Zrobić swoje: Manchester United vs Arsenal

Zrobić swoje: Manchester United vs Arsenal 09.05.2024, 13:07, Mateusz Rosłoń 1268 komentarzy

Przed nami spotkanie przedostatniej kolejki Premier League w sezonie 2023-2024. Tym razem Arsenal uda się na Old Trafford, by zmierzyć się z Manchesterem United. Kanonierzy wciąż są ligowym liderem i pozostają w walce o pierwsze od dwudziestu lat mistrzostwo Anglii. Nie można oczywiście zapominać, że drugi w tabeli Manchester City znajduje się w nieco lepszej sytuacji - ma bowiem do rozegrania zaległe spotkanie, a do pierwszego miejsca traci tylko punkt. Wynik potyczki Obywateli z Fulham poznamy w sobotę, jeszcze przed meczem Arsenalu. Czerwone Diabły zajmują natomiast ósmą lokatę. Choć mają jeszcze matematyczne szanse na występy w europejskich pucharach w przyszłym sezonie, to taki scenariusz wydaje się mało prawdopodobny. Podopieczni Erika ten Haga musieliby być bezbłędni, a do tego liczyć na dużo szczęścia i na potknięcia co najmniej trzech drużyn wyprzedzających ich w ligowej tabeli.

W pierwszej części obecnego sezonu w meczu na własnym stadionie Arsenal pokonał ekipę United 3:1 po golach Rashforda, Ødegaarda, Rice'a i Jesusa. W poprzedniej kampanii ligowej ekipa Artety również zwyciężyła na Emirates Stadium, ale na Old Trafford musiała uznać wyższość Czerwonych Diabłów. Miejmy nadzieję, że nie będziemy świadkami powórki z rozrywski. Jeśli chodzi o formę obu drużyn, to w ostatnich tygodniach (jak zresztą w całym sezonie) lepiej prezentuje się Arsenal - na porażkę z Bayernem Monachium w Lidze Mistrzów Kanonierzy odpowiedzieli czterema kolejnymi zwycięstwami. Piłkarze United w ostatniej kolejce ulegli ekipie Crystal Palace aż 0-4, a wcześniej dwukrotnie remisowali i dwukrotnie wygrywali, w tym raz w FA Cup z Coventry City, drużyną występującą na co dzień w Championship.

Słabą dyspozycję Manchesteru United w ostatnim meczu można częściowo usprawiedliwiać ich sytuacją kadrową. Do treningów wrócili co prawda Luke Shaw, Lisandro Martinez, Anthony Martial i Scott McTominay, ale nie jest pewne, czy będą w pełni zdrowi na mecz z Arsenalem. Pod znakiem zapytania stoją również występy Bruno Fernandesa, Raphaela Varane'a, Marcusa Rashforda i Victora Lindelöfa. Kontuzjowani pozostają Harry Maguire, Willy Kambawala i Tyrell Malacia. Jeśli chodzi o Arsenal, do dyspozycji trenera powinni być wszyscy gracze. W sieci pojawiały się jednak pogłoski o nieobecności Takehiro Tomiyasu na jednej z sesji treningowych.

Arsenal ma szansę bić się o mistrzostwo do ostatniej kolejki. Żeby tak się stało, musi wygrać w Manchesterze. Historia meczów na Old Trafford pokazuje, że nigdy nie był to dla Kanonierów łatwy teren. Najwyższy czas, by zacząć pisać tę historię na nowo. Niech więc w weekend Londyn pokaże siłę - trzymajmy kciuki najpierw za Fulham, a potem za Arsenal!

Miejsce: Old Trafford, Manchester

Data: Niedziela, 12.05.2024

Godzina: 17:30 czasu polskiego

Sędzia główny: Paul Tierney

Manchester UnitedPremier LeagueZapowiedź autor: Mateusz Rosłoń źrodło: Własne
Bartek_ komentarzy: 38712.05.2024, 18:39

@Freo98: Mówić zawsze można, przy każdym gorszym meczu, porażce a nawet gdy wygrywa się mecz

M4rcin komentarzy: 172312.05.2024, 18:39

Arteta się obudzi i coś zmieni czy będa nas cisnąć do 90minuty?

Oldgunner3 komentarzy: 1008712.05.2024, 18:38

Partey chyba dziś jest po niezłym party.

executer1 komentarzy: 281012.05.2024, 18:37

Co robi Partey jeszcze na boisku, widocznie musi bramkę zawalić zanim zostanie zdjęty

Freo98 komentarzy: 669412.05.2024, 18:37

No jak tu nie mówić że my z kupa w gaciach nie gramy po takich sytuacjach

Barney komentarzy: 2140812.05.2024, 18:37

Jaka panika

Oldgunner3 komentarzy: 1008712.05.2024, 18:35

Musimy więcej utrzymywać się przy piłce, nie popełniać tylu prostych błędów i więcej szybkich podań bo jak tak dalej pójdzie to jakieś wapno w naszym polu karnym i tyłek.Problem,że mimo [niemal] braku kontuzji nie za bardzo jest kogo wpuścić z ławki,może Jesus?

Bartek_ komentarzy: 38712.05.2024, 18:33

Panowie, my w kilku ostatnich meczach byliśmy pod presją, tylko akurat wtedy gra i wyniki nie pasowały do narracji o kupie. Do każdego meczu i każdej jednej połowy można podpiąć filozofię

RamboAFC komentarzy: 22412.05.2024, 18:33

@darek250s: czasami ciężko jest przełknąć gorzką prawdę. Zespół w tym sezonie nie raz pokazywał dojrzałość, wygrywał na trudnych terenach, dzisiaj po prostu coś nie dojechało i trzeba to przyznać. Potrzebna jest suszarka i zmiany by wprowadzić więcej indywidualności, kreatywności w grze.

silvano95 komentarzy: 991412.05.2024, 18:33

Wcisnąć trzeci bieg i powinno wystarczyć, jak tak będziemy grać i im dłużej będzie 1:0 tym United może poczuć wiatr w żagle

FlameDood komentarzy: 164912.05.2024, 18:31

@kacperineusz napisał: "Zinchenko za Tomiyasu."
?

Arsenal2004 komentarzy: 412612.05.2024, 18:31

@kacperineusz: no nie wiem czy Zina na Diallo to taki dobry pomysł. On już teraz robi dużo szumu.

Najgorsze jest to, że my po strzeleniu bramki i oddaniu inicjatywy nie potrafimy nawet jednej dobrej kontry zrobić z jakimś strzałem. Tego brakuje przy takiej grze.

kacperineusz komentarzy: 7512.05.2024, 18:30

Partey niechlujnie i nerwowo. Jorginho welcome. W dalszej perspektywie Jesus za Sake i Zinchenko za Tomiyasu.

praptak komentarzy: 895312.05.2024, 18:30

W drugiej musimy lepiej wykorzystać ten ich lepik w obronie bo aż grzech

pablofan komentarzy: 256612.05.2024, 18:29

@silvano95: zgadzam się, ale jednak czuć rozczarowanie po tym co MU (nie)grało praktycznie co mecz, a dzisiaj wyglądają bardzo solidnie… co zdecydowanie jest naszą wina. Ponownie za bardzo zaciągamy hamulec ręczny i sami prosimy się o kłopoty. Mam nadzieję, że podkręca tempo i przejmą inicjatywę w środku pola bo to grzech tak grać z tak słabym MU

darek250s komentarzy: 10740 newsów: 512.05.2024, 18:29

@silvano95 napisał: "Wyjazd i presją w walce o coś dużego , sprawia nam paraliż , tak samo jak na wyjeździe na Allianz"

Jak to napisałem to zostałem wyśmiany. Dokładnie o to chodzi. Dzisiaj widać raz paraliż, dwa zmęczenie.

Bartek_ komentarzy: 38712.05.2024, 18:28

Zwłaszcza w 4 ostatnich meczach widać było presję i paraliż w walce o coś dużego

RamboAFC komentarzy: 22412.05.2024, 18:28

@ArsenalChampion: proszę Cię otwórz oczy, kiedy ostatni raz widziałeś tyle niedokładności, kiedy ostatni raz Odegaard tak bardzo nie dojechał?

Simpllemann komentarzy: 52870 newsów: 52412.05.2024, 18:27

@3rdpitch napisał: "Przydałby się Guimares za Parteya bo z dziadka z kontuzjami niedługo już nic nie zostanie pożytecznego"

Ten "dziadek" ma niespełna... 31 lat.

Szogun komentarzy: 29506 newsów: 312.05.2024, 18:27

Nam przydałby się gracz pokroju Robbena i gdyby był taki dostępny zamieniłbym go na Sake. Coraz bardziej zauważam,że jest on po prostu przereklamowany. Potencjał olbrzymi ale gra absolutnie nie porywa.

silvano95 komentarzy: 991412.05.2024, 18:26

3rdpitch komentarzy: 468812.05.2024, 18:26

Havertz na ataku to nowy Bergkamp xd

Dziadyga komentarzy: 865912.05.2024, 18:26

Słabo wygląda to na ten moment.Te mecze z mulami zawsze takie syfiaste..

Barney komentarzy: 2140812.05.2024, 18:26

@tomaszszef:

jakie sily tu 2 mecze do konca tu trzeba grac na 100% i gryzc trawe.
Powinnismy probowac ich zdusic i tyle , tak tylko dajemy im wiatr w zagle i zaraz uwierza ,ze moga cos zdzialac.

Sebastiansuski komentarzy: 26712.05.2024, 18:25

Martinelli ich wyjaśni w drugiej

RamboAFC komentarzy: 22412.05.2024, 18:25

@Mickeylo: zabieraj stąd tą armię botów i zakrzywiaj obraz gdzie indziej

thegunners101 komentarzy: 249712.05.2024, 18:25

Trzeba zadać cios jeszcze jeden albo dwa. Zachowawcza gra to wina terenu, my tam mamy jakąś blokadę, trudno to wytłumaczyć. Z drugiej strony Muły są tak słabe, że mogą nic nie strzelić. Dziwny mecz.

M4rcin komentarzy: 172312.05.2024, 18:24

Jak narazie bardzo słabo, powiedziałbym nawet ze united było lepsze w pierwszej połowie i gdyby nie wylew casemiro nie stworzylibyśmy za duzo okazji

kylo100 komentarzy: 377112.05.2024, 18:24

@Be4Again: No i Ode nie dojeżdża.

Theo44 komentarzy: 434312.05.2024, 18:24

double shot espresso w przerwie i powinno wystarczyc. Trudno zrozumiec czemu nie mozemy im zamka zalozyc i tluc jak popadnie.
Niemniej b. Spokojny jestem o koncowy wynik.

praptak komentarzy: 895312.05.2024, 18:24

Sporo niedokładności. W obronie skutecznie ale im wyżej tym większy bałagan. Jestem fanem obecności Parteya ale dziś dużo niepotrzebnych decyzji i takiego jakby spokoju dla sztuki. Jakiś niezbyt kreatywnie obecny jest i gra zachowawczo, może taki dzień bo odkąd wszedł w rytm meczowy bardzo nas wzmocnił.

Be4Again komentarzy: 378712.05.2024, 18:24

Havertz i Thomas bardzo słabo. Niemiec ma asystę, ale strat 5 razy więcej i to w takich prostych sytuacjach. MA musi go ogarnąć lub trzeba spróbować z GJ i Jorgim

3rdpitch komentarzy: 468812.05.2024, 18:24

Grają tak jak z Porto, Bayernem, Liverpoolem i City czyli zachowawczo oby nie wtopili. Przydałby się Guimares za Parteya bo z dziadka z kontuzjami niedługo już nic nie zostanie pożytecznego

tomaszszef komentarzy: 161412.05.2024, 18:24

Pierwsza polowa wygrywamy a tu placz . Tu nie chodzi o styl tylko o 3ptk. Jest upal w manchesterze i trzeba sily tez kontrolowac.

Simpllemann komentarzy: 52870 newsów: 52412.05.2024, 18:22

Wynik cieszy, ale to było ciężkie do oglądania 45 minut. Jeśli ktoś zacząłby swoją przygodę z PL od tego meczu, to mógłby szybko się zniechęcić.

ArsenalChampion komentarzy: 838212.05.2024, 18:22

@kamo99111: zesrałeś się to conajwyzej ty

FlameDood komentarzy: 164912.05.2024, 18:22

Trzeba się ogarnąć na drugą połowę bo wygląda to źle. Tyle strat w środku pola to nie pamiętam kiedy ostatnio mieliśmy. Trzeba wbić jak najszybciej drugą bramkę. W innym wypadku coś czuję, że może jakiś farfocel wlecieć i wtedy Old Trafford poniesie graczy united i dopiero psycha może siąść całkowicie.

Garfield_pl komentarzy: 3086812.05.2024, 18:22

Arteta teraz musi chłopaków zresetować i trzeba wbić jeszcze gole. Słaba 1 połowa, kopanina która pasuje mulom , trzeba zagrać drugą połowę,jak pierwsze kilka minut z początku i będzie git :)

RamboAFC komentarzy: 22412.05.2024, 18:21

@Elastico07: na taką obronę Jesus będzie jak znalazł

Elastico07 komentarzy: 1283912.05.2024, 18:21

Na 2 polowe raczej odmienieni wyjdziemy ale ta była tragiczna.Nasza pomoc praktycznie nie istnieje

Bartek_ komentarzy: 38712.05.2024, 18:20

@XandeR: Bez kitu, oddać walkower i nara, a oni tu bez ambicji wygrywają mecz na OT i tracą nasz cenny czas

markiz0 komentarzy: 78412.05.2024, 18:20

United jest jak ten glupek, ktory sprowadza cie do swojego poziomu i pokonuje doswiadczeniem. To nie przypadek, ze kazdy mecz z nimi to syf. Zalosna polowa.

Oldgunner3 komentarzy: 1008712.05.2024, 18:20

Jak będziemy w 2 połówce grali tak jak od 30 minuty to możemy tego nie dowieźć,coś trzeba by jeszcze strzelić.

kamo99111 komentarzy: 727712.05.2024, 18:20

Ten mecz wygląda jakby żadna z drużyn nie chciała wygrać. Arteta z naszymi się zesrali w szatni jak przed rewanżem z Bayernem.

polishbrigadesx komentarzy: 1030012.05.2024, 18:19

Nic nam nie zrobią. Wynik dobry.

sonic komentarzy: 76512.05.2024, 18:19

W 2 połowie podkręcimy tempo i coś wpadnie.

Arsenal2004 komentarzy: 412612.05.2024, 18:19

@Arsenal96l: My się prosimy. Jedna kontra i jest remis.

Topek komentarzy: 13984 newsów: 12612.05.2024, 18:19

Odpuszczamy chyba im tylko dlatego że mają taki a nie inny herb na koszulkach. Ich obrona jest tragiczna, musimy to bardziej wykorzystać bo z przodu zawsze może im cisnąć wpaść

mlodykanonier komentarzy: 152012.05.2024, 18:19

No ewidentnie chcą najmniejszym wysiłkiem dziś wygrać, oby się to nie zemściło.

Manchester City - Arsenal 22.09.2024 - godzina 17:30