Podsumowanie 7. kolejki Premier League

Podsumowanie 7. kolejki Premier League 08.10.2014, 22:41, Michał Korżak 1064 komentarzy

Za nami 7. kolejka Premier League, w której Arsenal przegrał w derbach Londynu z Chelsea 0:2. Poniżej przedstawiamy wyniki pozostałych spotkań, rozegranych w ramach minionej kolejki.

Hull 2:0 Crystal Palace

Bardzo dobry mecz w wykonaniu gospodarzy. Finaliści pucharu Anglii z zeszłego sezonu mieli dużo okazji na zagrożenie Juliánowi Speroniemu. Kontrolowali przebieg spotkania i zasłużenie zdobyli 3 punkty. Goście mieli swoje nieliczne okazje, lecz nie byli wystarczająco skuteczni.

60' [1-0] Diame

89' [2-0] Jelavic

Leicester City 2-2 Burnley

Zdecydowanie częściej widać było atakujących piłkarzy gospodarzy. Nie oznacza to jednak, że goście nie mieli okazji na strzelenie bramki. Oba zespoły starały się grać szybko i dynamicznie. Obrońcy w niektórych sytuacjach wykazywali się brakiem doświadczenia i popełniali rażące błędy, często skutkujące strzałem na bramkę lub nawet golem. Ostatecznie, tuż przed końcowym gwizdkiem, Ross Wallace dobrym strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego zapewnił swojej drużynie 1 punkt.

33' [1-0] Schlupp

39' [1-1] Kightly

40' [2-1] Mahrez

90+6' [2-2] Wallace

Liverpool 2-1 West Brom

Brak zorganizowania obrony West Bromu kosztował drużynę 3 punkty. Nawet rzut karny nie pomoże, jeśli nie wykaże się wystarczająco dużo opanowania w swoich poczynaniach na boisku. Mimo nie najlepszej formy drużyny Brendana Rodgersa w ostatnim czasie, w tym meczu nie mieli oni większych problemów z wygraniem pojedynku.

45' [1-0] Lallana

56' [1-1] Berahino

61' [2-1] Henderson

Sunderland 3-1 Stoke

Mimo szybkiego wyrównania po stracie bramki goście nie potrafili dotrzymać kroku gospodarzom. Drużyna Sunderlandu mimo bardzo małego współczynnika posiadania piłki skutecznie przeprowadzali swoje ataki. Wykorzystali największą broń swoich przeciwników - bazowali głównie na prostej grze, szukając zawodników długimi podaniami. Za dobre przygotowanie zespołu należy pochwalić Gustavo Poyeta - managera Sunderlandu - ale również napastnika Stevena Fletchera, który brał udział przy wszystkich trzech bramkach swojej drużyny. Pierwsze, ale trzeba przyznać, że zasłużone zwycięstwo Sunderlandu w tegorocznej kampanii Premier League.

4' [1-0] Wickham

15' [1-1] Adam

23' [2-1] Fletcher

79' [3-1] Fletcher

Swansea 2-2 Newcastle

Co by Newcasle zrobiło bez Papissa Cissé? Zapewne to samo, co Swansea bez Gylfi'ego Sigurðssona - niewiele. Ci dwaj piłkarze są zdecydowanymi liderami swoich drużyn. Ciężko sobie wyobrazić grę tych zespołów bez nich w składzie. Przewagę w tym meczu mieli gospodarze, ale dwa skuteczne ataki Newcastle wystarczyły, aby wywalczyć remis.

17' [1-0] Bony

43' [1-1] Cisse

50' [2-1] Routledge

75' [2-2] Cisse

Aston Villa 0-2 Manchester City

Piłkarze gospodarzy bardzo długo się bronili, jednak kilka minut przed końcem meczu Brad Guzan musiał skapitulować. Dwa szybkie ciosy ze strony mistrzów Anglii i Aston Villa nie mogła już nic zrobić. Należy pochwalić drużynę Manuela Pellegriniego za cierpliwość. Przedarcie się przez tak opornie - ale dobrze zorganizowany - grający zespół Paula Lamberta nie było zadaniem łatwym. Bez niespodzianki na Villa Park.

82' [0-1] Toure

88' [0-2] Aguero

Manchester United 2-1 Everton

Można by było napisać: Kolejny świetny występ Angela Di Marii. To był świetny występ Angela Di Marii, ale mimo udziału przy obu bramkach nie mówi się o nim tyle, co o bramkarzu Manchesteru United. David de Gea pokazał, jak należy bronić. Zaliczył bez wątpienia najlepszy występ w swojej piłkarskiej karierze. Oprócz obrony kilku bardzo groźnych strzałów, poradził sobie także ze strzałem z "jedenastki", wykonywanym przez Leightona Bainesa. Gdyby nie jego świetna dyspozycja, Everton zapewne wyjechałby z Old Trafford z jakimś łupem punktowym. Po tym spotkaniu zespół z Liverpoolu niespodziewanie zajmuje niską pozycję tuż nad strefą spadkową, a Manchester United (również niespodziewanie) wspiął się do TOP 4.

27' [1-0] Di Maria

55' [1-1] Naismith

62' [2-1] Falcao

Tottenham 1-0 Southampton

Wyrównane spotkanie. Obie drużyny stworzyły sobie dogodne sytuacje, jednak tylko jedna z nich potrafiła wykorzystać to, co sobie wypracowała. Mecz, w którym o wyniku zadecydowała jedna bramka. Będący w świetnej dyspozycji Hugo Lloris stał się dla gości przeszkodą nie do przejścia.

40' [1-0] Eriksen

West Ham 2-0 Queens Park Rangers

Drużyna gospodarzy utrzymywała przewagę w całym meczu. Po części było to spowodowane także znakomitym dla nich rozpoczęciem meczu - bramce samobójczej rywali. Piłkarze West Hamu podziękowali za prezent i do końca meczu prowadzenia nie oddali. W drugiej połowie to goście mieli dogodniejsze okazje do strzelenia bramki, jednak zabrakło im trochę szczęścia. Diafra Sakho dobił rywali zdobywając kolejną bramkę w tym sezonie. Derby Londynu dla West Hamu.

5' [1-0] Onuoha (sam.)

59' [2-0] Sakho

PodsumowaniePremier League autor: Michał Korżak źrodło: Własne
maciek987 komentarzy: 296610.10.2014, 16:53

FabsFAN
Nie wiem jaką miał skuteczność, ale na pewno nie będzie błyszczał w barcelonie tak jak błyszczał w liverpoolu. Tam jest karzeł i chuderlak w hierarchii wyżej od niego. Niestety ale będzie tłumiony przez wymienionych wcześniej zawodników

thide komentarzy: 32389 newsów: 185210.10.2014, 16:53

oryginał nie ma tej czarnej wstawki w rogu

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 310.10.2014, 16:50

Wie ktos moze, jaki % skutecznosci mial Suarez w zeszlym sezonie? Bo co sb przypominam jakies mecze, to on prawie sytuacji nei marnowal:D

iss-sport.pl/info,18

Puma w różnych krajach ma swoje fabryki :)

maciek987 komentarzy: 296610.10.2014, 16:41

KanonieR
Nie martw się. W końcu się uda ;D

josephik komentarzy: 46310.10.2014, 16:40

Maciek a niby czemu?
A oryginały skąd są ? Z Niemiec ?

Tak naprawdę to mam napisane made in thailand :)

migus11
oryginału nie kupisz tak tanio, no chyba, że jest kradziony.

migus11 komentarzy: 131410.10.2014, 16:25

allegro.pl/arsenal-2014-15-koszulka-spodenki-m-i4651775985.html

Oryginał?

Na innej aukcji ludzie się biją o samą koszulkę za 70 zł, a tu jest za 80 ze spodenkami i nikt nie licytuje.

josephik komentarzy: 46310.10.2014, 16:22

Przyznać się który zrobił ten wpis o Arsenalu na nonsensopedii? To na pewno ktoś stąd :)

TomHen1990 komentarzy: 67610.10.2014, 16:21

Pytanie z innej beczki tzn jak zlozyc oferte kupna zawodnika w fifa 15 Na ps 3? Wyszukalem zawodnika ale nie wiem jak zlozyc oferte? Troche inaczej jest jak w 14. No chyba ze wylaczylem transfery w pierwszym oknie...

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511610.10.2014, 16:20

Postawiłbym, jak już. ;p

Mariusz28 komentarzy: 495110.10.2014, 16:19

kurs: 28.88 jeśli postawił bym symboliczne dwa złote mogę wygrać 50

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511610.10.2014, 16:19

@Mariusz
Biorąc pod uwagę kurs, to nie jest to kupon chyba najgorszy. Ja bym zamienił Żydów na WKS.

Mariusz28 komentarzy: 495110.10.2014, 16:16

Najbardziej niepewne to chyba Bośnia i Chorwacja. Może jeszcze bym na Turcję postawił :/

Kanonier
To akurat żadna nowość nie jest. Powiedział, że Chambers bedzie grał na SO więc to oczywiste. Dlatego poszedł Jenkinson sie ogrywać :P

KanonieR_ST komentarzy: 85410.10.2014, 16:10

Wenger pewnie nie kupi ŚO bo wpadł na genialny pomysł, że jak wróci Jenkinson to będzie zastępca dla Debuchy a ŚO będzie już na stałe pozycją Chambersa !!

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 310.10.2014, 16:06

Doktor
Anglicy maja mocne nazwiska, ale tak naprawde ci pilkarze nie sa ponadprzecietni.

schnor25 komentarzy: 1854610.10.2014, 16:00

Giroud z Rzeźniczakiem na jednej fotce? O_O

wiocha.pl/1157160,Nasza-Polska-mlodziez

:d

maciek987 komentarzy: 296610.10.2014, 16:00

Szczerze bym wolał Fabiańskiego. Mentalnie mocniejszy na takie mecze od Wojtka.

Doktor komentarzy: 770610.10.2014, 15:57

Szczęsny jest chyba pewniakiem.

maciek987 komentarzy: 296610.10.2014, 15:55

Jak myślicie który z naszych bramkarzy zagra z niemcami?

Doktor komentarzy: 770610.10.2014, 15:53

Anglia ma akurat dość niezłe zaplecze, mogą spokojnie budować swój zespół z młodych graczy. Przykładowy skład za lat 4:
Hart - Chambers, Stones, Cahill (c), Shaw - Henderson, Wilshere, Barkley - Sterling, Ox/Walcott, Sturridge
Do tego jeszcze dochodzi Welbeck, Ward-Prowse czy Clyne. Akurat zaplecze wydaje się być solidne, ale jak to Anglicy, łatwo mogą to zmarnować.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185210.10.2014, 15:51

10fastfingers.com/speedtests/generate_screenshot_result/125_638_0_0_108_2_100_1_793

thide komentarzy: 32389 newsów: 185210.10.2014, 15:39

Anglia w ogóle nie będzie liczyć się w futbolu, zobaczycie. jakich mają graczy U21? Barkley, Ox, Sterling, Ward-Prowse, Roberts, Hughes, Chambers, Stones.

co to jest w porównaniu z np. Niemcami:
Meyer, Werner, Sule, Brandt, Mukhtar, Goretzka, Ginter, Draxler, Rudiger, Zelalem, Gnabry, Arnold, Leitner, Stark, Dierssen

czy Holandią:
Depay, Zivković, Kishna, van Ginkel, Boetius, El Ghazi, Locadia, Kongolo, Maher, Ziyech, Ake, Bazoer, Willems, Riedewald, Denswil, Lumu

Doktor komentarzy: 770610.10.2014, 15:38

Kowalczyk to jest gość, który twierdził, że Legia dostanie wp****ol od Celticu. Jego zdanie nie jest warte funta kłaków.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 310.10.2014, 15:19

RIv700
No ale takie sa gole runeja:D:D co ja na to poradze. On sam sobie nci nie potrafi wypracowac, caly czas debilnie sie cofa po pilke, a gdy probuje zrobic swoj slynny przerzut, to pilka leci na aut:D

mlody13 komentarzy: 337410.10.2014, 15:16

@Dancer
coś w tym może być ;D
ale ja wierzę jutro w dobry wynik. Chociaż wierzyłbym bardziej, gdybyśmy mieli trenera.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185210.10.2014, 15:11

8 LIGA MISTRZÓW ODCINEK TRZECI NA JUTJUBACH!!!

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 110.10.2014, 15:10

Kowalczyk jest żywym dowodem, że nadmierne spożywanie alkoholu robi prawdziwe spustoszenie w mózgu. Jak można uważać, że odpuszczenie meczu z Niemcami da nam 3 punkty ze Szkotami? Zdrowy człowiek na pewno by do takich wniosków nie doszedł.

josephik
"Olivier Giroud – były król strzelców Ligue 1. Do strzału składa się pól godziny, potem i tak nie trafia w bramkę, później obowiązkowo musi zrobić kilka głupich min i poprawić fryzurę"

to najlepsze :D

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40010.10.2014, 15:04

Mlody

Nie dziwie sie w takim razie, ze tej kasy nie masz :D

mlody13 komentarzy: 337410.10.2014, 15:02

Jeśli miałby kasie na bet365 stawiałbym jutro bez wahania na Polskę (dnb) lub 1X ;)

maciek987 komentarzy: 296610.10.2014, 15:00

marimoshi
Zauważ że tak jest w Polsce. Za granicą jest na odwrót bardzo często, wychwalanie swoich zawodników i robienie z nich sław nawet jeśli są na poziomie ogórka ekstraklasy ;p

A co do wyboru, to wybór jest. Chociażby spróbować zagrać bez napastnika, albo Milikiem, albo też wypróbować jakichś młodych. Niech sie chłopaki ogrywajaw seniorskiej piłce,( a co tam. I tak nic teraz nie osiągniemy, a gdyby budować druzyne z młodzieży, może za 5-6 lat byśmy cos osiagneli). Rozwiązań jest wiele, ale na wielkie zmiany polscy trenerzy nie maja jaj. Niestety taka prawda

marimoshi komentarzy: 472810.10.2014, 14:55

Bo zawsze tak jest. Lubimy gnoić swoich graczy. Z drugiej strony jednak nie mamy w czym wybierać wsród napatników :P

maciek987 komentarzy: 296610.10.2014, 14:53