Arsenal gromi Newcastle, świetny mecz Szczęsnego!

Arsenal gromi Newcastle, świetny mecz Szczęsnego! 27.10.2010, 21:54, Sebastian Czarnecki 366 komentarzy

Kanonierzy pewnie potwierdzili przedmeczowe założenia i gładko rozprawili się ze swoimi rywalami. Gospodarze zakończyli mecz z czterema straconymi bramkami, zaś Wojciech Szczęsny zachował czyste konto. Tym sposobem podopieczni Arsene Wengera zagwarantowali sobie miejsce w ćwierćfinale Carling Cup.

Spotkanie zaczęło się od zdecydowanego ataku gości. Już w pierwszych pięciu minutach Kanonierzy wypracowali sobie dwie sytuacje, po których mogli objąć prowadzenie. Najpierw bliski zdobycia bramki był Theo Walcott, a kilka chwil później swoją szansę zmarnował Nicklas Bendtner.

W 13. minucie gospodarze mieli fantastyczną okazję do zdobycia bramki. Nile Ranger wykorzystał błąd Wojtka Szczęsnego i znalazł się w sytuacji sam na sam z ostatnim obrońcą, Na szczęście niezdecydowanie młodego snajpera wykorzystał świetnie ustawiony Laurent Koscielny, który z zimną krwią zablokował uderzenie Anglika. Chwilę później soczysty strzał z dystansu oddał Alan Smith, jednak futbolówka zatrzymała się na poprzeczce. Wydawało się, że piłka poszła jeszcze po rękach polskiego bramkarza, ale arbiter zażądał wznowienie gry od bramki.

19. minuta to wymuszona zmiana w szeregach The Gunners. Utykającego Kierana Gibbsa, który kilka minut wcześniej ucierpiał w starciu z zawodnikiem Newcastle, zastąpił Bacary Sagna.

Kolejne minuty to głównie gra w środku pola, ale minimalną przewagę mieli podopieczni Arsene Wengera. Obie strony z zawzięciem szukały sytuacji bramkowych, ale obaj bramkarze wciąż zachowywali czyste konto. Kanonierzy największe zagrożenie stwarzali po rzutach rożnych, ale nie potrafili wykorzystać sporego zakłopotania w formacji defensywnej rywala.

W 40. minucie na rajd lewą stroną zdecydował się Emmanuel Eboue. Iworyjczyk pewnie przedostał się w pole karne rywala, ale w sytuacji sam na sam z Krulem, stać go było jedynie na strzał w boczną siatkę.

Kiedy wszyscy na trybunach myśleli już, że do przerwy utrzyma się bezbramkowy remis, Kanonierzy zdobywają bramkę. Strzał głową Craiga Eastmonda z linii bramkowej wybił jeden z obrońców Newcastle, ale zrobił to na tyle nieskutecznie, że trafił w plecy Tima Krula. Piłka powoli wtoczyła się do siatki, a goście świętowali zdobycie gola, który został zapisany na konto holenderskiego bramkarza.

Po piętnastominutowej przerwie piłkarze obu drużyn z powrotem wybiegli na murawę.

Minęło raptem osiem minut drugiej połowy, a Tim Krul znowu musiał wyciągać piłkę z siatki. Holenderski golkiper długim wykopem rozpoczął grę, a lecącą futbolówkę przedłużył Johan Djourou, a piłka znalazła się przy nodze będącego na pograniczu spalonego Walcotta. Anglik rozpoczął samotny rajd, a kiedy już stanął oko w oko z Krulem, delikatnie podciął piłkę i umieścił ją w bramce.

Menadżer gospodarzy postanowił działać i w 56. minucie przeprowadził podwójną zmianę. Jonas Gutierrez zajał miejsce Wayne'a Routledge'a, zaś Andy Carroll zastąpił Petera Løvenkrandsa.

Kolejne minuty to głównie rozpaczliwe ataki Srok. Dużo zamieszania w polu karnym Arsenalu robił Jonas Gutierrez, jednak na nic nie zdały się jego próby. Najbliżej pokonania Wojciecha Szczęsnego był Ryan Taylor, który próbował zaskoczyć go potężnym strzałem z dystansu. Polak nie dał się jednak zaskoczyć i pewnie obronił jego uderzenie.

W 71. minucie obaj trenerze zdecydowali się na zmiany w swoich zespołach. W Arsenalu za Carlosa Velę pojawił się Cesc Fabregas, zaś w Newcastle Joey Barton zastąpił Alana Smitha.

Przez kolejne minuty dalej górą byli gospodarze, a najwięcej zagrożenia sprawiał Jonas.

W 81. minucie Sroki miały dogodną okazję na zdobycie bramki. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Guthrie, piłkę głową przedłużył Andy Carroll. Następnie w polu karnym Arsenalu zrobiło się spore zamieszanie, a Ryan Taylor był bliski pokonania Szczęsnego z najbliższej odległości. Polak i tym razem nie dał się zaskoczyć.

Minęły raptem dwie minuty, a Kanonierzy krótko, zwięźle i na temat odpowiedzieli na rozpaczliwe ataki gospodarzy. Zabójcza kontra, świetne podanie Fabregasa do Bendtnera i iście profesorskie wykończenie akcji przez Duńczyka. 3-0!

Chwilę później strzelec bramki na 3-0 opuścił boisko. W jego miejsce pojawił się Jay Emmanuel-Thomas.

W 86. minucie Newcastle stanęło przed szansą na honorowe trafienie. Soczysty strzał z rzutu wolnego oddał Ryan Taylor, ale kapitalna interwencja Szczęsnego uchroniła The Gunners od straty bramki.

Zawodnikom Arsenalu wciąż było mało. Tym razem Laurent Koscielny świetnym podaniem obsłużył Theo Walcotta, a ten znalazł się w sytuacji jeden na jeden z Timem Krulem. Anglik ze stoickim spokojem umieścił piłkę w siatce, a na tablicy wyników widniało już 4-0 dla gości.

W doliczonym czasie gry z ostatnią akcją ruszyli gospodarze. Sam na sam z Wojtkiem Szczęsnym wyszedł Jonas Gutierrez, ale Polak kolejny raz zaprezentował wyśmienity kunszt bramkarski i nie dopuścił do straty bramki.

Skrót spotkania:

Arsenal: Wojciech Szczęsny - Laurent Koscielny, Johan Djourou, Emmanuel Eboue, Kieran Gibbs (19' Sagna) - Craig Eastmond, Tomas Rosicky, Denilson - Theo Walcott, Nicklas Bendtner (84' Emmanuel-Thomas), Carlos Vela (71' Fabregas).

Newcastle United: Krul, Perch, Williamson, Kadar, Ryan Taylor, Routledge (56' Jonas), Guthrie, Smith (71' Barton), Vuckic, Lovenkrands (56' Carroll), Ranger.

Bramki: 45' Krul (OG), 53' Walcott (Djourou), 83' Bendtner (Fabregas), 88' Walcott (Koscielny)

Żółte kartki: Smith, Barton - Sagna

Arbiter: Andre Marriner

Capital One CupNewcastle United autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
ivexo123 komentarzy: 176627.10.2010, 22:50

sprawa wygląda tak, ze Szczesny ma konttrakt do konca roku, którego nie przedłuży jesli nie bedzie grał regularnie i teraz pytanie czy Wenger postawi na mlodego i najlepszego bramkarza mlodego pokolenia czy bedziemy kisili sie z bramkarzami pokroju ALmunii. Wojtek jest w takim wieku ze jest w stanie bronic u nas 15 a nawet 20 lat na najwyzszym poziomie. Nie wiem na co tu czekac ;s

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 727.10.2010, 22:50

Ja tam chcę trafić na United. Im wcześniej odpadną, tym lepiej.

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12627.10.2010, 22:49

Szczęsny udowodnił, że może występować w pierwszej drużynie. Jeśli Fabian nie spadnie z dobrego poziomu, to Almunia wylatuje w styczniu.

bergkamp komentarzy: 111027.10.2010, 22:49

Zna ktoś termin losowania? Umieram z ciekawości na kogo trafimy.

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52027.10.2010, 22:49

Topek dobrze prawi. WHU może być trochę przemęczone ale ja wskażę inny pozytyw.
To już trzeci mecz na wyjeździe gdzie gramy kapitalnie ze spurs 4-1 MC 3-0 i NC teraz 4-0 a to wszystko wyjazdy i nie tracimy bramek praktycznie ostatnie dwa to czyste konta. Trzymajmy kurs !!!!

Gunner_995 komentarzy: 655027.10.2010, 22:49

edukacja* :D

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 727.10.2010, 22:49

@ivexo123
Bo taka jest prawda. Wojtek to nadal bardzo młody bramkarz, a jego wystawienie to byłoby ryzyko... Tylko, że w naszym klubie sytuacja jest taka, jaka jest, a naszym trenerem jest gość, który uwielbia stawiać na młodzież, także wystawianie Wojtka na mecze EPL mogłoby być ciekawym rozwiązaniem... I kto wie, może bardzo trafnym. Jednego jestem pewien, on będzie naszym podstawowym bramkarzem. Być może właśnie szybciej, niż się nam wydaje.

Dobra dobranoc panowie! Piękny mecz naszych Kanonierów! Ale jeszcze eukacja wzywa :D

Arsenal Till I Die!

mitmichael komentarzy: 4924327.10.2010, 22:48

No to Fabian numer 1, Szczesny numer 2. A za niedługo moze sie sytuacja odwrocic.

Acolt komentarzy: 2009 newsów: 627.10.2010, 22:47

ivexo123 -> Ja ciągle chciałem żeby Wojtek był naszym Number One. Była również sonda na forum kto będzie numerem jeden w przyszłym sezonie w Arsenalu. Głos oddałem na Szczęsnego ):)

Biggestfan87 komentarzy: 129227.10.2010, 22:47

Jak fabian straci forme i wpusci pare baboli to wenger powienien zaryzykowac i postawic na wojtka. To napewno bedzie dobry wybor nawet jak czasem zawiedzie to zaloze sie ze nie az tak czesto jak almunia juz jest od niego lepszm bramkarzem brawo szesny!!!!!!!!!!

Gunner_995 komentarzy: 655027.10.2010, 22:47

Ooo jak trafimy na MU to będę nie złe jaja :D

pkArs komentarzy: 46027.10.2010, 22:46

jak dla mnie mecz przyzwoity,może bez rewelacji trochę się gubili w końcówce momentami ale ogólnie poprawnie bez większych błędów, sędzia kilka błędów newcastle praktycznie samo strzelało sobie gole bo błędy były liczne i kuriozalne jak 1 bramka;p rosicky trochę słabo jak tak dalej będzie przyjdzie się pożegnać bo jest w tej chwili bardziej osłabieniem niż wzmocnieniem takie moje zdanie ale może się mylę. wynik na plus gramy dalej myślę, żę można się nie martwić o grę w najbliższych spotkaniach.

ivexo123 komentarzy: 176627.10.2010, 22:46

tylko ze teraz kazdy mówi ze Szczęsny do geniusz, a jak mowilem zeby stawiac na Wojtka przed sezonem to było "ehhh wojtek za mlody bla bla bla, glupoty gadasz ivexo"

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4827.10.2010, 22:46

Wysoka wygrana i to drużyną rezerwowych + rekonwalescentów. Wszystko byłoby idealnie, gdyby nie kontuzja Gibbsa.. oby to nie było nic poważnego. Martwi mnie trochę taka sobie postawa Veli (słabo w pierwszej połowie), Cieszy natomiast dobra forma 3 do niedawna kontuzjowanych graczy - Theo, Benia i Lorą. Imo motm powinien trafić do kogoś z tej trójki, lub do Wojtka - ten też pokazał w końcu na co go stać, wystarczyło mu 90 minut, by Boss się przekonał, że warto na niego stawiać. Sytuacja prawie że utopijna - nr. 1 i nr. 2 w Arsenalu to Polacy ! ;)

evelred komentarzy: 369127.10.2010, 22:46

czyste konto to zasługa głównie Szczęsnego, w głowie się nie mieści, że takie piły można wyciągać
a trzeba dodać, że w rytmie meczowym to on raczej nie jest

kwiatinho komentarzy: 1312827.10.2010, 22:45

Piękna bramka Benka i świetna forma Walcotta...Dzięki Arsenalowi wygrałem 540 zł Gdyby wygrała Aston Villa wygrał bym dodatkowo 6400 ale nie można mieć wszystkiego.Kiedyś taki kuponik wejdzie.Szczęsny pokazał klase Kościelny rewelacja Djorue niewiele gorzej szkoda Veli bo dzisiaj kompletnie mu mecz nie wyszedł.Poza tym fantastyczny awans i radość że WHU grają dodatkowe 30 min.Mam nadzieję że w sobotę podtrzymamy formę strzelecką i zbliżymy sie do ****si

kanonier_89 komentarzy: 93927.10.2010, 22:45

Szkoda Gibbsa. Świetny mecz Wojtka, Nicklasa, Theo, Kościelnego. Zawiódł mnie Vela. Szkoda, że JET tak krótko grał. Ogólnie ładne spotkanie

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 727.10.2010, 22:45

IMO gdyby na bramce stał dziś Fabian to byłoby z 4:2. Nie jestem żadnym hejterem Łukasza, co to to nie, ale Wojtek był dziś niesamowity. I ta obrona rzutu wolnego i strzału Smitha z 1. połowy, przy których Łukasz/Almunia pewnie by nawet nie drgnęli... cudo.

JET mi trochę stylem gry przypominał... Drogbę. Będzie pożytek z niego. W przeciwieństwie do Veli, tragicznego dzisiaj.

Po pierwszej połowie pisałem, że Bendtner powinien podnosić piłkę, gdy uderza z dalszej odległości, niż te 10-12 metrów. Nick posłuchał i są efekty... cudowny gol.

A te dwie bramki Theo jak na podwórku, Newcastle kompletnie zaspało (a przy tej pierwszej to chyba był spalony... :P), a Walcott po prostu ich dobił.

Świetna druga połowa, możemy być dumni z młodych. Pokazali, co różni ich od tych z United, Chelsea, City (haha, sorry, musiałem :D), czy Liverpoolu. Brakowało mi tam Wilshera na boisku, który uspokoił by tego kretyna, Bartona, który wszedł na plac gry po to tylko chyba, żeby prawie połamać Eastmonda i poturbować Fabregasa...

Kanonierka87 komentarzy: 454 newsów: 5927.10.2010, 22:44

No i rewelacja! Wojtek wykorzystał szansę :) Wie ktoś kiedy losowanie?

Biggestfan87 komentarzy: 129227.10.2010, 22:44

Szesny to facet z charakterem. Juz jest mega bramkarzem a co dopiero za pare lat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Kapitalnie wojtek jestes najlepszym bramkarzem na swiecie modego pokolenia ale sie zapowiada sezon i pare nastepnyzch brawo gunners!!!!!!!!

Dominika93 komentarzy: 293727.10.2010, 22:44

druga połowa na prawdę świetna... takie mecze mogła bym częściej oglądać :)

stanyal komentarzy: 138127.10.2010, 22:44

Theo w formie :D Szczęsny jest zajebistą perspektywą na przyszłość, Ostatnie dwa mecze Arsenalu ociekają zajebistością. :D

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223727.10.2010, 22:42

Ma ktoś jakąś transmisje do AV - Burnley badz WHU - Stoke ?

Kikut123 komentarzy: 124927.10.2010, 22:42

Super druga połowa, piekne bramki, interwencje Wojtka, i chyba żadnej kontuzji (odpukać) czego chciec wiecej?

BudziK komentarzy: 103027.10.2010, 22:42

bravo, znowu wysoka wygrana, bardzo dobry mecz Szczęsnego, skuteczny Theo, Koscielny także dobrze w defensywie oraz Fabregas...po jego wejściu posypało się kilka naszych akcji i goli, brakowało takiego zawodnika wcześniej w meczu, który widzi co się dzieje na boisku i celnie podaje

david90 komentarzy: 17827.10.2010, 22:42

niestety zdecyduje doświadczenie i wybierze Fabiana, ale jeśli Wojtek dalej będzie tak grał to nie będzie miał wyjścia i postawi na Szczęsnego :D

Gunner_995 komentarzy: 655027.10.2010, 22:42

Theo the beściak :)

napkin komentarzy: 75827.10.2010, 22:41

WOJTEK PIĘKNIE !!

Gunner_995 komentarzy: 655027.10.2010, 22:41

Pinguite komentarzy: 1502027.10.2010, 22:41

Ale wy głupcy jesteście, będziecie się zastanawiać kto numerem 1 będzie? Rzecz jasna, że to wciąż będzie Fabian ;] Głupie pytania...

Kuba14 komentarzy: 18527.10.2010, 22:41

Hehe dwoch pierwszych polskich bramkarzy Arsenalu to by było cos. ja na miejscu Almuni bym sie bal xD

Theo thebeściak :)

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223727.10.2010, 22:41

Przestancie , Arsene nie postawi na Wojtka w EPL , Łukasz bedzie bronil... No wreszcie zachowujemy czyste konta na wyjezdzie , bardzo dobry prognostyk na sobotni mecz , nawet jesli gralismy drugim skladem , ale wreszcie Theo sie pokazal

concrete13 komentarzy: 869827.10.2010, 22:40

kiedy będzie wiadomo z kim gramy w następnej rundzie ???

punkus1994 komentarzy: 144827.10.2010, 22:40

@migus11:
Fabian

blazejek1989 komentarzy: 44727.10.2010, 22:40

Powiem jedno, Wojtek swoją pewnością w grze jest czasami wręcz porażający :) piękne i bezproblemowe zwycięstwo :) w następnej rundzie - manchester;p by do finału droga lżejsza;p

kubeusz95 komentarzy: 132127.10.2010, 22:40

Ha! Mój typ się sprawdził ;p Piękny gol Bendtnera, a tego brakuje w naszej grze. 0 - 4, dziś zasnę z dobrym nastrojem ;)

Kondzior12 komentarzy: 490027.10.2010, 22:40

4:0 drugi mecz z rzędu czyste konto z tyłu

AFC1886 komentarzy: 9127.10.2010, 22:39

Powiem jedno świetny, mecz piękne bramki ;P

migus11 komentarzy: 131427.10.2010, 22:39

zastanawiam się teraz kto będzie numerem 1 w bramce Fabiański czy Szczęsny? jak myślicie

karol8206 komentarzy: 34127.10.2010, 22:39

Pięknie po prostu pięknie. Oby utrzymali taka formę do końca sezonu

concrete13 komentarzy: 869827.10.2010, 22:39

Polska bramkarzami stoi :)

Kanonier95 komentarzy: 288227.10.2010, 22:39

wojtasisko strare psisko :P 4:0 no przed meczem 4:1 obstawiałem ale ważne ,że jesteśmy dalej w carlig :D