Zwycięstwo na Selhurst Park! Crystal Palace 0-1 Arsenal

Zwycięstwo na Selhurst Park! Crystal Palace 0-1 Arsenal 22.08.2023, 01:23, Trempa 891 komentarzy

Selhurst Park zdobyte! Zespół Mikela Artety nie lubi wyjazdowych meczów rozgrywanych w poniedziałkowe wieczory, ale każda passa musi zostać w końcu przerwana. Gospodarze przystąpili do spotkania w niezmienionym składzie w porównaniu z poprzednią kolejką, natomiast u gości kontuzjowanego Timbera w wyjściowym zestawieniu zastąpił Tomiyasu.

W pierwszej połowie wyraźnie lepszą drużyną był Arsenal, który stworzył kilka ciekawych akcji. Już w 2 minucie w dobrej sytuacji, po podaniu Havertza, znalazł się Martinelli. Jednak zwlekał zbyt długo z decyzją, przez co pozwolił obrońcy zamknąć drogę do bramki. W 29 minucie piłka odbiła się od słupka po strzale Nketiaha, który otrzymał podanie od Saki po uprzednim wyłuskaniu piłki przez Kanonierów. 7 minut później Eddie znalazł się ponownie w dogodnej sytuacji po dograniu Rice’a, ale uderzył ponad bramką i tylko on wie, dlaczego z 4 metrów próbował strzelić gola podbijając piłkę ponad bramkarzem. Pod koniec pierwszej połowy Odegaard był autorem pierwszego celnego strzału gości, ale uderzenie zza pola karnego nie okazało się zbyt wymagające dla bramkarza, który przeniósł piłkę ponad poprzeczkę.

Crystal Palace zostało skutecznie zneutralizowane w pierwszej połowie. Ich najbardziej kreatywny zawodnik – Eze – zanotował najmniej kontaktów z piłką wśród gospodarzy. Wystarczy powiedzieć, że do najciekawszych akcji ofensywnych należał strzał Eze z dystansu po pierwszym kwadransie (spokojnie wybroniony przez Ramsdale’a) oraz sprint Saliby, który po własnym błędzie musiał gonić za napastnikiem gospodarzy, aby ostatecznie popisać się skutecznym wślizgiem w polu karnym.

Po pierwszej połowie należy wyróżnić Rice’a, który zresztą przez całe spotkanie był wyróżniającą się postacią na boisku. Eddie Nketiah dobrze zabierał się z piłką, potrafił się odnaleźć w polu karnym, ale koniec końców zmarnował dwie bardzo dobre sytuacje. Kai Havertz wydawał się być poza grą. Choć często pokazywał się na dobrych pozycjach, nie otrzymywał zbyt często podań od kolegów z drużyny.

Początek drugiej połowy to kontynuacja tego, co widzieliśmy w pierwszej. W 51 minucie szybko rozegraliśmy rzut wolny. Nketiah urwał się obrońcy, dobiegł do piłki i został sfaulowany przez wychodzącego z bramki Johnstone’a. Rzut karny! Sytuacja była jeszcze analizowana przez VAR pod kątem faulu Partey’a w ofensywie, ale sędzia nie zmienił swojej decyzji. Każdy spodziewał się, że piłkę na 11 metrze ustawi Saka, jednak to kapitan Kanonierów był tym razem wykonawcą rzutu karnego. Pewny strzał, 1-0!

Po stracie bramki Orły ruszyły do odrabiania strat. Groźnie było w 57 minucie, kiedy to przed polem karnym faulu dopuścił się Saliba. Na szczęście strzał Eze poszybował wysoko nad bramką.

W 60 minucie widzieliśmy dość frustrujący obrazek zwalniania gry przy prowadzeniu 1-0 (nie za wcześnie?). Zawodnicy Arsenalu niespiesznie wykonywali wyrzut z autu podając sobie nawzajem piłkę. Indywidualną karę za przeciąganie tego momentu poniósł Tomiyasu, któremu sędzia pokazał żółtą kartkę. Już siedem minut później Japończyk musiał opuścić boisko, gdyż został ukarany drugą – mocno dyskusyjną - żółtą kartką. Sędzia pokazywał pociąganie za koszulkę, a w rzeczywistości Tomiyasu ledwo oparł swoją rękę na biodrze Ayew. Niestety przepisy nie pozwalają systemowi VAR interweniować w sytuacji, gdy przyczyną pokazania czerwonej kartki jest zebranie dwóch żółtych kartoników. Raził trochę brak konsekwencji w pracy sędziego – wspomniany Ayew grał z żółtą kartką i dopuścił się kilku fauli, które „bardziej” od powyższej sytuacji zasługiwały na kolejne napomnienie.

Od momentu osłabienia zespołu gospodarze całkowicie zdominowali posiadanie piłki i co chwilę napierali w okolice pola karnego. Brakowało im jednak konkretów i nie stworzyli sobie już żadnej klarownej sytuacji. Poruszyć można jeszcze kwestię upadku Eze w polu karnym z 72 minuty, gdzie wydawało się, że był tam kontakt z nogą Partey’a, lecz VAR nie zdecydował się na przeanalizowanie sytuacji. Arteta sukcesywnie wprowadzał defensywnych zawodników na boisko, którzy wywiązali się ze swojej roli i zespół skutecznie obronił się przed atakami gospodarzy.

Ostatecznie cel został zrealizowany! Po końcowym gwizdku piłkarze gości eksplodowali z radości, a Mikel Arteta skwitował ten pojedynek słowami: “I love to win like this”.

Crystal Palace 0-1 Arsenal Odegaard 54’ (k)

Crystal Palace: Johnstone, Ward (83’ Rak-Sakyi), Andersen, Guehi, Mitchell, Lerma, Doucoure, Ayew, Eze, Schlupp (74’ Ahamada), Edouard

Arsenal: Ramsdale, Partey, White, Saliba, Tomiyasu, Odegaard (90’ Zinchenko), Rice, Havertz, Saka (89’ Kiwior), Nketiah (79’ Jorginho) , Martinelli (70' Gabriel)

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747424.08.2023, 01:54

Gabri Veiga,21 lat kreaowany przez ostatnie miesiące przez media na nową gwiazdę piłki idzie do...Arabii.

Lamoreaux komentarzy: 347824.08.2023, 01:44

@ZielonyLisc: no to dyskusja na osobny temat ale też uważam że nadużywają gościnności. Ostatnio na osiedlowo-facebookowej grupce "madki" się skarżyły że jakiś maksim 14 lat z Ukrainy pobił kilku Polaków - rówieśników i ukradł jednemu hulajnogę :D

ZielonyLisc komentarzy: 2029424.08.2023, 01:32

@Lamoreaux: no tych ukraincow juz mam po dziurki w nosie

Lamoreaux komentarzy: 347824.08.2023, 00:56

@ZielonyLisc napisał: "Nie wiem gdzie mieszkasz"

W Rzeszowie.
Mieście polskich rewolucjonistów, ukraińskich tchórzy, ruskich szpiegów i amerykańskich "hej bejbe, ładne masz eyes" żołnierzy

ZielonyLisc komentarzy: 2029424.08.2023, 00:45

@Lamoreaux: jak pracuje policja to każdy wie, jest pewien system, który nakazuje im robić to i owo ale są też policjanci tacy, którzy kiedy nie muszą to nie egzekwują głupich zarządzeń swoich przełożonych. Nie wiem gdzie mieszkasz ale u mnie policja jest na prawdę pobłażliwa i wyrozumiała i jeśli nie pajacujesz to dają pouczenie i do widzenia.

ZielonyLisc komentarzy: 2029424.08.2023, 00:41

Był wpis z Anielskiego Espresso Holding&Kiwior?

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 124.08.2023, 00:19

W pierwszym meczu w sytuacji w której Nketiah strzelił gola był podobnie ustawiony, dał Nketiahowi wybór, z tym że wtedy Nketiah dużo lepiej wykończył i tam się to skończyło golem.

Lamoreaux komentarzy: 347824.08.2023, 00:18

@Marzag: Ja strasznie nie mam do nich szacunku. Nie potrafiłbym wymienić sytuację, kiedy się na coś przydali - oczywiście w kontekście mojej osoby czy bliskich. Uważam, że tam głównie idą osoby bez pomysłu na siebie, które oczekują stabilnej posady

ZakochanyPilkarz komentarzy: 44724.08.2023, 00:18

@gbn: Aaa.. ok :D

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 124.08.2023, 00:16

@Lamoreaux: To wszystko że oni tam na akord robią, wyniki się pewnie nie zgadzają a zaraz koniec miesiąca.

gbn komentarzy: 380524.08.2023, 00:14

@ZakochanyPilkarz napisał: "A teraz jeszcze zestrzelili samolot pod Moskwa z Pigrozynem, dowódcą Wagnerowcow, wszyscy zginęli, dzieje się, ciekawe co na to Wagnerowcy teraz"
Kucharz i Prigozyn to jedna osoba, zanim objął dowództwo Wagnerowcow, był Putina kucharzem ;)

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 124.08.2023, 00:14

jakby w tę strefę zagrał to by Havertz miał jeszcze czas się zastanowić w jaki sposób chce strzelić gola

Lamoreaux komentarzy: 347824.08.2023, 00:13

Panowie, taka refleksja mnie naszła na temat naszej policji. Jako osoba, która przestrzega prawo nie mam z nimi za często do czynienia. Natomiast pół roku temu dostałem mandat za to, że nie miałem pasów a miałem włączony samochód. Na nic się zdało tłumaczenie, że dopiero będę ruszał itp. Dwa tygodnie temu kabaryna łamiąc kilka wykroczeń wjechała na ulicę przeciwnie do kierunku jazdy żeby mnie wylegitymować. Była godzina 2 w nocy i prosili mnie o dane osobowe. Oczywiście odmówiłem, bo znam swoje prawa i znam też dobrze art 14 i 15 ustawy o policji. Grozili mi, że mnje doprowadza na komisariat celem ustalenia tożsamości ale nie mieli prawa tego robić bo nie popełniałem przestępstwa ani wymroczenia. Zwyczajnie poszedłem pobiegać o dosyć nietypowe godzinie. Jak wyjąłem telefon i zacząłem nagrywać ich patoi terwencje to się zawinęli.

Nie wspominałbym o tym, gdyby nie dzisiejsza sytuacja kiedy zaczepiła mnie sąsiadka. Matka trójki dzieci, że wzieli na komendę jej dziecko bo po 22 grało na orliku i nie miało dokumentów. I rodzic musiał przyjechać je odebrać. Dzieciak miał 13 lat.

I jak tu nie napisać chwdp...

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 124.08.2023, 00:12

Nketiah powinien piłkę wycofywać, obrońcy byli w pełnym biegu, nie mieli by szans takiej piłki przechwycić.

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 123.08.2023, 23:53

https://twitter.com/EduardoHagn/status/1694335296580575632 tu jest video z tej sytuacji w ktorej Havertz strzelalby na pustą bramkę gdyby dostał piłkę.

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 123.08.2023, 23:44

@sickstick napisał: "No powiem szczerze że raczej piłka by do Kaia nie doszła. Niemiec nie wydaje się być w pełnym biegu, a musiałby być gdyby Nketiah jakimś cudem zmieścił piłkę pomiędzy Adresena a Warda (co raczej też by mu się nie udało).
Natomiast szkoda że Nketiah lobował, wydaje się że to była łatwa sytuacja żeby zmieścić po ziemi przy krótkim słupku."

Niemiec w tamtej sytuacji stał w miejscu i czekał na podanie.

ZakochanyPilkarz komentarzy: 44723.08.2023, 23:40

@Reamoner napisał: "Ruskie ładnie się strzelają, podobno kucharz Putina już wyeliminowany i to przez rosyjską obronę powietrzną ...
Zawahał się kilkadziesiąt km od Moskwy i chyba go już niema"

tomaszszef komentarzy: 155123.08.2023, 23:34

Do redakcji . Czy mozna juz tabele ligową zmienic na ten sezon czy mi tylko sie pokazuje z zeszlego sezonu?

MarkOvermars komentarzy: 915123.08.2023, 23:25

Musseta, Mertens, Icardi, Oliveria - niegdyś znane osobistości dzisiaj na emeryturze w Galatasaray pogrywają

Spejsik komentarzy: 343823.08.2023, 23:23

@artur759 napisał: "Ciekawe też jak Arteta będzie zarządzał zdrowiem Saki, bo cięzko wyobrazić mi sobie, aby w meczu o stawkę zdrowego Anglika od pierwszej minut zastępował Nelson."
Mam nadzieję, że wyciągnęli wnioski z poprzedniego sezonu gdzie Saka, pod koniec, był już zajechany.

kwiatinho komentarzy: 1313223.08.2023, 23:16

@metjuAFC napisał: "W pierwszej kolejności Arsenal skupi się na sprzedaży. Tutaj akurat jest sporo nazwisk, które mogą, a raczej powinny odejść. Może pod koniec okienka uda się pozyskać obrońcę i jakiegoś ofensywnego gracza, który będzie mógł zagrać na każdej pozycji w ataku."

Tak na prawdę te całe skupianie się na sprzedaży to jest fikcja. Klub nie musi się skupiać. Agenci piłkarzy którzy otrzymali zgodę na odejście działają od wielu tygodni a klub jedynie negocjuje warunki tudzież odpowiada na oferty.

Mają jasność na jakim etapie negocjacji z agentami i z jakim zainteresowaniem mierzą się poszczególni zawodnicy i niewiele więcej mogą zrobić.

To nie jest tak że teraz tylko sprzedają a później dopiero szukają zastępstwa. To wszystko prowadzone jest równolegle i są w kontakcie z wieloma agentami piłkarzy. Później ewentualnie podejmują decyzje ale to wszystko już trwa

Tzn grill u Edu wciąż ciepły

metjuAFC komentarzy: 5706 newsów: 123.08.2023, 22:59

Damper komentarzy: 241323.08.2023, 22:33

@kaziu874 napisał: "Mam dziwne przeczucie, że Ansu Fati będzie łączony z nami w ostatnich dniach okienka. Może zagrać na każdej pozycji w ataku, lewonożny (czyli mógłby grać jak Saka na prawym skrzydle)"

Fati jest lewonożny?

artur759 komentarzy: 30323.08.2023, 22:25

Ciekawe też jak Arteta będzie zarządzał zdrowiem Saki, bo cięzko wyobrazić mi sobie, aby w meczu o stawkę zdrowego Anglika od pierwszej minut zastępował Nelson. Obstawiam, że na końcówki spotkań jego zmiennikiem będzie Nelson, ale jeśli w ogóle miałby nie grać od początku to na PS Arteta wystawi Jesusa, a na ataku Nketiaha/Havertza.

Theo10 komentarzy: 832023.08.2023, 22:23

1. Krytykuj Artetę że ma swoich ulubieńców, których wciska do składu bez względu na formę ich i ich konkurentów.

2. Wyrzucaj z wyjściowego składu (a najlepiej w ogóle z klubu) Nketiaha, bo go nie lubisz, ignorując jego dobrą grę i kluczowy udział przy 2 z 3 strzelonych przez Arsenal goli w dwóch pierwszych meczach sezonu.

3. Uważaj się za obiektywnego eksperta.

artur759 komentarzy: 30323.08.2023, 22:18

Z drugiej strony mamy 3 pozycje w ataku i 8 zawodników do potencjalnego grania tam, więc kolejny zawodnik już mógłby powodować frustracje u innych z powodu małej ilości minut:

PS: Saka/Nelson
N: Jesus/Nketiah/Havertz
LS: Martinelli/Trossard/Smith-Row

Wiadomo, że Havertz i Smith-Row będą łapać też minuty w pomocy, ale i tak jest całkiem sporo opcji.

kaziu874 komentarzy: 675323.08.2023, 22:16

@artur759 napisał: "Tylko pytanie czy ktoś lepszy jest w ogóle dostępny, bo nikt do głowy mi nie przychodzi"
Mam dziwne przeczucie, że Ansu Fati będzie łączony z nami w ostatnich dniach okienka. Może zagrać na każdej pozycji w ataku, lewonożny (czyli mógłby grać jak Saka na prawym skrzydle) i co chwilę ma jakąś kontuzję. Brzmi jak idealny transfer dla Arsenalu.

sickstick komentarzy: 281623.08.2023, 22:15

Marzyłem o nim w Arsenalu, obawiałem się że będzie bestią w Brightonie lub konkretnym graczem w Chelsea, ale po transferze do WHU jakoś wydaje mi się że będzie flopem. Ten zespół prawie zawsze przestrzela z transferami, niewielu graczy potrafi w nim zabłysnąć, a obecność Moyesa podcina skrzydła graczom ofensywnym.

Oldgunner3 komentarzy: 982623.08.2023, 22:08

@artur759: Fakt,Kudus wydawał się idealnym uzupełnieniem naszego składu.Też żałuję.Trzeba było zrobić wymianę za Vieirę,Tavaresa i Pepe.

artur759 komentarzy: 30323.08.2023, 21:52

@Garfield_pl: Nie trzeba też kogoś na siłę tam kupować. Na prawym może zagrać Nelson, a pewnie Trossard, czy Jesus na spokojnie sobie tam poradzą.

Placio komentarzy: 256323.08.2023, 21:48

@kylo100
Szkoda, wzmocnienie United

kylo100 komentarzy: 372623.08.2023, 21:47

@Olly_A_informer
Mason Mount definitely won’t feature against Arsenal then…

Garfield_pl komentarzy: 2831323.08.2023, 21:44

@artur759 napisał: "Tylko pytanie czy ktoś lepszy jest w ogóle dostępny, bo nikt do głowy mi nie przychodzi, tym bardziej, że Diaby poszedł a Olise zostaje w CP, a Raphinia na 100% zostaje w Barcy? Joe Felix mnie w ogóle nie przekonuje. Może Mbeumo, ale wątpie, że Brentford w ogóle rozważa jego sprzedaż."
Gdyby nam zależało na Kudusie, to byśmy by być może weszli do gry wcześniej, ale ciekaw jestem czy to zainteresowanie było w maire duże. Nie mam pojęcia kto to mógłby być, ale Felix chce odejść, był w kręgu zainteresowań naszych, umiejętności ma, i tak mi przyszło do głowy teraz, że nie zdziwiłbym się ( inna kwestia wynagrodzenia,bo raczej na wiele nie zasługuje póki co ) .

artur759 komentarzy: 30323.08.2023, 21:39

@Garfield_pl: Tylko pytanie czy ktoś lepszy jest w ogóle dostępny, bo nikt do głowy mi nie przychodzi, tym bardziej, że Diaby poszedł a Olise zostaje w CP, a Raphinia na 100% zostaje w Barcy? Joe Felix mnie w ogóle nie przekonuje. Może Mbeumo, ale wątpie, że Brentford w ogóle rozważa jego sprzedaż.

kwiatinho komentarzy: 1313223.08.2023, 21:36

Nieznany klub z Arabii Saudyjskiej w ciągu kilku najbliższych godzin ma wystosować oficjalną ofertę za Pepe.

Po tym.jak Pepe odrzucił ofertę 3 letniego kontraktu z Besiktasu teraz bardzo prawdopodobne staje się jego przejście do Arabii.

Rozmowy z klubem na temat odstępnego trwają

Jeśli udałoby się zgarnąć jakieś miliony za Pepe to by było coś

Rafson95 komentarzy: 1059623.08.2023, 21:35

@Be4Again: Jeszcze bardzo daleko mi do tego aby zrównywać Kaia z Ozilem u schyłku kariery w Arsenalu. Niemniej Havertz musi zacząć po prostu grać lepiej :)

Be4Again komentarzy: 349623.08.2023, 21:33

@Rafson95: Już kiedyś w taki sposób próbowano „tłumaczyć” pewno Niemca u schyłku jego kariery w Arsenalu. Sugerujesz powtórkę?

Garfield_pl komentarzy: 2831323.08.2023, 21:30

@artur759 napisał: "Szkoda niesamowicie. Idealne dopełnienie naszego ataku: backup Saki, backup Havertza + backup na ŚN. Biorąc pod uwagę, że West Ham za Paquete z 4 golami i 3 asystami wołał 100 od City, gościu będzie pewnie nie do odkupienia. Ciekawe gdzie będzie grał u Młotów, bo na jego nominalnych pozycjach jest Paqueta i Bowen. Może następca Antonio? Swoją drogą ostatecznie West Ham nieźle się wzmocnił: Edson Alvarez, Ward-Prowse, Kudus, Mavropanos."
Chyba , że mamy w planach kogoś lepszego do zakupienia. A w sumie to nie zdziwiłby mnie Jao Felix pod koniec okienka xD

artur759 komentarzy: 30323.08.2023, 21:11

@Garfield_pl napisał: "EXCLUSIVE: West Ham on verge of agreement with Ajax to sign Mohammed Kudus. Official #WHUFC bid for 23yo #Ajax attacking midfielder expected to be accepted. €41.5m + €3m + 10% sell-on. Personal terms in place on 5yr deal + option of 6th @TheAthleticFC"

Elastico07 komentarzy: 1256823.08.2023, 21:04

@Rafson95 napisał: "Gdyby nie fakt, że na Kaia uwzięli się koledzy i ani nie chcą mu dogrywać, ani nie wykorzystują jego genialnych podań, to niewątpliwie dobijałby do 10pkt w kanadyjce."
Czuje ironię;)

Garfield_pl komentarzy: 2831323.08.2023, 21:02

Lamoreaux komentarzy: 347823.08.2023, 20:59

@enrique napisał: "To oznacza, że Mounta zabraknie też w starciu z Arsenalem (3 września)."

Dobra wiadomość dla United. Dla nas obojętna.

enrique komentarzy: 1933323.08.2023, 20:43

Manchester United poinformował o kontuzji Masona Mounta. Manchester United nie sprecyzował dokładnie urazu zawodnika, ale poinformował, że kontuzja wykluczy Anglika z gry do wrześniowej przerwy na mecze reprezentacji. To oznacza, że Mounta zabraknie też w starciu z Arsenalem (3 września).

Rafson95 komentarzy: 1059623.08.2023, 20:39

Elastico07 komentarzy: 1256823.08.2023, 20:33

@darek250s napisał: "Przez X lat czasu czytałem marudzenie o Xhace. Ciągle i ciągle.

Teraz pałeczkę przejął Kai Havertz.

Układ narzekania musi się zgadzać."

Albo układ słabego ogniwa w 11

Elastico07 komentarzy: 1256823.08.2023, 20:30

@KapitanJack10 napisał: "Wiecie dlaczego nie podoba mi się pierwsza kartka na Tomiyasu"
A mi się podobała bo niesamowicie mnie to irytuje jak to przedłużają i niby nie widza gdzie a jak dostał kartkę Tomi to odrazu wyrzucił.Wg mnie zawiódł jego brak decyzyjności i pewności.

jurasmolas44 komentarzy: 184923.08.2023, 20:20

@KapitanJack10:

Oglądając mecz krzyczałem aby rzucił bo zaraz kartonik wpadnie i bardzo dobrze ze tak się stało bo on razem z Benem przy każdym aucie zastanawiają się chyba najdłużej że wszystkich zawodników w lidze a na koniec najczęściej i tak rzucają jak najdalej

sickstick komentarzy: 281623.08.2023, 20:06

Ustawienie Havertza, kiedy Nketiah postanowił lobować bramkarza z 5 metra."