50. gol Aubameyanga i żenujący rezultat: Arsenal 1-1 Wolves

50. gol Aubameyanga i żenujący rezultat: Arsenal 1-1 Wolves 02.11.2019, 16:52, Łukasz Wandzel 3015 komentarzy

W to sobotnie popołudnie chciało się ziewać nie tylko przez pochmurną pogodę. Powodem tego był także mecz 11. kolejki Premier League pomiędzy Arsenalem a Wolverhamptonem. Ekipa Unaia Emery'ego względnie wcześnie objęła prowadzenie w tym spotkaniu, ale poza 20. i 76. minutą, w której padły gole dla obu drużyn, nie wydarzyło się nic interesujące. Przyjezdne Wilki nie były wystarczająco wygłodniałe, by zagrozić londyńczykom, a mimo to wywiozły z The Emirates punkt. Kanonierzy zagrali bardzo słaby mecz, osiągnęli koszmarny rezultat i w takiej sytuacji kibicom nie poprawi humoru nawet 50. bramka Pierre'a-Emericka Aubameyanga w barwach Arsenalu.

Arsenal: Leno - Chambers, Luiz, Sokratis, Tierney (87' Kolasinac) - Guendouzi, Torreira (73' Saka), Ceballos - Özil - Lacazette (60' Martinelli), Aubameyang.

Wolves: Patricio - Dendoncker, Coady, Saiss - Doherty (71' Ruben Vinagre), Moutinho, Neves, Jonny - Traore, Jimenez, Jota (90+1' Neto).

Po pierwszym gwizdku arbitra Wilki błyskawicznie przejęły kontrolę nad spotkaniem i przez pierwsze kilka minut utrzymywały się przy piłce na połowie Arsenalu. Kanonierzy w ślimaczym tempie odzyskiwali przewagę i dość niespodziewanie otworzyli wynik meczu w 20. minucie. David Luiz z prawej strony dograł do Alexandre'a Lacazette'a w pole karne, a ten po obrocie z piłką wystawił futbolówkę ulubionemu partnerowi z zespołu. Pierre-Emerick Aubameyang musiał jedynie dołożyć nogę. Po strzelonej bramce w pierwszej połowie działo się niewiele. Najważniejsze, że londyńczycy po objęciu prowadzenia zaczęli na dobre przeważać i niemrawo szukali drugiego gola. Sytuacje tworzone przez Kanonierów polegały na wrzutkach, które nie docierały do adresatów, oraz na anemicznych strzałach w kierunku golkipera Wolverhamptonu - Rui Patricio.

Bernd Leno za to wykazał się udaną interwencją przed przerwą przy mocnym strzale wbiegającego w szesnastkę Doherty'ego. W tamtym momencie niemiecki bramkarz uratował dzięki temu prowadzenie swojego zespołu. Przyjezdni zaliczyli dobry początek i końcówkę pierwszej połowy, przy czym przez resztę czasu Arsenal dominował w posiadaniu piłki, nie narzucając wysokiego tempa.

Druga połowa była jeszcze nudniejsza niż poprzedniczka, a najgorsze jest to, że Kanonierzy niespodziewanie stracili gola w 76. minucie po dośrodkowaniu do Jimeneza, którego na spółkę nie upilnowali Chambers i Sokratis. Piłkarz z Meksyku wykorzystał sytuację i uderzył piłkę głową, a ta po koźle wpadła do bramki. Unai Emery poruszał się szybciej przy linii bocznej niż niektórzy piłkarze na murawie. Arsenal w dodatku o mało nie przegrał po rajdzie Joty w 90. minucie, który minął najpierw Davida Luiza, a później nie przeszkadzała obecność Sokratisa. Jedynie Bernd Leno w nerwowy sposób zdołał wyłuskać piłkę.

Gry nie ożywili zmiennicy. Murawę opuścił dość wcześnie Alexandre Lacazette, a w jego miejsce pojawił się dużo biegający Gabriel Martinelli. U Brazylijczyka jak zwykle widać było wielki talent, ale jego koledzy nie poruszali się po boisku z podobną intensywnością. Jeszcze mniej wnieśli Bukayo Saka i Sead Kolasinac. Najbardziej boli fakt, że Wolverhampton grał w tym meczu słabo i prawie nie zagrażał bramce Kanonierów. Arsenal zmarnował cały kwadrans, doliczony czas gry i po raz kolejny nie utrzymał korzystnego rezultatu w meczu, w którym jako pierwszy objął prowadzenie.

Premier LeagueRaport pomeczowyWolverhampton Wanderers autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 305.11.2019, 22:25

Brandt zostanie mvp

grzegorz1211 komentarzy: 1028305.11.2019, 22:24

Co z tego że Ox strzela jak do końca grudnia wyleci z kontuzją na min 3 miesiące

Mihex komentarzy: 2360405.11.2019, 22:19

Ox 4 gol w 4 meczu z rzędu. To wyrównanie jego wyniku z... poprzednich 45 spotkań w LFC XD

ZielonyLisc komentarzy: 2027505.11.2019, 22:16

Wow Ajax 1:4

navyblue komentarzy: 28105.11.2019, 22:16

Panowie Ox 4 gol w tym sezonie, a to dopiero 7 jego mecz gdzie zagra/zagrał więcej niż 45 min.

Ma tą nogę ułożoną.

schnor25 komentarzy: 1854605.11.2019, 22:16

@sWinny: nie zdąży, bo zaraz znowu przypałęta się jakaś kontuzja

sWinny komentarzy: 780205.11.2019, 22:14

Ox ładna bramka. Czyżby wchodził na wyższy level pod wodzą kloppa?

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282105.11.2019, 22:14

@rreddevilss: Jego duch nadal jest na lewej obronie.

miki9971 komentarzy: 6379 newsów: 205.11.2019, 22:14

Napoli co gniecie Salzburg, a tylko 1:1 :O szok

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52405.11.2019, 22:14

Chętnie zobaczyłbym mecz Arsenalu z drużyną z Amsterdamu. Ekipa Emery'ego pokazałaby kawał dobrego futbolu.

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466905.11.2019, 22:13

@Damaks:

Widzisz jednak nie Alonso był problemem xd

schnor25 komentarzy: 1854605.11.2019, 22:13

Fajnie, że Ajax znowu znaczy coś w Europie.

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282105.11.2019, 22:13

Ajax sobie przyjechał na trening do Londynu. Bliżej nie mieli?

Garfield_pl komentarzy: 2778405.11.2019, 22:12

Ajax dziś kompletnie inna drużyna niż w Amsterdamie, grają znów z polotem.

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282105.11.2019, 22:03

Zmiana w przerwie. James za Alonso. Pan Frank z RiGCzem. Alonso pakuj walizę.

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52405.11.2019, 22:01

@rreddevilss napisał: "Powiedzmy sobie wprost Chelsea jest beznadziejna w obronie kto by tam nie grał"

Zamienić Chelsea na Arsenal i też pasuje.

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466905.11.2019, 22:00

@Damaks:

Jakby nic się nie zmieni to będzie niezły ścisk w grupie

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282105.11.2019, 21:59

@rreddevilss: Zgadzam się w 100%.

michal192837465 komentarzy: 765405.11.2019, 21:59

Jak zobaczyłem tą akcję z Kepą, to przypomniało mi się, jak kiedyś Mertesacker atakował, piłka odbiła się od słupka i trafiła go w czoło :D Kiedyś to było...

@platinium: Mają najwięcej występów w lidze bo Rudiger i Christensen są wiecznie kontuzjowani.

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466905.11.2019, 21:55

@Damaks:

Powiedzmy sobie wprost Chelsea jest beznadziejna w obronie kto by tam nie grał

platinium komentarzy: 139305.11.2019, 21:54

@Damaks napisał: "Jak się nie ma 3 z 4 podstawowych obrońców to ciężko się gra przeciwko takiej drużynie jak Ajax."
Przecież Tomori i Zouma mają najwięcej występów w pierwszym składzie. Czy może Tomori już nie jest wonderkidem?

lays komentarzy: 3987105.11.2019, 21:53

Cały czas się zastanawiam dlaczego nikt nie kupił latem Zieycha za 35 mln euro.

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282105.11.2019, 21:51

@FabsFAN: Prawda ale chodzi o całokształt gry ofensywnej. Alonso nie powinno być w tym klubie od dawna.

miki9971 komentarzy: 6379 newsów: 205.11.2019, 21:51

@FabsFAN: Fabs, no ale Ajax jednak nie wypada z tej LM ;) A Interu tak mi osobiście szkoda było, może dlatego, że dażę ich sympatią przez PES6 - Adriano tam robił robote :D

@Damaks:
Hmmm, przy golach zawalil Azpilicueta, Kepa oraz Abraham. To chyba podstawowi zawodnicy ; )

@DoomSlayer:
Jak byś czytał moje komentarze odpowiedzi na Twoje argumenty to byś wiedział że Xhaki nie lubię nie trawię i mam nadzieję że pójdzie grać gdzie indziej już zimą.

Chodzi mi wyłącznie o to że od tego incydentu wszelkie możliwe media rozpisują się nad tym co zrobił piłkarz jakkolwiek by się nazywał a nikt nie wspomniał że durni kibice obrażali go od tygodni.

Szukanie powodów dla których kibice mogliby obrażać piłkarza jest śmieszne.

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 505.11.2019, 21:46

Klub, który wyciągnie za niecały rok Erika ten Haga będzie miał trenera na lata. Dodatkowo drużyna będzie robiła niezłe show. Wyjęli facetowi dwóch kluczowych zawodników, a Ajax dalej gra swoje i wcale nie stracił na jakości. Przyjeżdżają sobie do Londynu, gdzie Chelsea Lamparda zawsze naciska, a Holendrzy zwyczajnie grają sobie w piłkę jak chcą. Szacunek i ukłony. Takie coś się ogląda, takie coś zasługuje na oklaski.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 305.11.2019, 21:45

hahaha chelska jaka frustracja! Miod na moje oczy

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 305.11.2019, 21:44

Gdy przelaczam chwilowo na BvB, to za kazdym razem Sancho zalicza jakies zle zagranie. Dobrze mi sie wydaje, ze przeciwko trudnemu rywalowi nic nie gra?

sWinny komentarzy: 780205.11.2019, 21:43

ale bramka Interu. Na ich grę patrzy się z niesamowitą przyjemnością :) Na Camp Nou też się świetnie prezentowali. Nie mogę uwierzyć, ze jeszcze jakiś czas temu grali totalną padakę na którą nie dało się patrzeć.