Podsumowanie 7. kolejki Premier League

Podsumowanie 7. kolejki Premier League 08.10.2014, 22:41, Michał Korżak 1064 komentarzy

Za nami 7. kolejka Premier League, w której Arsenal przegrał w derbach Londynu z Chelsea 0:2. Poniżej przedstawiamy wyniki pozostałych spotkań, rozegranych w ramach minionej kolejki.

Hull 2:0 Crystal Palace

Bardzo dobry mecz w wykonaniu gospodarzy. Finaliści pucharu Anglii z zeszłego sezonu mieli dużo okazji na zagrożenie Juliánowi Speroniemu. Kontrolowali przebieg spotkania i zasłużenie zdobyli 3 punkty. Goście mieli swoje nieliczne okazje, lecz nie byli wystarczająco skuteczni.

60' [1-0] Diame

89' [2-0] Jelavic

Leicester City 2-2 Burnley

Zdecydowanie częściej widać było atakujących piłkarzy gospodarzy. Nie oznacza to jednak, że goście nie mieli okazji na strzelenie bramki. Oba zespoły starały się grać szybko i dynamicznie. Obrońcy w niektórych sytuacjach wykazywali się brakiem doświadczenia i popełniali rażące błędy, często skutkujące strzałem na bramkę lub nawet golem. Ostatecznie, tuż przed końcowym gwizdkiem, Ross Wallace dobrym strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego zapewnił swojej drużynie 1 punkt.

33' [1-0] Schlupp

39' [1-1] Kightly

40' [2-1] Mahrez

90+6' [2-2] Wallace

Liverpool 2-1 West Brom

Brak zorganizowania obrony West Bromu kosztował drużynę 3 punkty. Nawet rzut karny nie pomoże, jeśli nie wykaże się wystarczająco dużo opanowania w swoich poczynaniach na boisku. Mimo nie najlepszej formy drużyny Brendana Rodgersa w ostatnim czasie, w tym meczu nie mieli oni większych problemów z wygraniem pojedynku.

45' [1-0] Lallana

56' [1-1] Berahino

61' [2-1] Henderson

Sunderland 3-1 Stoke

Mimo szybkiego wyrównania po stracie bramki goście nie potrafili dotrzymać kroku gospodarzom. Drużyna Sunderlandu mimo bardzo małego współczynnika posiadania piłki skutecznie przeprowadzali swoje ataki. Wykorzystali największą broń swoich przeciwników - bazowali głównie na prostej grze, szukając zawodników długimi podaniami. Za dobre przygotowanie zespołu należy pochwalić Gustavo Poyeta - managera Sunderlandu - ale również napastnika Stevena Fletchera, który brał udział przy wszystkich trzech bramkach swojej drużyny. Pierwsze, ale trzeba przyznać, że zasłużone zwycięstwo Sunderlandu w tegorocznej kampanii Premier League.

4' [1-0] Wickham

15' [1-1] Adam

23' [2-1] Fletcher

79' [3-1] Fletcher

Swansea 2-2 Newcastle

Co by Newcasle zrobiło bez Papissa Cissé? Zapewne to samo, co Swansea bez Gylfi'ego Sigurðssona - niewiele. Ci dwaj piłkarze są zdecydowanymi liderami swoich drużyn. Ciężko sobie wyobrazić grę tych zespołów bez nich w składzie. Przewagę w tym meczu mieli gospodarze, ale dwa skuteczne ataki Newcastle wystarczyły, aby wywalczyć remis.

17' [1-0] Bony

43' [1-1] Cisse

50' [2-1] Routledge

75' [2-2] Cisse

Aston Villa 0-2 Manchester City

Piłkarze gospodarzy bardzo długo się bronili, jednak kilka minut przed końcem meczu Brad Guzan musiał skapitulować. Dwa szybkie ciosy ze strony mistrzów Anglii i Aston Villa nie mogła już nic zrobić. Należy pochwalić drużynę Manuela Pellegriniego za cierpliwość. Przedarcie się przez tak opornie - ale dobrze zorganizowany - grający zespół Paula Lamberta nie było zadaniem łatwym. Bez niespodzianki na Villa Park.

82' [0-1] Toure

88' [0-2] Aguero

Manchester United 2-1 Everton

Można by było napisać: Kolejny świetny występ Angela Di Marii. To był świetny występ Angela Di Marii, ale mimo udziału przy obu bramkach nie mówi się o nim tyle, co o bramkarzu Manchesteru United. David de Gea pokazał, jak należy bronić. Zaliczył bez wątpienia najlepszy występ w swojej piłkarskiej karierze. Oprócz obrony kilku bardzo groźnych strzałów, poradził sobie także ze strzałem z "jedenastki", wykonywanym przez Leightona Bainesa. Gdyby nie jego świetna dyspozycja, Everton zapewne wyjechałby z Old Trafford z jakimś łupem punktowym. Po tym spotkaniu zespół z Liverpoolu niespodziewanie zajmuje niską pozycję tuż nad strefą spadkową, a Manchester United (również niespodziewanie) wspiął się do TOP 4.

27' [1-0] Di Maria

55' [1-1] Naismith

62' [2-1] Falcao

Tottenham 1-0 Southampton

Wyrównane spotkanie. Obie drużyny stworzyły sobie dogodne sytuacje, jednak tylko jedna z nich potrafiła wykorzystać to, co sobie wypracowała. Mecz, w którym o wyniku zadecydowała jedna bramka. Będący w świetnej dyspozycji Hugo Lloris stał się dla gości przeszkodą nie do przejścia.

40' [1-0] Eriksen

West Ham 2-0 Queens Park Rangers

Drużyna gospodarzy utrzymywała przewagę w całym meczu. Po części było to spowodowane także znakomitym dla nich rozpoczęciem meczu - bramce samobójczej rywali. Piłkarze West Hamu podziękowali za prezent i do końca meczu prowadzenia nie oddali. W drugiej połowie to goście mieli dogodniejsze okazje do strzelenia bramki, jednak zabrakło im trochę szczęścia. Diafra Sakho dobił rywali zdobywając kolejną bramkę w tym sezonie. Derby Londynu dla West Hamu.

5' [1-0] Onuoha (sam.)

59' [2-0] Sakho

marimoshi komentarzy: 472810.10.2014, 14:27

Kowalski to powinien poddać się leczeniu. Gada bzdury. Odpuszczać mecz reprezentacjyjny?! Ogólnie widać u niego negatywne nastawienie wobec polskiej piłki. "Legia zostanie zgwałcona przez Celtic" "Krychowiak będzie grzał trybuny" itp.

Czeczenia komentarzy: 1249210.10.2014, 14:14

Ja szczerze mówiąc też. Widzę już Matiego i Kowala, jak gadają w niedzielę przy rosole - mogliśmy odpuścić tych Niemców, to ze Szkocją mielibyśmy komplet!

I zacznie się wyliczanka: Arsenal-BVB, Bayern, Torino, Sevilla, Ajax...

Co z tego, że w Szkocji z pół składu, albo lepiej GRA w Premier League? Co z tego, że Strachan tam robi dobrą robotę? Co z tego, że Nawałka znów się miota w selekcji? Ważne, co zaznacza Kicker - powie Roman.

Ale żeby nie było, że marudzę. Piłka jest o tyle piękna, że jedna sytuacja z tyłka może zmienić wszystko. Przeżyliśmy dopiero jeden thriller w el.Euro U-21. Bez happy endy, ale gdyby Przybyłko...

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747410.10.2014, 14:04

Czeczenia

jak Szkocja przegra mecz z Polakami bede zaskoczony, serio

Oggy komentarzy: 948910.10.2014, 14:03

Dramat czy farsa? Ulubiony ekspert Wengera zauważa:
Raymond Verheijen ‏@raymondverheije 5 sek.5 sekund temu
"Arsenal’s Koscielny suffering another overtraining injury. It’s getting more embarrassing by the minute for the world champions in injuries."
Ciekawe czy Papcio w ogóle rozmawiał z kimś spoza klubu o tym. W AFC zostali sami yesmani i w końcu tytuł jakiś mamy c'nie?

Czeczenia komentarzy: 1249210.10.2014, 13:59

marimoshi

Żaden atut. Na 11 meczów, 2 zwycięstwa, w tym 1 z San Marino.

Po EURO 2008 wygraliśmy jeden poważny mecz, z Czechami.

Ostatnie czyste konto w meczu o punkty to Mołdawia (nie licząc San Marino i Gibraltaru - szanujmy się) i wrzesień 2012. Na wyjeżdzie nawet San Marino strzeliło.

RIVALDO700

Przesadzać w drugą stronę też źle. Powalczyć, spróbować. Zresztą taka dyskusja tylko świadczy o "sile" tej grupy.

Jak ktoś mi mówi, że Niemcy są słabi jak nigdy, to odpowiadam: "za to my jak zawsze".

platinium komentarzy: 139310.10.2014, 13:52

whoscored.com/Articles/bqpvltpjxkgkskqehwy-ig/Show/Team-Focus-Trying-to-Make-Sense-of-Arsenals-Latest-Injury-Crisis

Nie wiedziałem że Ozil aż tyle razy był zmieniany w meczach Realu.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747410.10.2014, 13:50

Czeczenia

Menadzer grajewski i Kowalczyk chca rezerwowy sklad na Niemców, bo mowia ze nie ma szans i szkoda pierwszego skladu , wiec pare osob nie pompuje hehe.

marimoshi komentarzy: 472810.10.2014, 13:49

RIVALDO700;
Sporo osób chciało tak samo Balo. Wiekszość nie ogląda meczy poszczególnych graczy,a chce ich ze względu na nazwisko

marimoshi komentarzy: 472810.10.2014, 13:48

Czeczenia
Gramy u siebie,a patrząc na ostatnie niespodzianki w meczach reprezentacji trzeba być optymistą :P Wydaję mi się,że będzie remis.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747410.10.2014, 13:48

jesli roo jest tu pod takim ostrzalem to az zaskoczony jestem , ze sporo osob chce Cavaniego na ES.

schnor25 komentarzy: 1854610.10.2014, 13:47

Czeczenia

a to jakaś nowość, że balon jest pompowany?

michalm1 komentarzy: 702010.10.2014, 13:47

wie ktos czy Alexis polecial na kadre?

Czeczenia komentarzy: 1249210.10.2014, 13:43

Śmieszy mnie hurraoptymizm przed Niemcami. Dziennikarze zapomnieli już, że przed mundialem zremisowaliśmy z ich trzecim garniturem?

schnor25 komentarzy: 1854610.10.2014, 13:41

Masz bilet? No to leć

axe komentarzy: 66510.10.2014, 13:40

właśnie jakimś cudem dostałem bilet na jutrzejszy mecz i sam nie wiem czy jechać ze względu na brak Özila czy Merte

thide komentarzy: 32389 newsów: 185210.10.2014, 13:38

może być meczy jak i meczów...

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747410.10.2014, 13:37

o cholera czytam news na cnn, ze Afrykanczycy jedza nietoperze i miedzy innymi przez to mogl zrodzic sie wirus eboli. Juz nie maja czego jesc.

Meczów a nie meczy to po pierwsze.

A po drugie. Rooney moze ma dobre statystyki, ale totalna padake. Gol mu tam wpadnie, ale czesto jest to taki dosc niewazny albo strzelony po jakims przypadkowym dosrodkowaniu. Poza tym łejna "300 tysiecy" runeja powinno wymagac sie wiecej.

marimoshi komentarzy: 472810.10.2014, 13:29

Takie filmiki w stylu Wilshere-San Marino aż mnie śmieszą. Po kiego grzyba robić to? Rozumiem Wilshere-City. No ale oni grali z amatorami :D Tym meczem nie należy się sugerować.
Co do Costy to zawodnik,który nie pasuje do reprezentacji Hiszpanii,a Paco trzeba wyciągnąc z Valenci bo kocur niesamowity :D

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747410.10.2014, 13:27

dla mnie Roo to tez nie ten dawny Roo, ale ze Anglik juz nic nie gra to jednak do przesady . W BPL na 6 meczów , 3 gole w tym sezonie.

Nic nie gral juz w BPL przez ostatnie lata to torres, rooney'owi jeszcze daleko do takiej ,,formy''

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747410.10.2014, 13:17

Diego Costa 8 meczów , 0 goli w reprezentacji Hiszpanii.

Paco Alcacer 2 wystepy, 2 gole

royal87 komentarzy: 142410.10.2014, 13:07

roonej to taki zapchaj dziura w united gra sporo w obronie do tego zamiast grania na szpicy usunal sie na 10-tke zeby na szpicy mogli grac vpersi i falcao

Piotrek95 komentarzy: 964510.10.2014, 13:02

Thide miałbyś na początek troche czytaczy z k.com

schnor25 komentarzy: 1854610.10.2014, 13:02

Zarabia 300 koła to co będzie się wysilać ;)

BigPower komentarzy: 2672 newsów: 210.10.2014, 12:56

Rooney to swietny piłkarz ostatnio tego nie pokazuje jednak gdy chiał odejść od MU to 70% jak nie więcej fanów chciało go w Arsenalu.
Te staty tylko pokazują to, że rooney to wielki pilkarz ale aktualnie jest bez formy i gra kapuste

thide komentarzy: 32389 newsów: 185210.10.2014, 12:21

tylko, że Aguero przyszedł do City w 2011 roku, a Rooney w BPL był ograny już od wielu wielu lat

thide komentarzy: 32389 newsów: 185210.10.2014, 11:19

myślicie, że mógłbym przebić się pisaniem bloga? nie ma takiego ani jednego w PL, a lubię taką tematykę

Mariusz28 komentarzy: 495110.10.2014, 11:11

I to był mecz z ogórkami, z trudniejszymi przeciwnikami te niewykorzystane sytuacje mogą się strasznie zemścić.

Mariusz28 komentarzy: 495110.10.2014, 11:05

Rooney chyba tylko za nazwisko dostał wczoraj miejsce w składzie, bo od pewnego czasu gra straszną biedę nie tylko w United ale i w reprezentacji. Tyle ładnych piłek dostał i żadnej na bramkę zamienić nie potrafił.

mallen komentarzy: 2123910.10.2014, 10:41

Jak będzie jakiś filmik Jack v San Marino to dajcie linka.

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52410.10.2014, 10:39

bobslej22
No zawsze mogliśmy teraz grać z mocniejszym rywalem. Z Hull pomimo wszystko powinniśmy wygrać nawet z taką obroną.

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52410.10.2014, 10:38

bobslej22
No

bobslej22 komentarzy: 834010.10.2014, 10:29

Superman >>> tylko z Hull ? Uważaj jak wyrwą punkty.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185210.10.2014, 10:03

youtube.com/watch?v=GR8jOJZERhs

klasyg.
ciekawe czy na eska.pl nadal są te stare notowania

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52410.10.2014, 10:02

Dobrze, że w przyszłej kolejce gramy tylko z Hull a nie z mocniejszym przeciwnikiem.

schnor25 komentarzy: 1854610.10.2014, 10:01