Arsenal przegrywa derby z Tottenhamem 0-3

Arsenal przegrywa derby z Tottenhamem 0-3 12.05.2022, 22:52, Łukasz Wandzel 1451 komentarzy

Wizja wywalczenia awansu do Ligi Mistrzów na stadionie Tottenhamu przed tym spotkaniem działała na wyobraźnię wielu kibiców. Za nami jednak derby północnego Londynu, które szybko ułożyły się pomyślnie dla Kogutów. Podopieczni Mikela Artety najpierw stracili bramkę po rzucie karnym, a następnie czerwoną kartkę obejrzał Rob Holding. Okazało się to kluczowe dla przebiegu widowiska, ponieważ Arsenal kilka minut po utracie zawodnika stracił drugiego gola. Oba trafienia zaliczył Harry Kane. Następnie Kanonierzy fatalnie weszli w drugą połowę, na której początku wynik meczu ustalił Son. Tym samym Tottenham traci jeden punkt do Arsenalu na dwie kolejki przed końcem sezonu Premier League.

Tottenham: Lloris – Sanchez, Dier, Davies (82' Rodon) – Emerson, Bentancur, Hojbjerg, Sessegnon – Kulusevski (72' Lucas), Kane, Son (72' Bergwijn).

Arsenal: Ramsdale – Cedric, Holding, Gabriel (76' Tavares), Tomiyasu – Elneny, Xhaka – Saka, Odegaard, Martinelli (64' Smith Rowe) – Nketiah (73' Lacazette).

Na początku starcie Arsenalu z Tottenhamem przypominało derby północnego Londynu. Piłkarze obu drużyn nie odstawiali nóg, choć w pierwszych kilkunastu minutach brakowało groźnych akcji i strzałów na bramkę. Mecz jednak szybko ułożył się korzystnie dla gospodarzy. Około 20. minuty arbiter podyktował jedenastkę dla Tottenhamu za faul Cedrica Soaresa na Sonie. Futbolówkę z wapna uderzał Harry Kane, który pewnym strzałem w prawy dolny róg pokonał Aarona Ramsdale'a.

Po strzelonej bramce Tottenham potwierdzał przewagę na boisku kolejnymi akcjami. Sytuacja skomplikowała się dla Arsenalu w 33. minucie, ponieważ Rob Holding zarobił drugą żółtą kartkę, przez co musiał opuścić boisko. Kilka minut po zejściu środkowego obrońcy z murawy piłkarze Antonio Conte podwyższyli prowadzenie. Tym razem Harry Kane dobrze odnalazł się w polu karnym Kanonierów i strzelił gola z bliskiej odległości. Piłkarze Artety niewiele atakowali. Próbowali co prawda atakować bramkę Llorisa w końcówce pierwszej połowy, jednak ta zakończyła się dla nich wynikiem 0-2.

Z kolei drugą odsłonę Kanonierzy rozpoczęli w najgorszy możliwy sposób – od utraty kolejnego gola. W 47. minucie Son strzelił na 3-0 i Arsenal nie potrafił już wrócić do gry. Koguty dążyły do strzelenia następnej bramki, jednak trafienie Koreańczyka okazało się ostatnim w tym meczu. Piłkarze Tottenhamu w pełni kontrolowali przebieg spotkania, nie dając szans na powrót do gry Kanonierom, którzy poza strzałem Odegaarda nie potrafili już poważnie zagrozić bramce Hugo Llorisa.

Premier LeagueRaport pomeczowyTottenham Hotspur autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Cesc1994 komentarzy: 446515.05.2022, 15:51

Wyczuwam demolkę Southampton xd

Koroniarz komentarzy: 1010615.05.2022, 15:51

bez LM nie wskoczymy na wyższy poziom, mniej kasy = słabsze letnie ttransfery

Garfield_pl komentarzy: 2775715.05.2022, 15:50

Dobra o Mistrza też zapowiada się ciekawie ;)

enrique komentarzy: 1904615.05.2022, 15:47

Jeśli Live i City będą miały tyle samo punktów na koniec decyduje bilans bramkowy ?

Lamoreaux komentarzy: 343415.05.2022, 15:42

@arsenallord napisał: "Mieć 4 pkt przewagi na 3 kolejki przed końcem sezonu i odpukać brak awansu do LM to sorry, śmieje się w twarz jak ktoś będzie bronił że to o tak wynik ponad stan"

Dobra nie siej już tego defetyzmu. Jak nie wejdziemy będziesz miał swoje 5 minut

wojtoraczi komentarzy: 35815.05.2022, 15:41

Dymanka ciąg dalszy…

Marcinafc93 komentarzy: 32834 newsów: 115.05.2022, 15:39

Jutro trzeba wygrać, a za tydzień będą takie emocje towarzyszyć, że szok, jak parę lat temu City i United walczący o mistrza do ostatniej kolejki. Na to liczę, że jutro nas nie zawiedzą :)

Elastico07 komentarzy: 1250815.05.2022, 15:35

No raczej ale znowu w odwrotnej sytuacji zajmujac miejsce w top4 z takim składem,początkiem sezonu,bez napastnika,z kontuzjami kluczowych zawodników i z kilkoma wysokimi porażkami to jedna wynik ponad stan co nie zmienia faktu że biorąc pod uwagę nasza przewagę na 3 kolejki przed brak lm w przyszłym sezonie bd frajerstwem.Niesamowicie cienka linia między olbrzymim sukcesem a Wielka porażka

losnumeros komentarzy: 1318915.05.2022, 15:35

@ZielonyLisc napisał: "czy tego chcemy czy nie to Mikel tu zostanie, bądź co bądź trzeba przyznać, że pomimo wielu przeszkód wykonał dobrą robotę ale brak LM będzie ciążyć na drużynie kolejny sezon."

Najlepsza puenta i zakończenie, amen.

@Szogun napisał: "Nie wiem jak te chłopaki poradzą sobie z presją bo pierwszy test wzorcowo oblany."

Od budowania mentalu przede wszystkim jest trener. Przegrane derby w takim stylu mogą naszych przygnebic i to Mikel musi tutaj mocno popracować nad głowami swoich graczy.

arsenallord komentarzy: 29685 newsów: 11715.05.2022, 15:33

Bowen po Salahu zdecydowanie najlepszy PS w lidze. Mega gracz. Chciałbym go u nas. Przebił Sake

Szogun komentarzy: 28502 newsów: 315.05.2022, 15:32

2 ciężkie mecze Możemy nie udźwignąć i jak w którymś z nich znów złapiemy czerwo to pozamiatane. Nie wiem jak te chłopaki poradzą sobie z presją bo pierwszy test wzorcowo oblany.

arsenallord komentarzy: 29685 newsów: 11715.05.2022, 15:31

Taki komentarzy: 204615.05.2022, 15:31

@lym napisał: "Tutaj gadu gadu a Młoty prowadzą z City"
I tak City wygra.
Przecież jakby przegrali mistrzostwo, to Guardiola powinien zdać sprzęt.

Elastico07 komentarzy: 1250815.05.2022, 15:29

@zdyp napisał: "i to ma byc to wrozenie porazki z ncu? w porzadku"
A jak inaczej to z interpretować? Ty wg jesteś świadomy i myślisz nad tym co piszesz czy rzucasz takie puste myśli byleby zaznaczyć swoje obecność?

zdyp komentarzy: 452815.05.2022, 15:28

@Elastico07: i to ma byc to wrozenie porazki z ncu? w porzadku
chlopie ja mam tylko obawy ze Arsenal zrobi Arsenal
moze i mamy pkt zapasu i wszystko w naszych nogach ale mimo to.. tak obchodza mnie wyniki konkurencji ;pp

enrique komentarzy: 1904615.05.2022, 15:28

Oho jeszcze 3h temu to forum żyło fantazją remisu Totków z Burnley a teraz nagle zrobiło się nerwowo :)

No cóż, presja na naszych chłopakach jutro będzie maksymalna bo utrata punktów z NUFC to koniec i każdy to wie - nie ma co się bawić w jakąś chorą matematykę że Totki w ostatniej kolejce dadzą ciała ze zdegradowanym Norwich.

Jutro obawiam się tylko jednego: by na boisko nie wyszło kilku Holdingów z ostatniego meczu którzy będą tak napakowani i zeschizowani wagą tego meczu że wyrwą czerwo zanim zdążymy się dobrze rozsiąść w fotelach.

lordoftheboard komentarzy: 822615.05.2022, 15:27

Brawo West Ham

lym komentarzy: 77015.05.2022, 15:26

Tutaj gadu gadu a Młoty prowadzą z City

Lamoreaux komentarzy: 343415.05.2022, 15:25

@ZielonyLisc: dokladnie

Niech sobie Spurs wygrywa do końca wszystko. Będzie bardziej ich dupa bolec bo Arsenal jeszcze bardziej powinien wygrać swoje mecze.

Newcastle musi dostać trójkę, a potem Everton i rewanż za ten chory mecz z listopada/grudnia gdzie sędzia na za dużo pozwalał Evertonowi

Patriko komentarzy: 526915.05.2022, 15:25

A wy zazdrośni.

Patriko komentarzy: 526915.05.2022, 15:23

Ja to się serdelków nażarłem.

ZielonyLisc komentarzy: 2027515.05.2022, 15:23

Prawda jest taka, że Newcastle powinno być ograne 0:3 z pełną kontrolą meczu i Arsenal powinien pokazać miejsce w szeregu zapchlonym kurom, jeśli nie osiągną TOP 4, zaliczą potknięcie na wyjeździe z NUFC to będzie świadczyc o tym, że ta drużyna nie dojrzała jeszcze do gry w LM, do gry pod presją i w LM i tak nie byłoby czego szukać.

Okej, fajnie że rozgrywamy fajny sezon, progres, proces ruszył itd ale skoro TOP 4 jest w zasięgu ręki to trzeba je osiągnąć, każdy inny końcowy rezultat będzie jedną wielką porażką i rokiem w plecy.

Nie, nie dążę do napisania Arteta OUT bo nie na to sensu, czy tego chcemy czy nie to Mikel tu zostanie, bądź co bądź trzeba przyznać, że pomimo wielu przeszkód wykonał dobrą robotę ale brak LM będzie ciążyć na drużynie kolejny sezon.

Chakaa komentarzy: 191215.05.2022, 15:22

Welbz ale brameczka

Elastico07 komentarzy: 1250815.05.2022, 15:20

@zdyp: @zdyp napisał: "Elastico07 napisał: "Co nas obchodzą kanarki i totki?"

przekonasz sie za tydzien"

losnumeros komentarzy: 1318915.05.2022, 15:20

Zostały 2 mecze, wszystko w naszych nogach, rękach bramkarza, głowie drużyny i przede wszystkim zbudowanie mentalu przez Mikela. Jeśli nie będziemy w TOP4 to jest to porażka, a nie szukanie wymówek że to wynik ponad stan. Jak wygrywaliśmy to zachwyty jak gramy przepięknie itp, jak przegrywamy to wina sędziego i z tym składem nie da się więcej ugrać. My jako jedyni w tym sezonie nie graliśmy w Europejskich Pucharach, Spurs i UTD mieli swoje problemy, potrafili grać gorzej niż my i jaka z nich beka była. LM też będzie decydującą kartą podczas letniego okienka.

Jeśli zajmiemy 5 miejsca to mamy Deja Vu z sezonu 15/16 gdzie oddaliśmy mistrzostwo.

Xanthi komentarzy: 98415.05.2022, 15:20

Nie rozumiem dzisiejszego placzu? Przeciez arsenal ma to czego chcial. Wszystko zalezy od nich wiec wygrac swoje i masz LM
Skoro nie wygrywasz to na nia nie zaslugujesz? Proste
A to ze sedzia chu* to wiedza wszyscy od 200 lat :)

zdyp komentarzy: 452815.05.2022, 15:19

@Elastico07 napisał: "z góry zakładać ze przegramy z Newcastle to trzeba być debilem."

Simao12 komentarzy: 775215.05.2022, 15:18

Oczywiście, że najlepiej patrzeć na siebie. Ale jak Everton wygra z Brentfordem to już mogą mieć wywalone na pozostałe mecze. Lepiej tak niż na kogoś kto jest na musiku

Elastico07 komentarzy: 1250815.05.2022, 15:16

@zdyp napisał: "przekonasz sie za tydzien"
Na ten moment jedyne co mnie obchodzi to jutrzejszy mecz więc twoje dywagacje i takie podejście jest tu totalnie zbędne.Sam mam obawy ale żeby z góry zakładać ze przegramy z Newcastle to trzeba być debilem.

Ech0z komentarzy: 1039415.05.2022, 15:15

Xander ma tłuste włosy

zdyp komentarzy: 452815.05.2022, 15:13

@Elastico07 napisał: "Co nas obchodzą kanarki i totki?"
przekonasz sie za tydzien

grzegorz1211 komentarzy: 1028315.05.2022, 15:11

Narzekacie na karny kogutów, ale prawda jest taka że trzeba było nie dostać łomotu w czwartek i ten karny by nam latał koło chu..

Vermaelen5 komentarzy: 265915.05.2022, 15:11

Ale tu będzie chlew jeśli Tottenham skończy na 4

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 315.05.2022, 15:10

@Elastico07 napisał: "Żałosny? Przecież to nasz najlepszy sezon od 5 lat.To że walczymy o top4 na tyn etapie sezonu i jesteśmy w najlepszej pozycji żeby tam być to jest spektakularny sukces artety i tej mimo wszystko kiepskiej kadry."

Po co odpisujesz idocie.

adias komentarzy: 726 newsów: 815.05.2022, 15:10

Swoja droga wyjątkowo nie podobało mi sie zachowanie naszych kibiców. Wyszli pare minut przed końcem meczu, nie dali odpowiedniego wsparcia. To niestety może negatywnie wplynac na nasz młody zespol

Placio komentarzy: 255415.05.2022, 15:10

@pLYTEK
Teraz juz nie ma co psioczyć, szkoda tylko, że nam nie gwiżdżą około 4-5 karnych ewidentnych w sezonie, tutaj masz sytuacje 50/50 i zawsze gwizdną dla przeciwników. To juz nie jest smieszne bo za kazdym razem wiemy jak sie to skonczy, nawet VAR nie został użyty. Po karnym mecz był zabity i patrząc obiektywnie to czerwona jak najbardziej słuszna jednak karny oglądając każdą powtórkę nie ma opcji żeby cos takiego gwizdać w Anglii, Son nawet nie miał czym uderzyć z takiego kąta. Niby trzeba się skupić na kolejnym meczu, ale bolą takie sytuacje.

Elastico07 komentarzy: 1250815.05.2022, 15:09

@zdyp napisał: "barnlej ograne? no coz..
teraz wszystkie modlitwy kierujemy w str kanarkow
10 zdrowasiek dla TIMA!
-aby krul nie okazal sie nagi!
10 zdrowasiek dla TEEMU!
-aby pukki wlaczyl tryb yj.yjrlynga halanda!

I LOVE THIS GAME"

Co nas obchodzą kanarki i totki? Mamy swoje mecze do wygrania i nie musimy liczyć na kogo kolwiek tylko na siebie

miki9971 komentarzy: 6379 newsów: 215.05.2022, 15:08

Ale ja bym chciał, żebyś dostał XandeR bana na jakieś pół roku… jesteś taką zarazą tutaj, że aż przykro…

Elastico07 komentarzy: 1250815.05.2022, 15:08

@XandeR napisał: "Jutro remisik z Newcastle i kończymy ten żałosny sezon xD"

damianARSENAL komentarzy: 851115.05.2022, 15:08

@illpadrino: oni maja dużo papieru do srania

zdyp komentarzy: 452815.05.2022, 15:07