50. gol Aubameyanga i żenujący rezultat: Arsenal 1-1 Wolves

50. gol Aubameyanga i żenujący rezultat: Arsenal 1-1 Wolves 02.11.2019, 16:52, Łukasz Wandzel 3015 komentarzy

W to sobotnie popołudnie chciało się ziewać nie tylko przez pochmurną pogodę. Powodem tego był także mecz 11. kolejki Premier League pomiędzy Arsenalem a Wolverhamptonem. Ekipa Unaia Emery'ego względnie wcześnie objęła prowadzenie w tym spotkaniu, ale poza 20. i 76. minutą, w której padły gole dla obu drużyn, nie wydarzyło się nic interesujące. Przyjezdne Wilki nie były wystarczająco wygłodniałe, by zagrozić londyńczykom, a mimo to wywiozły z The Emirates punkt. Kanonierzy zagrali bardzo słaby mecz, osiągnęli koszmarny rezultat i w takiej sytuacji kibicom nie poprawi humoru nawet 50. bramka Pierre'a-Emericka Aubameyanga w barwach Arsenalu.

Arsenal: Leno - Chambers, Luiz, Sokratis, Tierney (87' Kolasinac) - Guendouzi, Torreira (73' Saka), Ceballos - Özil - Lacazette (60' Martinelli), Aubameyang.

Wolves: Patricio - Dendoncker, Coady, Saiss - Doherty (71' Ruben Vinagre), Moutinho, Neves, Jonny - Traore, Jimenez, Jota (90+1' Neto).

Po pierwszym gwizdku arbitra Wilki błyskawicznie przejęły kontrolę nad spotkaniem i przez pierwsze kilka minut utrzymywały się przy piłce na połowie Arsenalu. Kanonierzy w ślimaczym tempie odzyskiwali przewagę i dość niespodziewanie otworzyli wynik meczu w 20. minucie. David Luiz z prawej strony dograł do Alexandre'a Lacazette'a w pole karne, a ten po obrocie z piłką wystawił futbolówkę ulubionemu partnerowi z zespołu. Pierre-Emerick Aubameyang musiał jedynie dołożyć nogę. Po strzelonej bramce w pierwszej połowie działo się niewiele. Najważniejsze, że londyńczycy po objęciu prowadzenia zaczęli na dobre przeważać i niemrawo szukali drugiego gola. Sytuacje tworzone przez Kanonierów polegały na wrzutkach, które nie docierały do adresatów, oraz na anemicznych strzałach w kierunku golkipera Wolverhamptonu - Rui Patricio.

Bernd Leno za to wykazał się udaną interwencją przed przerwą przy mocnym strzale wbiegającego w szesnastkę Doherty'ego. W tamtym momencie niemiecki bramkarz uratował dzięki temu prowadzenie swojego zespołu. Przyjezdni zaliczyli dobry początek i końcówkę pierwszej połowy, przy czym przez resztę czasu Arsenal dominował w posiadaniu piłki, nie narzucając wysokiego tempa.

Druga połowa była jeszcze nudniejsza niż poprzedniczka, a najgorsze jest to, że Kanonierzy niespodziewanie stracili gola w 76. minucie po dośrodkowaniu do Jimeneza, którego na spółkę nie upilnowali Chambers i Sokratis. Piłkarz z Meksyku wykorzystał sytuację i uderzył piłkę głową, a ta po koźle wpadła do bramki. Unai Emery poruszał się szybciej przy linii bocznej niż niektórzy piłkarze na murawie. Arsenal w dodatku o mało nie przegrał po rajdzie Joty w 90. minucie, który minął najpierw Davida Luiza, a później nie przeszkadzała obecność Sokratisa. Jedynie Bernd Leno w nerwowy sposób zdołał wyłuskać piłkę.

Gry nie ożywili zmiennicy. Murawę opuścił dość wcześnie Alexandre Lacazette, a w jego miejsce pojawił się dużo biegający Gabriel Martinelli. U Brazylijczyka jak zwykle widać było wielki talent, ale jego koledzy nie poruszali się po boisku z podobną intensywnością. Jeszcze mniej wnieśli Bukayo Saka i Sead Kolasinac. Najbardziej boli fakt, że Wolverhampton grał w tym meczu słabo i prawie nie zagrażał bramce Kanonierów. Arsenal zmarnował cały kwadrans, doliczony czas gry i po raz kolejny nie utrzymał korzystnego rezultatu w meczu, w którym jako pierwszy objął prowadzenie.

Premier LeagueRaport pomeczowyWolverhampton Wanderers autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
RahU (administrator) komentarzy: 5062 newsów: 214306.11.2019, 00:28

@FabsFAN: Ostatnio np. zapytałem takiego @ares765 czy woli przetłumaczyć " Good afternoon. It's not easy for him and for the team. He is now devastated, devastated and sad." czy skoczyć mi po kawę, to bez zastanowienia odparł:

Starbucks czy Coffeeheaven?

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 306.11.2019, 00:14

@RahU:
Dla mnie pestka, bo ogladam na twitchu od 3 lat goscia z Almerii, ktory posluguje sie Spanglishem xD

MVTI komentarzy: 1908 newsów: 57306.11.2019, 00:00

xhaka, obyś nigdy już nie zalożył koszulki arsenalu

lays komentarzy: 3987105.11.2019, 23:53

Arsenal target Manchester City talent spotter Joe Shields, who recruited England star Jadon Sancho, in academy revamp. [

RahU (administrator) komentarzy: 5062 newsów: 214305.11.2019, 23:50

@FabsFAN: nikt Cię nie uprzedzi, uwierz mi, tłumaczenie wywiadów z Emerym to u nas w redakcji jest jak kara. Ludzie wolą przez tydzień wynosić śmieci i czyścić kibel niż to tłumaczyć.

Jedyna słuszna reakcja ze strony Unaia.
Gdyby postąpił inaczej, wbij by kolejny gwóźdź do swojego odejścia z Arsenalu.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 305.11.2019, 23:41

@lays:
Podaj źródełko, chętnie bym przetłumaczył newsa , aby ludzie mogli się wyzyc na Xhace xD

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 305.11.2019, 23:40

@lays:
A podobno Drakula nie ma jaj:D!

Patriko komentarzy: 526905.11.2019, 23:39

@cwalin: To fajny jesteś

lays komentarzy: 3987105.11.2019, 23:38

Emery on whether Xhaka has a future at the club: "For me, it's finished, that moment [he was stripped of the captaincy] & that issue & his future with us is coming for the next weeks or the next months & now we need to be focused for tomorrow" #Arsenal

Szczerze to myslalem, ze Unai przywroci pupila szybko, a tu mi wychodzi na banicje i cos ala Ozil XDDD

cwalin komentarzy: 236105.11.2019, 23:28

W typerze postawilem 3-0 dla Lisów.

Czeczenia komentarzy: 1247305.11.2019, 23:27

Odebranie opaski Xhace to było jedyne rozsądne wyjście. Natomiast mnie ciekawi czy sam zainteresowany nie chciał już jej nosić. Fajnie byłoby się go pozbyć w lecie, bo moim zdaniem jesteśmy świadkami początku jego końca w tym klubie.

DavidSilva21 komentarzy: 338005.11.2019, 23:23

Mimo wszystko wolę Inter w LE niż Bvb. Włosi wracając na szczyt mają jeszcze wiele do ogarnięcia, natomiast Niemcy są w Topie od lat i wiedzą jak wygrywać poważne mecze.

michal192837465 komentarzy: 765405.11.2019, 23:22

"W piłce nożnej mecze często układają się jak chodzenie po górach. W 30 minucie możesz być na szczycie, a w 90 jesteś na samym dole."

~Tomasz Hajtoelho

Herus komentarzy: 148805.11.2019, 23:21

Auba nowym kapitanem

Garfield_pl komentarzy: 2772905.11.2019, 23:19

@lays napisał: "Czy tylko ja czuje, że Emery próbuje ratować posadę jak może?

- Ozil zaczyna grać
- Xhaka traci opaske"

Jeszcze tylko Torreira na swoją nominalną pozycje i wracamy na właściwe tory.

Marcinafc93 komentarzy: 32834 newsów: 105.11.2019, 23:15

@lays: Nie, chwyta się wszystkiego, byle zostać. Wyniki go zweryfikują, przegrana z Lisami będzie bliska jego końcu na Emirates.

Garfield_pl komentarzy: 2772905.11.2019, 23:15

@Slaviola napisał: "A może to jest tak że nie ma w rozpisce a jednak będą transmitować?"
Nie ma w rozpisce w programie Polsatu że Vitoria vs Arsenal, ale jest liga Europy studio, więc myślę że to chodzi o mecz nasz.

MVTI komentarzy: 1908 newsów: 57305.11.2019, 23:14

ADRIAN, MISTIQUE, KYSIO, MICHALAL

PDW, NIGDY NIKT O WAS NIE ZAPOMNI

paw3u komentarzy: 562605.11.2019, 23:13

@Slaviola: Chciałbym żeby tak było, ale wątpię. W programie nie ma żadnej wzmianki więc raczej ciężko. Kurcze wracam z pracy 16:40, wiec wszystko na styk, a tu jeszcze będzie trzeba dobrego streama znaleźć.

lays komentarzy: 3987105.11.2019, 23:10

Czy tylko ja czuje, że Emery próbuje ratować posadę jak może?

- Xhaka traci opaske

cwalin komentarzy: 236105.11.2019, 23:10

To jutro Victora s Secret wygra a Lisy w weekend i Freddy może się szykować na pierwszego.

Slaviola komentarzy: 1237605.11.2019, 23:09

@paw3u:

Bez sensu... w końcu Ligę Europy puszcza Polsat Premium.

A może to jest tak że nie ma w rozpisce a jednak będą transmitować?

smokus komentarzy: 13905.11.2019, 23:09

Macie jakiś link do magazynu ligi mistrzów, strims nie działa.

paw3u komentarzy: 562605.11.2019, 23:07

Ale słabo, że nie ma naszego jutrzejszego meczu w polskiej telewizji...

grzegorz1211 komentarzy: 1028305.11.2019, 23:03

@WukaEs: Szczególnie jak się siedzi z browarem

WukaEs komentarzy: 29605.11.2019, 22:58

W sumie jak się tak siądzie o 17 to do 23 przy piłce. Można się zmęczyć, nawet od siedzenia ;)

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52405.11.2019, 22:57

Ajax i Inter mogą zagrać w LE. Emery zrobi z nich marmoladę.

WukaEs komentarzy: 29605.11.2019, 22:57

O właśnie się dowiedziałem czytając komentarz, że mecz jutro :D

MadMax14 komentarzy: 266605.11.2019, 22:53

No ale co ja się przejmuje smerfami.

Jutro wyjdzie potężny Arsenal Unaia i stoczy jakże wyrównany pojedynek z tuzem portugalskiej i europejskiej sceny piłkarskiej Vitorią SC.

MadMax14 komentarzy: 266605.11.2019, 22:52

No trochę słabo. Z jednej strony Chelsea wyrównała ale nie wygrać przeciw drużynie grającej w 9 to też słaby wynik.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 305.11.2019, 22:50

@Arsenalinium napisał: "gdyby nie VAR to na 5-4."

xD

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 505.11.2019, 22:50

@Arsenalinium napisał: "Mimo że kibicuję Arsenalowi to szacunek dla Chelsea. Z 1-4 na 4-4, a gdyby nie VAR to na 5-4."
Kibicujesz Arsenalowi, ale 50% procent Twoich komentarzy dotyczy The Blues, a reszta to szydera z AFC. Interesujące.

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466905.11.2019, 22:47

4 minuty Ajax musicie wytrzymać

michal192837465 komentarzy: 765405.11.2019, 22:43

Kondogbia kradnie show. Cudowny gol.

ArsenalChampion komentarzy: 801605.11.2019, 22:43

Śmiesznie by było gdyby Ajax walnął bramkę na 5:4

schnor25 komentarzy: 1854605.11.2019, 22:43

Kondogbia mocny kandydat do bramki kolejki.

Mihex komentarzy: 2360405.11.2019, 22:40

@kamilo_oo: Napoli gra piach. Jak strzelą to będzie cud :p Insigne panu bogu w okno wali cały mecz.

Arsenalinium komentarzy: 4405.11.2019, 22:39

To był wspaniały tydzień dla fana Arsenalu :v

lays komentarzy: 3987105.11.2019, 22:39

Emery: 'We were speaking also - the team - this morning about our moment and also speaking about our match tomorrow and our match on Saturday' Already focussing on the match on Saturday.

kamilo_oo komentarzy: 2356705.11.2019, 22:37

5 minut temu obstawiłem wygrane Chelsea, Napoli i BVB, może siądzie :D

ArsenalChampion komentarzy: 801605.11.2019, 22:36