Arsenal przegrywa derby z Tottenhamem 0-3

Arsenal przegrywa derby z Tottenhamem 0-3 12.05.2022, 22:52, Łukasz Wandzel 1451 komentarzy

Wizja wywalczenia awansu do Ligi Mistrzów na stadionie Tottenhamu przed tym spotkaniem działała na wyobraźnię wielu kibiców. Za nami jednak derby północnego Londynu, które szybko ułożyły się pomyślnie dla Kogutów. Podopieczni Mikela Artety najpierw stracili bramkę po rzucie karnym, a następnie czerwoną kartkę obejrzał Rob Holding. Okazało się to kluczowe dla przebiegu widowiska, ponieważ Arsenal kilka minut po utracie zawodnika stracił drugiego gola. Oba trafienia zaliczył Harry Kane. Następnie Kanonierzy fatalnie weszli w drugą połowę, na której początku wynik meczu ustalił Son. Tym samym Tottenham traci jeden punkt do Arsenalu na dwie kolejki przed końcem sezonu Premier League.

Tottenham: Lloris – Sanchez, Dier, Davies (82' Rodon) – Emerson, Bentancur, Hojbjerg, Sessegnon – Kulusevski (72' Lucas), Kane, Son (72' Bergwijn).

Arsenal: Ramsdale – Cedric, Holding, Gabriel (76' Tavares), Tomiyasu – Elneny, Xhaka – Saka, Odegaard, Martinelli (64' Smith Rowe) – Nketiah (73' Lacazette).

Na początku starcie Arsenalu z Tottenhamem przypominało derby północnego Londynu. Piłkarze obu drużyn nie odstawiali nóg, choć w pierwszych kilkunastu minutach brakowało groźnych akcji i strzałów na bramkę. Mecz jednak szybko ułożył się korzystnie dla gospodarzy. Około 20. minuty arbiter podyktował jedenastkę dla Tottenhamu za faul Cedrica Soaresa na Sonie. Futbolówkę z wapna uderzał Harry Kane, który pewnym strzałem w prawy dolny róg pokonał Aarona Ramsdale'a.

Po strzelonej bramce Tottenham potwierdzał przewagę na boisku kolejnymi akcjami. Sytuacja skomplikowała się dla Arsenalu w 33. minucie, ponieważ Rob Holding zarobił drugą żółtą kartkę, przez co musiał opuścić boisko. Kilka minut po zejściu środkowego obrońcy z murawy piłkarze Antonio Conte podwyższyli prowadzenie. Tym razem Harry Kane dobrze odnalazł się w polu karnym Kanonierów i strzelił gola z bliskiej odległości. Piłkarze Artety niewiele atakowali. Próbowali co prawda atakować bramkę Llorisa w końcówce pierwszej połowy, jednak ta zakończyła się dla nich wynikiem 0-2.

Z kolei drugą odsłonę Kanonierzy rozpoczęli w najgorszy możliwy sposób – od utraty kolejnego gola. W 47. minucie Son strzelił na 3-0 i Arsenal nie potrafił już wrócić do gry. Koguty dążyły do strzelenia następnej bramki, jednak trafienie Koreańczyka okazało się ostatnim w tym meczu. Piłkarze Tottenhamu w pełni kontrolowali przebieg spotkania, nie dając szans na powrót do gry Kanonierom, którzy poza strzałem Odegaarda nie potrafili już poważnie zagrozić bramce Hugo Llorisa.

Premier LeagueRaport pomeczowyTottenham Hotspur autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Patrzys1985 komentarzy: 15914.05.2022, 22:28

@Kredens: Mourinho nie przyzwyczajony do takich elitarnych pucharów:-)

Kredens komentarzy: 370014.05.2022, 22:16

@Patrzys1985:

tak się zastanawiałem czy oni przypadkiem specjalnie nie chcą przegrać, żeby nie grac w tych dziadowych pucharach za rok

jurasmolas44 komentarzy: 184914.05.2022, 22:16

@Dziadyga: a ile miał karnych? Do Petera chyba daleko :)

Patrzys1985 komentarzy: 15914.05.2022, 22:13

Ogląda ktoś Romę?? Ja pierdziele jacy oni słabi są:D

Slaviola komentarzy: 1237714.05.2022, 21:49

Właściwie to nie powietrze, tylko czec/związki typu HO powiązane z próżnią, ponieważ kawałki po uderzeniu meteorytu były wyrzucone ponad stratosfere.

Slaviola komentarzy: 1237714.05.2022, 21:47

Pany!

Mam swój Mołdawit!

Niesamowite uczucie trzymać coś, co ma 15mln lat!

Do tego jest w Nim zamknięty bąbel z powietrzem z tamtego okresu.

Do tego czuję jednak coś więcej niż tylko zwykły kamień, arcyciekawe!

M4rcin komentarzy: 156414.05.2022, 21:32

@Catalonczyk: na strumyku wszystko śmiga xD

Paul77 komentarzy: 986214.05.2022, 21:28

Wygrać te dwa cholerne mecze.... Nic więcej, wygrać!

Kredens komentarzy: 370014.05.2022, 21:18

To co teraz czas na Eurowizję po finale FA Cup ;)

enrique komentarzy: 1922514.05.2022, 21:10

@Catalonczyk: A Ty nie powinieneś ekscytować się bardziej Lewym zamiast taką szmirą ?

pLYTEK komentarzy: 412014.05.2022, 20:51

Adminy, wiem ze macie roboty, malo z tego i w ogole ale za 2 dni gramy superwazny mecz ligowy a wy tu ludziom z kazdym wejsciem na strone przypominacie o wyniku derbów. Zmieniac tego glownwgo newsa

pLYTEK komentarzy: 412014.05.2022, 20:46

Brawo Liverpool, kacapski klub niech ginie

cobi90 komentarzy: 125714.05.2022, 20:45

Live drugi puchar jeszcze jak zgarną LM to kozacy.

damianARSENAL komentarzy: 853414.05.2022, 20:31

Ktoś wie czemu finał tak wcześnie? Zawsze był po ostatniej kolejce ligi angielskiej

Dziadyga komentarzy: 831514.05.2022, 20:30

Jak przyjdzie nam grać jakieś karne w przyszłości to z Ramsdelem nie mamy szans kompletnie xD facet ani razu nie rzucił się w dobra stronę,to beka jest.

Ech0z komentarzy: 1042414.05.2022, 20:28

Ale ten angielski komentarz jest żałosny . Więcej emocji ma polski komentarz Burnley Brighton niż ich wykonanie karnych w finale pucharu

zdyp komentarzy: 456714.05.2022, 20:11

@Furgunn napisał: "jak Wisła czy Widzew."
& RUCH! ;pp

Furgunn komentarzy: 925414.05.2022, 20:09

@domino178: nasza liga potrzebuje takich zespołów jak Wisła czy Widzew.

domino178 komentarzy: 243414.05.2022, 20:06

@Furgunn: oby niedlugo, zawsze to lepiej oglądać kluby z historia jak grają między sobą, niż takie co 2 dekady temu kopały piłkę na pastwisku.
Co do LM to chyba musi zajść zmiana w szkoleniu piłkarzy i ich agentach. Dziś młody talent zaliczając dobry sezon wybywa i zderza się często że ścianą. Pilarze mówią, że to co jest i nas, a na zachodzie to przepaść w szkoleniu.

zdyp komentarzy: 456714.05.2022, 20:06

a wiec lech doczlapal majstra, gratulacje.
szkoda rakowa super prowadzony klub jak na 'PL warunki'
rutkowskie moga juz otrzec pot z czola i zmienic pieluszke

Paul77 komentarzy: 986214.05.2022, 20:06

@Garfield_pl: oni wzieli Lizanie i chyba nie żałują Pepe. Sam bym jego wolał.

Furgunn komentarzy: 925414.05.2022, 20:01

@domino178: ciekawe ile Wiśle zajmie by stanąć na nogi, no i kiedy w końcu doczekamy się klubu który zagra w LM, kandydatów brak, liga polska to straszne dziadostwo ;)

Dominik17 komentarzy: 313614.05.2022, 19:59

@Reamoner: a walić was xd

domino178 komentarzy: 243414.05.2022, 19:59

@Furgunn: Widzew wraca to fakt. Jest 2 w tabeli. Nie zmienia to faktu, że od wieków są poza elita.

Dominik17 komentarzy: 313614.05.2022, 19:58

@enrique: znaczy ja akurat jestem z tych ludzi ze malo patrzę na innych ;). ALE , akurat jutro będą patrzał na burnley bo jeżeli może to nam pomóc , to czemu na to nie liczyć ?

Reamoner komentarzy: 467414.05.2022, 19:57

Mistrz Polski mistrzem Polski !!

Furgunn komentarzy: 925414.05.2022, 19:57

@domino178: Widzew z tego co mi się tam obiło o uszy, wraca już na właściwe tory. Nie śledzę polskich rozgrywek wcale, to najwyżej mnie popraw, tyle co tam czasem ze znajomych ktoś coś powie, no i czasem sprawdzam tabele ;)

Dominik17 komentarzy: 313614.05.2022, 19:57

@Catalonczyk: weź :)

enrique komentarzy: 1922514.05.2022, 19:55

@kamil47: Ostatnio coś im ta polityka nie wypala - tracą najlepszych graczy i coraz więcej nietrafionych transferów. Gdyby ta Bundesliga nie była tak słaba i nie byliby w niej takim hegemonem to śmiem wątpić czy za rok mieliby majstra.

W lidze nadal pewnie będą rządzić, ale w LM ich zweryfikują.

domino178 komentarzy: 243414.05.2022, 19:54

@enrique napisał: "Kto wie, można Vanny Ly wróci z hukiem i właduje w Wisełkę 100mln rubli ?"

Ten sprzedawca majtek z Tandety? On już chciał ponoć kupować kluby w Turcji i Włoszech.

Garfield_pl komentarzy: 2821614.05.2022, 19:54

Biedne to Napoli, ciągle im podbieramy piłkarzy ;) ale może Pepe kupią, gdyby miał odejść ;)

Furgunn komentarzy: 925414.05.2022, 19:54

@enrique: świetny plan :D to dla mnie drugi kandydat po romku ;)

Garfield_pl komentarzy: 2821614.05.2022, 19:53

Napoli are facing an ‘uphill’ battle in their pursuit of Aaron Hickey after Arsenal agreed a fee with Bologna. Relations between Bologna & Arsenal are ‘excellent’. Napoli, therefore, have pulled out of the move & shifted focus on other defensive targets. [@CalcioNapoli24] #afc https://t.co/LhTXP3FybI

domino178 komentarzy: 243414.05.2022, 19:53

@Furgunn: nie ona pierwsza i zapewne nie ostatnia. Ruch Chorzów, Widzew, ŁKS, Polonia Wwa. To jakby nie było byli mistrzowie polski, którzy paletaja się po niższych ligach. W ich miejsce są rakowy czy LZS Nieciecza. Niedługo okaże się, że ciekawsze mecze będą w 1 Lidzie a nie w e-klapie...

kamil47 komentarzy: 268514.05.2022, 19:51

@enrique: o, to rzeczywiście dziwne. polityka Bayernu się kłania nawet w przypadku RL.

enrique komentarzy: 1922514.05.2022, 19:48

@Furgunn: Kto wie, można Vanny Ly wróci z hukiem i właduje w Wisełkę 100mln rubli ?

enrique komentarzy: 1922514.05.2022, 19:47

Heh a Live gra we wtorek wyjazd z Soton, jak nic wyjdą rezerwą jeśli nie chcą się kompletnie zdewastować kontuzjami przed finałem LM.

Można już gratulować tytułu City.

lordoftheboard komentarzy: 822914.05.2022, 19:47

@Taki: pamiętam taki mecz z Barceloną, Salah nie grał, i musieli na camp nou wygrać 4 golami ;)

Furgunn komentarzy: 925414.05.2022, 19:46

@enrique: nawet mi nie mów, cała ta otoczka wokół klubu i to co się tam podziało w ostatnich latach. Głowa mała. Spadek jak najbardziej zasłużony, szkoda tylko tych wszystkich kwestii poza sportowych.

Taki komentarzy: 204614.05.2022, 19:44