Zwycięstwo na Selhurst Park! Crystal Palace 0-1 Arsenal

Zwycięstwo na Selhurst Park! Crystal Palace 0-1 Arsenal 22.08.2023, 01:23, Trempa 891 komentarzy

Selhurst Park zdobyte! Zespół Mikela Artety nie lubi wyjazdowych meczów rozgrywanych w poniedziałkowe wieczory, ale każda passa musi zostać w końcu przerwana. Gospodarze przystąpili do spotkania w niezmienionym składzie w porównaniu z poprzednią kolejką, natomiast u gości kontuzjowanego Timbera w wyjściowym zestawieniu zastąpił Tomiyasu.

W pierwszej połowie wyraźnie lepszą drużyną był Arsenal, który stworzył kilka ciekawych akcji. Już w 2 minucie w dobrej sytuacji, po podaniu Havertza, znalazł się Martinelli. Jednak zwlekał zbyt długo z decyzją, przez co pozwolił obrońcy zamknąć drogę do bramki. W 29 minucie piłka odbiła się od słupka po strzale Nketiaha, który otrzymał podanie od Saki po uprzednim wyłuskaniu piłki przez Kanonierów. 7 minut później Eddie znalazł się ponownie w dogodnej sytuacji po dograniu Rice’a, ale uderzył ponad bramką i tylko on wie, dlaczego z 4 metrów próbował strzelić gola podbijając piłkę ponad bramkarzem. Pod koniec pierwszej połowy Odegaard był autorem pierwszego celnego strzału gości, ale uderzenie zza pola karnego nie okazało się zbyt wymagające dla bramkarza, który przeniósł piłkę ponad poprzeczkę.

Crystal Palace zostało skutecznie zneutralizowane w pierwszej połowie. Ich najbardziej kreatywny zawodnik – Eze – zanotował najmniej kontaktów z piłką wśród gospodarzy. Wystarczy powiedzieć, że do najciekawszych akcji ofensywnych należał strzał Eze z dystansu po pierwszym kwadransie (spokojnie wybroniony przez Ramsdale’a) oraz sprint Saliby, który po własnym błędzie musiał gonić za napastnikiem gospodarzy, aby ostatecznie popisać się skutecznym wślizgiem w polu karnym.

Po pierwszej połowie należy wyróżnić Rice’a, który zresztą przez całe spotkanie był wyróżniającą się postacią na boisku. Eddie Nketiah dobrze zabierał się z piłką, potrafił się odnaleźć w polu karnym, ale koniec końców zmarnował dwie bardzo dobre sytuacje. Kai Havertz wydawał się być poza grą. Choć często pokazywał się na dobrych pozycjach, nie otrzymywał zbyt często podań od kolegów z drużyny.

Początek drugiej połowy to kontynuacja tego, co widzieliśmy w pierwszej. W 51 minucie szybko rozegraliśmy rzut wolny. Nketiah urwał się obrońcy, dobiegł do piłki i został sfaulowany przez wychodzącego z bramki Johnstone’a. Rzut karny! Sytuacja była jeszcze analizowana przez VAR pod kątem faulu Partey’a w ofensywie, ale sędzia nie zmienił swojej decyzji. Każdy spodziewał się, że piłkę na 11 metrze ustawi Saka, jednak to kapitan Kanonierów był tym razem wykonawcą rzutu karnego. Pewny strzał, 1-0!

Po stracie bramki Orły ruszyły do odrabiania strat. Groźnie było w 57 minucie, kiedy to przed polem karnym faulu dopuścił się Saliba. Na szczęście strzał Eze poszybował wysoko nad bramką.

W 60 minucie widzieliśmy dość frustrujący obrazek zwalniania gry przy prowadzeniu 1-0 (nie za wcześnie?). Zawodnicy Arsenalu niespiesznie wykonywali wyrzut z autu podając sobie nawzajem piłkę. Indywidualną karę za przeciąganie tego momentu poniósł Tomiyasu, któremu sędzia pokazał żółtą kartkę. Już siedem minut później Japończyk musiał opuścić boisko, gdyż został ukarany drugą – mocno dyskusyjną - żółtą kartką. Sędzia pokazywał pociąganie za koszulkę, a w rzeczywistości Tomiyasu ledwo oparł swoją rękę na biodrze Ayew. Niestety przepisy nie pozwalają systemowi VAR interweniować w sytuacji, gdy przyczyną pokazania czerwonej kartki jest zebranie dwóch żółtych kartoników. Raził trochę brak konsekwencji w pracy sędziego – wspomniany Ayew grał z żółtą kartką i dopuścił się kilku fauli, które „bardziej” od powyższej sytuacji zasługiwały na kolejne napomnienie.

Od momentu osłabienia zespołu gospodarze całkowicie zdominowali posiadanie piłki i co chwilę napierali w okolice pola karnego. Brakowało im jednak konkretów i nie stworzyli sobie już żadnej klarownej sytuacji. Poruszyć można jeszcze kwestię upadku Eze w polu karnym z 72 minuty, gdzie wydawało się, że był tam kontakt z nogą Partey’a, lecz VAR nie zdecydował się na przeanalizowanie sytuacji. Arteta sukcesywnie wprowadzał defensywnych zawodników na boisko, którzy wywiązali się ze swojej roli i zespół skutecznie obronił się przed atakami gospodarzy.

Ostatecznie cel został zrealizowany! Po końcowym gwizdku piłkarze gości eksplodowali z radości, a Mikel Arteta skwitował ten pojedynek słowami: “I love to win like this”.

Crystal Palace 0-1 Arsenal Odegaard 54’ (k)

Crystal Palace: Johnstone, Ward (83’ Rak-Sakyi), Andersen, Guehi, Mitchell, Lerma, Doucoure, Ayew, Eze, Schlupp (74’ Ahamada), Edouard

Arsenal: Ramsdale, Partey, White, Saliba, Tomiyasu, Odegaard (90’ Zinchenko), Rice, Havertz, Saka (89’ Kiwior), Nketiah (79’ Jorginho) , Martinelli (70' Gabriel)

Skrót meczu: Crystal Palace – Arsenal

Crystal PalacePremier League autor: Trempa źrodło: własne
Mastec30 komentarzy: 621024.08.2023, 18:45

@RIVALDO700 napisał: "Mocno zabrzmiało. Boisz się wyprzedaży igi angielskiej?"

To nie odnosiło się do wyprzedaży a do tego że gdyby Live i United było słabe a jedynymi mocnymi przeciwnikami bylo takie Brighton to byłby niższy prestiż. Wolę wielką rywalizację w wielkimi markami

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747424.08.2023, 18:40

@Mastec30 napisał: "@Elastico07: i powiew zera prestiżu"

Mocno zabrzmiało. Boisz się wyprzedaży igi angielskiej?

Mastec30 komentarzy: 621024.08.2023, 18:37

@Elastico07: i powiew zera prestiżu. Jedno nie wyklucza drugiego. Brighton i Newcastle też może być mocne

Elastico07 komentarzy: 1252524.08.2023, 18:36

@Mastec30 napisał: "LFC bez Salaha to będzie max 6-7 miejsce. Dla dobra ligi wolę żeby został. Anglia potrzebuje mocnego Liverpoolu, tak samo jak mocnego Arsenalu i United."
Mi wystarczy mocny Arsenal a zamiast mocnego Liverpoolu i Utd wolę oglądać mocne Brighton lub Newcastle.Przyda się powiew świeżości i nowe porządki.

Gofer999 komentarzy: 1466824.08.2023, 18:36

@kamo99111: Odpowiedź może i powinna być tylko jedna, Thierry Henry.

Elastico07 komentarzy: 1252524.08.2023, 18:35

Chciałbym zobaczyc w sobotę skład z Zina i Havertzem w 1 składzie pod warunkiem że Niemiec nie będzie gral za Parteya bo ghanczyk to powinnien być nasz podstawowy zawodnik zawsze kiedy jest zdrowy a za Nkhetie na środku ataku.

Mastec30 komentarzy: 621024.08.2023, 18:34

LFC bez Salaha to będzie max 6-7 miejsce. Dla dobra ligi wolę żeby został. Anglia potrzebuje mocnego Liverpoolu, tak samo jak mocnego Arsenalu i United. To trio jest historyczne i byłoby mega przykre jakby Salah z takim statusem spierdzielil w tym momencie. Obstawiam, że mimo wszystko to się nie wydarzy ale FSG jest pazerne na kasę, więc jak dużo sypną to jakiś tam % prawdopodobieństwa jest

Castillo komentarzy: 219124.08.2023, 18:22

@kamo99111 napisał: "Panowie macie moce aby odmłodzić jednego z byłych kanonierow I wstawić do obecnego składu Arsenalu. Kto by to był?"
Granit Xhaka.

Rafson95 komentarzy: 1053324.08.2023, 18:19

Wziąłbym Vieire ale trochę sie cykam, że skończyłby na ławce bo Kai musi grać w 1 składzie hehe

Lamoreaux komentarzy: 344324.08.2023, 18:13

@Lamoreaux:

Ucięło mi jak dodawałem komentarz. W każdym razie, wracając do wpisu. Policja nie wykonywałą czynności, tylko siedząc w kabarynie żądali mojego imienia i nazwiska. Jakby wykonywali czynnosci, to powinni wysiasc przedstawic sie i powiedizec co jest przyczyna legitymowania. A oni pomimo, ze popelnili mase wykroczen drogowych to chcieli wejsc w posiadanie moich danych osobowych - a Konstytucja RP mowi, ze jesli nie chce i nie ma do tego wskazan to nie musze tego robic. Prosta i krotka pilka.
Wedlug mnie gosciom sie nudzilo na nocnej zmianie, zobaczyli faceta w czarnej bluzie i czarnej czapce ktory o drugiej w nocy biega i zachcialo im sie rumakowac. Ale probujac zdobyc moje dane to sami popelnili wykroczenia i nie przystapili do czynnosci legitymowania w sposob jaki powinni.

Koniec tematu w sumie

TlicTlac komentarzy: 600924.08.2023, 18:06

Powinieneś napisać - "z wyłączeniem Henry'ego", bo tak to wiadomo - gość był ponad czasowy. Jakby go odmłodzić i wstawić do obecnego składu, to byłby sporym wzmocnieniem. Dobre wykończenie, motoryka, na pewno odnalazłby się w tych czasach. Z innymi piłkarzami mam problem albo po prostu obecnie inne pozycje są na tyle dobrze obsadzone, że wątpię, żeby wprowadzili jakiś większy skok jakościowy (np. bramkarze, obrońcy - w tamtych czasach gorzej grali nogami);

jako drugiego chciałbym Fabsa, a jako 3 - Bergkampa.

Lamoreaux komentarzy: 344324.08.2023, 18:05

@emes37 napisał: "Jednak uważaj z tym stwierdzeniem ze znasz swoje prawa i rzucanie artykułami bo w art 14 który sam przytoczyłeś jest taki zapis, że policja wykonuje czynności administracyjno porządkowe w celu poszukiwania osób ukrywających się. Także wystarczy, że użyją tego pkt i powiedzą chłopie przypominasz rysopis osoby poszukiwanej i mogą przystąpić do czynności. A idąc dalej mówisz ze nie mogą Cię powinąć bo nie popełniłeś wykroczenia i tu znowu mamy zgrzyt bo jak odmawiasz wylegitymowania się a już podjęli czynności (pomijam czy słusznie czy nie) to jest jeszcze coś takiego jak kodeks wykroczen i tam jest artykuł o nie stosowaniu się do poleceń to wszystko idzie znaleźć w Googlach."

No właśnie to nie działa na takiej zasadzie, że ktoś jest młodszym antyperspirantem panem życia i może wchodzić w posiadanie danych osobowych postronnych osób.
Sytuacja wyglądała tak, że goście wjechali na sygnale przeciwnie do kierunku ruchu na drodze. Zaczęli świecić długimi w moją stronę i czekali aż do nich dobiegnę, kiedy przebiegałem obok to z kabaryny

Ashmadia komentarzy: 173824.08.2023, 18:05

@Ashmadia napisał: "klasie"
Kasie*

@Kawka napisał: "Siema ludziki pytanie z innej beczki jakie auto polecacie do ok20tys zł, żeby miało to conajmniej 120km koni, benzyna ,nie chce przesadnie długiego auta takie nie za duże nie za małe, dzięki za pomoc;)"
Alfa 159, 1.9 jtdm. Najlepszy i najmniej awaryjny silnik ma 120 km właśnie do 140+ możesz go programem podnieść. W trybie mieszanym weźmie około 7l ropy. Warunki jezdne wspaniałe, a gabarytowo idealnie pasuje do Twojego zapotrzebowania. Rocznikowo w tej klasie znajdziesz poliftową Alfę z fajnym wyposażeniem.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747424.08.2023, 17:58

Szkoda że Alexis Sanchez przechodzi znów do Interu Mediolan bo byłem ciekawy ery Aubameyang-Sanchez w Marsylii.

krzysiek7 komentarzy: 1824.08.2023, 17:57

@kamo99111: Thierry Henry

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747424.08.2023, 17:52

@Womanizer napisał: "Rynek PS jest tak ubogi że LFC jedynie mogłoby sobie Bowena kupić z tych pieniędzy albo Yeremego Pino."

Ostatnio mam wrażenie że w piłce dość często występuje słowo ,,ubogi"

ksowa90 komentarzy: 146524.08.2023, 17:50

@kamo99111: Adebayor

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 124.08.2023, 17:47

@RIVALDO700 napisał: "a skąd wiesz czy Lfc tego nie chce."
Bo zakładam że chcieliby grać w europejskich pucharach w przyszłym sezonie.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747424.08.2023, 17:46

@Marzag: a skąd wiesz czy Lfc tego nie chce.

Akurat to może być dobra pora wziąć dobry kwit za Salaha.

kamo99111 komentarzy: 690624.08.2023, 17:45

@RIVALDO700 napisał: "To jeszcze 2-3 lata temu mogło byc top 20 ZP."

No właśnie czyli sam sobie powiedziałeś jacy zawodnicy tam idą - dziadki aby dorobić do emerytury oraz młodsi co nie mają ambicji. Jak dla mnie dobrze. Arena Europejska oczyści się trochę z takich zawodników. A jak to się mówi- przyroda nie lubi pustki i na pewno ja zapełni

kamo99111 komentarzy: 690624.08.2023, 17:42

@Marzag napisał: "Nope, Salah z LFC ma umowę, nie może jej zerwać chyba że zapłaci wielomilionową karę a wątpię żeby chciał to zrobić. To się nie wydarzy."

Womanizer komentarzy: 991224.08.2023, 17:37

Rynek PS jest tak ubogi że LFC jedynie mogłoby sobie Bowena kupić z tych pieniędzy albo Yeremego Pino. Szkoda sprzedawać nawet za 90 mln.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747424.08.2023, 17:29

No jakby Salah jeszcze w te okno outowal do Arabii to szejki z buta wjechały.

Neymar,Salah,Mane Ronaldo,Benzema,Salah,Firmino.

To jeszcze 2-3 lata temu mogło byc top 20 ZP.

Goooner1 komentarzy: 10324.08.2023, 17:18

@Jogurt: nowy

Garfield_pl komentarzy: 2799924.08.2023, 17:15

Al-Ittihad have a concrete interest in signing Mohamed Salah from Liverpool. Saudi Pro League club making a renewed attempt to recruit 31yo Egypt international forward. Unclear at this stage if a move will materialise @TheAthleticFC #LFC #AlIttihad #SPL

Mastec30 komentarzy: 621024.08.2023, 16:40

@1886gunner1886 napisał: "hojlind nie zagra Do przerwy reprezentacyjnej"

Raz piszą że miał być nawet w kadrze na Forest także kij wie. Dobrze jakby mimo wszystko nie zagrał, lepiej dla nas

Kawka komentarzy: 424.08.2023, 16:39

Mastec30 komentarzy: 621024.08.2023, 16:39

@Dzulian: mimo wszystko chyba lepiej to będzie zbalansowane jak wyjdzie Eriksen/Mc z Casemiro niż jak to robił Mount

Garfield_pl komentarzy: 2799924.08.2023, 16:38

Mikel Arteta on if Ødegaard is the new penalty taker: “I have no clue, it’s about leadership of players & if they felt it was the right thing to do, for me I’m fine. They have to make those decisions on the pitch. I was surprised like everybody else, but he scored the goal which is the important thing & we won the game.” #afc

artur759 komentarzy: 29124.08.2023, 16:21

Rok temu w pierwszym meczu na United musiał wyjść Lokonga obok Xhaki a teraz prawdopodobnie będzie duet Partey-Rice :)

Jogurt komentarzy: 166024.08.2023, 16:17

@Goooner1: kupiles uzywany czy nowy?

Goooner1 komentarzy: 10324.08.2023, 16:13

Czy jest tu jakiś ekspert od telewizorów?
Kupiłem miesiąc temu Samsung frame. Wyłącza się somoczynnie. Wyłącza i po chwili sam włącza. Bardzo to irytuje w trakcie oglądania meczu. Miał ktoś taki problem i znalazł rozwiązanie? Tv potrafi się wyłączyć i włączyć 5 razy w ciągu 10 minut.

1886gunner1886 komentarzy: 142724.08.2023, 16:10

@trempa: przecież w obydwu meczach w tamtym sezonie byliśmy lepsi

1886gunner1886 komentarzy: 142724.08.2023, 16:07

@Mastec30: hojlind nie zagra Do przerwy reprezentacyjnej

Dzulian komentarzy: 255724.08.2023, 16:06

@Mastec30: Eriksen też nie jest orłem pressingu i nie sądzę żeby miał sił na więcej niż 60/70 min więc pewnie się zmienią z McT.
Casemiro jeszcze lekko podlany w wakacyjnej formie, przejmiemy środek i będzie dobrze.

Garfield_pl komentarzy: 2799924.08.2023, 15:48

Leandro Trossard on Declan Rice: "Declan’s a really good guy and, from the day he joined, I tried to help him to settle in. From that day we had a good connection. He’s a top player but also a top guy to speak with and we get along quite good."

"He can help us in ways we didn’t have before. All the players are happy with the team now. We want to win every game and that’s what we’re competing for." [@Arsenal]

Mastec30 komentarzy: 621024.08.2023, 15:33

@Marzag napisał: "Mount kontuzja, nie zagra z Arsenalem, ciężko powiedzieć czy to osłabienie United."

Kontuzja Mounta i ewentualna obecność Hojlunda to problem dla nas w kontekście 4 kolejki bo 9tka odblokuje Rashforda i ten będzie mógł sobie hasać na Lewym skrzydle a w pomocy będzie lepszy balans bo kto by nie wyszedł to bedzie lepiej sobie radził w defensywie niż Mount (bo gorzej się nie da). Akurat wolałbym United z Mountem obecnie

GenzoArs komentarzy: 1981 newsów: 924.08.2023, 15:29

zdecydowanie wzmocnienie naszego rywala.
To co do tej pory pokazał Mount, miałem nadzieję, że jednak z nami zagra, a teraz wyjdzie ktoś kto będzie miał dzień konia przeciwko nam i wygramy tylko jedną bramką.

djmacius komentarzy: 379624.08.2023, 15:22

@bobocian napisał: "Cześć, jest ktoś z Was na miejscu w Londynie? Za jakiś czas, miesiąc, może dwa będę w Anglii i szukam kogoś, kto pomoże ogarnąć bilet na Arsenal. W ogóle będę tam systematycznie co kilka miesięcy."

Podbijam, przez te strony typu "jedź na mecz" jest drogo, z noclegami itd., a też chętnie bym ogarnął po prostu od kogoś wejściówkę na jeden mecz, podobno pożyczanie membershipów jest na porządku dziennym:)

clash123 komentarzy: 188024.08.2023, 15:04

@Rafson95: no widać że statystyki Mustafiego nie przekładały się na wyniki drużyny. O Havertzie, póki co, nie można tego powiedzieć. Trzy mecze , trzy zwycięstwa . Może nie cichy bohater , dopiero aklimatyzuje się w klubie i adoptuje do nowej roli, ale z zadań jakie mu powierzył Arteta wydaje się wywiązywać

bobocian komentarzy: 154024.08.2023, 15:02

Garfield_pl komentarzy: 2799924.08.2023, 14:58

@kaman17 napisał: "Oo, Jesus wrócił do treningów. Sporo szybciej niż się spodziewałem."
Oby tak z Timberem było, oczywiście w odpowiednich proporcjach

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 124.08.2023, 14:57

Zanim w meczu zagra to pewnie przerwa reprezentacyjna minie ;p ale dobrze że wrócił już do treningów

kaman17 komentarzy: 498624.08.2023, 14:54

Oo, Jesus wrócił do treningów. Sporo szybciej niż się spodziewałem.

Garfield_pl komentarzy: 2799924.08.2023, 14:48

Arsenal are interested in signing Perr Schuurs as a Jurrien Timber replacement, he's likely to cost €40m. [@LaStampa]

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 124.08.2023, 14:48

@Wielimek93 napisał: "Ponoć Liverpoolowi zaproponowali 90mln euro i mogą się zgodzić, sam Salah coraz bardziej skłania się do Odejścia! W tym roku KMŚ będą odbywać się w Arabii i chcą ściągnąć" swojego muzułmanina"by przyciągnąć większą rzesze odbiorców..."
Nie ma opcji, nie zgodzą się na zrezygnowanie z gry w europejskich pucharach za sezon na rzecz 90 mln