Zaliczka przed rewanżem: Arsenal 4-1 CSKA

Zaliczka przed rewanżem: Arsenal 4-1 CSKA 05.04.2018, 22:05, Łukasz Wandzel 762 komentarzy

Oglądanie Arsenalu w Premier League na tym etapie rozgrywek nie dostarcza tego samego dreszczyku. Kanonierzy już o nic nie walczą i jedynie ich udział w Lidze Europy sprawia, że tego sezonu nie muszą jeszcze uważać za nieudany. W tych najważniejszych rozgrywkach dla Arsene'a Wengera i jego podopiecznych zmierzyli się dzisiejszego wieczora z drużyną, która przyjechała na The Emirates Stadium z Moskwy. CSKA pokazała się jako ekipa, która początkowo nie przestraszyła się występu na wyjeździe przeciwko Arsenalowi i, choć ten wygrywał, zdołała doprowadzić do wyrównania. Gospodarze jednak bardzo szybko pokazali, kto tutaj rządzi i ponownie wyszli na prowadzenie, po czym strzelili trzeciego gola... i jeszcze jednego. Aż skończyło się na 4-1 i to jeszcze przed przerwą.

Londyńczycy zdobyli dużą przewagę przed rewanżem w Moskwie, gdzie na pewno będzie trudniej niż w meczu rozgrywanym u siebie. Mimo to awansowanie do kolejnej rundy Ligi Europy powinno być formalnością. I choć w futbolu niczego nie należy przesądzać przed ostatnim gwizdkiem sędziego, a tym bardziej przed pierwszym, to The Gunners po prostu nie mają prawa przegrać tego dwumeczu. Gdyby tak się stało, byłoby to kompromitujące na skalę europejską niczym porażka z Sevillą...

Składy, w jakich wystąpiły oba zespoły:

Arsenal: Cech - Bellerin, Mustafi, Koscielny, Monreal - Xhaka, Wilshere (74' Elneny) - Ramsey, Özil, Mchitarian (61' Iwobi) - Lacazette (74' Welbeck).

CSKA: Akinfjejew - Kuczajew, Ignaszewicz, W. Bieriezucki, A. Bieriezucki, Szczennikow - Dżagojew (65' Vitinho), Natcho (74' Miłanow), Gołowin - Musa (83' Kosonow), Wernbloom.

Kiedy mecz się rozpoczął, na murawie nastał chaos. Nie chodzi o to, że piłkarze obu drużyn grali nerwowo, ale że obie ekipy stwarzały sobie szanse na gola. Wystarczy powiedzieć o 4. minucie i szansie Mchitariana po składnej akcji zespołu. Albo o tym, że Musa wbiegł za plecy obrońców Arsenalu i tylko gwizdek sędziego uchronił Petra Cecha przed pojedynkiem sam na sam z nigeryjskim napastnikiem. Jeszcze warto wspomnieć o akcji, kiedy Aaron Ramsey trafił do siatki, ale arbiter również podniósł wcześniej chorągiewkę, sygnalizując offside.

Jednak co się odwlecze, to nie uciecze... Po wymianie podań kilku zawodników, a w konsekwencji dograniu Bellerina do Ramseya, nastąpiło otwarcie wyniku. Futbolówka minęła wielu zawodników, ale dopadł do niej Walijczyk, który wykończył akcję i jego gol został tym razem zaliczony.

W 15. minucie doszło do wyrównania, za które trudno winić kogokolwiek z drużyny Kanonierów. Może szkoda tylko, że do stałego fragmentu gry dla CSKA w ogóle doszło. Patrząc z drugiej strony, padł gol przepięknej urody. Mowa o rzucie wolnym z okolicy dwudziestego metra od bramki. Aleksandr Gołowin uderzył z chirurgiczną precyzją w samo okienko. Petr Cech był w tej sytuacji bez żadnych szans.

Po bramce na 1-1 atmosfera stała się dosyć nerwowa i Arsenal nieco się cofnął. Na szczęście szybko wyszedł na prowadzenie po raz drugi dzięki podyktowanej jedenastce. Faul na Özilu na bramkę zamienił Alexandre Lacazette. Francuz może jeszcze raz podziękować Aubameyangowi za to, że pozwolił mu poćwiczyć wykonywanie rzutów karnych w spotkaniu przeciwko Stoke.

Co tu dużo mówić, w dalszej części pierwszej połowy The Gunners zabawili się w egzekutora. Gol na 3-1 padł po efektownym uderzeniu zewnętrzną częścią stopy z powietrza w wykonaniu Aarona Ramseya. Z kolei na 4-1 podwyższył Lacazette. Napastnik z numerem 9 świetnie przyjął piłkę w polu karnym i szybko uderzył z lewej nogi. Przez to piłkarze z armatką na piersi schodzili na przerwę w doborowych nastrojach z trzybramkową przewagą.

W drugiej połowie także gospodarze byli stroną dominującą, ale w starcie między dwoma zespołami wkradła się niepotrzebna agresja. Rezultat był już raczej rozstrzygnięty, tymczasem Granit Xhaka dostał żółtą kartkę za przewinienie w środku pola, gdzie nie było zagrożenia utraty gola. Szczennikow także zarobił żółty kartonik, ponieważ groźnie faulował Mchitariana, zahaczając o jego kolano. Ormianinowi udzielono pomocy medycznej, ale sam poszkodowany po podniesieniu się z murawy wyraźnie utykał i dał znać, że potrzebuje zmiany. Na boisku zastąpił go Alex Iwobi.

Ałan Dżagojew trafił głową do siatki w 64. minucie, ale znajdował się na pozycji spalonej. Chwilę później także Iwobi miał fantasyczną okazję, żeby wpisać się na listę strzelców, ale sędzia po raz kolejny w tym meczu odgwizdał offside. Z kolei sam Nigeryjczyk nie popisał się dobrym wykończeniem. Przez resztę meczu pozostawał jednak aktywny.

Jednak nie tak samo jak Aaron Ramsey. Walijczyk wydawał się mieć spory ciąg na bramkę i nie ma się czemu dziwić, ponieważ widać było, że bardzo zależało mu na hattricku. Niestety, Arsenal przez całą drugą połowę kontrolował grę i często przebywał w okolicach pola karnego rywali, ale to nie wystarczyło, by jakakolwiek bramka padła podczas drugich 45. minut. I tak brakuje powodów do narzekania, podopieczni Arsene'a Wengera stwarzali wiele niebezpiecznych okazji. Pokaźną zaliczkę wypracowali sobie jeszcze przed przerwą, więc w Moskie rozpoczną rewanż w bardzo komfortowej sytuacji.

Oceń piłkarzy Arsenalu po meczu z CSKA!

CSKA MoskwaLiga EuropyRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
mallen komentarzy: 2123906.04.2018, 19:01

@Szebson

Za krótko to prowadzę, żeby ktoś sam do mnie trafił ;)

Szebson komentarzy: 351006.04.2018, 18:52

@mallen: Zastanawiam sie, czy oni sami do Ciebie pisza, znajduja, czy Ty sam wyszukujesz zadeklarowanych kibicow Arsenalu i kontaktujesz sie z nimi.

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 606.04.2018, 18:46

Ramsey graczem kolejki w LE, zdobył 70% głosów.

mallen komentarzy: 2123906.04.2018, 18:33

@Szebson

Zgadłeś. To jest Ras z grupy Rasmentalism.

Szebson komentarzy: 351006.04.2018, 18:28

@mallen: Kto to jest? Strzelam, ze jakis raper, ale chcialbym sie upewnic. Nie siedze w tych klimatach.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 206.04.2018, 18:23

@thide: na 5-1:D

Gunnerrsaurus komentarzy: 1190906.04.2018, 18:21

W czwartek przegramy wysoko z CSKA i odpadniemy z LE, po meczu ejmati odliczy, że do końca kontraktu Wengera zostało 444 dni, plusy się posypią jak szalone. Szkoda, że nie będzie trofeum, ale dla rekordu chyba warto.

mallen komentarzy: 2123906.04.2018, 18:15

Kolejna znana persona i kibic AFC, pojawił się na Arsenalifestyle :) Sprawdźcie kto tym razem przesłał nam swoje zdjęcie :)

ejmati komentarzy: 94806.04.2018, 18:09

Dzień dobry, dziś mamy 6 kwietnia 2018 roku, do końca kontraktu Wengera pozostało 450 dni.

silvano95 komentarzy: 984506.04.2018, 17:49

Smokowiski w Polsacie nie wierze

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 306.04.2018, 17:41

@ares765: jasne, tyle ostatnio rozegral swietnych meczow przeciwko rywalom z topu, ze juz jest normalnie Pirlo...

Sodowa juz mu do glowy uderza, a to znak, ze trzeba zlapac kontuzje

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10306.04.2018, 17:34

Aaron Ramsey: 'I was a kid, now I'm a man' | My life at Arsenal

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52406.04.2018, 17:21

Smokowski w Polsacie? Tego się nie spodziewałem.

Elastico07 komentarzy: 1256706.04.2018, 17:14

@Marcinafc93: Jezeli to prawda a wszystko na to wskazuje to jest koniec sezonu dla niego,fatalna wiadomość,wczoraj przez chwile sie cieszyłem ze mamy pełny skład zdrowy nie liczac Kazika,jak zwykle musialo sie cos spierd***,nasze szanse na wygranie LE w tym momencie maleją

KredensAFC komentarzy: 2306.04.2018, 17:10

Witam, jesli ktos ma troche czasu to prosze o wypełnienie ankiety, potrzebna do szkoly :D

Z gory bardzo dziekuje :)

wojtas1234 komentarzy: 28006.04.2018, 16:17

@Master10:
To info pojawiło się 30 minut temu na oficjalnym koncie Arsenalu na twitterze.

wojtas1234 komentarzy: 28006.04.2018, 16:02

,,Micki came off and he will be out for Sunday. He has a scan and the fear is that his medial knee ligament has been touched. We’ll know more about that soon. For how long he will be out, I don’t know."
Wenger

macc komentarzy: 472806.04.2018, 15:57

@filo94:

Gorzej jeśli polsat wpadnie na pomysł kasowania 10 euro za wieczór LM...

Marcel90 komentarzy: 817806.04.2018, 15:56

@Frytek: Ale jak to, przeciez Jack go zjada na sniadanie :)

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 206.04.2018, 15:53

Jeśli będzie opcja wykupić w PPV mecz Arsenalu np za 10 to pewnie ze bym kupował :D

macc komentarzy: 472806.04.2018, 15:42

Tomasz Smokowski jesienią wraca do telewizji! Ma pracować dla Polsatu.

Borek ze Smokiem komentujący mecz Arsenalu w LM?
Może jednak warto będzie zainwestować PPV...

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 106.04.2018, 15:27

Na tt coś piszą, ze Miki mógł uszkodzić wiezadło

Logic komentarzy: 48006.04.2018, 14:48

Lacazette fajnie zaczyna dzialac juz Arsenalu, moze Henry ma racje co do niego. :)

ZielonyLisc komentarzy: 2029406.04.2018, 14:22

Dobry mecz w naszym wykonaniu. Wynik cieszy lecz nie ma się czym podniecać. To było kolejne spotkanie na podwyższenie morale i powrotu do wiary we własne umiejętności. Jesteśmy na fali i na udowodnienie sobie i kibicom chłopaki muszą wygrać kolejny mecz i ponownie udupić CSKA.

Womanizer komentarzy: 993406.04.2018, 14:06

Massimiliano #Allegri avrebbe già comunicato il suo addio a fine stagione alla squadra il giorno dopo Juve-Real.

Wg Momblano Allegri przekazał dzień po meczu z Realem zarządowi Juve że nie zostanie na przyszły sezon.

Na forum Juve ktoś wrzucił.

silvano95 komentarzy: 984506.04.2018, 14:06

No ta Sanchez genialny piłkarz w MU pokazuje swoją dyspozycje i jak mu zalezy i na czym

kamilo_oo komentarzy: 2356706.04.2018, 13:53

Lejemy cienki jak barszcz Everton i:
"Yeah, pozbyliśmy się tego zgniłego jabłka Sancheza itp. itd."
Po czym przegrywamy NLD, dostajemy dwa razy w pędzel od City po 3:0 i na deser w plecy z Brighton.

Już widzę znowu zachwyty i teksty o Sanchezie, bo wygraliśmy 4:1 z CSKA, gdzie na obronie biegało 3 emerytów.

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 206.04.2018, 13:53

Wiadomo co z Mikim?

pumeks komentarzy: 2080806.04.2018, 13:39

Będzie jak zwykle, czyli po podpisaniu kontraktu kontuzja albo dramatyczny spadek formy.

Womanizer komentarzy: 993406.04.2018, 13:34

Ramsey chce podobno 200k tygodniowo i wątpie że tyle dostanie.
A do końca kontraktu nie ma sensu go trzymać żeby później stracić piłkarza za darmo wartego z 45 baniek.

mistiqueAFC komentarzy: 2676906.04.2018, 13:29

@illpadrino: Kosa nie musiał w niego wjeżdżać z całym impetem.Głupi błąd

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 106.04.2018, 13:28

z Ramseyem trzeba przedłużyć kontrakt, półka wyżej niż Jack

Frytek komentarzy: 320306.04.2018, 13:25

W dalszym ciągu wystarcza to do tego, że ten RRamsey wykręca lepsze statystyki niż ci, którzy pewnie są cenienie o wiele bardziej niż on.

Womanizer komentarzy: 993406.04.2018, 13:23

@n0thing:

Gdyby grał takie mecze co tydzień albo dwa to grałby teraz w Realu/Barcelonie a jego wartość rynkowa wynosiłaby ze 100 mln euro :)

n0thing komentarzy: 5103 newsów: 36206.04.2018, 13:22

Szkoda tylko że ten ramsey gra takie mecze raz na jakiś czas.

Frytek komentarzy: 320306.04.2018, 13:19

Jest tutaj wielu, którzy notorycznie umniejszają klasę Ramseya. Ciekawe statystyki:

Goals + Assists contributions of some top quality box to box midfielder's this season in all competitions so far: