Arsenal gromi Newcastle, świetny mecz Szczęsnego!

Arsenal gromi Newcastle, świetny mecz Szczęsnego! 27.10.2010, 21:54, Sebastian Czarnecki 366 komentarzy

Kanonierzy pewnie potwierdzili przedmeczowe założenia i gładko rozprawili się ze swoimi rywalami. Gospodarze zakończyli mecz z czterema straconymi bramkami, zaś Wojciech Szczęsny zachował czyste konto. Tym sposobem podopieczni Arsene Wengera zagwarantowali sobie miejsce w ćwierćfinale Carling Cup.

Spotkanie zaczęło się od zdecydowanego ataku gości. Już w pierwszych pięciu minutach Kanonierzy wypracowali sobie dwie sytuacje, po których mogli objąć prowadzenie. Najpierw bliski zdobycia bramki był Theo Walcott, a kilka chwil później swoją szansę zmarnował Nicklas Bendtner.

W 13. minucie gospodarze mieli fantastyczną okazję do zdobycia bramki. Nile Ranger wykorzystał błąd Wojtka Szczęsnego i znalazł się w sytuacji sam na sam z ostatnim obrońcą, Na szczęście niezdecydowanie młodego snajpera wykorzystał świetnie ustawiony Laurent Koscielny, który z zimną krwią zablokował uderzenie Anglika. Chwilę później soczysty strzał z dystansu oddał Alan Smith, jednak futbolówka zatrzymała się na poprzeczce. Wydawało się, że piłka poszła jeszcze po rękach polskiego bramkarza, ale arbiter zażądał wznowienie gry od bramki.

19. minuta to wymuszona zmiana w szeregach The Gunners. Utykającego Kierana Gibbsa, który kilka minut wcześniej ucierpiał w starciu z zawodnikiem Newcastle, zastąpił Bacary Sagna.

Kolejne minuty to głównie gra w środku pola, ale minimalną przewagę mieli podopieczni Arsene Wengera. Obie strony z zawzięciem szukały sytuacji bramkowych, ale obaj bramkarze wciąż zachowywali czyste konto. Kanonierzy największe zagrożenie stwarzali po rzutach rożnych, ale nie potrafili wykorzystać sporego zakłopotania w formacji defensywnej rywala.

W 40. minucie na rajd lewą stroną zdecydował się Emmanuel Eboue. Iworyjczyk pewnie przedostał się w pole karne rywala, ale w sytuacji sam na sam z Krulem, stać go było jedynie na strzał w boczną siatkę.

Kiedy wszyscy na trybunach myśleli już, że do przerwy utrzyma się bezbramkowy remis, Kanonierzy zdobywają bramkę. Strzał głową Craiga Eastmonda z linii bramkowej wybił jeden z obrońców Newcastle, ale zrobił to na tyle nieskutecznie, że trafił w plecy Tima Krula. Piłka powoli wtoczyła się do siatki, a goście świętowali zdobycie gola, który został zapisany na konto holenderskiego bramkarza.

Po piętnastominutowej przerwie piłkarze obu drużyn z powrotem wybiegli na murawę.

Minęło raptem osiem minut drugiej połowy, a Tim Krul znowu musiał wyciągać piłkę z siatki. Holenderski golkiper długim wykopem rozpoczął grę, a lecącą futbolówkę przedłużył Johan Djourou, a piłka znalazła się przy nodze będącego na pograniczu spalonego Walcotta. Anglik rozpoczął samotny rajd, a kiedy już stanął oko w oko z Krulem, delikatnie podciął piłkę i umieścił ją w bramce.

Menadżer gospodarzy postanowił działać i w 56. minucie przeprowadził podwójną zmianę. Jonas Gutierrez zajał miejsce Wayne'a Routledge'a, zaś Andy Carroll zastąpił Petera Løvenkrandsa.

Kolejne minuty to głównie rozpaczliwe ataki Srok. Dużo zamieszania w polu karnym Arsenalu robił Jonas Gutierrez, jednak na nic nie zdały się jego próby. Najbliżej pokonania Wojciecha Szczęsnego był Ryan Taylor, który próbował zaskoczyć go potężnym strzałem z dystansu. Polak nie dał się jednak zaskoczyć i pewnie obronił jego uderzenie.

W 71. minucie obaj trenerze zdecydowali się na zmiany w swoich zespołach. W Arsenalu za Carlosa Velę pojawił się Cesc Fabregas, zaś w Newcastle Joey Barton zastąpił Alana Smitha.

Przez kolejne minuty dalej górą byli gospodarze, a najwięcej zagrożenia sprawiał Jonas.

W 81. minucie Sroki miały dogodną okazję na zdobycie bramki. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Guthrie, piłkę głową przedłużył Andy Carroll. Następnie w polu karnym Arsenalu zrobiło się spore zamieszanie, a Ryan Taylor był bliski pokonania Szczęsnego z najbliższej odległości. Polak i tym razem nie dał się zaskoczyć.

Minęły raptem dwie minuty, a Kanonierzy krótko, zwięźle i na temat odpowiedzieli na rozpaczliwe ataki gospodarzy. Zabójcza kontra, świetne podanie Fabregasa do Bendtnera i iście profesorskie wykończenie akcji przez Duńczyka. 3-0!

Chwilę później strzelec bramki na 3-0 opuścił boisko. W jego miejsce pojawił się Jay Emmanuel-Thomas.

W 86. minucie Newcastle stanęło przed szansą na honorowe trafienie. Soczysty strzał z rzutu wolnego oddał Ryan Taylor, ale kapitalna interwencja Szczęsnego uchroniła The Gunners od straty bramki.

Zawodnikom Arsenalu wciąż było mało. Tym razem Laurent Koscielny świetnym podaniem obsłużył Theo Walcotta, a ten znalazł się w sytuacji jeden na jeden z Timem Krulem. Anglik ze stoickim spokojem umieścił piłkę w siatce, a na tablicy wyników widniało już 4-0 dla gości.

W doliczonym czasie gry z ostatnią akcją ruszyli gospodarze. Sam na sam z Wojtkiem Szczęsnym wyszedł Jonas Gutierrez, ale Polak kolejny raz zaprezentował wyśmienity kunszt bramkarski i nie dopuścił do straty bramki.

Skrót spotkania:

Arsenal: Wojciech Szczęsny - Laurent Koscielny, Johan Djourou, Emmanuel Eboue, Kieran Gibbs (19' Sagna) - Craig Eastmond, Tomas Rosicky, Denilson - Theo Walcott, Nicklas Bendtner (84' Emmanuel-Thomas), Carlos Vela (71' Fabregas).

Newcastle United: Krul, Perch, Williamson, Kadar, Ryan Taylor, Routledge (56' Jonas), Guthrie, Smith (71' Barton), Vuckic, Lovenkrands (56' Carroll), Ranger.

Bramki: 45' Krul (OG), 53' Walcott (Djourou), 83' Bendtner (Fabregas), 88' Walcott (Koscielny)

migus11 komentarzy: 131427.10.2010, 22:20

gdyby walcott przyspieszył w tej akcji to byłby pewny gol bo minął by spokojnie obrońców ale on musiał podać do sagni, który z kolei kiwał ale mu nie wyszło ehh

punkus1994 komentarzy: 144827.10.2010, 22:19

Hmm da ktoś tego linka z astra cos tam cos tam?? Bo reseta walnalem przez przypadek

migus11 komentarzy: 131427.10.2010, 22:19

@Doktorek

u mnie działa normalnie :|

concrete13 komentarzy: 869827.10.2010, 22:19

nie podcinał Theo.. taka akcja ..

Axxxe komentarzy: 5599 newsów: 11527.10.2010, 22:18

Nie ma JETa i Lansa na boisku :| Zmiana Cesca zrozumiała. W końcu musi coś zagrać, żeby w finale odebrać nagrodę :)

Wikx77 komentarzy: 23927.10.2010, 22:18

Po co Cesc jeszcze kontuzje zlapie i Wenger bedzie zadowolony.

Walcott_FAN komentarzy: 29627.10.2010, 22:17

Barton to jest cham. Jeszcze do tego Fabregas wszedl :(

Gunner48 komentarzy: 792927.10.2010, 22:17

nasza drużyna chyba wskoczyłą na obiązkową zmiane fryzury do Barber'a :D

pioafc komentarzy: 4396 newsów: 227.10.2010, 22:17

Dlaczego Fabs? Odpowiedź jest prosta Papcio naprawdę chce coś w końcu wygrać w tym sezonie

FasterThanWalcott komentarzy: 27327.10.2010, 22:16

adamandium--> Smith juz nie ale Barton :/

Domingo1994 komentarzy: 12927.10.2010, 22:16

Jak ogolnie gra naszych?? Bo niestety nie moge ogladac ;/

popekns komentarzy: 742027.10.2010, 22:16

Btw. jak wygramy to losowanie z kim gramy w 1/4??

xqvz komentarzy: 2030 newsów: 527.10.2010, 22:16

Barton vs Fabregas Boje się

Doktorek komentarzy: 27627.10.2010, 22:15

migus "kanał jest wyłączony" tak mi pisze...

popekns komentarzy: 742027.10.2010, 22:15

Vela out
Fabs in

mir4ek komentarzy: 100727.10.2010, 22:15

Fabs widocznie chce wrócić do swojej formy, a te 20 minut ma mu pomóc :)

adamandium komentarzy: 127727.10.2010, 22:14

po cholera Cesca wypuszcza? graja tacy jak Smith czy Caroll. ma wenger mózg?

pioafc komentarzy: 4396 newsów: 227.10.2010, 22:14

Kanonier95---> nie wygraliśmy nic od pięciu lat więc mogę ścierpieć 90 minut grania kompletnego piachu o ile to nas przybliży do tytułu

migus11 komentarzy: 131427.10.2010, 22:14

Channel - 79509

Po rosyjsku ale b. dobra jakość

popekns komentarzy: 742027.10.2010, 22:14

Nie miał nic do bronienia oprócz strzału Smitha z pierwszej piłki w okienko i obronił. :)

Wikx77 komentarzy: 23927.10.2010, 22:13

=Jak wogle Wojtek?Bo teraz wlaczylem

popekns komentarzy: 742027.10.2010, 22:13

To będzie miazga :D

concrete13 komentarzy: 869827.10.2010, 22:13

teraz Cesc ..po co ?? .. lepiej JETa :) !

titi_henry komentarzy: 357027.10.2010, 22:07

Nie podoba mi sie, ze tak dlugo leza nasi na boisku jak cos sie stanie. Po co ta gra na czas.

Camnow komentarzy: 26827.10.2010, 22:07

Rossa strzela chyba :) nie Theo :)

tnt1124 komentarzy: 17127.10.2010, 22:06

ma ktoś link z tym meczem ??

bialysul komentarzy: 369927.10.2010, 22:06

Bendtner i Koscielny po profesorsku swietna gra:)

Aaarsenal komentarzy: 305727.10.2010, 22:06

Nasi graja beznadziejnie aż nie moge uwierzyć że jest 0-2.

Gunner_995 komentarzy: 655027.10.2010, 22:06

Nareszcie Teodorek:D Nie wiem czy był spalony musiał bym jeszcze raz zobaczyć powtórkę :D

Camnow komentarzy: 26827.10.2010, 22:06

na razie jest spokojnie ładna brama Walcotta :) Benek próbuje ale jakoś nie bardzo go widze :)

Aaarsenal komentarzy: 305727.10.2010, 22:04

JET jest po prostu za słaby póki co. Vela niech pogra 90 minut bo potrzebuje gry.

Kanonier95 komentarzy: 288227.10.2010, 22:04

szkoda mi Newcastle , lubię ten klub i trochę mi głupio jak patrzę ,że przegrywają po tak kontrowesyjnych golach

Szef komentarzy: 1303527.10.2010, 22:04

licze ze JET i Lansbury sie pojawia na boisku zaraz

concrete13 komentarzy: 869827.10.2010, 22:03

a teraz Boss niech weźmie przykład z przeciwników i zrobi zmianę ..JETa za Velę..

qnik_dg komentarzy: 21127.10.2010, 22:02

No juz mogl sobie odpuscic to trzymanie za reke, ja bym mu przywalil z zolty kartonik za to na pewno.

Kanonier95 komentarzy: 288227.10.2010, 22:01