Arsenal przegrywa derby z Tottenhamem 0-3

Arsenal przegrywa derby z Tottenhamem 0-3 12.05.2022, 22:52, Łukasz Wandzel 1451 komentarzy

Wizja wywalczenia awansu do Ligi Mistrzów na stadionie Tottenhamu przed tym spotkaniem działała na wyobraźnię wielu kibiców. Za nami jednak derby północnego Londynu, które szybko ułożyły się pomyślnie dla Kogutów. Podopieczni Mikela Artety najpierw stracili bramkę po rzucie karnym, a następnie czerwoną kartkę obejrzał Rob Holding. Okazało się to kluczowe dla przebiegu widowiska, ponieważ Arsenal kilka minut po utracie zawodnika stracił drugiego gola. Oba trafienia zaliczył Harry Kane. Następnie Kanonierzy fatalnie weszli w drugą połowę, na której początku wynik meczu ustalił Son. Tym samym Tottenham traci jeden punkt do Arsenalu na dwie kolejki przed końcem sezonu Premier League.

Tottenham: Lloris – Sanchez, Dier, Davies (82' Rodon) – Emerson, Bentancur, Hojbjerg, Sessegnon – Kulusevski (72' Lucas), Kane, Son (72' Bergwijn).

Arsenal: Ramsdale – Cedric, Holding, Gabriel (76' Tavares), Tomiyasu – Elneny, Xhaka – Saka, Odegaard, Martinelli (64' Smith Rowe) – Nketiah (73' Lacazette).

Na początku starcie Arsenalu z Tottenhamem przypominało derby północnego Londynu. Piłkarze obu drużyn nie odstawiali nóg, choć w pierwszych kilkunastu minutach brakowało groźnych akcji i strzałów na bramkę. Mecz jednak szybko ułożył się korzystnie dla gospodarzy. Około 20. minuty arbiter podyktował jedenastkę dla Tottenhamu za faul Cedrica Soaresa na Sonie. Futbolówkę z wapna uderzał Harry Kane, który pewnym strzałem w prawy dolny róg pokonał Aarona Ramsdale'a.

Po strzelonej bramce Tottenham potwierdzał przewagę na boisku kolejnymi akcjami. Sytuacja skomplikowała się dla Arsenalu w 33. minucie, ponieważ Rob Holding zarobił drugą żółtą kartkę, przez co musiał opuścić boisko. Kilka minut po zejściu środkowego obrońcy z murawy piłkarze Antonio Conte podwyższyli prowadzenie. Tym razem Harry Kane dobrze odnalazł się w polu karnym Kanonierów i strzelił gola z bliskiej odległości. Piłkarze Artety niewiele atakowali. Próbowali co prawda atakować bramkę Llorisa w końcówce pierwszej połowy, jednak ta zakończyła się dla nich wynikiem 0-2.

Z kolei drugą odsłonę Kanonierzy rozpoczęli w najgorszy możliwy sposób – od utraty kolejnego gola. W 47. minucie Son strzelił na 3-0 i Arsenal nie potrafił już wrócić do gry. Koguty dążyły do strzelenia następnej bramki, jednak trafienie Koreańczyka okazało się ostatnim w tym meczu. Piłkarze Tottenhamu w pełni kontrolowali przebieg spotkania, nie dając szans na powrót do gry Kanonierom, którzy poza strzałem Odegaarda nie potrafili już poważnie zagrozić bramce Hugo Llorisa.

Premier LeagueRaport pomeczowyTottenham Hotspur autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Jacek1s komentarzy: 764615.05.2022, 01:05

Ukraina wygrała, więc następna eurowizja jak rozumiem będzie organizowana na narodowym w Warszawie? xdd

zdyp komentarzy: 456715.05.2022, 01:04

jutro lawrow powie ze to byla inscenizacja nato

varatas komentarzy: 256515.05.2022, 01:04

Jak zwykle Polska full punkty dla Ukrainy, a Ukraińcy nas mieli w du*ie xD Normalnie przełożenie realiów na Eurowizje.

OldGunner28 komentarzy: 2215.05.2022, 01:03

Europa dała Ukrainie odrobinę radości w trudnych dla tego narodu czasach.

arsenallord komentarzy: 29735 newsów: 11715.05.2022, 01:03

Szkoda. Putin za rok organizuje Eurowizję

Ups147 komentarzy: 347715.05.2022, 01:03

Wstyd by mi było odbierać nagrodę na ich miejscu

Reamoner komentarzy: 467415.05.2022, 01:03

Ukraina ma super piosenkę jak i co roku. Brawo absolutnie zasłużenie ale piosenka UK też była dobra.

Thoneick komentarzy: 198415.05.2022, 01:03

Muszą czuć się z tym gówniane, że Europa daje im wygrać z litości.

TlicTlac komentarzy: 601915.05.2022, 01:03

Szkoda, że wygrała gówniana piosenka, mogli przynajmniej przygotować coś lepszego, jak rok temu z sianiem konopii :d

varatas komentarzy: 256515.05.2022, 01:02

Włączyłem przypadkiem tę eurowizję i zostawiłem w TV. Jaki to był błąd... to jest kur.. tak żałosne widowisko.

Ups147 komentarzy: 347715.05.2022, 00:57

Ukraina nawet jakby zamiast wokalistów postawiła tam mima to i tak miała szansę wygrać..

pierre_afc komentarzy: 1207115.05.2022, 00:53

Nie wiem czy widzieliście, ale jest info, że jeśli Arsenal zakwalifikuje się do Ligi Mistrzów to Dybala dołączy do nas.

domino178 komentarzy: 243415.05.2022, 00:53

12 miejsce polski, a buki nas w 7 stawiali.

XandeR komentarzy: 969615.05.2022, 00:47

The Rasmus którego największy hit ma na YT kilkaset milionów wyświetleń, a który reprezentował Finlandię prawie zamyka stawkę. Ale wizerunkowa porażka.

pLYTEK komentarzy: 412015.05.2022, 00:46