Arsenal przegrywa derby z Tottenhamem 0-3

Arsenal przegrywa derby z Tottenhamem 0-3 12.05.2022, 22:52, Łukasz Wandzel 1451 komentarzy

Wizja wywalczenia awansu do Ligi Mistrzów na stadionie Tottenhamu przed tym spotkaniem działała na wyobraźnię wielu kibiców. Za nami jednak derby północnego Londynu, które szybko ułożyły się pomyślnie dla Kogutów. Podopieczni Mikela Artety najpierw stracili bramkę po rzucie karnym, a następnie czerwoną kartkę obejrzał Rob Holding. Okazało się to kluczowe dla przebiegu widowiska, ponieważ Arsenal kilka minut po utracie zawodnika stracił drugiego gola. Oba trafienia zaliczył Harry Kane. Następnie Kanonierzy fatalnie weszli w drugą połowę, na której początku wynik meczu ustalił Son. Tym samym Tottenham traci jeden punkt do Arsenalu na dwie kolejki przed końcem sezonu Premier League.

Tottenham: Lloris – Sanchez, Dier, Davies (82' Rodon) – Emerson, Bentancur, Hojbjerg, Sessegnon – Kulusevski (72' Lucas), Kane, Son (72' Bergwijn).

Arsenal: Ramsdale – Cedric, Holding, Gabriel (76' Tavares), Tomiyasu – Elneny, Xhaka – Saka, Odegaard, Martinelli (64' Smith Rowe) – Nketiah (73' Lacazette).

Na początku starcie Arsenalu z Tottenhamem przypominało derby północnego Londynu. Piłkarze obu drużyn nie odstawiali nóg, choć w pierwszych kilkunastu minutach brakowało groźnych akcji i strzałów na bramkę. Mecz jednak szybko ułożył się korzystnie dla gospodarzy. Około 20. minuty arbiter podyktował jedenastkę dla Tottenhamu za faul Cedrica Soaresa na Sonie. Futbolówkę z wapna uderzał Harry Kane, który pewnym strzałem w prawy dolny róg pokonał Aarona Ramsdale'a.

Po strzelonej bramce Tottenham potwierdzał przewagę na boisku kolejnymi akcjami. Sytuacja skomplikowała się dla Arsenalu w 33. minucie, ponieważ Rob Holding zarobił drugą żółtą kartkę, przez co musiał opuścić boisko. Kilka minut po zejściu środkowego obrońcy z murawy piłkarze Antonio Conte podwyższyli prowadzenie. Tym razem Harry Kane dobrze odnalazł się w polu karnym Kanonierów i strzelił gola z bliskiej odległości. Piłkarze Artety niewiele atakowali. Próbowali co prawda atakować bramkę Llorisa w końcówce pierwszej połowy, jednak ta zakończyła się dla nich wynikiem 0-2.

Z kolei drugą odsłonę Kanonierzy rozpoczęli w najgorszy możliwy sposób – od utraty kolejnego gola. W 47. minucie Son strzelił na 3-0 i Arsenal nie potrafił już wrócić do gry. Koguty dążyły do strzelenia następnej bramki, jednak trafienie Koreańczyka okazało się ostatnim w tym meczu. Piłkarze Tottenhamu w pełni kontrolowali przebieg spotkania, nie dając szans na powrót do gry Kanonierom, którzy poza strzałem Odegaarda nie potrafili już poważnie zagrozić bramce Hugo Llorisa.

Premier LeagueRaport pomeczowyTottenham Hotspur autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Furgunn komentarzy: 926614.05.2022, 18:17

@Serduszko: Barcelona nadal pojawia się jako pewniak, jeśli chodzi o kolejny klub Roberta? Czy mamy jakieś ciekawe alternatywy, ktoś z PL?

Serduszko komentarzy: 117914.05.2022, 18:16

Jestem bardzo ciekaw czy fc Barcelona spełni oczekiwania lewego co do zarobków. Ma chłop już swoje lata. Jeżeli faktycznie odejdzie do fcb to wg mnie najpewniej będzie miał kontuzję za kontuzja tak jak to było z Auguero , bo po prostu kluby w których spędzili niemal całe kariery ich wypompowalły co do cna.

Gofer999 komentarzy: 1473214.05.2022, 18:13

@AR14: Ogólnie to chyba mnie z kimś pomyliłeś. Ale w sumie i tak już uciekłeś to nie ma o czym rozmawiać. :D

Furgunn komentarzy: 926614.05.2022, 18:12

@zdyp: dobrze by było, w przyszłym sezonie mieć na tyle szeroką kadrę, żeby i w FA Cup coś powalczyć.

Paul77 komentarzy: 990014.05.2022, 18:10

@Gofer999: myślę że Brazylijczyk przyjdzie do Arsenalu za -/+ 40 mln euro. City musi wystawić go za więcej, by było z czego zbić cenę.

Furgunn komentarzy: 926614.05.2022, 18:09

Robert Lewandowski:

- Bardzo możliwe, że to był mój ostatni mecz w barwach Bayernu. Nie mogę tego powiedzieć na sto procent, ale możliwe, że tak było. Chcemy znaleźć najlepsze rozwiązanie dla mnie i klubu.

Arteta działaj :D

zdyp komentarzy: 458014.05.2022, 18:08

teraz fa cup tutaj takie topowe ale kiedy nasi spier***** w 3 rundzie to;
'eeeeeeee tam, ciesze sie ze odpadli. SKUPIMY SIE NA LIDZE!!'
'ten puchar nic nie daje'
( pozdrowienia dla bukayoforever i jemu podobnych cudakow )

Gofer999 komentarzy: 1473214.05.2022, 18:08

@Paul77: Dla mnie też nie jest to jakiś jakościowy zawodnik. Co nie zmienia faktu że wolę jego w podstawie niż Jesusa za 60 mln.

Paul77 komentarzy: 990014.05.2022, 18:07

@Gofer999: Tylko pamiętaj że Edek się teraz promuje i walczy o jak najwyższy kontrakt. Dla mnie jednak to zawodnik poziomu Willocka i nic więcej.

Chakaa komentarzy: 191214.05.2022, 18:03

@Furgunn: Zgadzam się w pełnej rozciągłości :)

Gofer999 komentarzy: 1473214.05.2022, 18:03

@AR14: W jaki sposób?

Furgunn komentarzy: 926614.05.2022, 18:02

@Chakaa: ludzie którzy umniejszają wadze FA Cup, są po prostu głupi.

AR14 komentarzy: 131514.05.2022, 18:02

@Gofer999

Kupimy eksperyment i będziesz się na nim wyżywal w przyszłym sezonie?

Gofer999 komentarzy: 1473214.05.2022, 18:02

@miki9971: Kakaowe oczko odetchnął z ulgą. :D

Gofer999 komentarzy: 1473214.05.2022, 18:00

@Dominik11: Już wolę zostawić Eddiego na pierwszego napastnika niż wydać 60mln na Jesusa. A do tego po taniości jakiś eksperyment kupić.

silvano95 komentarzy: 984514.05.2022, 17:53

There are contacts between Arsenal and Paulo Dybala’s agents. Reports,
@JamesOlley

Huge blow for Napoli. Bologna and Arsenal have found an agreement of €20m-€25m for Aaron Hickey after Bologna’s CEO travelled to London. Exclusive from
@CalcioNapoli24

bigMick komentarzy: 108514.05.2022, 17:52

@GunnersFan9
Prawdziwa potrójna korona to liga, fa cup i lm, a ligi LFC nie wygra

Chakaa komentarzy: 191214.05.2022, 17:52

@Furgunn: Zgadza się, moja obserwacja tyczyła się kibiców z wyłączeniem Anglików, nie dopisałem tego bo założyłem że to oczywiste. Oni znają historię i prestiż tych rozgrywek

GunnersFan9 komentarzy: 8707 newsów: 814.05.2022, 17:48

@Taki napisał: "Oni Chelsea też bardzo nie lubią."
ale Liverpool to największy rywal zaraza obok Manchesteru City. Ponadto ekipa Kloppa jeszcze ma szanse na potrójną koronę ;-) ostatnim razem osiągnął to chyba Ferguson, więc bolałoby jeszcze bardziej :-D

Furgunn komentarzy: 926614.05.2022, 17:47

@Chakaa napisał: "Czekam aż wróci należny szacunek dla tych rozgrywek. Ludzie w ostatnich latach strasznie umniejszają Fa Cup"

Jacy ludzie? Bo na pewno nie Anglicy.

Taki komentarzy: 204614.05.2022, 17:44

@GunnersFan9: Oni Chelsea też bardzo nie lubią.

Chakaa komentarzy: 191214.05.2022, 17:43

GunnersFan9 komentarzy: 8707 newsów: 814.05.2022, 17:43

Ściskam kciuki za Liverpool! na debilpage będzie jeden wielki kwik.

Dominik11 komentarzy: 2023014.05.2022, 17:38

.

Dominik11 komentarzy: 2023014.05.2022, 17:36

Co do Gabriela J ok nie jest może wart 60 mln , ale powiedzmy sobie prawdę. Ciężko kupić bardzo dobrego napastnika do 50 mln.

Nunez koszt ok 80 mln a szanse ze wypali są dużo mniejsze niż u Gabriela.

Ja wiem że ma rok kontraktu i cena powinna być ok 40 mln.

Chakaa komentarzy: 191214.05.2022, 17:35

Ale legancko zorganizowane otwarcie Fa Cup

zdyp komentarzy: 458014.05.2022, 17:29

@miki9971: jak sie utrzyma to kupuja

Barney (zawieszony) komentarzy: 2102014.05.2022, 17:27

Czyli co mavropanosa musimy oddac za jakies drobne teraz ?

mlodykanonier komentarzy: 150214.05.2022, 17:27

@miki9971: chyba go wykupią i od razu mają go sprzedać za 20-25 mln?

kwiatinho komentarzy: 1313214.05.2022, 17:26

@Marcinafc93 napisał: "Chyba nie zauważyłeś jednej istotnej rzeczy, brak nominacji dla Artety, najmłodszego trenera w lidze, a najmłodszą też kadrą w całej lidze, walczącą o LM to jakieś nieporozumienie"

Inni trenerzy mają lepsze wyniki niż kadrę. Arsenal wydał najwięcej w Europie, ma utalentowaną młodzież i gdzieś tam byli wymieniani w roli drużyny która będzie walczyć o Top4

Do tego 12 porażek trochę nie przystoi takiemu klubowi. Porażki ze średniakami nie napawają dumą.

Np Newcastle id momentu zmiany szkoleniowca punktowało słabiej tylko od City Liverpoolu Arsenalu i Tottenhamu a kadrę mają przeciętną.

Brentford zaskoczyło wszystkich. Gra fajnie bez strachu i jako beniaminek ich miejsce nie dość że wysokie to zdecydowanie zasłużone.

Vieira poustawiał Crystal Palace od podstaw. Od początku wdrożył swoją wizję zespołu i konsekwentnie robili swoje. Vieira wykonał kawał dobrej roboty

miki9971 komentarzy: 6610 newsów: 214.05.2022, 17:25

A nie jednak Endo…

Czyli teraz co? Wraca do Nas Grek, jak się utrzymał Stuttgart?

miki9971 komentarzy: 6610 newsów: 214.05.2022, 17:22

Mavropanos w ostatniej minucie ostatniej kolejki daje utrzymanie Stuttgartu

alexis1908 komentarzy: 363514.05.2022, 17:06

@Matornen: Zlatan był jeszcze starszy jak szedł do MU a do kontuzji strzelał sporo ;) Ronaldo tak samo jest w topce strzelców . U nas Lewy ze swoim mentalem spokojnie walczyłby o koronę króla strzelców ale niestety nierealne .

Lamoreaux komentarzy: 347614.05.2022, 17:01

@Bukayoforever: a mnie ciekawi czy Gimper założy Trombie dźwignie na siura XD

Bukayoforever komentarzy: 353614.05.2022, 17:00

@Lamoreaux: Mnie oprócz tych dwóch walk interesuje też, by wiktoria udusiła lalune.

Bukayoforever komentarzy: 353614.05.2022, 16:56

@Gofer999: Haller już prawodopodnie zaklepany przez nich, Ajax chce tylko 30 baniek.

Gofer999 komentarzy: 1473214.05.2022, 16:53

Uuuuu. No to ciekawi mnie jak Bayern załata dziurę na napadzie. Bez Lewandowskiego mogą być w ciemnej i w końcu ktoś nowy może wygra Bundes.

Mikel Arteta on the fitness of his defenders including Gabriel Magalhães:
“We will know more, perhaps tomorrow. We will extend this period for as long as possible to see how they feel and how they recover. We will examine them tomorrow and we will know perhaps more." https://t.co/kbYUb2IzrW

Rowerinho komentarzy: 225214.05.2022, 16:28

@simson16 napisał: "Lewy idzie na 99% do Barcelon"

Ja stawiam Liverpool

kylo100 komentarzy: 372614.05.2022, 16:15

@simson16 napisał: "Lewy idzie na 99% do Barcelony..."
W sumie dobrze, mógłby żałować, że nie spróbował sił w poważnej lidze.

Matornen (zawieszony) komentarzy: 52014.05.2022, 16:10

No dajcie spokój. Nie mówcie że Lewandowski obecnie to ten sam Lewy co 5 lat temu. Już ruchliwość nie ta, zwinność też. Widać gołym okiem że się starzeje. W fifie jak najbardziej, ale tutaj to byłby strzał w kolano. Nie powiecie że Lewy będzie kolejne 10 lat grał na takim poziomie. Tak naprawdę byłby skończony już kilka lat temu ale jako że powtarzam-gra w lidze ogórków to nic dziwnego że w tym wieku wciąż strzela.

mlodykanonier komentarzy: 150214.05.2022, 16:07

No chłop odleciał xD

Matornen (zawieszony) komentarzy: 52014.05.2022, 16:05

Chodziło mi o to że Lewy całe życie gra w Bayernie który nie ma konkurencji w niemczech, coś jak PSG we Francji. Nie wmówicie mi że granie przeciwko obrońcom pokroju Mustafiego jest dobrym miernikiem umiejętności. Prawda, nastukał bramek, ale w BPL by przepadł gdyby miał walczyć z takim VVD. W Bayernie ma kilka sytuacji na każdy mecz, Jesus też by miał 20-30 bramek w tej lidze ogórków.