Zwycięstwo na Selhurst Park! Crystal Palace 0-1 Arsenal

Zwycięstwo na Selhurst Park! Crystal Palace 0-1 Arsenal 22.08.2023, 01:23, Trempa 891 komentarzy

Selhurst Park zdobyte! Zespół Mikela Artety nie lubi wyjazdowych meczów rozgrywanych w poniedziałkowe wieczory, ale każda passa musi zostać w końcu przerwana. Gospodarze przystąpili do spotkania w niezmienionym składzie w porównaniu z poprzednią kolejką, natomiast u gości kontuzjowanego Timbera w wyjściowym zestawieniu zastąpił Tomiyasu.

W pierwszej połowie wyraźnie lepszą drużyną był Arsenal, który stworzył kilka ciekawych akcji. Już w 2 minucie w dobrej sytuacji, po podaniu Havertza, znalazł się Martinelli. Jednak zwlekał zbyt długo z decyzją, przez co pozwolił obrońcy zamknąć drogę do bramki. W 29 minucie piłka odbiła się od słupka po strzale Nketiaha, który otrzymał podanie od Saki po uprzednim wyłuskaniu piłki przez Kanonierów. 7 minut później Eddie znalazł się ponownie w dogodnej sytuacji po dograniu Rice’a, ale uderzył ponad bramką i tylko on wie, dlaczego z 4 metrów próbował strzelić gola podbijając piłkę ponad bramkarzem. Pod koniec pierwszej połowy Odegaard był autorem pierwszego celnego strzału gości, ale uderzenie zza pola karnego nie okazało się zbyt wymagające dla bramkarza, który przeniósł piłkę ponad poprzeczkę.

Crystal Palace zostało skutecznie zneutralizowane w pierwszej połowie. Ich najbardziej kreatywny zawodnik – Eze – zanotował najmniej kontaktów z piłką wśród gospodarzy. Wystarczy powiedzieć, że do najciekawszych akcji ofensywnych należał strzał Eze z dystansu po pierwszym kwadransie (spokojnie wybroniony przez Ramsdale’a) oraz sprint Saliby, który po własnym błędzie musiał gonić za napastnikiem gospodarzy, aby ostatecznie popisać się skutecznym wślizgiem w polu karnym.

Po pierwszej połowie należy wyróżnić Rice’a, który zresztą przez całe spotkanie był wyróżniającą się postacią na boisku. Eddie Nketiah dobrze zabierał się z piłką, potrafił się odnaleźć w polu karnym, ale koniec końców zmarnował dwie bardzo dobre sytuacje. Kai Havertz wydawał się być poza grą. Choć często pokazywał się na dobrych pozycjach, nie otrzymywał zbyt często podań od kolegów z drużyny.

Początek drugiej połowy to kontynuacja tego, co widzieliśmy w pierwszej. W 51 minucie szybko rozegraliśmy rzut wolny. Nketiah urwał się obrońcy, dobiegł do piłki i został sfaulowany przez wychodzącego z bramki Johnstone’a. Rzut karny! Sytuacja była jeszcze analizowana przez VAR pod kątem faulu Partey’a w ofensywie, ale sędzia nie zmienił swojej decyzji. Każdy spodziewał się, że piłkę na 11 metrze ustawi Saka, jednak to kapitan Kanonierów był tym razem wykonawcą rzutu karnego. Pewny strzał, 1-0!

Po stracie bramki Orły ruszyły do odrabiania strat. Groźnie było w 57 minucie, kiedy to przed polem karnym faulu dopuścił się Saliba. Na szczęście strzał Eze poszybował wysoko nad bramką.

W 60 minucie widzieliśmy dość frustrujący obrazek zwalniania gry przy prowadzeniu 1-0 (nie za wcześnie?). Zawodnicy Arsenalu niespiesznie wykonywali wyrzut z autu podając sobie nawzajem piłkę. Indywidualną karę za przeciąganie tego momentu poniósł Tomiyasu, któremu sędzia pokazał żółtą kartkę. Już siedem minut później Japończyk musiał opuścić boisko, gdyż został ukarany drugą – mocno dyskusyjną - żółtą kartką. Sędzia pokazywał pociąganie za koszulkę, a w rzeczywistości Tomiyasu ledwo oparł swoją rękę na biodrze Ayew. Niestety przepisy nie pozwalają systemowi VAR interweniować w sytuacji, gdy przyczyną pokazania czerwonej kartki jest zebranie dwóch żółtych kartoników. Raził trochę brak konsekwencji w pracy sędziego – wspomniany Ayew grał z żółtą kartką i dopuścił się kilku fauli, które „bardziej” od powyższej sytuacji zasługiwały na kolejne napomnienie.

Od momentu osłabienia zespołu gospodarze całkowicie zdominowali posiadanie piłki i co chwilę napierali w okolice pola karnego. Brakowało im jednak konkretów i nie stworzyli sobie już żadnej klarownej sytuacji. Poruszyć można jeszcze kwestię upadku Eze w polu karnym z 72 minuty, gdzie wydawało się, że był tam kontakt z nogą Partey’a, lecz VAR nie zdecydował się na przeanalizowanie sytuacji. Arteta sukcesywnie wprowadzał defensywnych zawodników na boisko, którzy wywiązali się ze swojej roli i zespół skutecznie obronił się przed atakami gospodarzy.

Ostatecznie cel został zrealizowany! Po końcowym gwizdku piłkarze gości eksplodowali z radości, a Mikel Arteta skwitował ten pojedynek słowami: “I love to win like this”.

Crystal Palace 0-1 Arsenal Odegaard 54’ (k)

Crystal Palace: Johnstone, Ward (83’ Rak-Sakyi), Andersen, Guehi, Mitchell, Lerma, Doucoure, Ayew, Eze, Schlupp (74’ Ahamada), Edouard

Arsenal: Ramsdale, Partey, White, Saliba, Tomiyasu, Odegaard (90’ Zinchenko), Rice, Havertz, Saka (89’ Kiwior), Nketiah (79’ Jorginho) , Martinelli (70' Gabriel)

Skrót meczu: Crystal Palace – Arsenal

Crystal PalacePremier League autor: Trempa źrodło: własne
Wielimek93 komentarzy: 75324.08.2023, 14:45

@kylo100 napisał: "BREAKING: Mohammed Salah wants to LEAVE Liverpool. Al Ittihad will offer him the highest paid salary in the league. Salah’s strong religious beliefs are a very important factor in his decision."

Ponoć Liverpoolowi zaproponowali 90mln euro i mogą się zgodzić, sam Salah coraz bardziej skłania się do Odejścia! W tym roku KMŚ będą odbywać się w Arabii i chcą ściągnąć" swojego muzułmanina"by przyciągnąć większą rzesze odbiorców...

Trempa (redaktor) komentarzy: 1149 newsów: 12624.08.2023, 14:42

@Marzag napisał: "Mount kontuzja, nie zagra z Arsenalem, ciężko powiedzieć czy to osłabienie United."
Dokładnie. Można było mieć nadzieję, że ETH będzie uparcie stawiał na tę samą trójkę w pomocy i w środku pola byłaby autostrada (choć na wyjazd na Emirates i tak mógłby postawić na bardziej defensywne ustawienie np. z McT.) A tak musi postawić na McT. lub Eriksena obok Casemiro, co dobrze im działało w tamtym sezonie. Dodatkowo może mieć argument na kupno jakiegoś jakościowego ŚP.

Z MU to my mamy przeważnie tak, że często myślimy przed meczem, że to jest TEN moment, żeby przerwać zła passę na wyjeździe albo gładko ich pojechac u siebie. A przychodzi mecz i wygląda, jakby nasi mieli trochę w gaciach.

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 124.08.2023, 14:38

@kylo100 napisał: ":D

[@relevo]"

Nie puszczą go.

DyktatorArsene komentarzy: 220524.08.2023, 14:37

@Marzag napisał: "Ale te statystyki dotyczące biegania i wygranych pojedynków udowadniają to, że Havertz pracuje ciężko i mądrze na boisku i ludzie którzy sądzą inaczej oglądaja najpewniej mecze po wojaku albo czterech."

Po wojakach to jedno, ludzie ogladaja mecze z telefonami w rekach czytajac i piszac komentarze przez wiekszosc czasu. Wiem jak to dziala bo sam sie na tym lapalem kiedys. Jak mozna z takiego meczu cokolwiek wyciagnac? I pozniej opinie bo komus raz czy dwa razy pilka odskoczyla gdzie nie widzi sie reszty jego meczu :D

Mustafi 1 - 0 van Dijk

Jak widać niedoceniony Mustafa deklasuje przehajpowanego Holendra. A hejterzy powiedzą, że kiepski był z niego defensor

Womanizer komentarzy: 994024.08.2023, 14:31

Na koniec okienka może ze 90 mln wpaść.
Balo 50, Tierney 25, Tavares 15.
Tylko może nie być czasu kogoś wartościowego kupić.

Arsenal96l komentarzy: 502724.08.2023, 14:31

Kiedy zostanie zaktualizowana tabela na stronie ?

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 124.08.2023, 14:30

@Rafson95 napisał: "Z porównywaniem statystyk to jest tak, że pare lat temu Mustafi miał lepsze od van Dijka w LFC :)"
Generalnie ze statystykami problem jest taki że w zależności od narracji można tak je przedstawić żeby zawsze do tej narracji pasowały.

DyktatorArsene komentarzy: 220524.08.2023, 14:28

@Garfield_pl:
Trenowal za chips and fish, okazal sie lepszy od Magłajera wiec daja mu konktrakt juz oficjalny.

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 124.08.2023, 14:27

artur759 komentarzy: 30324.08.2023, 14:22

Szybko dogadać się z Monaco, dodać klauzule odkupu i spróbować zgarnąć Kudusa West Hamowi :)

Garfield_pl komentarzy: 2831324.08.2023, 14:18

@1886gunner1886 napisał: "Uniteed prawdopodobnie podpisuje 35 letniego Evansa :D chciałbym zobaczyć duet Maguire-Evans" a on czasem już tam nie dołączył miesiąc temu?

Rafson95 komentarzy: 1059724.08.2023, 14:17

@clash123 napisał: "Takie tam fakty dla hejterów , choć to pewnie niewiele zmieni"

Garfield_pl komentarzy: 2831324.08.2023, 14:17

| BREAKING: AS Monaco are close to a verbal agreement on a fee with Arsenal for striker Folarin Balogun.

Arsenal want £50m.

[via @skysports_sheth].

GunnersFan9 komentarzy: 8707 newsów: 824.08.2023, 14:07

Rasmus Hojlund's debut may be delayed until after the September internationals [@samuelluckhurst]

1886gunner1886 komentarzy: 147624.08.2023, 14:03

Uniteed prawdopodobnie podpisuje 35 letniego Evansa :D chciałbym zobaczyć duet Maguire-Evans

Ups147 komentarzy: 349724.08.2023, 14:03

@kraku96 napisał: "ja osobiście jeśli ktoś nie zachowuje się bardzo bardzo podejrzanie, a spaceruje w nocy to nawet nie zaczepiam bo i po co,"
Widzisz i bardzo dobrze, szkoda że większość tak nie podchodzi,bo może społeczeństwo by miało inne zdanie na wasz temat ;)

clash123 komentarzy: 189024.08.2023, 13:59

@Pires9999: zagrał w trzech meczach , trzy zwycięstwa w tym jedno trofeum , część jego liczb podałem w linku . Faktycznie tragedia i bieganie bez sensu ...brak słów

kraku96 komentarzy: 36024.08.2023, 13:53

@Ups147: czasami trwa dłużej przez to, że systemy na których opiera się Policja działają naprawdę różnie, są napisane przez jakiegoś studenta kilkanaście lat temu, dlatego czasem się to wydłuża, ja osobiście jeśli ktoś nie zachowuje się bardzo bardzo podejrzanie, a spaceruje w nocy to nawet nie zaczepiam bo i po co, ale tak jak mówię, pracują różni ludzie(niestety). I dla mnie też legitymowanie dla samego legitymowania jest bez sensu, o ile nie ma jakichś czynności operacyjnych wobec osób, których dane nie są znane i trzeba ich wylegitymować, wtedy faktycznie wymyśla się najgłupsze powody:D, ale żeby było uzasadnienie prawne.

Pires9999 komentarzy: 118424.08.2023, 13:50

@RIVALDO700: i dobrze napisał

Ups147 komentarzy: 349724.08.2023, 13:49

@kraku96: To że mogę być to jasne, bo macie do tego prawo(niestety)ale czy powinienem?? I takie mówienie, że to trwa 5 minut, akurat parę razy mi się zdążyło(niestety) i trwało to dużo dłużej,mimo że poszukiwany ani karany nie byłem.

Pires9999 komentarzy: 118424.08.2023, 13:48

@clash123: biegać trzeba mądrze .policz sobie ile miał odbiorów,podań progresywnych czy wykreowanych szans .tylko do boku i do tyłu.biegac bez sensu każdy może

krzykus1990 komentarzy: 525224.08.2023, 13:48

Charles Watts: Gabriel Jesus trenował dzisiaj z całym zespołem Arsenalu. Oczywiście będzie traktowany ostrożnie, ale jest blisko powrotu.

Rob Holding, Folarin Balogun, Kieran Tierney, Nuno Tavares, Sambi Lokonga, Nico Pépé oraz Cédric nie byli obecni na tej sesji treningowej.

clash123 komentarzy: 189024.08.2023, 13:45

Takie tam fakty dla hejterów , choć to pewnie niewiele zmieni

Kai Havertz has covered the most total distance among Arsenal players in the Premier League this season.

1️⃣ Kai Havertz - 23.2km
2️⃣ Declan Rice - 22.8km
3️⃣ Thomas Partey - 22.1km
4️⃣ Martin Ödegaard - 22.1km
5️⃣ Bukayo Saka - 20.3km

Havertz won more duels (8) than anyone else on the pitch against Forest.

Havertz won more duels (8) than anyone else on the pitch against Palace.

He hasn't been dribbled past in 16 attempts over 2 games this season. (For comparison, Casemiro has been dribbled past 6 times and Bruno Fernandes 7 times).

If Martinelli had a left foot Havertz would have had an assist within 2 minutes against Palace.

It was Havertz's tackle that led to Eddie hitting the post against Palace.

Mikel Arteta has talked about wanting to control games for the whole 90 minutes and Havertz is clearly a huge part of that plan. He might not have appeared on the highlights reel but he is doing a huge job for the team.

Mastec30 komentarzy: 626724.08.2023, 13:38

@Damper napisał: "Ma ktoś jakieś info co z operacją Timbera? Od kontuzji i diagnozy minęło już trochę czasu, a póki co chyba cisza w temacie."

a co mają pisać. Pół roku cisza będzie w tym temacie bo nic się nie wydarzy. Potem zaczną sie jakieś ploty jak bedzie jakieś miesiac do powrtou

Damper komentarzy: 241324.08.2023, 13:36

ArsenalChampion komentarzy: 812324.08.2023, 13:35

@Mastec30: Bo jak tu już pisze od dawna Tierney jest za słaby technicznie na Arsenal i nie dorasta do poziomu drużyny walczącej o mistrza. Jak widać Arteta też to dostrzega, a jak dobrze wiemy wielkie umysły myślą podobnie

artur759 komentarzy: 30324.08.2023, 13:16

@DyktatorArsene: i Cedric

@Mastec30: i jeszcze Holding. Zostaje Kiwior i Tomi na ławie

Womanizer komentarzy: 994024.08.2023, 13:15

Akurat teraz 2 rywali ze średniej półki. Fulham i United. To Jesus będzie miał czas się wdrożyć.

DyktatorArsene komentarzy: 220524.08.2023, 13:10

Czyli cala 5-tka out + Pepe

Mastec30 komentarzy: 626724.08.2023, 13:10

czyli faktycznie możemy spodziewać się nowego obrońcy w końcówce okienka skoro Tierney poszedł w odstawkę

Garfield_pl komentarzy: 2831324.08.2023, 13:08

Kieran Tierney, Albert Sambi Lokonga, Nuno Tavares, Folarin Balogun and Rob Holding did NOT train with the rest of the Arsenal squad today.

They all trained separately…

kraku96 komentarzy: 36024.08.2023, 12:59

@Ups147: z niczym przesady, ale zawsze jak w każdej firmie trafisz na różnych ludzi. Noc jest porą taką, że często jak się przemieszczasz pieszo jako jedyny, w pobliżu jakichś obiektów ważnych, możesz być wylegitymowany, jeżeli nie jesteś poszukiwany itp to trwa to max 5minut

tomeczek2301 komentarzy: 21424.08.2023, 12:57

Szybki Jezu

Ups147 komentarzy: 349724.08.2023, 12:55

@kraku96 napisał: "Podstaw do legitymowania jest bardzo dużo, obowiązuje cały czas stan alarmowy Charlie/Braci CRP, więc w sumie wystarczy, że idziesz w nocy i się odwrócisz, jesteś w pobliżu jakiegoś obiektu administracji publicznej, masz w pobliżu bankomat itp."

Cholera, to teraz strach wiązać buta, bo mogą podejrzewać l, że kostkę chcesz ukraść I będą legitymować. Masakra :P

Garfield_pl komentarzy: 2831324.08.2023, 12:40

Garfield_pl komentarzy: 2831324.08.2023, 12:39

Gabriel Jesus back in training for Arsenal!

Damper komentarzy: 241324.08.2023, 12:31

@pablofan napisał: "Martinelli dostawał piłki i nic z tego nie wychodziło o czym świadczy ponad 40 kontaktów. Jak często się upiera na sprint pod koniec linii tak z CP uparł się na schodzenie do środka i generalnie nic z jego gry w ofensywnie nie wynikało - często zwalniał. Nawet jeśli Havertz wychodził mu na boku to nie brał w ogóle rozegrania w tą strefę."

Dokładnie tak samo to widziałem. Jeśli ktoś w tym meczu był hamulcowym i spowalniał to właśnie Martinelli. Zwłaszcza w 1 połowie mocno się to rzucało w oczy. W ogóle nie odgrywal na obieg, tylko kiwał się sam ze sobą i wycofywał, albo schodził do środka z czego zupełnie nic nie wynikało.

Garfield_pl komentarzy: 2831324.08.2023, 12:27

As per @RichCawleySLP, Arsenal youngster Brooke Norton-Cuffy set to join Millwall on season-long loan. Gary Rowett’s system viewed favourable for development following excellent spell with Coventry. Had been strong Sheffield Wednesday interest prior to Darren Moore sacking. #AFC

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 124.08.2023, 12:26

@RIVALDO700 napisał: ",,Zenujące" Taki post zamieścił w internecie u Romano, Toni Kroos po transferze Veigi do Arabii."
Ja myśłałem, że internet jest siecią globalnych połączeń i nie ma jednego właściciela, a tu się okazuje że internet jest własnością Romano.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747424.08.2023, 12:18

Pedri z Barcelony wypada na minimum miesiąc.

,Kontuzja" tak widzę nazwę tego sezonu w piłce nożnej.

Gofer999 komentarzy: 1473224.08.2023, 12:14

Na szczęście u mnie kontakty z policją były bardzo w porządku. Zawsze miła atmosfera. Nawet kiedy dostawałem mandat. :D

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747424.08.2023, 11:59

Trener Celty Vigo Benitez ,, Wyjazd Veiga do Arabii po 20, pokazuje że to nie jest liga tylko dla starych graczy"

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747424.08.2023, 11:54

Garfield_pl komentarzy: 2831324.08.2023, 11:48

25 wins
6 draws
0 defeats

Arsenal have not lost a game at home against Fulham in their previous 31 meetings.

#ARSFUL

kraku96 komentarzy: 36024.08.2023, 11:47

Ogólnie jak macie jakieś pytania to walcie, akurat jestem z tej drugiej nielubianej przez was strony:D

Podstaw do legitymowania jest bardzo dużo, obowiązuje cały czas stan alarmowy Charlie/Braci CRP, więc w sumie wystarczy, że idziesz w nocy i się odwrócisz, jesteś w pobliżu jakiegoś obiektu administracji publicznej, masz w pobliżu bankomat itp. Nawet jeśli uważasz, że legitymowanie jest bezzasadne to policjant i tak od niego nie odstąpi, jeśli spróbujesz odepchnąć policjanta popełniasz przestępstwo. Najlepiej po prostu, mimo że się nie zgadzasz podać dane l, kilka minut, a po wszystkim zawsze masz prawo się skarżyć na czynności. Ułatwia to życie wszystkim. W większych miastach interwencje są nagrywane kamerami nasobnymi.

Garfield_pl komentarzy: 2831324.08.2023, 11:44

Arsenal hope to have Gabriel Jesus available again very soon. It is hoped that Jesus could return before the international break in September. [@standardsport]