Arsenal przegrywa derby z Tottenhamem 0-3

Arsenal przegrywa derby z Tottenhamem 0-3 12.05.2022, 22:52, Łukasz Wandzel 1451 komentarzy

Wizja wywalczenia awansu do Ligi Mistrzów na stadionie Tottenhamu przed tym spotkaniem działała na wyobraźnię wielu kibiców. Za nami jednak derby północnego Londynu, które szybko ułożyły się pomyślnie dla Kogutów. Podopieczni Mikela Artety najpierw stracili bramkę po rzucie karnym, a następnie czerwoną kartkę obejrzał Rob Holding. Okazało się to kluczowe dla przebiegu widowiska, ponieważ Arsenal kilka minut po utracie zawodnika stracił drugiego gola. Oba trafienia zaliczył Harry Kane. Następnie Kanonierzy fatalnie weszli w drugą połowę, na której początku wynik meczu ustalił Son. Tym samym Tottenham traci jeden punkt do Arsenalu na dwie kolejki przed końcem sezonu Premier League.

Tottenham: Lloris – Sanchez, Dier, Davies (82' Rodon) – Emerson, Bentancur, Hojbjerg, Sessegnon – Kulusevski (72' Lucas), Kane, Son (72' Bergwijn).

Arsenal: Ramsdale – Cedric, Holding, Gabriel (76' Tavares), Tomiyasu – Elneny, Xhaka – Saka, Odegaard, Martinelli (64' Smith Rowe) – Nketiah (73' Lacazette).

Na początku starcie Arsenalu z Tottenhamem przypominało derby północnego Londynu. Piłkarze obu drużyn nie odstawiali nóg, choć w pierwszych kilkunastu minutach brakowało groźnych akcji i strzałów na bramkę. Mecz jednak szybko ułożył się korzystnie dla gospodarzy. Około 20. minuty arbiter podyktował jedenastkę dla Tottenhamu za faul Cedrica Soaresa na Sonie. Futbolówkę z wapna uderzał Harry Kane, który pewnym strzałem w prawy dolny róg pokonał Aarona Ramsdale'a.

Po strzelonej bramce Tottenham potwierdzał przewagę na boisku kolejnymi akcjami. Sytuacja skomplikowała się dla Arsenalu w 33. minucie, ponieważ Rob Holding zarobił drugą żółtą kartkę, przez co musiał opuścić boisko. Kilka minut po zejściu środkowego obrońcy z murawy piłkarze Antonio Conte podwyższyli prowadzenie. Tym razem Harry Kane dobrze odnalazł się w polu karnym Kanonierów i strzelił gola z bliskiej odległości. Piłkarze Artety niewiele atakowali. Próbowali co prawda atakować bramkę Llorisa w końcówce pierwszej połowy, jednak ta zakończyła się dla nich wynikiem 0-2.

Z kolei drugą odsłonę Kanonierzy rozpoczęli w najgorszy możliwy sposób – od utraty kolejnego gola. W 47. minucie Son strzelił na 3-0 i Arsenal nie potrafił już wrócić do gry. Koguty dążyły do strzelenia następnej bramki, jednak trafienie Koreańczyka okazało się ostatnim w tym meczu. Piłkarze Tottenhamu w pełni kontrolowali przebieg spotkania, nie dając szans na powrót do gry Kanonierom, którzy poza strzałem Odegaarda nie potrafili już poważnie zagrozić bramce Hugo Llorisa.

Premier LeagueRaport pomeczowyTottenham Hotspur autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
pLYTEK komentarzy: 410715.05.2022, 19:07

@Simao12:

przy wygranej, Leeds już nie mogloby ich wyprzedzić, ale to bez znaczenia bo nie wygrają raczej

Marcinafc93 komentarzy: 32830 newsów: 115.05.2022, 19:04

@damianARSENAL: Z CP, w czwartek xd

damianARSENAL komentarzy: 842615.05.2022, 19:02

Wiecie z kim Everton się przełamie?

TlicTlac komentarzy: 596715.05.2022, 19:00

Wisła ma jeszcze około 15 minut na srzelenie 2 goli Radomiakowi (i nie stracenie żadnego); inaczej spada z Ekstraklasy (Śląsk ma lepszy bilans meczów bezpośrednich).

Thoneick komentarzy: 196315.05.2022, 18:43

@arsenallord napisał: "Co wy tak za Evertonem? Chciałbym żeby Leeds spadło ale w sumie bhak mocniejszy zespół spada to fajnie"
Mocne zespoły nigdy nie spadają z ligi

Reamoner komentarzy: 462215.05.2022, 18:33

@arsenallord: jeśli to będzie objawianie to napewno śmieszne :p

arsenallord komentarzy: 29569 newsów: 11715.05.2022, 18:13

@pLYTEK: Przecież jesteśmy tacy mocni to objawianie się Evertonu na Emirates jest śmieszne

TlicTlac komentarzy: 596715.05.2022, 18:12

@enrique napisał: "Zarówno Leeds jak i Everton pokazują jak źle gra się pod presją. Leeds grało z Brighton które grało KOMPLETNIE O NIC i cudem zremisowało u siebie, Everton zaś jak widzimy ma już czerwoną kartkę po raptem 18 minutach."

Z Leeds ok, ale z Evertonem to przesadziłeś. Oni pod presją mają serię 3 zwycięstw (z Chelsea, United, Leicester), 2 remisów (Watford, Leicester) i porażki z Liverpoolem;

poza tym ja tam wolałbym przed meczem grać z Evertonem walczącym o życię niż z taką Chelsea, która gra o pietruszkę.

lukasz845 komentarzy: 453115.05.2022, 18:10

1:1,Everton będzie walczył z nami o życie

enrique komentarzy: 1894315.05.2022, 18:00

pLYTEK komentarzy: 410715.05.2022, 17:56

@arsenallord:

Jak Everton dziś wygra to się utrzyma = mecz z nami będzie dla nich o pietruchę = mniejsza motywacja = większe szanse Arsenalu = LETS GO EVERTON

arsenallord komentarzy: 29569 newsów: 11715.05.2022, 17:54

Catalonczyk komentarzy: 519615.05.2022, 17:53

"Arsenal are preparing the opening bid for Gabriel Jesus. Manchester City want around €50-60m to sell Gabriel this summer, even if his current deal won't be extended."

arsenallord komentarzy: 29569 newsów: 11715.05.2022, 16:48

Vardy to jest kozak. Bardzo gościa szanuję.

arsenallord komentarzy: 29569 newsów: 11715.05.2022, 16:40

Mi się wydaje że za bardzo to przeżywamy. Jutro będzie 3-1 dla nas. Na spokojnie. Będzie motywacja a z Newcastle się lubimy

enrique komentarzy: 1894315.05.2022, 16:34

@Kredens: Nie jestem jakimś wielkim optymistą przed jutrzejszym meczem bo obawiam się o presję ciążącą na tym młodym zespole, ale liczę na to że chłopaki zagrają na 200% i wygrają. Tyle.

Kredens komentarzy: 366515.05.2022, 16:31

@enrique:

nie zrozumiałeś mnie. Ile to razy przed meczem był mega optymizm, że kogoś rozjedziemy a kończyło się słabą grą i jakimś umęczonym remisem albo porażką

enrique komentarzy: 1894315.05.2022, 16:24

Burnley się chyba utrzyma bo Leeds robi dosłownie wszystko co można by spaść.

Reamoner komentarzy: 462215.05.2022, 16:23

Dawać ich młoty po łbie tłuc !!

enrique komentarzy: 1894315.05.2022, 16:22

@Kredens: Łatwe zwycięstwo ? Nie ma czegoś takiego.

To że NUFC gra o nic nie ma żadnego znaczenia - grają u siebie ostatni mecz w tym sezonie więc będą chcieli się ładnie pokazać kibicom, nie będzie u nich też żadnej presji wyniku bo już mają zapewnione utrzymanie. To nasi wyjdą pod totalną presją oczekiwań i liczę że Arteta zrobi wszystko co można by chłopaków na to przygotować i by nikomu nie odwaliło jak Holdingowi w ostatnim meczu.

Kris3Tears komentarzy: 440115.05.2022, 16:22

Boże, Antonio... Co to miało być

PietrasM komentarzy: 249315.05.2022, 16:16

Newacstle przegrał dwa ostatnie mecze. Gra już o pietruche.
Arsenal musi.
Wiadomo, że będzie ciężko, ale szanse po naszej stronie.

Wygląda na to, że Everton przed ostatnio kolejką może już być bezpieczne pozostanie w lidze, więc też nie będą gryźć trawy.

Nasz atak jest nieprzewidywalny, ale jak zagramy swoje to wygramy te dwa mecze.

Kredens komentarzy: 366515.05.2022, 16:12

@enrique napisał: "Widzę że mamy tu sporo pesymistów przed jutrzejszym meczem.."

I bardzo dobrze, bo wiemy jak to się kończy, jak cała strona wieszczy łątwe zwycięstwo

Mizzou komentarzy: 605315.05.2022, 16:10

Willock musisz...
Iwobi musisz...

enrique komentarzy: 1894315.05.2022, 16:08

Widzę że mamy tu sporo pesymistów przed jutrzejszym meczem...

Barney komentarzy: 2058615.05.2022, 16:03

Wole City ,Guardiola ma klase i potrafi przegrywac nie to co pan Kibel z liverpoolu

darek250s komentarzy: 10246 newsów: 515.05.2022, 15:58