50. gol Aubameyanga i żenujący rezultat: Arsenal 1-1 Wolves

50. gol Aubameyanga i żenujący rezultat: Arsenal 1-1 Wolves 02.11.2019, 16:52, Łukasz Wandzel 3015 komentarzy

W to sobotnie popołudnie chciało się ziewać nie tylko przez pochmurną pogodę. Powodem tego był także mecz 11. kolejki Premier League pomiędzy Arsenalem a Wolverhamptonem. Ekipa Unaia Emery'ego względnie wcześnie objęła prowadzenie w tym spotkaniu, ale poza 20. i 76. minutą, w której padły gole dla obu drużyn, nie wydarzyło się nic interesujące. Przyjezdne Wilki nie były wystarczająco wygłodniałe, by zagrozić londyńczykom, a mimo to wywiozły z The Emirates punkt. Kanonierzy zagrali bardzo słaby mecz, osiągnęli koszmarny rezultat i w takiej sytuacji kibicom nie poprawi humoru nawet 50. bramka Pierre'a-Emericka Aubameyanga w barwach Arsenalu.

Arsenal: Leno - Chambers, Luiz, Sokratis, Tierney (87' Kolasinac) - Guendouzi, Torreira (73' Saka), Ceballos - Özil - Lacazette (60' Martinelli), Aubameyang.

Wolves: Patricio - Dendoncker, Coady, Saiss - Doherty (71' Ruben Vinagre), Moutinho, Neves, Jonny - Traore, Jimenez, Jota (90+1' Neto).

Po pierwszym gwizdku arbitra Wilki błyskawicznie przejęły kontrolę nad spotkaniem i przez pierwsze kilka minut utrzymywały się przy piłce na połowie Arsenalu. Kanonierzy w ślimaczym tempie odzyskiwali przewagę i dość niespodziewanie otworzyli wynik meczu w 20. minucie. David Luiz z prawej strony dograł do Alexandre'a Lacazette'a w pole karne, a ten po obrocie z piłką wystawił futbolówkę ulubionemu partnerowi z zespołu. Pierre-Emerick Aubameyang musiał jedynie dołożyć nogę. Po strzelonej bramce w pierwszej połowie działo się niewiele. Najważniejsze, że londyńczycy po objęciu prowadzenia zaczęli na dobre przeważać i niemrawo szukali drugiego gola. Sytuacje tworzone przez Kanonierów polegały na wrzutkach, które nie docierały do adresatów, oraz na anemicznych strzałach w kierunku golkipera Wolverhamptonu - Rui Patricio.

Bernd Leno za to wykazał się udaną interwencją przed przerwą przy mocnym strzale wbiegającego w szesnastkę Doherty'ego. W tamtym momencie niemiecki bramkarz uratował dzięki temu prowadzenie swojego zespołu. Przyjezdni zaliczyli dobry początek i końcówkę pierwszej połowy, przy czym przez resztę czasu Arsenal dominował w posiadaniu piłki, nie narzucając wysokiego tempa.

Druga połowa była jeszcze nudniejsza niż poprzedniczka, a najgorsze jest to, że Kanonierzy niespodziewanie stracili gola w 76. minucie po dośrodkowaniu do Jimeneza, którego na spółkę nie upilnowali Chambers i Sokratis. Piłkarz z Meksyku wykorzystał sytuację i uderzył piłkę głową, a ta po koźle wpadła do bramki. Unai Emery poruszał się szybciej przy linii bocznej niż niektórzy piłkarze na murawie. Arsenal w dodatku o mało nie przegrał po rajdzie Joty w 90. minucie, który minął najpierw Davida Luiza, a później nie przeszkadzała obecność Sokratisa. Jedynie Bernd Leno w nerwowy sposób zdołał wyłuskać piłkę.

Gry nie ożywili zmiennicy. Murawę opuścił dość wcześnie Alexandre Lacazette, a w jego miejsce pojawił się dużo biegający Gabriel Martinelli. U Brazylijczyka jak zwykle widać było wielki talent, ale jego koledzy nie poruszali się po boisku z podobną intensywnością. Jeszcze mniej wnieśli Bukayo Saka i Sead Kolasinac. Najbardziej boli fakt, że Wolverhampton grał w tym meczu słabo i prawie nie zagrażał bramce Kanonierów. Arsenal zmarnował cały kwadrans, doliczony czas gry i po raz kolejny nie utrzymał korzystnego rezultatu w meczu, w którym jako pierwszy objął prowadzenie.

Premier LeagueRaport pomeczowyWolverhampton Wanderers autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
MarkOvermars komentarzy: 912206.11.2019, 16:12

Czemu o takiej dziwnej godzinie gramy?

thegunner4life komentarzy: 895106.11.2019, 11:02

Pokazują nas o innej porze, bo już nawet w UEFA się kanpeli, że nie da się tego oglądać dlatego wybrali taką porę, żeby ich ludzie nie pozywali do sądu o znęcanie się.

Bezel3012 komentarzy: 14206.11.2019, 10:22

Jak dobrze, że do 12 mam l4 i sobie leżelę w łóżeczku i gram na xboxie a potem Arsenal i Liga Mistrzow xd

berno90 komentarzy: 72906.11.2019, 10:21

W ogóle w AFC

@mallen: może dzisiejszy będzie ostatnim, jak przegramy z 3:0.

mallen komentarzy: 2123906.11.2019, 10:18

Ostatni mecz Unaia a barwach AFC w Lidze Europy?

Rowerinho komentarzy: 225206.11.2019, 10:12

16.50 meczyk - ideolo, akurat będę stał w korku przy powrocie z pracy, można odpalić zamiast nawigacji

Dawid04111 komentarzy: 13295 newsów: 1406.11.2019, 10:04

@BogusAFC napisał: "Oo dawno transmisji w telewizji nie było. Wcześniejsza dobranocka, dla mnie bomba"
Mecz z Lester to nie będzie dobranocka tylko bardziej hard porno.

simson16 komentarzy: 461406.11.2019, 09:50

A propos gier na PSX 4 Pro, polecacie coś, bo konsola leży pod tv i tylko się kurzy, ostatnio grałem w God of War i nawet fajne :)

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 306.11.2019, 09:22

omg, teraz dopiero zauwazylem, ze mecz jest o 16:50:D ale wczesnie

MackoAFC komentarzy: 3406.11.2019, 09:22

@Bezel3012: dzięki za info

MackoAFC komentarzy: 3406.11.2019, 09:21

będzie można obejrzeć w polskiej TV dzisiejszy mecz ?

Bezel3012 komentarzy: 14206.11.2019, 09:20

Mecz będzie prawdopodobnie na Polsat Sport Premium 1, jest tam w programie, że od 17. Na żywo (studio) jest liga Europy do 18:45

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 306.11.2019, 09:11

Aż mi narobiliście smaków na to rdr... i chyba sobie pykne na plejce bo do tej pory nie miałem czasu... :(

BogusAFC komentarzy: 4406.11.2019, 09:10

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 206.11.2019, 09:08

@FabsFAN: na układy nie ma rady

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 306.11.2019, 09:03

W ogóle odnoszę wrażenie, ze zapis tej konferencji byl wczoraj 2 razy krótszy. Tak jakby go uzupelnili

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 206.11.2019, 08:56

Z Lisami o 18:30 w sobotę, będzie transmisja na canal+ :o

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 306.11.2019, 08:40

Saturday' match zostal powiedziane 4 razy

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 306.11.2019, 08:39

@michal192837465:
Important uzyl 6 razy, o choroba, nastepny mecz jest w sobote a nie niedziele! Dam sobie reke uciac, ze wczoraj bylo napisane Sunday, kiedy tlumaczylem:D

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 206.11.2019, 08:31

Dziś Pepe w pierwszym składzie pewnie. Dwa mecze przesiedział na ławce...

Thrall komentarzy: 60106.11.2019, 08:08

@jurasmolas44
Bo zespoły z jednego miasta nie mogą grać tego samego dnia, a grałaby i Vitoria i Braga, które są blisko siebie xD

jurasmolas44 komentarzy: 184006.11.2019, 07:50

A wie ktoś dlaczego gramy dzisiaj i to o takiej dziwnej godzinie. Mecz w środę czyli wróciliśmy do elitarnych rozgrywek. Unai stay

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 106.11.2019, 07:19

@Adu: chyba nie ma bana.

Patriko komentarzy: 526906.11.2019, 04:50

@Adu napisał: "kiedy widać moje komentarze jak pisze posta to moja ilość komentarzy różni się od tych które są jak się wejdzie w profil,"
U mnie też tak jest ;( to dlatego, bo albo usunęli ci komentarz, albo cały temat w którym komentowałeś

RahU (administrator) komentarzy: 5062 newsów: 214306.11.2019, 01:53

@Adu napisał: "admin check please"
check please to możesz do kelnera mówić, kasztanie

Adu (zawieszony) komentarzy: 549806.11.2019, 01:40

Admin, kiedy widać moje komentarze jak pisze posta to moja ilość komentarzy różni się od tych które są jak się wejdzie w profil, admin check please.

Kiepomen komentarzy: 429506.11.2019, 01:32

Tydzień temu jeszcze było 2.6 na lisy, teraz już powoli dobija do 2.05, chyba już wszyscy wiedzą co się święci...

michal192837465 komentarzy: 765406.11.2019, 01:28

Czytam przedmeczową konferencję i zastanawiam się, jaki zabieg zastosował @FabsFAN:
Czym się kierował i co tak naprawdę chciał osiągnąć. Trzykrotnie mamy wspomniane, że kolejna potyczka odbędzie się w niedzielę. W dodatku jest ona podkreślona słowem "ważna", co może jeszcze bardziej przykuwać uwagę. A więc, czy jest:
a) podstępnym człowiekiem, który oszukuje uczciwych ludzi i chce wprowadzić ich w błąd
b) wrażliwym człowiekiem, któremu zależy na tym, żeby nikt nie niszczył swojego wzroku i uczuć na oglądanie gry Arsenalu
Myślę, że będzie mnie to nurtowało aż do tej sławnej niedzielnej potyczki.

Kiepomen komentarzy: 429506.11.2019, 01:26

@lays: to określenie "it s finished ' raczej odnosi się do tego, że sprawa jest skończona a nie, że on xD Bo reszta zdania to typowe lanie wody jak to u Emerego. Ja tutaj nie widzę żadnej banicji, choć chciałbym.

michal192837465 komentarzy: 765406.11.2019, 01:09

Emery ewidentnie chce tymi słowami przekazać, że przyszłość Torreiry jest na pozycji numer 10 i gdy tylko będzie miał okazejszyn, to będzie kazał mu biegać za napastnikiem.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 306.11.2019, 00:53

Jego przyszłość na najbliższe tygodnie oraz miesiące wiąże się z nami?

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 306.11.2019, 00:52

@RahU:
JA sie zastanawiam, co Unai rozumie przez to "his future with us is coming for the next weeks or the next months"

RahU (administrator) komentarzy: 5062 newsów: 214306.11.2019, 00:51

@FabsFAN: tak, czytałem oryginał

"I think we have a lot of work to do for to improve and for us to take confidence."

Po tym zdaniu przestałem czytać. Na początku gość mi imponował, że przyszedł na pierwszą konferencję i chciał rozmawiać po angielsku. Teraz czuję zażenowanie słuchając tego, tych frazesów, tych farmazonów powtarzanych w kółko beż końca, tak jakby ich częstotliwość wypowiadania miała zmienić rzeczywistość.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 306.11.2019, 00:48

Juz koncze, ale potwornie sie napocilem w trakcie tego tlumaczenia. Emery prawdopdoobnie bedzie brzmial jak nie on w naszym jezyku ojczystym, ale musialem dostosowac poziom wypowiedzi do tego vortalu, zatem ujrzycie zdania wielokrotnie zlozone oraz synonimy slowa IMPORTANT

MVTI komentarzy: 1908 newsów: 57306.11.2019, 00:43

Jeśli Emery całkowicie wypchnie Xhakę z klubu, to będzie jedna z nielicznych rzeczy, za które wypadałoby go pochwalić.

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1506.11.2019, 00:40

Ps. Dalej uważam, że należy z nim zakończyć współprace.

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1506.11.2019, 00:39

Czyżby Emery próbował uratować swoją posadę? Oddalenie Xhaki od składu może mu wyjść na dobre. Może w końcu Torreira zacznie grać na swojej pozycji.

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10306.11.2019, 00:30

@RahU: Tak było. Potwierdzam.