Arsenal pewnie ogrywa Burnley 3-1

Arsenal pewnie ogrywa Burnley 3-1 22.12.2018, 15:34, Patryk Bielski 1134 komentarzy

Kanonierzy dobrze rozpoczęli gorący świąteczny okres, zwyciężając na własnym stadionie z Burnley 3-1. Podopieczni Unaia Emery'ego przez zdecydowaną większość spotkania kontrolowali mecz i zasłużenie zdobyli dziś trzy punkty. Szczególne słowa uznania należą się ofensywie, w której wiodącymi postaciami byli Aubameyang oraz Mesut Özil. Nie należy zapominać również o Seadu Kolasinacu. Bośniak dwoił się i troił na lewej flance i zakończył spotkanie z asystą na koncie, choć gdyby jego koledzy z zespołu wykazali się lepsza skutecznością, mógł mieć ich o wiele więcej.

Arsenal: Leno - Maitland-Niles, Sokratis, Monreal (37' Lichtsteiner), Kolasinac - Elneny (59' Torreira), Guendouzi, Xhaka - Özil - Lacazette (78' Iwobi), Aubameyang.

Burnley: Hart - Bardsley (83' Lowton), Tarkowski, Mee, Long, Taylor - Cork, Westwood, Hendrick - Barnes (77' Vokes), Wood (77' Vydra).

Arsenal świetnie wszedł w ten mecz. Już w 14. minucie spotkania genialnym prostopadłym podaniem popisał się Özil. Do futbolówki dopadł Kolasinac, który wyłożył ją do Aubameyanga, a ten dopełnił formalności. 1-0!

Kolejne minuty meczu obfitowały w faulei i twardą walkę o środek pola. W 36. minucie na boisku zrobiło się gorąco, kiedy Sokratis wdał się w przepychankę z Ashley'em Barnesem. Ten drugi przytrzymywał Greka chwytem rodem z MMA, za co otrzymał żółty kartonik. Sokratis zrewanżował się Anglikowi kilka minut później, za co również został przez sędziego napomniany kartką.

W pierwszej połowie spotkanie przedwcześnie musiał zakończyć Nacho Monreal, którego zmienił Lichtsteiner. Hiszpan najprawdopodobniej nabawił się urazu, co w perspektywie najbliższym spotkań i krótkiej kadry w defensywie może nieco niepokoić kibiców The Gunners.

Do przerwy utrzymywał się wynik 1-0. Tuż po gwizdku rozpoczynającym drugą połowę Kanonierzy podwyższyli na 2-0 - ponownie za sprawą Aubameyanga. Tym razem to Lacazette asystował swojemu partnerowi w ataku, a ten silnym strzałem pod poprzeczkę nie dał szans Hartowi.

Gdy wydawało się, że Arsenal bez większych problemów zwycięży w tym spotkaniu, bramkę kontaktową zdobył Ashley Barnes. Anglik wykorzystał nieporadność obrony Kanonierów i po sporym zamieszaniu w polu karnym z bliskiej odległości trafił do siatki. Warto odnotować, że strzelec bramki mógł wcześniej wylecieć z boiska, jednak sędzia oszczędził go po brutalnym wejściu kolanem w plecy Guendouziego.

Mimo zdobytej bramki przez gości, obraz gry nie uległ zmianie. Arsenal wymieniał wiele podań i starał się kontrować rywali, gdy tylko nadarzyła się ku temu okazja. Udało się to już w doliczonym czasie gry. Po ładnej indywidualnej akcji Özila bramkę zdobył Alex Iwobi, który w 78. minucie zmienił na boisku Lacazette'a. Nigeryjczyk z bliskiej odległości dopełnił formalności i ustalił wynik meczu.

O ile gra ofensywna Kanonierów mogła się podobać, to nie można tego powiedzieć o defensywie, która ponownie nie zdołała zachować czystego konta. Z pewnością cieszy powrót do formy Özila, który miał spory udział przy dwóch bramkach Arsenalu i pokazał, że nie należy go przedwcześnie skreślać. Aubameyang dzięki dwóm zdobytym bramkom wyprzedził w klasyfikacji najlepszych strzelców ligi Salaha. Już w środę Kanonierzy udadzą się na Falmer Stadium, by zmierzyć się z miejscowym Brighton.

Oceń piłkarzy po meczu z Burnley

Zobacz skrót spotkania:

BurnleyRaport pomeczowy autor: Patryk Bielski źrodło: wlasne
Theo44 komentarzy: 426323.12.2018, 18:00

@ArsenalChampion sorki w takim razie....Najbardziej mnie bawi ta jego "pewnosc siebie", kt. do zludzenia przypomina pewniache z portkami pelnymi wiadomo czego, kt. w trakcie ogladania horroru w kinie na widok ducha podskakuje z siedzenia;-)

Chopinno komentarzy: 328723.12.2018, 18:00

@losnumeros: może i strzelą, ale stracą 3 kolejne

gunners007 komentarzy: 954323.12.2018, 17:58

Prawda taka, że aby w Anglii być w top4 trzeba w sezonie się bić o mistrza.

ArsenalChampion komentarzy: 804623.12.2018, 17:57

@Theo44: to ze Pickford jest najbardziej przereklamowanym bramkarzem to wiedza wszyscy którzy ogladaja premier league w ostatnich 2 sezonach , ale na mundialu błysnął i się nim podniecają niedzielni kibice

Chopinno komentarzy: 328723.12.2018, 17:57

Weźcie zabierzcie MVTIemu możliwość dawania warnów, bo ziomek średnio nad emocjami panuje i trochę przesadza z egzekwowaniem "władzy" warny fabsa to żart i to już nie pierwszy raz takie akcje mają miejsce.

losnumeros komentarzy: 1318923.12.2018, 17:57

Nie dawno wbiłem do domu i widzę, że kuraki nie musiały się jakoś starać żeby strzelać bramki. Ci co oglądają ten mecz Everton coś gra żeby odrobić 2 bramki w 2 połowie, czy raczej ciężko im będzie?

Theo44 komentarzy: 426323.12.2018, 17:55

Juz dawno chcialem to napisac... Czy tylko mi sie wydaje, ze Pickford jest najbardziej przeraklamowanym bramkarzem swiata?? i ze jego wyraz twarzy idealnie wspolgra ze stylem, kt. prezentuje na boisku?? i ze nie sa ta pilkarskie szachy tak btw.

Marcel90 komentarzy: 814623.12.2018, 17:54

@kwiatinho: Pewnosci nie mam i nigdy miec nie bede ale zdecydowanie tak to wygladalo. Tak samo jak nie moge miec pewnosci, ze w meczu z Sotton, Leno cos krzyczal ale tez tak to wygladalo bo wszyscy sie odsuneli i tylko Koscielny zostal i podal glowa do przeciwnika. Tak czy tak ucinam te komentarze bo sa bez sensu, ja wyrazilem swoja opinie a Ty tylko uszczypliwie (moim zdaniem bez sensu ale to tylko moje zdanie) odpowiedziales w sytuacji w ktorej prawdy tak czy tak sie nie dowiemy.

@emes37:

Juz nie pamietasz co ten sedzia odwalal w naszym ostatnim meczu przeciwko Huddersfield? Jak dawal naszym kartki za wszystko, ze niby symulowali a Huddersfield wchodzilo w naszych rowno i bylo czysto? :)

Garfield_pl komentarzy: 2805723.12.2018, 17:53

@Topek: po nowym roku ich terminarz nie jest łatwy, więc na pewno potracą pkt. Nie ma co jednak się nimi przejmować, i tak będą pod nami, a będą się bić z Chelsea o top 4.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 323.12.2018, 17:53

@Traitor:
Az chyba napisze cos na naszej grupce fejsbukowej XD

Gawel922 komentarzy: 64723.12.2018, 17:50

On nasz mecz z huder sędziował i też mu nie szło

polishbrigadesx komentarzy: 1020523.12.2018, 17:49

Everton dzisiaj nic nie gra i ta obrona prawie jak w Arsenalu.

emes37 komentarzy: 31423.12.2018, 17:48

Co ten sędzia dzisiaj xD

kwiatinho komentarzy: 1312823.12.2018, 17:46

@Marcel90:
Czyli nie masz pewności że taka komenda była? Więc to chyba Ty sobie nabijasz komentarze

Zgadzam się w 2/3 :)
Son nie jest złośliwym kurakiem. Jest po prostu kurakiem.

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12623.12.2018, 17:44

Kuraki na razie żyją nadzieją na mistrza. Stracą szanse, to przysną na chwile. Jak będziemy się trzymać blisko, to ich łykniemy.

wnw46 komentarzy: 182523.12.2018, 17:44

i juz everton sie zwinoł za szybk im strzelili i te sie wzieli za gre lepiej kurczaki trzymac na dystans do 75

daniken komentarzy: 351223.12.2018, 17:43

Pikfort chłopak z plakatu

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52423.12.2018, 17:43

Obrona Evertonu już przy wigilijnym stole.

Marcel90 komentarzy: 814623.12.2018, 17:42

@kwiatinho: Nie ale widzialem, ze Zouma nawet nie popatrzyl przez chwile w strone bramki a nagle przestal atakowac pilke i ulomnie probowal sie odsunac. Ale fajnie sie glupio posmiac, przynajmniej +1 komentarz sie zgadza :)

Cesc1994 komentarzy: 447023.12.2018, 17:42

Nie no nie mogę z Evertonu xd

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189923.12.2018, 17:42

Hahaha Son, Alli i Kane, czyli 3 najbardziej znienawidzonych zawodników k.com

Traitor komentarzy: 10306 newsów: 2423.12.2018, 17:42

@FabsFAN

Te Twoje dwa pierwsze warny wtf. Gdyby kazdy a takie cos dostawal, to ruch bylby jak na lfc.pl xD

luko_PL komentarzy: 109823.12.2018, 17:42

Najważniejsze, że obrona nie śpi :D

mar12301 komentarzy: 2313623.12.2018, 17:42

Mówiłem, hehe :)

Niestety. Everton dziś cienki jak sik pająka.

pumeks komentarzy: 2080823.12.2018, 17:42

normalnych goli to kuraki nie umieją strzelić......
- po błędzie bramkarza
- po nodze obrońcy
- po słupku

arsenallord komentarzy: 29722 newsów: 11723.12.2018, 17:42

@Kysio2607: Wydaje mi się, że jak mamy być w TOP4 to tylko kosztem Chelsea.

mitmichael komentarzy: 4924323.12.2018, 17:41

A idz Pickford w diab.... na spacer

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 323.12.2018, 17:40

A pamietam ten zachwyt nad Pickfordem, kiedy gral w Sunderlandzie. Kolejny niedoszly zbawca Arsenalu. Juz bardziej wole Leno.

kwiatinho komentarzy: 1312823.12.2018, 17:40

@Marcel90:
Ty też słyszałeś tą komendę? Buahahahaha

ArsenalChampion komentarzy: 804623.12.2018, 17:38

Ten everton to jest tak żałosna druzyna , bardziej przepłacać ze przeciętnych piłkarzy to się już nie da

Kysio2607 komentarzy: 1336023.12.2018, 17:38

Morderczy może być ten wyścig o TOP4. No chyba, że Tottki odjadą a Chelsea też utrzyma tendencje do potykania się xD

arsenallord komentarzy: 29722 newsów: 11723.12.2018, 17:38

Anglia to ma bramkarzy z 10 razy gorszych niż Polska.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 323.12.2018, 17:37

"Pan redaktor" prowokuje RIVa700, ktory napisal o potencjalnych 30 gola Piatka, dostaje riposte i wlepia warna XD pozdro

Marcel90 komentarzy: 814623.12.2018, 17:32

Dla mnie Pickford dowalil. Ewidentnie Zouma uslyszal komende zeby zostawic pilke a ten po prostu sie go przestraszyl

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 523.12.2018, 17:32

Pickford jest tak samo przereklamowany jak Maguire. Dwaj Brytyjczycy, którzy zagrali jeden dobry turniej (Mundial) i od razu zrobiło się z nich Bogów, a tymczasem to zwykli przeciętniacy. To co bramkarz Evertonu zrobił w meczu z LFC na długo pozostanie w pamięci, więc ten wybryk wcale nie jest dla mnie zaskoczeniem.

kwiatinho komentarzy: 1312823.12.2018, 17:31