Podsumowanie 7. kolejki Premier League

Podsumowanie 7. kolejki Premier League 08.10.2014, 22:41, Michał Korżak 1064 komentarzy

Za nami 7. kolejka Premier League, w której Arsenal przegrał w derbach Londynu z Chelsea 0:2. Poniżej przedstawiamy wyniki pozostałych spotkań, rozegranych w ramach minionej kolejki.

Hull 2:0 Crystal Palace

Bardzo dobry mecz w wykonaniu gospodarzy. Finaliści pucharu Anglii z zeszłego sezonu mieli dużo okazji na zagrożenie Juliánowi Speroniemu. Kontrolowali przebieg spotkania i zasłużenie zdobyli 3 punkty. Goście mieli swoje nieliczne okazje, lecz nie byli wystarczająco skuteczni.

60' [1-0] Diame

89' [2-0] Jelavic

Leicester City 2-2 Burnley

Zdecydowanie częściej widać było atakujących piłkarzy gospodarzy. Nie oznacza to jednak, że goście nie mieli okazji na strzelenie bramki. Oba zespoły starały się grać szybko i dynamicznie. Obrońcy w niektórych sytuacjach wykazywali się brakiem doświadczenia i popełniali rażące błędy, często skutkujące strzałem na bramkę lub nawet golem. Ostatecznie, tuż przed końcowym gwizdkiem, Ross Wallace dobrym strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego zapewnił swojej drużynie 1 punkt.

33' [1-0] Schlupp

39' [1-1] Kightly

40' [2-1] Mahrez

90+6' [2-2] Wallace

Liverpool 2-1 West Brom

Brak zorganizowania obrony West Bromu kosztował drużynę 3 punkty. Nawet rzut karny nie pomoże, jeśli nie wykaże się wystarczająco dużo opanowania w swoich poczynaniach na boisku. Mimo nie najlepszej formy drużyny Brendana Rodgersa w ostatnim czasie, w tym meczu nie mieli oni większych problemów z wygraniem pojedynku.

45' [1-0] Lallana

56' [1-1] Berahino

61' [2-1] Henderson

Sunderland 3-1 Stoke

Mimo szybkiego wyrównania po stracie bramki goście nie potrafili dotrzymać kroku gospodarzom. Drużyna Sunderlandu mimo bardzo małego współczynnika posiadania piłki skutecznie przeprowadzali swoje ataki. Wykorzystali największą broń swoich przeciwników - bazowali głównie na prostej grze, szukając zawodników długimi podaniami. Za dobre przygotowanie zespołu należy pochwalić Gustavo Poyeta - managera Sunderlandu - ale również napastnika Stevena Fletchera, który brał udział przy wszystkich trzech bramkach swojej drużyny. Pierwsze, ale trzeba przyznać, że zasłużone zwycięstwo Sunderlandu w tegorocznej kampanii Premier League.

4' [1-0] Wickham

15' [1-1] Adam

23' [2-1] Fletcher

79' [3-1] Fletcher

Swansea 2-2 Newcastle

Co by Newcasle zrobiło bez Papissa Cissé? Zapewne to samo, co Swansea bez Gylfi'ego Sigurðssona - niewiele. Ci dwaj piłkarze są zdecydowanymi liderami swoich drużyn. Ciężko sobie wyobrazić grę tych zespołów bez nich w składzie. Przewagę w tym meczu mieli gospodarze, ale dwa skuteczne ataki Newcastle wystarczyły, aby wywalczyć remis.

17' [1-0] Bony

43' [1-1] Cisse

50' [2-1] Routledge

75' [2-2] Cisse

Aston Villa 0-2 Manchester City

Piłkarze gospodarzy bardzo długo się bronili, jednak kilka minut przed końcem meczu Brad Guzan musiał skapitulować. Dwa szybkie ciosy ze strony mistrzów Anglii i Aston Villa nie mogła już nic zrobić. Należy pochwalić drużynę Manuela Pellegriniego za cierpliwość. Przedarcie się przez tak opornie - ale dobrze zorganizowany - grający zespół Paula Lamberta nie było zadaniem łatwym. Bez niespodzianki na Villa Park.

82' [0-1] Toure

88' [0-2] Aguero

Manchester United 2-1 Everton

Można by było napisać: Kolejny świetny występ Angela Di Marii. To był świetny występ Angela Di Marii, ale mimo udziału przy obu bramkach nie mówi się o nim tyle, co o bramkarzu Manchesteru United. David de Gea pokazał, jak należy bronić. Zaliczył bez wątpienia najlepszy występ w swojej piłkarskiej karierze. Oprócz obrony kilku bardzo groźnych strzałów, poradził sobie także ze strzałem z "jedenastki", wykonywanym przez Leightona Bainesa. Gdyby nie jego świetna dyspozycja, Everton zapewne wyjechałby z Old Trafford z jakimś łupem punktowym. Po tym spotkaniu zespół z Liverpoolu niespodziewanie zajmuje niską pozycję tuż nad strefą spadkową, a Manchester United (również niespodziewanie) wspiął się do TOP 4.

27' [1-0] Di Maria

55' [1-1] Naismith

62' [2-1] Falcao

Tottenham 1-0 Southampton

Wyrównane spotkanie. Obie drużyny stworzyły sobie dogodne sytuacje, jednak tylko jedna z nich potrafiła wykorzystać to, co sobie wypracowała. Mecz, w którym o wyniku zadecydowała jedna bramka. Będący w świetnej dyspozycji Hugo Lloris stał się dla gości przeszkodą nie do przejścia.

40' [1-0] Eriksen

West Ham 2-0 Queens Park Rangers

Drużyna gospodarzy utrzymywała przewagę w całym meczu. Po części było to spowodowane także znakomitym dla nich rozpoczęciem meczu - bramce samobójczej rywali. Piłkarze West Hamu podziękowali za prezent i do końca meczu prowadzenia nie oddali. W drugiej połowie to goście mieli dogodniejsze okazje do strzelenia bramki, jednak zabrakło im trochę szczęścia. Diafra Sakho dobił rywali zdobywając kolejną bramkę w tym sezonie. Derby Londynu dla West Hamu.

5' [1-0] Onuoha (sam.)

59' [2-0] Sakho

PodsumowaniePremier League autor: Michał Korżak źrodło: Własne
Mihex komentarzy: 2360411.10.2014, 14:53

Messi nie zasługuje na przydomek Pessi :D

Mihex komentarzy: 2360411.10.2014, 14:42

Gdyby nie przytłaczająca różnica między Kroosem i Jodłowcem to bym dyskutował, ale tutaj przyznam ci rację ;p

Mihex komentarzy: 2360411.10.2014, 14:38

NBW
Ja bym jeszcze dał Krychowiak > Kramer. Grzegorz to walczak, w reprze zawsze dawał powody do pochwały, a transfer do Sevilli widać wyszedł mu na dobre.

veron komentarzy: 459211.10.2014, 14:17

Chelsea U-18 wygrała z Aston Villą 12:2 :D

veron komentarzy: 459211.10.2014, 14:11

Robinho i Kaka nawet powołani do reprezentacji, na ławie zaczynaja

Verminator97 komentarzy: 1490011.10.2014, 14:11

youtube.com/watch?v=VUUjt4chbNE

Te bramki i ten gol z Porto... Brakuje nam takich graczy w obecnej drużynie...

Verminator97 komentarzy: 1490011.10.2014, 14:07

royal87 > Masz dobrą pamięć. :D Miałeś racje... Po kuponie już. :/ Miałem się Cb posłuchać. :D

maciek987 komentarzy: 296611.10.2014, 13:56

kamilo_00
bez różnicy kto wyjdzie, obaj bez formy

Mihex komentarzy: 2360411.10.2014, 13:56

kamilo

To może i lepiej, Podolski ma patent na polaków, a Draxler, gdy tylko chciałem zobaczyć grę tego "złotego dziecka" to grał tak słabo, że zmieniany był w około 60 minucie. Widać przynoszę mu pecha :p

veron komentarzy: 459211.10.2014, 13:56

cricfree.sx/bein-sport-11-live-stream.php

Brazylia-Argentyna

kamilo_oo komentarzy: 2356711.10.2014, 13:49

Podolski chyba jednak nie wyjdzie w pierwszym, Bild typuje Draxlera

Szogun komentarzy: 28585 newsów: 311.10.2014, 13:48

Zgadzam się z tym stawianiem Ozila na boku to tak jak na siłe próbować by Marca Overmarsa na środku pola albo Vieire na prawej obronie. Gracz jest ale sensu nie ma.

Mihex komentarzy: 2360411.10.2014, 13:48

Chciałbym nadmienić, że Hummels ostatnio formą nie błyszczy (jak i cała Borussia), ale tak czy tak środkiem pola nas zmasakrują :P Optymistycznie 0-2.

bigus (zawieszony) komentarzy: 54911.10.2014, 13:45

"niby Niemcy dużo kontuzji a skład i tak wygląda świetnie:

Neuer - Ruediger, Boateng, Hummels, Durm - Kramer, Kroos - Mueller, Draxler, Schuerrle - Goetze."

Świetnie to by wyglądali jakby wyszli w takim ustawieniu. Neuer
Boateng-Hummels-Mertesacker-Lahm
Scheweinsteiger-Kroos
Gotze----Ozil----Reus
Gomez.

Obecnie ich skład w porównaniu do tego wygląda mizernie.

royal87 komentarzy: 142411.10.2014, 13:43

verminator moiwilem ze turcja-czechy będzie 2 :D

mrsomebody komentarzy: 602111.10.2014, 13:28

MaciekGonner
Kto jak kto, ale Grosicki w lidze francuskiej bardzo się rozwinął.

Turek44 komentarzy: 231711.10.2014, 13:19

Maciek

No jak to kto? Bosssski Lewandowsssski XD

BigPower komentarzy: 2672 newsów: 211.10.2014, 13:19

Tak Niemcy mają nazwiska ale czy będą mieć formę na dzisiejszy mecz? Obstawiam, że nawet jak wygrają to będą się męczyć.

veron komentarzy: 459211.10.2014, 13:14

O 14 Brazylia-Argentyna, fajny meczyk może być, taki trochę all star game :p

Verminator97 komentarzy: 1490011.10.2014, 13:10

kamilo > Jak dla mnie boki obrony szału nie robią...

thide
Niby co? mowisz o tym meczu Chile v Peru tak?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 311.10.2014, 12:50

60-letni mężczyzna, który wszczął awanturę z załogą na pokładzie samolotu American Airlines, stanął przed sądem w Bostonie. Mężczyzna zarzucał siedzącej przed nim pasażerce, że zbyt nisko opuściła oparcie swojego fotela. Doprowadziło to do kłótni z interweniującą stewardesą. Grozi mu nawet 20 lat więzienia.

Ja pierdziele.. To mi przypomina troche akcje w tramwaju gdzie dziadek zwrocil uwage dla ARABA ze nogi sobie polozyl na siedzeniu obok i kiedy to nie wystarczylo ARAB krzyknal do motorniczego ze dziadek sie go czepia po czym motorniczy wy*ebal dziadka z tramwaju.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185211.10.2014, 12:50

Sanchez co wczoraj odwalił

BigPower komentarzy: 2672 newsów: 211.10.2014, 12:49

United98

Też tak uważam, Niemcy się męczyli ze Szkotami, porażka z Argentyną, brak kilku kluczowych graczy myśle, że szansa jest niepowtarzalna nawet na zwycięstwo.

United86 komentarzy: 8211.10.2014, 12:43

Biorąc pod uwagę ostatni mecz Niemców z Argentyna 1-4 widać było u nich spadek motywacji po wygraniu Mistrzostw Świata. Do tego dochodzą zmiany w składzie(koniec kariery kluczowych zawodników oraz kontuzję) więc biorąc pod uwagę te czynniki, przewiduje skromne zwycięstwo Polski. 2-1 albo 1-0.

To jest najlepszy mecz, aby wygrać z nimi po raz pierwszy. Zastanawiam się czy nie obstawić u buka tego meczu.

BigPower komentarzy: 2672 newsów: 211.10.2014, 12:32

Czytając oburzonych kibiców Arsenalu, dlaczego Ozil nie gra na środku, stwierdziłem, że on tam będzie grał ale również będzie grał na skrzydłach.

Odnośnie siły fizycznej to nie chodziło mi o bieganie ileś tam kilometrów a o kontakt z rywalem, potrafił go przepchnąć u nas się od nich odbija jak od pachołka...i nie che słyszeć tłumaczeń typu, że dlatego, że gra w BPL bo w La liga jest multum piłkarzy podobnych masą cow BPL.

Turek44 komentarzy: 231711.10.2014, 12:21

Kiedy się Mesutowi kończy kontrakt?

BigPower komentarzy: 2672 newsów: 211.10.2014, 12:11

* mogę jeszcze dodać, że Ozil był dużo więkzym walczakiem niż u nas.
Sorry za błedy literowe ale pisze z telfonu.

BigPower komentarzy: 2672 newsów: 211.10.2014, 12:09

Zobaczyłem i porównałem sobie ostatnie sezony wLa liga Ozila i Fabregasa. Ozil dużo asyst ze stałych fragmentów gry, kontry oraz z trudnych piłek, gdzie tylko takie tuzy jak Ronaldo mogli to strzelić. Dużo goli oczywiście zanotował ale częstoasystował z prawej bądź lewej strony boiska, c udowadnia, że w Realu czędto grał na prawym bądź lewym skrzydle bo w tych sektorach jest najczęściej widoczny.

Co do fabregasa to mnóstwo świetnych asyst przede wszystkim w uliczkę i finezyjnych zagrań ale można to tłumaczyć stylem gry Barcelony i w składzie takimi grajkami jak Messi, Neymar czy iniesta i Alexis.

Ozil u nas będzie grał schodząc ze skrzydła lub fo skrzydła on nie trzyma się środka. Gra na skrzydle nie jest usprawiediwieniem słabej ddyspozycji, lecz w ostatnich meczach grał dobrze i kontuzja spowodowała, że Ozil nam może pomóc jak będziemy w lutym nadal walczyć w LM i o BPL/top4

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 311.10.2014, 12:03

maciek987
Podawalem to wczoraj :P

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 311.10.2014, 12:02

Ja bym sie zdecydowal na Draxlera. Reus ostatnio to jakis polamany caly czas. Szkoda mi chlopa bo lubie jego ogladac w akcji jesli mam taka mozliwosc oczywiscie. Teraz sie buja po szpitalach wiec tutaj na bank by mial kontuzje... Wiec lepiej Julka brac (rozum) ale serce mowi Reus :P

maciek987 komentarzy: 296611.10.2014, 12:00

fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfp1/v/t1.0-9/1888657_356799374487562_8963394579014483832_n.png?oh=98f091889b99dcd5e744c5f163891b64&oe=54C8D477&__gda__=1420745708_f87769bb2a30e7e7aaf54e117d1d6658