Arsenal przegrywa derby z Tottenhamem 0-3

Arsenal przegrywa derby z Tottenhamem 0-3 12.05.2022, 22:52, Łukasz Wandzel 1451 komentarzy

Wizja wywalczenia awansu do Ligi Mistrzów na stadionie Tottenhamu przed tym spotkaniem działała na wyobraźnię wielu kibiców. Za nami jednak derby północnego Londynu, które szybko ułożyły się pomyślnie dla Kogutów. Podopieczni Mikela Artety najpierw stracili bramkę po rzucie karnym, a następnie czerwoną kartkę obejrzał Rob Holding. Okazało się to kluczowe dla przebiegu widowiska, ponieważ Arsenal kilka minut po utracie zawodnika stracił drugiego gola. Oba trafienia zaliczył Harry Kane. Następnie Kanonierzy fatalnie weszli w drugą połowę, na której początku wynik meczu ustalił Son. Tym samym Tottenham traci jeden punkt do Arsenalu na dwie kolejki przed końcem sezonu Premier League.

Tottenham: Lloris – Sanchez, Dier, Davies (82' Rodon) – Emerson, Bentancur, Hojbjerg, Sessegnon – Kulusevski (72' Lucas), Kane, Son (72' Bergwijn).

Arsenal: Ramsdale – Cedric, Holding, Gabriel (76' Tavares), Tomiyasu – Elneny, Xhaka – Saka, Odegaard, Martinelli (64' Smith Rowe) – Nketiah (73' Lacazette).

Na początku starcie Arsenalu z Tottenhamem przypominało derby północnego Londynu. Piłkarze obu drużyn nie odstawiali nóg, choć w pierwszych kilkunastu minutach brakowało groźnych akcji i strzałów na bramkę. Mecz jednak szybko ułożył się korzystnie dla gospodarzy. Około 20. minuty arbiter podyktował jedenastkę dla Tottenhamu za faul Cedrica Soaresa na Sonie. Futbolówkę z wapna uderzał Harry Kane, który pewnym strzałem w prawy dolny róg pokonał Aarona Ramsdale'a.

Po strzelonej bramce Tottenham potwierdzał przewagę na boisku kolejnymi akcjami. Sytuacja skomplikowała się dla Arsenalu w 33. minucie, ponieważ Rob Holding zarobił drugą żółtą kartkę, przez co musiał opuścić boisko. Kilka minut po zejściu środkowego obrońcy z murawy piłkarze Antonio Conte podwyższyli prowadzenie. Tym razem Harry Kane dobrze odnalazł się w polu karnym Kanonierów i strzelił gola z bliskiej odległości. Piłkarze Artety niewiele atakowali. Próbowali co prawda atakować bramkę Llorisa w końcówce pierwszej połowy, jednak ta zakończyła się dla nich wynikiem 0-2.

Z kolei drugą odsłonę Kanonierzy rozpoczęli w najgorszy możliwy sposób – od utraty kolejnego gola. W 47. minucie Son strzelił na 3-0 i Arsenal nie potrafił już wrócić do gry. Koguty dążyły do strzelenia następnej bramki, jednak trafienie Koreańczyka okazało się ostatnim w tym meczu. Piłkarze Tottenhamu w pełni kontrolowali przebieg spotkania, nie dając szans na powrót do gry Kanonierom, którzy poza strzałem Odegaarda nie potrafili już poważnie zagrozić bramce Hugo Llorisa.

Premier LeagueRaport pomeczowyTottenham Hotspur autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Matelko komentarzy: 320516.05.2022, 12:13

Taki Haller lub Mitrovic idealna opcja na dośrodkowania w pole karne:)

Bukayoforever komentarzy: 353616.05.2022, 12:09

Uważam, że z dwójki kontuzjowanych, White, Gabriel powinien zagrać tylko jeden, by uniknąć ryzyka na Everton.

_________________________Nketiah____________________
__Martinelli____Smith Rowe_____Odegaard____Saka__
______________Elneny________________Xhaka__________
______Monlouis___________White__________Ninja______
________________________Ramsdale___________________

serio zagrałbym tym młodzikiem, Martinelli i Saka mocno pracują w defensywie, więc dadzą radę jako ofensywne wahadła

drewniane_krzeslo komentarzy: 280616.05.2022, 12:00

@Jack_Herrer napisał: "@XandeR: nie zmieni to faktu, że zostanie zapamientany jako najwieksza *pi**a, wiec Jordan z Lebronem mogą być spokojni o swoją spuściznę ;) poza tym porownywanie go do tych typów jest dosc zabawne, pozdro ;)"

Doncic ma papiery na wielkie granie a prime dopiero przed nim. Chłop ma 23 lata, a już teraz jest bardzo dobry i nie traktują go w lidze jak płaczka. Nawet pozbył się nawyku zbędnych debat z sędziami na których zespół Kidda dużo tracił w sezonie regularnym.

O ile Jordan to punkt odniesienia i człowiek niedościgniony w tym co robił na parkiecie, o tyle LBJ zawodzi pokazał to sezon w LA gdzie bawił się w GMa i ściągnął swoich kolegów gracz wybitny to prawda, ale powinien dać sobie spokój już.

Bukayoforever komentarzy: 353616.05.2022, 11:58

@Marcinafc93 napisał: "Haller nie jest podpisany, tylko Adayemi. Iworyjczykiem interesuje się też Bayern"
Adeyemi to skrzydłowy i przychodzi jako drugi Dembele, a o Hallerze bild pisał, że Borussia jest skłonna wypłacić tyle ile oczekuje Ajax, czyli 30mln. Naturalne zastępstwo Halanda.

XandeR komentarzy: 965316.05.2022, 11:50

jak nasi So pojechali an mecz to dostana zastrzyki i beda grac z kontuzja. All or nothing Amazona z dupy tytulu nie wzielo :P

Marcinafc93 komentarzy: 32834 newsów: 116.05.2022, 11:48

@Bukayoforever: Haller nie jest podpisany, tylko Adayemi. Iworyjczykiem interesuje się też Bayern

XandeR komentarzy: 965316.05.2022, 11:48

@Jack_Herrer:

A w kategorii pi$t i tak nie ma startu do Lokongi kopiomwnuszki.

GunnerKaspi komentarzy: 70716.05.2022, 11:47

Uważam, że Xhaka musi grać bez dwóch zdań w środku pola dziś, a nie tak jak niektórzy sugerowali na lewej obronie - Saint Maximain by zakończył tam jego karierę, a my byśmy pożegnali się z LM. Niestety musimy wdrożyć plan awaryjny i ja to widzę tak:

_____________________Nketiah_______________________
Rowe______________Odegaard_____________Martinelli
_____________Xhaka__________Elneny________________
Saka_______Tomiyasu________White__________Cedric
_____________________Ramsdale_____________________

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 116.05.2022, 11:45

@Jack_Herrer: chyba w twojej wyobraźni. Jak zostanie zapamiętany to się okaże, na ten moment bardziej jako gracz wybitny niż to co ty piszesz.

XandeR komentarzy: 965316.05.2022, 11:44

W PHX sie nie smieja dzisiaj :P Koles jest top i HoF ma pewne a ledwo starl mleko spod nosa, mozna kogos nie lubic ale nie ma argumentow zeby odbierac mu wielkosc i talent

coooyg11 komentarzy: 317116.05.2022, 11:42

@Joker_224: od zimy do wiosny cena Nuneza poszybowała jeszcze mocniej w górę, facet strzelał co mecz gola ...

Bukayoforever komentarzy: 353616.05.2022, 11:40

@Matelko napisał: "Noussair Mazraoui za Cedrica idealna opcja - wygasa mu umowa."
Podpisany przez Bayern
@Matelko napisał: "Co byście powiedzieli na Sébastien Haller w Arsenalu"
Podpjsany przez BVB
:/

Joker_224 komentarzy: 519716.05.2022, 11:39

@coooyg11 napisał: "zimą"
No właśnie, w środku sezonu. Mało który zespół decyduje się na sprzedaże kluczowych zawodników w połowie sezonu (chyba że ten zawodnik nazywa się Aubameyang).

Jack_Herrer komentarzy: 6191 newsów: 19216.05.2022, 11:37

Matelko komentarzy: 320516.05.2022, 11:37

Co byście powiedzieli na Sébastien Haller w Arsenalu?
Ajax traci trenera więc kilku zawodników może będzie chciało odejść.
Noussair Mazraoui za Cedrica idealna opcja - wygasa mu umowa.

coooyg11 komentarzy: 317116.05.2022, 11:35

@Furgunn: Bujda na kółkach, Benfica odrzuciła zimą 60 mln od West Hamu, za mniej niż 80 nie sprzedadzą.

XandeR komentarzy: 965316.05.2022, 11:33

Takie czasy, ale majac 23 lata dominuje NBA i jest w stanie rzucic 30+ kazdej druzynie, sufit ma wyzszy niz MJ i Lebron pomimo gorszej fizycznosci.

Jack_Herrer komentarzy: 6191 newsów: 19216.05.2022, 11:32

@XandeR: Doncic to najwieksza pi**a NBA. Świat nie widzial wiekszego udawacza i płaczka. Beka z tej panienki ;)

drewniane_krzeslo komentarzy: 280616.05.2022, 11:31

@XandeR: BTW Dallas czy GSW kto w finale ?

Marcinafc93 komentarzy: 32834 newsów: 116.05.2022, 11:29

dziś Emil zamiast Martinelliego, Gabi robi dużo szumu, ale mało z tego efektów. Kliniczne wykończenie Rowe załatwi sroki :)

Ranczomen komentarzy: 1230316.05.2022, 11:28

Kim Kallstrom? Słuchaj głupia sprawa, kopiesz ty jeszcze piłkę?

drewniane_krzeslo komentarzy: 280616.05.2022, 11:16

@XandeR napisał: "Na atak trzeba Doncica sciagnac, sam mecz nam wygra."

Pod warunkiem żeby nie dyskutował z arbitrem bo bardzo to lubi.

Marcinafc93 komentarzy: 32834 newsów: 116.05.2022, 11:16

Gabriel Magalhães has travelled to Newcastle with the rest of the squad. Expect a late fitness test.

Matelko komentarzy: 320516.05.2022, 11:14

Arsenal powinien zapewnić Newcastle prawo wykupu Pepe jeśli z nami przegrają. 30 mln + 3pk i każdy kibic Arsenalu zadowolony.

XandeR komentarzy: 965316.05.2022, 11:11

Na atak trzeba Doncica sciagnac, sam mecz nam wygra.

pestjusz komentarzy: 260816.05.2022, 11:08

Ale wiecie panowie że Willick ma kontuzje?

XandeR komentarzy: 965316.05.2022, 11:07

Jak dzis Lokonga wyjdzie to ja dziekuje xD

Bez obrony i jescze z tym boidudkiem w srodku to nawet Norwich nie ogramy

mlodykanonier komentarzy: 148016.05.2022, 11:04

@miki9971: no na pewno któryś z tej dwójki zgodzi się być 2 napastnikiem i siedzieć na ławie.

bizooon komentarzy: 687016.05.2022, 11:03

@thegunner4life napisał: "Ale jak to tak, to gramy dzisiaj bez środka obrony? :("
Nie, spokojnie: Eleneny tam grywał, Tomiyasu też ponoć....
nie boimy się takiego zestawienia. Prawda? Pra.. Pra.. Prawda??????

miki9971 komentarzy: 6379 newsów: 216.05.2022, 10:48

@Furgunn jeśli to prawda, to o ile awansujemy do Ligi Mistrzów - duet Gabriel , Nunez powinien być priorytetem.

Tylko 100 baniek.

Furgunn komentarzy: 921016.05.2022, 10:46

@damianARSENAL: nie ma szans gościu, dziś pewne zwycięstwo, a do przerwy 0:2 :p

Simao12 komentarzy: 775216.05.2022, 10:42

Jak nie strzelimy w pierwszej to zacznie się ogromna presja i bezsensowne wrzutki

Furgunn komentarzy: 921016.05.2022, 10:42

Benfica rozważy sprzedaż Darwina Nuneza za około 60 mln euro. Zainteresowanie napastnikiem wykazuje przede wszystkim Manchester United.

- The Athletic

damianARSENAL komentarzy: 851116.05.2022, 10:40

Czujecie to? Prowadzimy 1:0, doliczony czas gry i Willock strzela na 1:1

michalmmz komentarzy: 40016.05.2022, 10:27

@Kiepomen: Nie no bez przesady, Noble kilkanaście lat w West Ham, prawie 500 spotkań rozegranych. Cała kariera dedykowana jednemu klubowi. Został za to nagrodzony i pożegnany w sposób w jaki powinno się żegnać piłkarza który poświęcił karierę dla jednego klubu.

Ranczomen komentarzy: 1230316.05.2022, 10:25

Bardziej od Muneza obawiam się Joe Willocka :X

damianARSENAL komentarzy: 851116.05.2022, 10:19

@Reamoner: nie do mnie to tylko do Mikela

Kiepomen komentarzy: 429516.05.2022, 10:14

Obejrzałem przed chwilą pożegnanie Nobla z West Hamu.. piękne to było. Cazorla powinien dostać podobne pożegnanie.

ArsenalChampion komentarzy: 802016.05.2022, 10:14

@adias napisał: "O ile Newcastle nie ma w składzie Santiago Muneza to jest do ogrania :D"
Jak jeszcze w 1 składzie wyjdzie Gavin Harris to jesteśmy bez szans.

Moczyknur komentarzy: 179616.05.2022, 10:13

@lordoftheboard napisał: "to prawda, na dziś Amazon ma najlepszy scenariusz w dokumencie ever.
Pytanie jak to będzie wyglądać dziś o 23"

Mam nadzieję że nie schrzanią tego jak Netflix z Formułą1.

Reamoner komentarzy: 466916.05.2022, 10:13

@damianARSENAL: lokonga do końca sezonu ława, temu Panu już dziękujemy. Środek pola z Granitem innej opcji nie ma bawienie się z nim na LO osłabia nasz zespół

Ech0z komentarzy: 1039416.05.2022, 09:51

Wjedziemy w nich jak pitbull w kury . Jak dzik w żołędzie jak totenham w kurz z gabloty

miki9971 komentarzy: 6379 newsów: 216.05.2022, 09:41

Faktycznie będzie co opowiadać dzieciom.

Wiesz synu, w sezonie 2021/2022 walczyliśmy o Ligę Mistrzów z Newcastle i Evertonem…

I co? Kto zagrał w Lidze Mistrzów? Na 100% Arsenal, Tato!

Tottenham, mój synu… Tottenham.

lordoftheboard komentarzy: 822616.05.2022, 09:27

@filo94: to prawda, na dziś Amazon ma najlepszy scenariusz w dokumencie ever.
Pytanie jak to będzie wyglądać dziś o 23

kwiatinho komentarzy: 1312616.05.2022, 09:22

@bizooon napisał: ": ja też nie lubię teorii spiskowych, ale z deanem na VARze przynasz że nie było szans na cofniecie decyzji sędziego w meczu z Totkami. A stracony gol pierwszy w tej wyrównanej lidze dużo zmienia w meczu"

Jak dla mnie decyzja o karnym była słuszna więc nie mam pretensji do sędziego jakkolwiek by się nazywał.

Ale nie wracajmy do tego bo już to tutaj było wałkowane a dzisiejszy mecz to inna historia

Joker_224 komentarzy: 519716.05.2022, 09:20

@Rowerinho: Pietraszko teraz tylko Twitter w serduszku