Arsenal przegrywa derby z Tottenhamem 0-3

Arsenal przegrywa derby z Tottenhamem 0-3 12.05.2022, 22:52, Łukasz Wandzel 1451 komentarzy

Wizja wywalczenia awansu do Ligi Mistrzów na stadionie Tottenhamu przed tym spotkaniem działała na wyobraźnię wielu kibiców. Za nami jednak derby północnego Londynu, które szybko ułożyły się pomyślnie dla Kogutów. Podopieczni Mikela Artety najpierw stracili bramkę po rzucie karnym, a następnie czerwoną kartkę obejrzał Rob Holding. Okazało się to kluczowe dla przebiegu widowiska, ponieważ Arsenal kilka minut po utracie zawodnika stracił drugiego gola. Oba trafienia zaliczył Harry Kane. Następnie Kanonierzy fatalnie weszli w drugą połowę, na której początku wynik meczu ustalił Son. Tym samym Tottenham traci jeden punkt do Arsenalu na dwie kolejki przed końcem sezonu Premier League.

Tottenham: Lloris – Sanchez, Dier, Davies (82' Rodon) – Emerson, Bentancur, Hojbjerg, Sessegnon – Kulusevski (72' Lucas), Kane, Son (72' Bergwijn).

Arsenal: Ramsdale – Cedric, Holding, Gabriel (76' Tavares), Tomiyasu – Elneny, Xhaka – Saka, Odegaard, Martinelli (64' Smith Rowe) – Nketiah (73' Lacazette).

Na początku starcie Arsenalu z Tottenhamem przypominało derby północnego Londynu. Piłkarze obu drużyn nie odstawiali nóg, choć w pierwszych kilkunastu minutach brakowało groźnych akcji i strzałów na bramkę. Mecz jednak szybko ułożył się korzystnie dla gospodarzy. Około 20. minuty arbiter podyktował jedenastkę dla Tottenhamu za faul Cedrica Soaresa na Sonie. Futbolówkę z wapna uderzał Harry Kane, który pewnym strzałem w prawy dolny róg pokonał Aarona Ramsdale'a.

Po strzelonej bramce Tottenham potwierdzał przewagę na boisku kolejnymi akcjami. Sytuacja skomplikowała się dla Arsenalu w 33. minucie, ponieważ Rob Holding zarobił drugą żółtą kartkę, przez co musiał opuścić boisko. Kilka minut po zejściu środkowego obrońcy z murawy piłkarze Antonio Conte podwyższyli prowadzenie. Tym razem Harry Kane dobrze odnalazł się w polu karnym Kanonierów i strzelił gola z bliskiej odległości. Piłkarze Artety niewiele atakowali. Próbowali co prawda atakować bramkę Llorisa w końcówce pierwszej połowy, jednak ta zakończyła się dla nich wynikiem 0-2.

Z kolei drugą odsłonę Kanonierzy rozpoczęli w najgorszy możliwy sposób – od utraty kolejnego gola. W 47. minucie Son strzelił na 3-0 i Arsenal nie potrafił już wrócić do gry. Koguty dążyły do strzelenia następnej bramki, jednak trafienie Koreańczyka okazało się ostatnim w tym meczu. Piłkarze Tottenhamu w pełni kontrolowali przebieg spotkania, nie dając szans na powrót do gry Kanonierom, którzy poza strzałem Odegaarda nie potrafili już poważnie zagrozić bramce Hugo Llorisa.

Premier LeagueRaport pomeczowyTottenham Hotspur autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Barney komentarzy: 2091915.05.2022, 13:51

Karnt ewidentny najlepsze , ze toty bily glowa w mur , a typ im dal karny za free przez to machanie lapami

@adias
Kane jak to Kane, ale na Sona to ja patrzeć nie mogę..

pLYTEK komentarzy: 411815.05.2022, 13:47

A Iga swoje ! 6-2 w pierwszym i jazda dalej

adias komentarzy: 730 newsów: 815.05.2022, 13:45

Jak ja nie trawie tego Sp**s. Wszyscy jacyś tacy parszywi. Nie moge sie juz doczekać rewanżu na nich

Furgunn komentarzy: 922415.05.2022, 13:40

@XandeR: i naturalnie rozwalił gościowi łeb.

XandeR komentarzy: 967515.05.2022, 13:39

@Furgunn:

Przecież Tot miał piłkę i jak wybijał to naturalnie machnął ręka i się mudzin nabil. Nie schizuj xD

krzykus1990 komentarzy: 516715.05.2022, 13:38

Burnley mocno się trzyma. My juz wtedy przegrywaliśmy 2:0.

Furgunn komentarzy: 922415.05.2022, 13:37

To nawet faulu nie gwizdnął, brawo sędziowie.

Pablo11 komentarzy: 82615.05.2022, 13:33

Ale Burnley się upiekło teraz z tym faulem oby mieli to szczęście do końca meczu

Hans_Zimmer komentarzy: 594515.05.2022, 13:31

Wiadomo, że Holding zawalił mecze. Za mocno poczuł derby. Hłe hłe.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 315.05.2022, 13:30

Teraz widzę, że nasz mecz przegraliśmy głównie przez Holdinga.

Totki w tych 20 minutach grają dosłownie to samo co z nami, z tym, że tutaj obrońcy się skupili na graniu a nie wbijaniu szpilek.

Jakbyśmy grali 11 vs 11 ze spokojnym ŚO np Whitem zamiast Holdinga to byśmy nawet tego durnego karnego odrobili.

XandeR komentarzy: 967515.05.2022, 13:29

Nieee Lloris

Furgunn komentarzy: 922415.05.2022, 13:29

Burnley stać tu na bramkę, udało się przetrwać ciężki początek.

GunnerKaspi komentarzy: 70715.05.2022, 13:28

Ajajaj cornet.. powinni prowadzić :(

enrique komentarzy: 1910215.05.2022, 13:28

Nie no to ja tych szympansów nie jestem w stanie oglądać bo jak ich widzę to rzygać mi się chce;

Wrzucę sobie w tle pasek z livescore i starczy.

XandeR komentarzy: 967515.05.2022, 13:28

Teraz super okres Bur, oby nie poszla kontra

GunnerKaspi komentarzy: 70715.05.2022, 13:27

Tak sobie oglądam to Spurs i przypomniały mi się 2 bramki Bergwijna z lisami w tym sezonie w doliczonym czasie gry i bramkę Lacazetta na 2-2 z crystal palace w 95’. Te mecze w środku sezonu okazuje się, że w finalnym rozrachunku mogą przesadzić o wszystkim, ten jeden punkt wyrwany przez tytanicznego Lacazetta albo te 2 bramki rezerwowego Holendra..

djmacius komentarzy: 379615.05.2022, 13:26

Potężne Burnley daje pograć kurczakom, zaraz wyprowadzą kosmiczną kontrę i potem autobus do końca. Come on YOU Burnley!

pLYTEK komentarzy: 411815.05.2022, 13:25

Co wy kuźwa pilke od wczoraj ogladacie i nie widzieliscie meczu, w ktorym dominujacy zespol nie zgarnal calej puli ?

Hans_Zimmer komentarzy: 594515.05.2022, 13:23

@Rowerinho: w żartach to napisałem. Nie myśl sobie, że jestem aż tak głupi.

enrique komentarzy: 1910215.05.2022, 13:22

Już dawno nie widziałem tak jednostronnego meczu, to cud że nadal jest 0:0.

krzykus1990 komentarzy: 516715.05.2022, 13:22

Burnley już wytrzymali dłużej niż my...

Rowerinho komentarzy: 225215.05.2022, 13:22

@Hans_Zimmer napisał: "rozpędzonej maszynie Conte"

XD

pLYTEK komentarzy: 411815.05.2022, 13:22

Burnley w ostatnich 4 kolejkach zdobylo o punkt wiecej niz ta rozpedzona maszyna conte. Just sayin

Hans_Zimmer komentarzy: 594515.05.2022, 13:18

Sędzia kończ ten mecz.

ostriket komentarzy: 661415.05.2022, 13:16

Ciężko wierzyć że tak grające Burnley urwie punkty Spursom...

enrique komentarzy: 1910215.05.2022, 13:16

Totki posiadanie piłki 86% ;)

mlodykanonier komentarzy: 148015.05.2022, 13:16

Co ja czytam jakiś stresik i wiara w to, że nic nie grające Burnley urwie punkty xD

@Hans_Zimmer: serio

Ale Spurs przycisnęło, to się zaraz może skończyć bramką.

Hans_Zimmer komentarzy: 594515.05.2022, 13:10

Serio wierzycie, że Burnley zabierze punkty rozpędzonej maszynie Conte?

enrique komentarzy: 1910215.05.2022, 13:09

Barcelona osiągnęła uste porozumienie z Robertem Lewandowskim: umowa na trzy lata z zarobkami na poziomie 8-9M euro netto rocznie. [Shay Lugassi]

XandeR komentarzy: 967515.05.2022, 13:09