Arsenal przegrywa derby z Tottenhamem 0-3

Arsenal przegrywa derby z Tottenhamem 0-3 12.05.2022, 22:52, Łukasz Wandzel 1451 komentarzy

Wizja wywalczenia awansu do Ligi Mistrzów na stadionie Tottenhamu przed tym spotkaniem działała na wyobraźnię wielu kibiców. Za nami jednak derby północnego Londynu, które szybko ułożyły się pomyślnie dla Kogutów. Podopieczni Mikela Artety najpierw stracili bramkę po rzucie karnym, a następnie czerwoną kartkę obejrzał Rob Holding. Okazało się to kluczowe dla przebiegu widowiska, ponieważ Arsenal kilka minut po utracie zawodnika stracił drugiego gola. Oba trafienia zaliczył Harry Kane. Następnie Kanonierzy fatalnie weszli w drugą połowę, na której początku wynik meczu ustalił Son. Tym samym Tottenham traci jeden punkt do Arsenalu na dwie kolejki przed końcem sezonu Premier League.

Tottenham: Lloris – Sanchez, Dier, Davies (82' Rodon) – Emerson, Bentancur, Hojbjerg, Sessegnon – Kulusevski (72' Lucas), Kane, Son (72' Bergwijn).

Arsenal: Ramsdale – Cedric, Holding, Gabriel (76' Tavares), Tomiyasu – Elneny, Xhaka – Saka, Odegaard, Martinelli (64' Smith Rowe) – Nketiah (73' Lacazette).

Na początku starcie Arsenalu z Tottenhamem przypominało derby północnego Londynu. Piłkarze obu drużyn nie odstawiali nóg, choć w pierwszych kilkunastu minutach brakowało groźnych akcji i strzałów na bramkę. Mecz jednak szybko ułożył się korzystnie dla gospodarzy. Około 20. minuty arbiter podyktował jedenastkę dla Tottenhamu za faul Cedrica Soaresa na Sonie. Futbolówkę z wapna uderzał Harry Kane, który pewnym strzałem w prawy dolny róg pokonał Aarona Ramsdale'a.

Po strzelonej bramce Tottenham potwierdzał przewagę na boisku kolejnymi akcjami. Sytuacja skomplikowała się dla Arsenalu w 33. minucie, ponieważ Rob Holding zarobił drugą żółtą kartkę, przez co musiał opuścić boisko. Kilka minut po zejściu środkowego obrońcy z murawy piłkarze Antonio Conte podwyższyli prowadzenie. Tym razem Harry Kane dobrze odnalazł się w polu karnym Kanonierów i strzelił gola z bliskiej odległości. Piłkarze Artety niewiele atakowali. Próbowali co prawda atakować bramkę Llorisa w końcówce pierwszej połowy, jednak ta zakończyła się dla nich wynikiem 0-2.

Z kolei drugą odsłonę Kanonierzy rozpoczęli w najgorszy możliwy sposób – od utraty kolejnego gola. W 47. minucie Son strzelił na 3-0 i Arsenal nie potrafił już wrócić do gry. Koguty dążyły do strzelenia następnej bramki, jednak trafienie Koreańczyka okazało się ostatnim w tym meczu. Piłkarze Tottenhamu w pełni kontrolowali przebieg spotkania, nie dając szans na powrót do gry Kanonierom, którzy poza strzałem Odegaarda nie potrafili już poważnie zagrozić bramce Hugo Llorisa.

Premier LeagueRaport pomeczowyTottenham Hotspur autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
venomen komentarzy: 12215.05.2022, 20:50

@ZielonyLisc: Cudzysłów dlatego, że słowo z angielska i dlatego, że Prime Giroud jaki był wszyscy wiemy. Hehe

arsenallord komentarzy: 29692 newsów: 11715.05.2022, 20:49

@Bukayoforever: Ale Tierney w defensywie ok nie jest zły, ale często każdy lepszy PS robi z noc co chce. Ja już to pisałem. Może przy -20 bez koszulki biegać ale to nie wystarczy na Arsenal. Taki Monreal to była inna liga.

ZielonyLisc komentarzy: 2027515.05.2022, 20:48

@venomen: a to on wgl miał kiedykolwiek swój prime? Hehe

Swoją drogą Brzęczur udowodnił w Wiśle ile znaczy jego kunszt trenerski

venomen komentarzy: 12215.05.2022, 20:47

Giroud leci po mistrzostwo Włoch. Ma na koncie LM, LE, MŚ, 4 FA Cupy (z czego 3 z nami), Mistrzostwo Francji. Doprawdy imponujący dorobek. Szczerze mówiąc to moim marzeniem byłoby zobaczyć go w koszulce Arsenalu, z naszymi obecnymi skrzydłami i Odegardem. Oczywiście cofając Olivierowi licznik do jego "prime'a".

Bukayoforever komentarzy: 353615.05.2022, 20:39

@arsenallord: Gdyby Kieran był tak dobry w ofensywie jak w defensywie to by była bajka. Hickey, tak samo nie nest jakiś mega ofensywny, ale lubi wchodzić w dryblingi jak jest taka okazja, a wrzutke to on ostatnio dał chyba jak się urodził. Totalnie nie używa tego sposobu gry.

darek250s komentarzy: 10287 newsów: 515.05.2022, 20:25

Co na jutro nie będzie pół składu ?

Marcinafc93 komentarzy: 32834 newsów: 115.05.2022, 20:21

@Damper: Saka też nie był ostatnio widziany na treningu, także spokój bym zachował

arsenallord komentarzy: 29692 newsów: 11715.05.2022, 20:17

@Bukayoforever: @Chakaa: Liczę chociaż na tego Hickey. Tierney to szklanka i piłkarsko bardzo przeciętny. Theo przy nim to piłkarz z innej galaktyki

Damper komentarzy: 227115.05.2022, 20:16

Tavares, Xhaka, Tomiyasu, Soares. Będzie wesoło.

miki9971 komentarzy: 6385 newsów: 215.05.2022, 20:14

Coquelin ależ bramka!

Marcinafc93 komentarzy: 32834 newsów: 115.05.2022, 20:12

No sign of Benjamin White or Gabriel Magalhães in the latest set of training images for Arsenal.

Chakaa komentarzy: 191215.05.2022, 19:58

@arsenallord: top LO na świecie teraz

Spejsik komentarzy: 341215.05.2022, 19:53

@Czeczenia napisał: "Jeżeli nie odrobią lekcji, wciąż będą się okopywać w oblężonej twierdzy, nigdy nie wrócą na szczyt."
No i z tym mogą mieć problem bo mam wrażenie, że oni nadal żyją czasami "Wielkiej Wisły".
Zresztą warto popatrzeć na komentarze przed sezonem gdzie ich kibice pisali, że będą walczyć o puchary.

Czeczenia komentarzy: 1247715.05.2022, 19:47

Wisła to przykład, że w piłce nic nie jest obiecane na zawsze. Po erze Cupiała zaczęło się dryfowanie i sypanie się klubu. Jeżeli nie odrobią lekcji, wciąż będą się okopywać w oblężonej twierdzy, nigdy nie wrócą na szczyt.

Spejsik komentarzy: 341215.05.2022, 19:46

@enrique: To prawda. Z tym się zgodzę.

Bukayoforever komentarzy: 353615.05.2022, 19:46

@arsenallord napisał: "Z pięć razy lepszy niż nasze szkockie drewienko"
i właśnie dlatego u nas nigdy nie zagra

enrique komentarzy: 1908715.05.2022, 19:43

@Spejsik: Bardziej chodzi o braciszka-prezesa, który dostał robotę po znajomości i wuja który wygrał 1 z 12 meczów. Szkoda że kolesie którzy tak poważnie podeszli do ratowania klubu podjęli potem tyle niepoważnych decyzji .

Spejsik komentarzy: 341215.05.2022, 19:40

@enrique napisał: "A tymczasem Błaszczykowscy właśnie zostali najbardziej znienawidzonymi ludźmi w Krakowie..."
Jeżeli kibice Wisły znajdą sb kozła ofiarnego w postaci Błaszczykowskiego, to tylko o nich świadczy.
Chociaż nie ukrywam, wyszło trochę jego kolesiostwo.

enrique komentarzy: 1908715.05.2022, 19:39

Żal tylko Kazimierza Kmiecika - facet jako jedyny nie podniósł się z ławki by wrócić do szatni w Radomiu bo zalał się łzami. Szkoda że tylko jemu zależało.

domino178 komentarzy: 242315.05.2022, 19:38

Oby Wisła nie podążyła śladami Ruchu czy Widzewa. Szkoda mimo wszystko eklapa traci na tym.

arsenallord komentarzy: 29692 newsów: 11715.05.2022, 19:38

Theo Hernandez co za LO. Marzę o nim u nas. Z pięć razy lepszy niż nasze szkockie drewienko

ArsenalChampion komentarzy: 802715.05.2022, 19:37

Ciekawe jak w Wiśle kraków bedzie z finansami, bo często się w ostatnich latam borykali z problemami finansowymi grając w ekstraklasie. A teraz spadek z ligi może ich zaboleć.

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 115.05.2022, 19:37

@pLYTEK: Luka the Don. Na papierze i nie tylko Phoenix jako drużyna i kolektyw jest zdecydowanie lepsza. Jednak Luka magić jest do tego zdolny.
To co Boston gra defensywę to jest masakra. Nigdy czegoś takiego nie widziałem, jak to co zrobili z Durantem

ArsenalChampion komentarzy: 802715.05.2022, 19:33

Taki zasłużony klub jak Wisła leci z ligi, szkoda. Ale w ostatnich latach się o to prosili

enrique komentarzy: 1908715.05.2022, 19:33

pLYTEK komentarzy: 411815.05.2022, 19:33

@polandblood:

Luka Magic for the win , odliczam godziny do meczu w Arizonie ale najpierw walka na wyniszczenie w Bostonie. Elegancka noc

krzykus1990 komentarzy: 516415.05.2022, 19:32

@enrique: obyś miał rację. Jutro już wiele się wyjaśni.

krzykus1990 komentarzy: 516415.05.2022, 19:31

@damianARSENAL: można powiedzieć, że z nami jednak jeśli jutro nawalimy to może okazać się że będzie dla nas to mecz o pietruszkę.

enrique komentarzy: 1908715.05.2022, 19:31

@krzykus1990: No tak, ale liczę że w niedzielę nadal będziemy jedno oczko nad Totkami. Powiem Ci szczerze że nie wyobrażam sobie nawet przep.... 4-ego miejsca i LM w ostatnich 2 kolejkach.

Thoneick komentarzy: 197615.05.2022, 19:31

Everton wcale lepiej z nami nie zagrają. Totalnie nie radzą sobie z presją. Pytanie tylko na ile im pozwolimy

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 315.05.2022, 19:30

Jutro Powinniśmy rozjechac to Newcastle.

Jak im głowy nie zwariują to powinniśmy wygrać ten mecz.

Dwie szybkie bramki, po połowie szybka trzecia i można spokojnie grać do końca meczu.

Nie widzę innej możliwości jak wygrana jutro, bo z takim durnym Evertonem u siebie to będzie siara przegrać.

ArsenalChampion komentarzy: 802715.05.2022, 19:30

Everton ma jeszcze zaległy mecz z Palace. Podobnie Burnley z Aston villa. Leeds jest w najgorszej sytuacji

krzykus1990 komentarzy: 516415.05.2022, 19:30

@enrique: aby ten drugi finał był to trzeba, wygrać wcześniej pierwszy. Jednak jeśli by się tak stało to na mecz z Evertonem idę do pubu bo akurat mam wolne. Wiem, że English pub nie będzie w stanie wszystkich pokażą, ale taki ważny na pewno jeśli spelnią się oczywiście wiadomo jakie scenariusze

enrique komentarzy: 1908715.05.2022, 19:27

Oj chyba jednak dwa finały nam się szykuja - jeden jutro i kolejny w niedzielę.

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 115.05.2022, 19:26

Fani NBA są? G7 baby!

Ech0z komentarzy: 1039815.05.2022, 19:25

45mln euro za Iwobiego. Lubię Everton

Rondon wchodzi na boisko i pierwsze jego zagranie to sanki . Lampard to najgorszy trener w całej Anglii

enrique komentarzy: 1908715.05.2022, 19:24

Wisła Kraków oficjalnie spada.

Catalonczyk komentarzy: 519815.05.2022, 19:23

Ja tam się cieszę ze Leeds poleci. Raphinia wtedy do Barcy za 25mln cyk

Ashburton komentarzy: 450115.05.2022, 19:23

Lampard to się powinien zająć jakimś aststowaniem, a nie się z grubej rury za trenerkę wziął. Jak oni spadną to będzie szok,

enrique komentarzy: 1908715.05.2022, 19:22

Widać że Everton i Leeds twardo walczą między sobą by nie zostać w PL. Burnley chociaż próbuje.

arsenallord komentarzy: 29692 newsów: 11715.05.2022, 19:21

Lewo z golem. Chciałbym go na LS u nas

Slaviola komentarzy: 1237715.05.2022, 19:21

@Damper:

Jesteś taki pewny że nie wygramy czy co?

To ja dla odmiany Ci napiszę że wygramy mecz z Newcastle, na 100%!

enrique komentarzy: 1908715.05.2022, 19:20

Everton drugie czerwo ja pierdzielę fajny skład będą mieli na CP

Slaviola komentarzy: 1237715.05.2022, 19:20

Everton kończy w 9.

Drugie czerwo.

I powiedzcie mi czy Oni nie zasługują na spadek.

Damper komentarzy: 227115.05.2022, 19:19

My z Newcastle nie wygramy, więc mecz z Evertonem będzie już dla nas o pietruszkę.

enrique komentarzy: 1908715.05.2022, 19:17

Ja pierdzielę niech ten Everton się ogarnie bo inaczej z nami będą grali o życie a to ostatnie czego potrzebujemy.

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1415.05.2022, 19:16