Arsenal pewnie ogrywa Burnley 3-1

Arsenal pewnie ogrywa Burnley 3-1 22.12.2018, 15:34, Patryk Bielski 1134 komentarzy

Kanonierzy dobrze rozpoczęli gorący świąteczny okres, zwyciężając na własnym stadionie z Burnley 3-1. Podopieczni Unaia Emery'ego przez zdecydowaną większość spotkania kontrolowali mecz i zasłużenie zdobyli dziś trzy punkty. Szczególne słowa uznania należą się ofensywie, w której wiodącymi postaciami byli Aubameyang oraz Mesut Özil. Nie należy zapominać również o Seadu Kolasinacu. Bośniak dwoił się i troił na lewej flance i zakończył spotkanie z asystą na koncie, choć gdyby jego koledzy z zespołu wykazali się lepsza skutecznością, mógł mieć ich o wiele więcej.

Arsenal: Leno - Maitland-Niles, Sokratis, Monreal (37' Lichtsteiner), Kolasinac - Elneny (59' Torreira), Guendouzi, Xhaka - Özil - Lacazette (78' Iwobi), Aubameyang.

Burnley: Hart - Bardsley (83' Lowton), Tarkowski, Mee, Long, Taylor - Cork, Westwood, Hendrick - Barnes (77' Vokes), Wood (77' Vydra).

Arsenal świetnie wszedł w ten mecz. Już w 14. minucie spotkania genialnym prostopadłym podaniem popisał się Özil. Do futbolówki dopadł Kolasinac, który wyłożył ją do Aubameyanga, a ten dopełnił formalności. 1-0!

Kolejne minuty meczu obfitowały w faulei i twardą walkę o środek pola. W 36. minucie na boisku zrobiło się gorąco, kiedy Sokratis wdał się w przepychankę z Ashley'em Barnesem. Ten drugi przytrzymywał Greka chwytem rodem z MMA, za co otrzymał żółty kartonik. Sokratis zrewanżował się Anglikowi kilka minut później, za co również został przez sędziego napomniany kartką.

W pierwszej połowie spotkanie przedwcześnie musiał zakończyć Nacho Monreal, którego zmienił Lichtsteiner. Hiszpan najprawdopodobniej nabawił się urazu, co w perspektywie najbliższym spotkań i krótkiej kadry w defensywie może nieco niepokoić kibiców The Gunners.

Do przerwy utrzymywał się wynik 1-0. Tuż po gwizdku rozpoczynającym drugą połowę Kanonierzy podwyższyli na 2-0 - ponownie za sprawą Aubameyanga. Tym razem to Lacazette asystował swojemu partnerowi w ataku, a ten silnym strzałem pod poprzeczkę nie dał szans Hartowi.

Gdy wydawało się, że Arsenal bez większych problemów zwycięży w tym spotkaniu, bramkę kontaktową zdobył Ashley Barnes. Anglik wykorzystał nieporadność obrony Kanonierów i po sporym zamieszaniu w polu karnym z bliskiej odległości trafił do siatki. Warto odnotować, że strzelec bramki mógł wcześniej wylecieć z boiska, jednak sędzia oszczędził go po brutalnym wejściu kolanem w plecy Guendouziego.

Mimo zdobytej bramki przez gości, obraz gry nie uległ zmianie. Arsenal wymieniał wiele podań i starał się kontrować rywali, gdy tylko nadarzyła się ku temu okazja. Udało się to już w doliczonym czasie gry. Po ładnej indywidualnej akcji Özila bramkę zdobył Alex Iwobi, który w 78. minucie zmienił na boisku Lacazette'a. Nigeryjczyk z bliskiej odległości dopełnił formalności i ustalił wynik meczu.

O ile gra ofensywna Kanonierów mogła się podobać, to nie można tego powiedzieć o defensywie, która ponownie nie zdołała zachować czystego konta. Z pewnością cieszy powrót do formy Özila, który miał spory udział przy dwóch bramkach Arsenalu i pokazał, że nie należy go przedwcześnie skreślać. Aubameyang dzięki dwóm zdobytym bramkom wyprzedził w klasyfikacji najlepszych strzelców ligi Salaha. Już w środę Kanonierzy udadzą się na Falmer Stadium, by zmierzyć się z miejscowym Brighton.

Oceń piłkarzy po meczu z Burnley

Zobacz skrót spotkania:

BurnleyRaport pomeczowy autor: Patryk Bielski źrodło: wlasne
MacieYaszek komentarzy: 19823.12.2018, 17:31

Środek Evertonu przy kontrach Tottenhamu nie istnieje

mistiqueAFC komentarzy: 2676923.12.2018, 17:30

Nic nie tłumaczy Pickforda.Nabiegał na piłkę i wystarczyło kopnąć do góry.Zouma też swoje trzy grosze dorzucił ale jak Anglik już wybiegał to się idzie do końca.

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12623.12.2018, 17:29

Jest i Pickford nadzieja wielkich Synów Albionu.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 823.12.2018, 17:27

Błąd Zoumy jednak bardziej niż Pickforda. Nawet nie patrzył gdzie jest bramkarz.

ejmati komentarzy: 94823.12.2018, 17:24

Człowiek z Arsenalu wyjdzie, Arsenal z człowieka nigdy. Brawo Theo, jazdunia tam z nimi

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12623.12.2018, 17:21

Walcott odpowiada na trafienia Auby. Obaj potrafią być jeźdźcami bez głowy, ale to ich kolejka.

Matelko komentarzy: 320523.12.2018, 17:21

@polishbrigadesx: przeczytałem "oby kurły przegrały"

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12623.12.2018, 17:18

Persil w najlepszym sezonie był w TOP3 napastników świata. Marnował mniej niż teraz Auba, a potrafił strzelać z 1% szans. Do tego genialna technika i kreatywność. Takiego napastnika już nie będzie, ale Pierre też jest świetny. Jego przewidywanie akcji i ustawianie się w polu karnym jest genialne.

Thierry_H komentarzy: 1018 newsów: 123.12.2018, 17:14

@danielosik: Dla mnie v. Persie to był przede wszystkim czlowiek, który musiał zmarnować kilka świetnych sytuacji, żeby w końcu strzelić. Błyszczał, bo w tamtym czasie kreowanie szans na bramkę stało u nas na wysokim poziomie i w ogólnym rozrachunku nie był to niby problem. Niemniej, może poza jednym sezonem, on mnie jakoś często irytował :).

polishbrigadesx komentarzy: 1020523.12.2018, 17:13