Podsumowanie 7. kolejki Premier League

Podsumowanie 7. kolejki Premier League 08.10.2014, 22:41, Michał Korżak 1064 komentarzy

Za nami 7. kolejka Premier League, w której Arsenal przegrał w derbach Londynu z Chelsea 0:2. Poniżej przedstawiamy wyniki pozostałych spotkań, rozegranych w ramach minionej kolejki.

Hull 2:0 Crystal Palace

Bardzo dobry mecz w wykonaniu gospodarzy. Finaliści pucharu Anglii z zeszłego sezonu mieli dużo okazji na zagrożenie Juliánowi Speroniemu. Kontrolowali przebieg spotkania i zasłużenie zdobyli 3 punkty. Goście mieli swoje nieliczne okazje, lecz nie byli wystarczająco skuteczni.

60' [1-0] Diame

89' [2-0] Jelavic

Leicester City 2-2 Burnley

Zdecydowanie częściej widać było atakujących piłkarzy gospodarzy. Nie oznacza to jednak, że goście nie mieli okazji na strzelenie bramki. Oba zespoły starały się grać szybko i dynamicznie. Obrońcy w niektórych sytuacjach wykazywali się brakiem doświadczenia i popełniali rażące błędy, często skutkujące strzałem na bramkę lub nawet golem. Ostatecznie, tuż przed końcowym gwizdkiem, Ross Wallace dobrym strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego zapewnił swojej drużynie 1 punkt.

33' [1-0] Schlupp

39' [1-1] Kightly

40' [2-1] Mahrez

90+6' [2-2] Wallace

Liverpool 2-1 West Brom

Brak zorganizowania obrony West Bromu kosztował drużynę 3 punkty. Nawet rzut karny nie pomoże, jeśli nie wykaże się wystarczająco dużo opanowania w swoich poczynaniach na boisku. Mimo nie najlepszej formy drużyny Brendana Rodgersa w ostatnim czasie, w tym meczu nie mieli oni większych problemów z wygraniem pojedynku.

45' [1-0] Lallana

56' [1-1] Berahino

61' [2-1] Henderson

Sunderland 3-1 Stoke

Mimo szybkiego wyrównania po stracie bramki goście nie potrafili dotrzymać kroku gospodarzom. Drużyna Sunderlandu mimo bardzo małego współczynnika posiadania piłki skutecznie przeprowadzali swoje ataki. Wykorzystali największą broń swoich przeciwników - bazowali głównie na prostej grze, szukając zawodników długimi podaniami. Za dobre przygotowanie zespołu należy pochwalić Gustavo Poyeta - managera Sunderlandu - ale również napastnika Stevena Fletchera, który brał udział przy wszystkich trzech bramkach swojej drużyny. Pierwsze, ale trzeba przyznać, że zasłużone zwycięstwo Sunderlandu w tegorocznej kampanii Premier League.

4' [1-0] Wickham

15' [1-1] Adam

23' [2-1] Fletcher

79' [3-1] Fletcher

Swansea 2-2 Newcastle

Co by Newcasle zrobiło bez Papissa Cissé? Zapewne to samo, co Swansea bez Gylfi'ego Sigurðssona - niewiele. Ci dwaj piłkarze są zdecydowanymi liderami swoich drużyn. Ciężko sobie wyobrazić grę tych zespołów bez nich w składzie. Przewagę w tym meczu mieli gospodarze, ale dwa skuteczne ataki Newcastle wystarczyły, aby wywalczyć remis.

17' [1-0] Bony

43' [1-1] Cisse

50' [2-1] Routledge

75' [2-2] Cisse

Aston Villa 0-2 Manchester City

Piłkarze gospodarzy bardzo długo się bronili, jednak kilka minut przed końcem meczu Brad Guzan musiał skapitulować. Dwa szybkie ciosy ze strony mistrzów Anglii i Aston Villa nie mogła już nic zrobić. Należy pochwalić drużynę Manuela Pellegriniego za cierpliwość. Przedarcie się przez tak opornie - ale dobrze zorganizowany - grający zespół Paula Lamberta nie było zadaniem łatwym. Bez niespodzianki na Villa Park.

82' [0-1] Toure

88' [0-2] Aguero

Manchester United 2-1 Everton

Można by było napisać: Kolejny świetny występ Angela Di Marii. To był świetny występ Angela Di Marii, ale mimo udziału przy obu bramkach nie mówi się o nim tyle, co o bramkarzu Manchesteru United. David de Gea pokazał, jak należy bronić. Zaliczył bez wątpienia najlepszy występ w swojej piłkarskiej karierze. Oprócz obrony kilku bardzo groźnych strzałów, poradził sobie także ze strzałem z "jedenastki", wykonywanym przez Leightona Bainesa. Gdyby nie jego świetna dyspozycja, Everton zapewne wyjechałby z Old Trafford z jakimś łupem punktowym. Po tym spotkaniu zespół z Liverpoolu niespodziewanie zajmuje niską pozycję tuż nad strefą spadkową, a Manchester United (również niespodziewanie) wspiął się do TOP 4.

27' [1-0] Di Maria

55' [1-1] Naismith

62' [2-1] Falcao

Tottenham 1-0 Southampton

Wyrównane spotkanie. Obie drużyny stworzyły sobie dogodne sytuacje, jednak tylko jedna z nich potrafiła wykorzystać to, co sobie wypracowała. Mecz, w którym o wyniku zadecydowała jedna bramka. Będący w świetnej dyspozycji Hugo Lloris stał się dla gości przeszkodą nie do przejścia.

40' [1-0] Eriksen

West Ham 2-0 Queens Park Rangers

Drużyna gospodarzy utrzymywała przewagę w całym meczu. Po części było to spowodowane także znakomitym dla nich rozpoczęciem meczu - bramce samobójczej rywali. Piłkarze West Hamu podziękowali za prezent i do końca meczu prowadzenia nie oddali. W drugiej połowie to goście mieli dogodniejsze okazje do strzelenia bramki, jednak zabrakło im trochę szczęścia. Diafra Sakho dobił rywali zdobywając kolejną bramkę w tym sezonie. Derby Londynu dla West Hamu.

5' [1-0] Onuoha (sam.)

59' [2-0] Sakho

PodsumowaniePremier League autor: Michał Korżak źrodło: Własne
Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 311.10.2014, 00:28

FabsFAN
Tez nie rozumiem tego.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 311.10.2014, 00:26

Tak dostaniemy 7-1 z Niemcami. Co ty piertolisz czlowieku. Eliminacje rzadza sie swoimi prawami. Tu kazdy ma szanse cos ugrac i co my mamy juz przegrac przed gwizdkiem? to wcale nie wychodzmy na murawe bo przeciez takie baty dostaniemy...

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 311.10.2014, 00:23

Wyjaśni mi ktoś ocb z tym its good but its not quite Jagielka?

Adu (zawieszony) komentarzy: 549811.10.2014, 00:16

Heh, mam pytanko dzis wziąlem sobie telefon z Plusa w Mixie, doładowałem odrazu w salonie konto za 50 zł, przy okazjii kazałem pracownikowi wyłączyć mi wszystkie transmisje danych itd, wyszedłem z domu bez telefonu, wracam i sms że niskie saldo , 49 groszy z 49 złotych o_O miał tak ktoś kiedyś?

XandeR komentarzy: 969511.10.2014, 00:11

Remis z niemcami ?Oo
Sie lewandowskiego naogladaliscie za duzo chyba ;P Jak nie bedzie powtorki meczu z brazolami , to bedzie juz luksus .

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52410.10.2014, 23:08

mrsomebody
Zgadza się, bo to nie z Niemcami mamy się bić o drugie miejsce w tabeli.

mrsomebody komentarzy: 602110.10.2014, 23:06

simpllemann
To na pewno. Mecz ze Szkocją MUSIMY wygrać. Mecz z Niemcami możemy przegrać, ale jesteśmy w stanie pokusić się o jakiś remisik.

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52410.10.2014, 23:04

I tak ważniejszym meczem moim zdaniem będzie ten ze Szkocją.

mrsomebody komentarzy: 602110.10.2014, 22:56

arsenallord
Zbyt dużo czasu upłynęło od naszej ostatniej porażki. Mimo wszystko ja też się zaliczam do tych optymistów. Raz na kilka lat zdarza się taki mecz, o których pamięta się znacznie dłużej. Może to jutro.

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52410.10.2014, 22:55

arsenallord
Może dlatego, że to Niemcy, gdzie nawet jakakolwiek nasza porażka przyjęta bedzie ze zrozumieniem.

arsenallord komentarzy: 29731 newsów: 11710.10.2014, 22:53

Dziwi mnie niesamowity optymizm przed jutrzejszym meczem. Przecież niemieckie rezerwy są dużo mocniejsze niż reprezentacje Ukrainy, Słowacji czy Czarnogóry, z którymi nie potrafimy wygrać.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185210.10.2014, 22:45

@Alonso, mistrzem może zostać Crystal Palace, ale i tak wiadomo, że Arsenal zajmie 4 miejsce.

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52410.10.2014, 22:43

Dancer
Witaj w klubie.

Alonso komentarzy: 1282410.10.2014, 22:42

thide
To tak samo jak z ligą angielską. Arsenal jak zawsze mistrzostwo, a Chelsea i MC znów będą się bić o top4, a jednak oglądasz.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185210.10.2014, 22:42

jak grał Darida?

polishbrigadesx komentarzy: 1020810.10.2014, 22:42

Ja tylko jutro zobaczę naszych i to będzie mój jedyny mecz w tych eliminacjach.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185210.10.2014, 22:39

Eliminacje są nudne, bo w grupie masz jedną kozacką drużynę, która wygra grupę i reszta średniaków np. wiadomo, że reprezentacja polski zdominuje całą grupę, a Niemcy będą się bić o baraze

Kowal96 komentarzy: 1759110.10.2014, 22:38

Biedny Dancer :p

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40010.10.2014, 22:38

Czemu Turcja nie strzeliła :( kurcze, szkoda

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 310.10.2014, 22:37

Ja osobiscie nie ogladam tylko wyniki sledze. Bo jakos nie mam ochoty ogladac tych spotkan.

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52410.10.2014, 22:37

Holandii zabrakł gol. Szkoda.

Theo44 komentarzy: 427510.10.2014, 22:36

mrsomebody...niech Ci Wenger pucharami wynagrodzi...;-)

mrsomebody komentarzy: 602110.10.2014, 22:35

Nie wiem czy tylko mnie, ale jakoś mnie te mecze eliminacyjne nie kręcą.

carlos
a myslalem, ze tylko ja tak mam. Co ja wejde na kanonierke, to zaraz jakies kontuzje..

thide komentarzy: 32389 newsów: 185210.10.2014, 22:00

ja już mam, a nie jestem januszem

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 310.10.2014, 21:59

thide
Myslalem ze ty :D

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 110.10.2014, 21:58

przez to co się ostatnio dzieje w AFC nawet odechciało mi się wchodzić na jakiekolwiek fora związane z kanonierami, masakra..

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 310.10.2014, 21:52

sport.tvp.pl/17196944/felietony/jacek-laskowski-wideoblog/wygraj-pamiatke-z-meczu-arsenal-galatasaray

Szkoda ze tylko jeden szalik :P

Korss komentarzy: 234210.10.2014, 21:38

Wytłumaczy mi ktoś o co chodzi z tym?
facebook.com/photo.php?fbid=742325982505434&set=p.742325982505434&type=1

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52410.10.2014, 21:32

Dancer
Ja muszę czekać. I obawiam się, że się nie doczekam.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40010.10.2014, 21:30

Simpllemann
Jak sie utrzymaja takie wyniki jak sa teraz, to mi wejdzie :D

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52410.10.2014, 21:25

Coś czuję, że Holandia zepsuje mi kupon.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 310.10.2014, 21:19

pLYTEK
A moze po prostu Songinho jest urodzonym dowodca?;d W sumie moze nie bylo tam tych westhamowych oldow, dlatego dano to ALeksowi:P

pLYTEK komentarzy: 412010.10.2014, 21:11

Właśnie oglądałem skrót meczu WHU z QPR i przecieralem oczy ze zdumienia gdy zobaczyłem Songa z opaską kapitana. Co ten allardyce ma w głowie, kapitan z wypożyczalni? Ciekawe ile w historii bpl było takich sytuacji, żeby drużynę prowadził zawodnik na wypożyczeniu. Wie ktoś może?

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40010.10.2014, 21:08