Podsumowanie 7. kolejki Premier League

Podsumowanie 7. kolejki Premier League 08.10.2014, 22:41, Michał Korżak 1064 komentarzy

Za nami 7. kolejka Premier League, w której Arsenal przegrał w derbach Londynu z Chelsea 0:2. Poniżej przedstawiamy wyniki pozostałych spotkań, rozegranych w ramach minionej kolejki.

Hull 2:0 Crystal Palace

Bardzo dobry mecz w wykonaniu gospodarzy. Finaliści pucharu Anglii z zeszłego sezonu mieli dużo okazji na zagrożenie Juliánowi Speroniemu. Kontrolowali przebieg spotkania i zasłużenie zdobyli 3 punkty. Goście mieli swoje nieliczne okazje, lecz nie byli wystarczająco skuteczni.

60' [1-0] Diame

89' [2-0] Jelavic

Leicester City 2-2 Burnley

Zdecydowanie częściej widać było atakujących piłkarzy gospodarzy. Nie oznacza to jednak, że goście nie mieli okazji na strzelenie bramki. Oba zespoły starały się grać szybko i dynamicznie. Obrońcy w niektórych sytuacjach wykazywali się brakiem doświadczenia i popełniali rażące błędy, często skutkujące strzałem na bramkę lub nawet golem. Ostatecznie, tuż przed końcowym gwizdkiem, Ross Wallace dobrym strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego zapewnił swojej drużynie 1 punkt.

33' [1-0] Schlupp

39' [1-1] Kightly

40' [2-1] Mahrez

90+6' [2-2] Wallace

Liverpool 2-1 West Brom

Brak zorganizowania obrony West Bromu kosztował drużynę 3 punkty. Nawet rzut karny nie pomoże, jeśli nie wykaże się wystarczająco dużo opanowania w swoich poczynaniach na boisku. Mimo nie najlepszej formy drużyny Brendana Rodgersa w ostatnim czasie, w tym meczu nie mieli oni większych problemów z wygraniem pojedynku.

45' [1-0] Lallana

56' [1-1] Berahino

61' [2-1] Henderson

Sunderland 3-1 Stoke

Mimo szybkiego wyrównania po stracie bramki goście nie potrafili dotrzymać kroku gospodarzom. Drużyna Sunderlandu mimo bardzo małego współczynnika posiadania piłki skutecznie przeprowadzali swoje ataki. Wykorzystali największą broń swoich przeciwników - bazowali głównie na prostej grze, szukając zawodników długimi podaniami. Za dobre przygotowanie zespołu należy pochwalić Gustavo Poyeta - managera Sunderlandu - ale również napastnika Stevena Fletchera, który brał udział przy wszystkich trzech bramkach swojej drużyny. Pierwsze, ale trzeba przyznać, że zasłużone zwycięstwo Sunderlandu w tegorocznej kampanii Premier League.

4' [1-0] Wickham

15' [1-1] Adam

23' [2-1] Fletcher

79' [3-1] Fletcher

Swansea 2-2 Newcastle

Co by Newcasle zrobiło bez Papissa Cissé? Zapewne to samo, co Swansea bez Gylfi'ego Sigurðssona - niewiele. Ci dwaj piłkarze są zdecydowanymi liderami swoich drużyn. Ciężko sobie wyobrazić grę tych zespołów bez nich w składzie. Przewagę w tym meczu mieli gospodarze, ale dwa skuteczne ataki Newcastle wystarczyły, aby wywalczyć remis.

17' [1-0] Bony

43' [1-1] Cisse

50' [2-1] Routledge

75' [2-2] Cisse

Aston Villa 0-2 Manchester City

Piłkarze gospodarzy bardzo długo się bronili, jednak kilka minut przed końcem meczu Brad Guzan musiał skapitulować. Dwa szybkie ciosy ze strony mistrzów Anglii i Aston Villa nie mogła już nic zrobić. Należy pochwalić drużynę Manuela Pellegriniego za cierpliwość. Przedarcie się przez tak opornie - ale dobrze zorganizowany - grający zespół Paula Lamberta nie było zadaniem łatwym. Bez niespodzianki na Villa Park.

82' [0-1] Toure

88' [0-2] Aguero

Manchester United 2-1 Everton

Można by było napisać: Kolejny świetny występ Angela Di Marii. To był świetny występ Angela Di Marii, ale mimo udziału przy obu bramkach nie mówi się o nim tyle, co o bramkarzu Manchesteru United. David de Gea pokazał, jak należy bronić. Zaliczył bez wątpienia najlepszy występ w swojej piłkarskiej karierze. Oprócz obrony kilku bardzo groźnych strzałów, poradził sobie także ze strzałem z "jedenastki", wykonywanym przez Leightona Bainesa. Gdyby nie jego świetna dyspozycja, Everton zapewne wyjechałby z Old Trafford z jakimś łupem punktowym. Po tym spotkaniu zespół z Liverpoolu niespodziewanie zajmuje niską pozycję tuż nad strefą spadkową, a Manchester United (również niespodziewanie) wspiął się do TOP 4.

27' [1-0] Di Maria

55' [1-1] Naismith

62' [2-1] Falcao

Tottenham 1-0 Southampton

Wyrównane spotkanie. Obie drużyny stworzyły sobie dogodne sytuacje, jednak tylko jedna z nich potrafiła wykorzystać to, co sobie wypracowała. Mecz, w którym o wyniku zadecydowała jedna bramka. Będący w świetnej dyspozycji Hugo Lloris stał się dla gości przeszkodą nie do przejścia.

40' [1-0] Eriksen

West Ham 2-0 Queens Park Rangers

Drużyna gospodarzy utrzymywała przewagę w całym meczu. Po części było to spowodowane także znakomitym dla nich rozpoczęciem meczu - bramce samobójczej rywali. Piłkarze West Hamu podziękowali za prezent i do końca meczu prowadzenia nie oddali. W drugiej połowie to goście mieli dogodniejsze okazje do strzelenia bramki, jednak zabrakło im trochę szczęścia. Diafra Sakho dobił rywali zdobywając kolejną bramkę w tym sezonie. Derby Londynu dla West Hamu.

5' [1-0] Onuoha (sam.)

59' [2-0] Sakho

PodsumowaniePremier League autor: Michał Korżak źrodło: Własne
Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52410.10.2014, 21:06

Kazachstan prowadzi z Holandią.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 310.10.2014, 21:05

Byc moze ale i tak wyglada to zabawnie. Udalo mi sie zrobic ten cholerny dualshock 3 w PC. W windows 7 nie moge nic zrobic a juz w 8 bez problemu. Uroki systemu.

KochamArsenal88 komentarzy: 100310.10.2014, 21:02

Ktoś z was wymyślić sobie ładna bajkę, o tym ze w u-21 może grać trzech graczy powyżej 21 roku życia.
Ten przepis obowiązuje na olimpiadzie gdzie grają u-23 plus trzech obojętnie w jakim wieku.
Wilshere będzie mógł zagrać n mistrzostwach u-21 bo gdy zaczęły się eliminacje do tego turnieju nie miał skończonych 21 lat. PROSZE:)

mrsomebody komentarzy: 602110.10.2014, 20:53

kanonier
Zdjęcie kijowo zrobione. W lewej ręcej trzyma pewnie kartkę.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698210.10.2014, 20:49

Kanonier204
hahahahhahahhaha

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 310.10.2014, 20:47

fangol.pl/view/72441/pilkarz-podpisuje

Smialismy sie ze Daniela Sturridge'a ze pusta karte podpisuje ale ten to juz talent.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 310.10.2014, 20:43

W zasadzie to lepiej wiecej osob zagra. Teraz juz tylko czekac miesiac do dema ;d

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698210.10.2014, 20:37

Może mieć mniej niż Fifa, a może być lepszą grą, trzeba najpierw pograć, a potem gadać

Gibbon komentarzy: 12610.10.2014, 20:34

Na tych procesorach i kartach się nie znam, bo od paru lat w nowsze tytuły gram głównie na konsoli, ale tyle RAMu mam w netbooku.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185210.10.2014, 20:34

to będzie praktycznie to samo co w pes 14

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 310.10.2014, 20:29

Gibbon
Tak tylko :P wiec jak widac w zalecanych tez sa niskie.

Gibbon komentarzy: 12610.10.2014, 20:28

Tylko 2GB RAMu?

Dancer ja bym tyle nie ryzykował dx

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40010.10.2014, 20:25

Wiem, że mało prawdopodobne, ale kto nie ryzykuje, ten nie ma.

kanapka komentarzy: 3033 newsów: 710.10.2014, 19:52

Jak sądzicie kto dzisiaj wygra: Czechy czy Turcja?
Walia czy Bośnia?

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40010.10.2014, 19:51

Jezeli w kadrze U21 moga wystepowac 3 zawodnicy po 21 roku zycia, to Niemcy na ME w przyszlym roku moga sobie ustawic w skladzie takich zawodnikow jak Muller, Ozil i Hummels? Jak to ma sens, jezeli ci gracze beda grac przeciwko mlodziezy.

veron komentarzy: 459210.10.2014, 19:16

wiz1.net/channel25

Anglia U-21 - Chorwacja U-21 tutaj leci, ze znanych piłkarzy jest Shaw,Berahino, Redmond, H.Kane

maciek987 komentarzy: 296610.10.2014, 19:10

kibicem*

maciek987 komentarzy: 296610.10.2014, 19:08

Dancer
Okej, ja nie mam nic przeciwko, ale równie dobrze można powiedzieć, że syn Beckhama jest kibica kanonierów ;p Chociaż może tym więcej osób słyszało

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 310.10.2014, 18:50

Czy wiesz, że:
Mesut Özil jest najdroższym piłkarzem, jaki kiedykolwiek reprezentował barwy Arsenalu. Reprezentant Niemiec przeniósł się w 2013 roku z Realu Madryt do Arsenalu za kwotę 42,5 miliona euro.

Kanonier

Aktualnie próbuję zrobić porządek z transferami (w zakładce Arsenal) ;)

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 310.10.2014, 18:29

Dancer
Moim zdaniem dobra ciekawostka. I wazne ze cos robisz na tej stronie i widac tego efekty.

maciek

Ja tak nie uważam. Jest to z pewnością dobra ciekawostka, bo mało kto wiedział o tym, zanim to przeczytał

kajkaj21 komentarzy: 50310.10.2014, 17:50

"Tom Cleverley – wielki następca Paula Scholesa, zagrał kilka dobrych spotkań i złapał kontuzję. Powórnuje się go do Wilshere'a, ale przy Jacku to może w spożywczaku sprzedawać. Znany z nietrafiania w bramkę z paru metrów."

BigPower komentarzy: 2672 newsów: 210.10.2014, 17:42

Opis Debuchego na nonsenspedii niszczy system

maciek987 komentarzy: 296610.10.2014, 17:18

facebook.com/video.php?v=656003461211856&set=vb.338233632988842&type=2&theater

pamietacie tę bramkę judasza? Bramka ładna ale jego ruchy przy tym strzale przypominają konającą owce

mercol7 komentarzy: 270410.10.2014, 17:17

haxball.com/?roomid=~28677655d6685ab3e14d84b4d57e83e8212ba07147b534ffafd45952f79a75294

maciek987 komentarzy: 296610.10.2014, 17:14

"Czy wiesz, że:
Ulubionym piłkarzem Isaaca Drogby, najstarszego syna legendy Chelsea - Didiera Drogby - jest Thierry Henry - była gwiazda Arsenalu. Isaac często nosił koszulki Francuza w czerwono-białych barwach."

ciekawostka troche na siłe. Równie dobrze można napisać, że szwagier wujka dziadka kumpla sąsiada kupił koszulkę Arsenalu

thide komentarzy: 32389 newsów: 185210.10.2014, 17:13

KRUL WRÓCIŁ na 1 miejsce w fastfingers :D

maciek987 komentarzy: 296610.10.2014, 17:06

Welbeck - szybszy od piłki ;p

migus11 komentarzy: 131410.10.2014, 17:05

w sumie to ja też nie wiem, kto to jest. Jego nazwisko to tak naprawdę „Well Bek”, czyli dobre beknięcie. Ma fryzurę w kształcie żelazka.

Ze strony nonsensopedii man utd.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185210.10.2014, 17:00

z Welbeckiem to trzeba napisać, że jest tak świetnym finisherem, że nie musi nawet trafiać w piłkę

thide komentarzy: 32389 newsów: 185210.10.2014, 16:58

20. Mathieu Flamini – nowy/stary zawodnik Arsenalu, wrócił po pięciu latach spędzonych w Milanie. Ponoć jego największą wadą jest to że przyszedł za darmo.