został tym razem zaliczony.

W 15. minucie doszło do wyrównania, za które trudno winić kogokolwiek z drużyny Kanonierów. Może szkoda tylko, że do stałego fragmentu gry dla CSKA w ogóle doszło. Patrząc z drugiej strony, padł gol przepięknej urody. Mowa o rzucie wolnym z okolicy dwudziestego metra od bramki. Aleksandr Gołowin uderzył z chirurgiczną precyzją w samo okienko. Petr Cech był w tej sytuacji bez żadnych szans.

Po bramce na 1-1 atmosfera stała się dosyć nerwowa i Arsenal nieco się cofnął. Na szczęście szybko wyszedł na prowadzenie po raz drugi dzięki podyktowanej jedenastce. Faul na Özilu na bramkę zamienił Alexandre Lacazette. Francuz może jeszcze raz podziękować Aubameyangowi za to, że pozwolił mu poćwiczyć wykonywanie rzutów karnych w spotkaniu przeciwko Stoke.

Co tu dużo mówić, w dalszej części pierwszej połowy The Gunners zabawili się w egzekutora. Gol na 3-1 padł po efektownym uderzeniu zewnętrzną częścią stopy z powietrza w wykonaniu Aarona Ramseya. Z kolei na 4-1 podwyższył Lacazette. Napastnik z numerem 9 świetnie przyjął piłkę w polu karnym i szybko uderzył z lewej nogi. Przez to piłkarze z armatką na piersi schodzili na przerwę w doborowych nastrojach z trzybramkową przewagą.

W drugiej połowie także gospodarze byli stroną dominującą, ale w starcie między dwoma zespołami wkradła się niepotrzebna agresja. Rezultat był już raczej rozstrzygnięty, tymczasem Granit Xhaka dostał żółtą kartkę za przewinienie w środku pola, gdzie nie było zagrożenia utraty gola. Szczennikow także zarobił żółty kartonik, ponieważ groźnie faulował Mchitariana, zahaczając o jego kolano. Ormianinowi udzielono pomocy medycznej, ale sam poszkodowany po podniesieniu się z murawy wyraźnie utykał i dał znać, że potrzebuje zmiany. Na boisku zastąpił go Alex Iwobi.

Ałan Dżagojew trafił głową do siatki w 64. minucie, ale znajdował się na pozycji spalonej. Chwilę później także Iwobi miał fantasyczną okazję, żeby wpisać się na listę strzelców, ale sędzia po raz kolejny w tym meczu odgwizdał offside. Z kolei sam Nigeryjczyk nie popisał się dobrym wykończeniem. Przez resztę meczu pozostawał jednak aktywny.

Jednak nie tak samo jak Aaron Ramsey. Walijczyk wydawał się mieć spory ciąg na bramkę i nie ma się czemu dziwić, ponieważ widać było, że bardzo zależało mu na hattricku. Niestety, Arsenal przez całą drugą połowę kontrolował grę i często przebywał w okolicach pola karnego rywali, ale to nie wystarczyło, by jakakolwiek bramka padła podczas drugich 45. minut. I tak brakuje powodów do narzekania, podopieczni Arsene'a Wengera stwarzali wiele niebezpiecznych okazji. Pokaźną zaliczkę wypracowali sobie jeszcze przed przerwą, więc w Moskie rozpoczną rewanż w bardzo komfortowej sytuacji.

@kamilo_oo
Może to też podwaliny pod wykupienie Ekstraklasy przez Polsat.

kamilo_oo komentarzy: 2356706.04.2018, 22:17

@Arsenal4Ev3R:

Jak już to ESPN

kamilo_oo komentarzy: 2356706.04.2018, 22:16

Smokowski w Polsacie?

Jakoś mnie to nie dziwi, bo już kiedyś o tym pisałem, że jak Polsat bierze LM i LE, to przy okazji mogliby wziąć Smoka i Twaro. Tak więc czekam jeszcze na Pana Andrzeja ;p

Eustachy komentarzy: 77406.04.2018, 21:35

@arsenallord: On jest z Watfordu, wiadomo że wspiera i promuje klub że swojego miasta. Naturalnie będąc jego kibicem. Ale jest też fanem Arsenalu.

Arsenal4Ev3R komentarzy: 1068706.04.2018, 21:34

> sport.pl
>rzetelne info

TheBestGooner komentarzy: 358406.04.2018, 21:33

"Y ja wtedy do niego: "Olek, może ty byś se kybycem Arsenalu został?"

Dominik11 komentarzy: 2022706.04.2018, 21:22

mallen komentarzy: 2123906.04.2018, 21:21

@thide

A jednak :)

thide komentarzy: 32389 newsów: 185206.04.2018, 21:16

nie wiem, jak można być fanem Arsenalu, pochodzić z Polski i nie znać historii Olka :D

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52406.04.2018, 21:05

@mallen
"Mój związek z Arsenalem to ładna historia. Jako młody człowiek – miałem 20 lat – po raz pierwszy wyjechałem na Zachód. Właśnie do Londynu. Miasto zrobiło na mnie niesamowite wrażenie. W tamtych czasach różnica między Polską a Wielką Brytanią była kolosalna. Dostałem nielegalną pracę w pubie niedaleko starego stadionu „Kanonierów”. Na Highbury. Mój kolega z pracy – Anglik – był zapalonym kibicem tego klubu. Zaraził mnie miłością do niego, przyprowadzał na mecze. Wchodziliśmy oczywiście na najtańsze wejściówki. Sentyment do Arsenalu przetrwał, chociaż dzisiaj nie jestem już jego tak strasznie oddanym kibicem."

adamkanonier komentarzy: 101706.04.2018, 20:41

@emelkan99: bieber to nosil i koszulke barcy chyba chelsea tez :D wiec sorry hah

Catalonczyk komentarzy: 519806.04.2018, 20:39

@Simpllemann:

Numer idealny, nie jest bezpośredni. Odwracając wychodzi 40, czyli idealna liczba procentów w jego izotonikach.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52406.04.2018, 20:34

Aleksander Kwaśniewski jest kibicem Arsenalu. Kiedyś podczas wizyty na Highbury otrzymał koszulkę ze swoim nazwiskiem i numerem "04". Jednak znając jego zamiłowanie do mocniejszych trunków, to ten numer powinien być trochę inny.

GKS_AFC komentarzy: 872006.04.2018, 20:32

"Sezon 2018/2019, Zidane po wygraniu trzeciej z rzędu Ligi Mistrzów stwierdza: ,,Nieeee, to za łatwe. Nawet z Benzemą w składzie. Potrzebuję impulsu, musimy trochę utrudnić sobie to zadanie.".

Trener zwołał piłkarzy w kółeczko, poinformował ich jak wygląda sytuacja, po czym zaczął wymyślać im utrudnienia.
- Sergio, masz opaskę na oczy, zakładaj. A spróbuj zdjąć, to ja cię zdejmę. Kroos chodź tu, ale tak eins, zwei! Zwiążę ci sznurówki ze sobą, i spróbuj się nie wy****ć. Piękniś, cho no tu. Dawaj szkitę. Przywiążę ci do kostki łańcuch z ołowianą, 20-kilogramową kulą, to zobaczymy czy będziesz przewroty fikać, hehe. Bale, do nogi! Masz, wsadź sobie ten patyk. Nie w dupę idioto, wyjmuj to. I tak już grasz tak, jakbyś już jeden kij w dupie trzymał. Masz tu drugi patyk - wsadź sobie, ale w usta, i zagryź zębami. Po co? Żebyś się nie darł jak ci wbiję widelec w kolano, o właśnie, bardzo ładnie się wbił. Teraz będziesz grał jeszcze gorzej. Tylko nie wyjmuj! Casemiro, gdzie się chowasz, łajzo! Nie bój się, nic ci nie wbiję, dla ciebie mam inne zadanie - podczas meczu masz regularnie co 2 minuty wychodzić na aut i robić 30 pompek. Keylor, od tej pory możesz bronić tylko piętami albo dupą, jak ci wygodniej. Dawaj łapy, zwiążę ci za plecami, żeby cię nie kusiło. Rękami to każdy kretyn może bronić. Marcelo, zakładaj te kalosze. To twoje nowe buty do grania. Co, że wiocha grać w kaloszach? O matko, jak ty gwiazdorzysz... To sobie z boku dopisz markerem ,,Nike" i zapierdalaj, szpanerze. Luka, masz tu trochę proszku, wciągnij nosem, mocny towar. Na trzeźwo to nawet dzieci celnie podają, cwaniaczku. Asensio, dawaj buta, nasypię ci trochę pinezek i potłuczonego szkła. Dobra, już chyba wszyscy? To wypad na boisko i jedziemy z nimi.
- Trenerze, a Benzema...?
- Co Benzema?
- No Benzemie niczego pan nie przyczepi do nogi? Nie zawiąże mu oczu? Nie każe mu grać w kaloszach?
- Niee...
- Czemu?!
- Żeby było uczciwie. "

No nie moge z gościa na fb taki fanpage dobitka mnie rozbawił :D:D:D

arsenallord komentarzy: 29753 newsów: 11706.04.2018, 20:26

@Kanonier8: Gdzie można zobaczyć ten materiał?

Mihex komentarzy: 2360406.04.2018, 20:07

Kilka ważniejszych/ładniejszych bramek Aarona w AFC z okazji 50 strzelonych bramek :P

adamkanonier komentarzy: 101706.04.2018, 20:06

@arsenallord: a to przepraszam

Marcel90 komentarzy: 817806.04.2018, 20:05

@mallen: wrzuc Snoop Dogga, on ma zdjecia w koszulkach 20 roznych klubow to Arsenal tez tam znajdziesz :p

roman98 komentarzy: 993 newsów: 40306.04.2018, 20:03