Podsumowanie 7. kolejki Premier League

Podsumowanie 7. kolejki Premier League 08.10.2014, 22:41, Michał Korżak 1064 komentarzy

Za nami 7. kolejka Premier League, w której Arsenal przegrał w derbach Londynu z Chelsea 0:2. Poniżej przedstawiamy wyniki pozostałych spotkań, rozegranych w ramach minionej kolejki.

Hull 2:0 Crystal Palace

Bardzo dobry mecz w wykonaniu gospodarzy. Finaliści pucharu Anglii z zeszłego sezonu mieli dużo okazji na zagrożenie Juliánowi Speroniemu. Kontrolowali przebieg spotkania i zasłużenie zdobyli 3 punkty. Goście mieli swoje nieliczne okazje, lecz nie byli wystarczająco skuteczni.

60' [1-0] Diame

89' [2-0] Jelavic

Leicester City 2-2 Burnley

Zdecydowanie częściej widać było atakujących piłkarzy gospodarzy. Nie oznacza to jednak, że goście nie mieli okazji na strzelenie bramki. Oba zespoły starały się grać szybko i dynamicznie. Obrońcy w niektórych sytuacjach wykazywali się brakiem doświadczenia i popełniali rażące błędy, często skutkujące strzałem na bramkę lub nawet golem. Ostatecznie, tuż przed końcowym gwizdkiem, Ross Wallace dobrym strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego zapewnił swojej drużynie 1 punkt.

33' [1-0] Schlupp

39' [1-1] Kightly

40' [2-1] Mahrez

90+6' [2-2] Wallace

Liverpool 2-1 West Brom

Brak zorganizowania obrony West Bromu kosztował drużynę 3 punkty. Nawet rzut karny nie pomoże, jeśli nie wykaże się wystarczająco dużo opanowania w swoich poczynaniach na boisku. Mimo nie najlepszej formy drużyny Brendana Rodgersa w ostatnim czasie, w tym meczu nie mieli oni większych problemów z wygraniem pojedynku.

45' [1-0] Lallana

56' [1-1] Berahino

61' [2-1] Henderson

Sunderland 3-1 Stoke

Mimo szybkiego wyrównania po stracie bramki goście nie potrafili dotrzymać kroku gospodarzom. Drużyna Sunderlandu mimo bardzo małego współczynnika posiadania piłki skutecznie przeprowadzali swoje ataki. Wykorzystali największą broń swoich przeciwników - bazowali głównie na prostej grze, szukając zawodników długimi podaniami. Za dobre przygotowanie zespołu należy pochwalić Gustavo Poyeta - managera Sunderlandu - ale również napastnika Stevena Fletchera, który brał udział przy wszystkich trzech bramkach swojej drużyny. Pierwsze, ale trzeba przyznać, że zasłużone zwycięstwo Sunderlandu w tegorocznej kampanii Premier League.

4' [1-0] Wickham

15' [1-1] Adam

23' [2-1] Fletcher

79' [3-1] Fletcher

Swansea 2-2 Newcastle

Co by Newcasle zrobiło bez Papissa Cissé? Zapewne to samo, co Swansea bez Gylfi'ego Sigurðssona - niewiele. Ci dwaj piłkarze są zdecydowanymi liderami swoich drużyn. Ciężko sobie wyobrazić grę tych zespołów bez nich w składzie. Przewagę w tym meczu mieli gospodarze, ale dwa skuteczne ataki Newcastle wystarczyły, aby wywalczyć remis.

17' [1-0] Bony

43' [1-1] Cisse

50' [2-1] Routledge

75' [2-2] Cisse

Aston Villa 0-2 Manchester City

Piłkarze gospodarzy bardzo długo się bronili, jednak kilka minut przed końcem meczu Brad Guzan musiał skapitulować. Dwa szybkie ciosy ze strony mistrzów Anglii i Aston Villa nie mogła już nic zrobić. Należy pochwalić drużynę Manuela Pellegriniego za cierpliwość. Przedarcie się przez tak opornie - ale dobrze zorganizowany - grający zespół Paula Lamberta nie było zadaniem łatwym. Bez niespodzianki na Villa Park.

82' [0-1] Toure

88' [0-2] Aguero

Manchester United 2-1 Everton

Można by było napisać: Kolejny świetny występ Angela Di Marii. To był świetny występ Angela Di Marii, ale mimo udziału przy obu bramkach nie mówi się o nim tyle, co o bramkarzu Manchesteru United. David de Gea pokazał, jak należy bronić. Zaliczył bez wątpienia najlepszy występ w swojej piłkarskiej karierze. Oprócz obrony kilku bardzo groźnych strzałów, poradził sobie także ze strzałem z "jedenastki", wykonywanym przez Leightona Bainesa. Gdyby nie jego świetna dyspozycja, Everton zapewne wyjechałby z Old Trafford z jakimś łupem punktowym. Po tym spotkaniu zespół z Liverpoolu niespodziewanie zajmuje niską pozycję tuż nad strefą spadkową, a Manchester United (również niespodziewanie) wspiął się do TOP 4.

27' [1-0] Di Maria

55' [1-1] Naismith

62' [2-1] Falcao

Tottenham 1-0 Southampton

Wyrównane spotkanie. Obie drużyny stworzyły sobie dogodne sytuacje, jednak tylko jedna z nich potrafiła wykorzystać to, co sobie wypracowała. Mecz, w którym o wyniku zadecydowała jedna bramka. Będący w świetnej dyspozycji Hugo Lloris stał się dla gości przeszkodą nie do przejścia.

40' [1-0] Eriksen

West Ham 2-0 Queens Park Rangers

Drużyna gospodarzy utrzymywała przewagę w całym meczu. Po części było to spowodowane także znakomitym dla nich rozpoczęciem meczu - bramce samobójczej rywali. Piłkarze West Hamu podziękowali za prezent i do końca meczu prowadzenia nie oddali. W drugiej połowie to goście mieli dogodniejsze okazje do strzelenia bramki, jednak zabrakło im trochę szczęścia. Diafra Sakho dobił rywali zdobywając kolejną bramkę w tym sezonie. Derby Londynu dla West Hamu.

5' [1-0] Onuoha (sam.)

59' [2-0] Sakho

PodsumowaniePremier League autor: Michał Korżak źrodło: Własne
GKS_AFC komentarzy: 871811.10.2014, 11:31

mógłby*

Draxler to mugłby przyjśc ale za Podolskiego albo Cazorlę.

Maciek
Bez wyniku. Powiem tylko, że Niemcy wygrają.

maciek987 komentarzy: 296611.10.2014, 11:09

Dobra proroki, jaki przewidujecie wynik meczu Polska-Niemcy ?

maciek987 komentarzy: 296611.10.2014, 11:05

Można popatrzyć na kluby które doszły do finału Ligi Mistrzów, my w 2006-wyprzedaliśmy sie po sezonie, Borussia po finale z Bayernem też, Atletico po finale zeszły sezonie również. Niestety, ale najgorsze co może się przydarzyć to przegrany finał Ligi Mistrzów

maciek987 komentarzy: 296611.10.2014, 11:04

Turek44
Coś w tym jest

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40011.10.2014, 11:00

Turek

Jesli wtedy Arsenal by wygral, Henry odszedlby w najblizszym okienku. Przegralismy, wiec jeszcze zostal

Turek44 komentarzy: 231711.10.2014, 10:57

IMO jak byśmy wygrali w 2006 CL to Thierry by nie odszedł

maciek987 komentarzy: 296611.10.2014, 10:57

Jeśli w nju jorku strzela gole, to w arsenalu też by cos wpadło ;)

maciek987 komentarzy: 296611.10.2014, 10:56

Titi
Ja bym chciał Henry'ego u nas. Mógłby wchodzićna końcówki i w pucharach grać a podniosłoby to morale zespołu ;D

Niemcy - Werder Brema z oczekiwaniem na drugiego Diego w ich skladzie ;p
Polska - Legia Warszawa i Lech Poznan oba kluby stawiaja na mlodziez i to czesto polska mlodziez co jest bardzo dobre

maciek987 komentarzy: 296611.10.2014, 10:34

Kibicuję Arsenalowi z całego serca, ale lubię jeszcze kilka klubów( ale im nie kibicuje jakoś specjalnie)

youtube.com/watch?v=kdlJFpW0H-Q

Magiczne asysta niesamowite zagrania Chileno skrzydłowy totalny brak słów :)

GKS_AFC komentarzy: 871811.10.2014, 10:26

Draxler za Ozila no chyba ich powaliło ...

Anglia:Arsenal
Hiszpania: Real Madrid
Włochy: Juventus(lubię ich ale nie kibicuje)
Francja:Psg(też ich lubie ale nie kibicuje specjalnie)

Rafi komentarzy: 128111.10.2014, 10:19

Fabri:

Dla mnie najwazniejszy jest Arsenal i dlugo dlugo nic. Ale mam kilka klubow z ktorymi sympatyzuje.

Fabri4 komentarzy: 9981 newsów: 5011.10.2014, 10:08

macie jakieś ulubione kluby tudzież im kibicujecie w topowych ligach w europie (hiszpania,francja,niemcy,włochy) ? ;)

Kowal96 komentarzy: 1759111.10.2014, 09:56

ops

zczuba.sport.pl/Zczuba/56,138263,16763726,Startuje_indyjska_ekstraklasa__czyli_parada_pilkarzy_zombie.html

kamilo_oo komentarzy: 2356711.10.2014, 09:53

Jaki wynik dzisiaj obstawiacie ?

Kowal96 komentarzy: 1759111.10.2014, 09:52

Dancer

;p

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40011.10.2014, 09:48

Ma ktos rozpiske wszystkich bardziej znanych graczy, którzy beda grac w lidze Indyjskiej (z klubami)?

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40011.10.2014, 09:45

United

Zdecydowanie lepiej zagra on, niz Giroud i Sanogo. Jest mlodym Anglikiem. Myślę, że ma potencjal. U was nie mial szansy sie pokazac. Tez mysle, ze na plus.

Kowal96 komentarzy: 1759111.10.2014, 09:44

No nie wiem, czy papcio będzie chciał sprzedać Mesuta

Dominik11 komentarzy: 2019711.10.2014, 09:41

Daily Express": Arsenal coraz bardziej rozważa sprowadzenie do Londynu Juliana Draxlera. Ma on zastąpić Mesuta Oezila, którego występy irytują wszystkich przy Hornsey Road

United86 komentarzy: 8211.10.2014, 09:40

A jeżeli chodzi o Welbecka, to musicie się przyzwyczaić do jego kiksów i że czasami w 100% sytuacji przy próbie strazłu nogi mu się poplątają i się przewróci, ale ogólnie jest to świetny zawodnik do formacji ofensywnej, gdyż trzyma poziom na każdej pozycji na której jest wystawiany(jako 9, skrzydłowy, czy ofensywny pomocnik) jest też idealnym piłkarzem do gry kombinacyjnej. Jednak uważam, że o 20-30 bramek z jego strony w sezonie będzie ciężko.

Ale ogólnie transfer na +

Kowal96 komentarzy: 1759111.10.2014, 09:38

Szukam jakiegoś dobrego darmowego hostingu, może ktoś coś wie?

United86 komentarzy: 8211.10.2014, 09:34

Dancer

Dokładnie, mam podobne zdanie.
Otoczenie wywarło za dużą presję na Wengerze i dla świętego spokoju kupił dwóch świetnych graczy, ale nie pasujących zupełnie do jego koncepcji prowadzenia drużyny i z tąd te problemy ze stylem gry.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40011.10.2014, 09:31

United

Witaj. Ja jednak myślę, ze jego transfery w ostatnich okienkach nie sa ani troche przemyslane. Nie ma pomyslu kogo kupic i kupuje tego, kto akurat jest dostępny . Stąd taka, a nie inna gra.

United86 komentarzy: 8211.10.2014, 09:23

Witam,
Często zaglądam na waszą stronę, żeby poczytać trochę informacji na temat Arsenalu, ale także to jakie macie zdanie na temat UNITED. Mieszkałem w Londynie w dzielnicy West Ham i poznałem wielu kibiców Totenhamu, West Hamu, Chelsea i właśnie Arsenalu. Więc będę się tutaj udzielał czasami, bo bardzo dobrze znam to środowisko.

A jeżeli chodzi o wasz Arsenal, to mam wrażenie jakby Arsene po transferach Sancheza i Ozila trochę zatracił własną filozofię budowania zespołu(stawianie na młodych i wyszukiwanie młdoyh talentów) i z tad te problemy ze stylem waszej gry.

Kowal96 komentarzy: 1759111.10.2014, 09:03

kamo

Miałem na myśli "braki" xD

Nie damy rady z niemcami, jak zwykle :P

kamo99111 komentarzy: 692511.10.2014, 08:32

kowal96

bramki?? xD To teraz wiadomo czemu nam ostatnio tak słabo idzie ;P Bo przeciwnicy ładują do większych heheh ;P

A na poważnie to po prostu jesteśmy słabi i trzeba to przyznać. Tu potrzebna jest jakaś normalna myśl szkoleniowa, a nie pełno debili, którzy ponoć mają pomysły i jeden przekrzykuje drugiego, a i tak wszyscy są siebie warci!

Traitor komentarzy: 10309 newsów: 2411.10.2014, 08:14

FabsFAN;
odwolanie sie do jego bramki z liverpoolem? cos moze byc ladnego, ale nie az tak jak tamta bramka? tak mi sie wydaje ^^

Kowal96 komentarzy: 1759111.10.2014, 07:21

Jakbym miał obstawiać dzisiaj, to Niemców, mamy za duże bramki w obronie

michalm1 komentarzy: 702011.10.2014, 02:00

Alexis asysta, swietny mecz

SzamanTheGunner komentarzy: 88211.10.2014, 01:24

My. Arsenal. Nie jesteśmy mistrzami. Arsenal nie jest drużyną złożoną z mentalnych i fizycznych mistrzów. Ani PL ani CL. Przeciętna ekipka niestety. A jestem urodzonym optymistą.. Z punktu widzenia taktycznego, jakościowego i duchowego.. NIE JESTEŚMY EKIPĄ MISTRZÓW ! :(

Kocury nas zjedzą w tym sezonie na śniadanie.
Kocham klub, wierzę, mam nadzieję i czekam.