2013 rok zakończony na pozycji lidera, 1-0 z Newcastle!

2013 rok zakończony na pozycji lidera, 1-0 z Newcastle! 29.12.2013, 15:21, Sebastian Czarnecki 2541 komentarzy

Ostatni mecz Arsenalu w 2013 roku właśnie dobiegł końca. Kanonierzy potwierdzili swoją świetną dyspozycję na przestrzeni całego roku i zdołali pokonać niewygodnego przeciwnika na trudnym terenie 1-0. Choć Newcastle na St. James' Park przegrało do tej pory tylko jeden mecz, a w tej kampanii potrafiło znaleźć sposób na pokonanie Chelsea, Tottenhamu i Manchesteru United, tak Arsenal okazał się dla nich zbyt dobry.

Wygrana w tym meczu ma ogromne znaczenie psychologiczne dla podopiecznych Arsene'a Wengera, bo w Nowy Rok wejdą z pozycji lidera. W całym 2013 roku zdobyli najwięcej punktów ze wszystkich drużyn Premier League i udowodnili, że zasługują na swoją pozycję, wypracowaną świetnymi wynikami. Oby kolejny rok przyniósł nam następne sukcesy Arsenalu, może w końcu zwieńczone jakimś pucharem!

Newcastle: Krul - Debuchy, Williamson, Collocini, Santon - Anita (74. Ameobi), Tiote - Sissoko (78. Haidara), Cabaye, Gouffran (62. Ben Arfa) - Remy

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Koscielny, Mertesacker, Gibbs (70. Arteta) - Flamini, Wilshere - Walcott (80. Jenkinson), Rosicky, Cazorla - Giroud (86. Bendtner)

Mecz zaczął się nieco niemrawo: obie drużyny zapowiadały przed spotkaniem otwartą, ofensywną grę, zaś przez większość czasu oglądaliśmy kopaninę w środku pola i bezowocne próby przedarcia się w pole karne przeciwnika. Obie defensywy stawały na wysokości zadania i bez problemu wywiązywały się ze swoich zadań.

Pierwsza groźna okazja miała miejsce w 12. minucie, a jej autorami byli piłkarze Newcastle. Błąd w kryciu popełnił Kieran Gibbs, co umożliwiło Debuchy'emu wyjście na wolną pozycję. Francuz udowodnił jednak, dlaczego jest prawym obrońcą a nie napastnikiem i nie potrafił przyjąć piłkę, która umożliwiała mu stanięcie oko w oko ze Szczęsnym.

Kilka chwil później z dystansu uderzał Yohann Cabaye, jednak strzelił wysoko ponad bramką. Po dziesięciu minutach o podobną próbę pokusił się Jack Wilshere, ale również przestrzelił.

Klarownych sytuacji jednak wciąż brakowało. Z kreowaniem akcji było tak krucho, że piłkarze Arsenalu próbowali strzelać... z dystansu, a to rzadko się zdarza w drużynie Arsene'a Wengera. W 30. minucie zza pola karnego uderzał Cazorla, ale Krul pewnie złapał niegroźną piłkę.

Prawdziwych emocji dostarczyły nam za to dwie ostatnie minuty pierwszej połowy, kiedy to Moussa Sissoko oddał potężny strzał z dystansu, który we wspaniałym stylu na rzut rożny sparował Wojciech Szczęsny. Dośrodkowanie z kornera przyniosło Srokom kolejną okazję, którą strzałem głową mógł wykorzystać Mathieu Debuchy. Francuz strzelił jednak w poprzeczkę, a chwilę później Jack Wilshere oddalił zagrożenie i wybił futbolówkę z linii bramkowej.

Do przerwy wynik nie uległ zmianie, Kanonierzy remisują z Newcastle 0-0.

Druga połowa zaczęła się całkiem nieźle. Już w 53. minucie drużyna gospodarzy wypracowała sobie dobrą sytuację do strzelenia gola. Dobre podanie otrzymał Gouffran, jednak z bramki w porę wyszedł Wojciech Szczęsny, powstrzymując Francuza. Spowodowało to jednak, że bezpańska futbolówka spadła w polu bramkowym Arsenalu, zaś polski golkiper nie zdążył jeszcze wrócić między słupki. Na całe szczęście na miejscu czekał dobrze ustawiony Laurent Koscielny, który w porę oddalił zagrożenie.

W 65. minucie nadejszła wiekopomna chwila, bowiem do bramki rywala trafił Olivier Giroud. Francuz głową wykończył dośrodkowanie z rzutu wolnego posłane przez Theo Walcotta, a Arsenal wyszedł na prowadzenie.

Trzy minuty później Kanonierzy mogli podwyższyć prowadzenie. Niepewną interwencją Krula spróbował wykorzystać Theo Walcott, który postanowił przelobować holenderskiego bramkarza. Piłkę głową z linii bramkowej wzorowo wybił jednak Mathieu Debuchy. Do dobitki doszedł jednak Olivier Giroud, który miał przed sobą jedynie francuskiego defensora, ale... wzorowo to spartolił.

W 70. minucie w miejsce kontuzjowanego Kierana Gibbsa wszedł Mikel Arteta. Hiszpan zajął miejsce obok Jacka Wilshere'a, zaś Mathieu Flamini powędrował na lewą obronę.

Piłkarze Arsenalu postanowili utrzymać jednobramkowe prowadzenie, zamiast pokusić się o kolejną bramkę. Arsene Wenger cofnął swoich piłkarzy, następnie wprowadził kolejnego obrońcę, a londyńczycy grali głęboko, czekając jedynie na nadarzające się kontry. Zdawało to rezultat, Srokom próżno było szukać dobrych sytuacji strzeleckich.

W 82. minucie fatalny błąd popełnił Wojciech Szczęsny, który mógł w jednej chwili zmarnować to, na co zespół pracował przez cały mecz. Polski golkiper mając przed sobą pustą powierzchnię i jednego Loica Remy'ego, trafił... prosto w twarz Francuza. Piłka cofnęła się w kierunku pilnowanej przez niego bramki, ale na całe szczęście minęła ją. Polak mógł odetchnąć z ulgą.

Newcastle dalej nacierało, ale wciąż nie potrafiło znaleźć sposobu na sforsowanie zagęszczonej defensywy rywala. Dwukrotnie szczęścia pod bramką Arsenalu szukał Tim Krul, który wybiegał ze swojego pola karnego podczas rzutów rożnych, ale również i holenderski bramkarz nie potrafił odmienić wyniku meczu. Po czterech doliczonych minutach, Lee Probert zakończył mecz, który zakończył się zwycięstwem Arsenalu 1-0.

Newcastle UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
mallen komentarzy: 2123931.12.2013, 12:15

No chyba, że AW zaszaleje z Poldim lub Theo na szpicy, a Benio będzie jak zawsze Asem z ławki...

Mikko komentarzy: 47431.12.2013, 12:12

Zagra Lord Bendtner, mam nadzieje że nie okaże miłosierdzia cardiffowi

ja8pl komentarzy: 296631.12.2013, 12:11

mico@

dzieki za odpowiedz ale teraz skapnalem ze w sumie ten ktorym ja chce jechac jezdzi nawet w niedziele o tej samej porze , gorzej z powrotem ale co tam ;d

Topek komentarzy: 13937 newsów: 12631.12.2013, 12:05

Gnabry z Jenkinsonem na jednej linii to tykająca bomba i duet najgorzej wyprowadzający futbolówkę z własnej połowy we wszechświecie. Oby do tego nie doszło.

Cysiowo komentarzy: 193031.12.2013, 12:03

TEAM NEWS: Ozil, Ramsey, Gibbs and Giroud out for Cardiff

Walcott i Wilshere tylko jakieś stłuczenia więc prawdopodobnie będą grali.

theo100 komentarzy: 2675 newsów: 231.12.2013, 12:02

mallen - ja mam to samo, ale wydaje mi sie ze raczej zagra

mallen komentarzy: 2123931.12.2013, 12:01

Kupiłem Theo do FPL i od razu kontuzja no pięknie.

Trequartista komentarzy: 536631.12.2013, 12:00

Nie panikujcie, nasza ławka jest wciąż lepsza niż pierwszy skład Cardiff. Poza tym nie odczujemy dużej straty, Giroud bez formy-Bendtner, Walcott-Podolski, Gibbs-Sagna, Sagna-Jenkinson, człapiący Ramsey-Arteta, Rosicky-Gnabry. Dużą stratą jest brak Ozila, ale Cazorla na AMFie przecież też jest świetny.

Vendeful komentarzy: 236531.12.2013, 11:58

to są chyba jakieś żarty z tymi kontuzjami.
w ciągu kilku dni wypadło z 5 zawodników...

Jak to dobrze,że po tej kolejce można będzie użyć
Wildcarda, bo połowa składu u mnie kontuzjowana haha.

theo100 komentarzy: 2675 newsów: 231.12.2013, 11:53

część pewnie idzie chlać, co roku połowa się zamienia a w tym roku padło na innych zawodników. wenga też pewnie coś podpije w hotelu

klinka12 komentarzy: 4912 newsów: 131.12.2013, 11:53

Ciekawe jak by w przypadku tych wszystkich kontuzji wygladala jutro nasza lawka rezerwowych

ArseneAl komentarzy: 2341731.12.2013, 11:53

Na 100% jutro nie będzie Ozila, Ramseya, Girouda i Gibbsa.
Reszta jest doubtful.

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125131.12.2013, 11:51

Wszyscy mają na jutro Hangover - 50% chance of playing ;D

thide komentarzy: 32389 newsów: 185231.12.2013, 11:51

Verma podczas ostatniego meczu był na 99% chory

afckonrad9101 komentarzy: 783431.12.2013, 11:50

Rownie dobrze moze byc i Verma,Monreal, WAlcott i Rosicky, pewne jest ze jutro nie bedzie Ozila, Ramseya i Gibbsa

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 931.12.2013, 11:50

Verma i Monreal są/byli podobno tylko chorzy także moim zdaniem powinni być na jutro dostępni.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185231.12.2013, 11:48

Ramsey, Ozil to na pewno. Ozil ma wrócić na Tottenham.

klinka12 komentarzy: 4912 newsów: 131.12.2013, 11:48

No chyba jakies zarty z tymi kontuzjami...

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 331.12.2013, 11:47

wlasnie zobaczylem, ze przegralem w fantasy w cupie z jakims nonamem o 4 punkty :/ 2. runda i bye bye !

patryksz komentarzy: 364831.12.2013, 11:47

To kto jest na jutro niedostępny wkońcu? Bo tak patrzę, że połowa składu chyba..

kamil_malin komentarzy: 933231.12.2013, 11:46

Ozil miał wypaść na kilka dni. Coś mi tu śmierdzi.

afckonrad9101 komentarzy: 783431.12.2013, 11:45

thide
Monreal i Vermaelen doubtful...

thide komentarzy: 32389 newsów: 185231.12.2013, 11:45

Monreal ma kontuzje, że Sagne wrzucacie na LB?

thide komentarzy: 32389 newsów: 185231.12.2013, 11:44

@Qarol, myślę, że można wyciągnąć kilkunastu graczy klasy światowej, ale latem, a to już będzie troszkę za późno, ale gdyby przekonać Costę to droga po mistrza nie byłaby aż tak wyboista.

Topek komentarzy: 13937 newsów: 12631.12.2013, 11:43

Z tyloma urazami, to Cardfii zaczyna się robić kłopotliwe. Mam nadzieję, że uda się coś skleić.

theo100 komentarzy: 2675 newsów: 231.12.2013, 11:43

thide -> no faktycznie zapomnialem, nawet komentatorzy z c+ przyznali ze wlosy artety sa zawsze idealne :D

ArseneAl komentarzy: 2341731.12.2013, 11:42

Ja to bym wyciągnął tego Gintera. Utalentowany chłopak ale nie jest jakimś mega wonderkidem więc nie będzie go szkoda jak będzie tylko 4 stoperem (do tego może grać jako DM - jest wysoki więc to jakaś alternatywa dla chuderlawych Artety i Flaminiego, do tego Mikel zaraz będzie miał 32 lata), a w lecie chyba będzie miał roczny kontrakt z Freiburgiem.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185231.12.2013, 11:42

co sądzicie o Matuidim? kontrakt mu się kończy, a gdzie pójdzie to nie wiadomo.
To samo z Incem. jeszcez pół roku kontraktu, a talent większy od Zahy, ale chyba nie można negocjować w zimę z tak młodymi graczami.
Na bramkę z chęcią przygarnąłbym Guillermo Ochoę.

Qarol komentarzy: 1450231.12.2013, 11:40

@thide

Wiadomo, coś tam można pomyśleć. Jednak napastnik to priorytet i mam nadzieję, że kogoś kupimy.

Problem w tym, że kandydatów nie ma zbyt wielu i naprawdę trzeba się będzie napocić, żeby ktoś konkretny przyszedł i nie za chorą sumę ; p

afckonrad9101 komentarzy: 783431.12.2013, 11:40

PRzy tylu kontuzjach i doubtfulach ciezko nawet sklecic jakas jedenastke....
Szczesny
Jenkinson Kosa Per Sagna

Flamini Arteta

Gnabry Cazorla Podolski

Bendtner

Przy zalozeniu najgorszego scenariusza tak to pewnie bedzie wygladac...

thide komentarzy: 32389 newsów: 185231.12.2013, 11:39

@Qarol, ale można zacząć negocjować z niektórymi w zimę.

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1531.12.2013, 11:38

Byleby ugrać Cardiff i Kury, a potem 10 dni przerwy to sądzę, że część wróci z kontuzji.

Co do kontuzji Oliviera, szczęście w nieszczęściu ? :p

Qarol komentarzy: 1450231.12.2013, 11:36

@thide

CB to już na lato sprawa, to samo bramkarz ; p

thide komentarzy: 32389 newsów: 185231.12.2013, 11:34

@theo, nieprawda. Arteta zawsze ma perfekcyjne włosy.

Qarol komentarzy: 1450231.12.2013, 11:34

Giroud przecież dostał w nogę ostatnio i jęczał. Utykał jakiś czas, nie ma co ryzykować.

@Qarol dla mnie priorytetami są następujące pozycje:

-napastnik (klasa światowa wymagana!)
-PO (jeśli Sanija nie podpisze kontraktu)
-ŚO (taki Fabian Schar by się przydał)
-bramkarz (Fabian odchodzi, Viviano kończy wypożyczenie i zostajemy z magicznym Martinezem na ławce)