Arsenal przegrywa finał Ligi Mistrzów po rzutach karnych z PSG

Arsenal przegrywa finał Ligi Mistrzów po rzutach karnych z PSG 30.05.2026, 21:51, Mateusz Kolebuk 1221 komentarzy

Sezon pełen emocji zakończył się dla Arsenalu w najokrutniejszy sposób. W finale Ligi Mistrzów w Budapeszcie, po dogrywce i serii rzutów karnych, Kanonierzy musieli uznać wyższość Paris Saint-Germain. Już po sześciu minutach Kai Havertz dał Arsenalowi prowadzenie, ale Ousmane Dembele wyrównał z rzutu karnego w 65. minucie, co doprowadziło do dogrywki.

Pierwszy w historii finał Ligi Mistrzów pomiędzy klubami z Francji i Anglii był prawdziwym widowiskiem. Stadion podzielony na czerwono-białe i czerwono-niebieskie sektory, a na boisku to Arsenal szybko objął prowadzenie. Kai Havertz, po błędzie Marquinhosa, znalazł się sam na sam z bramkarzem PSG i nie dał mu szans, posyłając piłkę wysoko do siatki.

PSG, mimo że przegrywało, nie dało się zdominować. Przez kolejne 15 minut naciskali na defensywę Arsenalu, ale David Raya i jego obrona skutecznie odpierali ataki. Choć PSG miało swoje szanse, to Arsenal schodził na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem.

Po przerwie PSG ponownie przejęło inicjatywę. Sędzia Daniel Siebert często przerywał grę, co nie sprzyjało płynności akcji Arsenalu. W 60. minucie Kvaratskhelia został sfaulowany w polu karnym przez Mosquerę, a Dembele pewnie wykorzystał jedenastkę, wyrównując stan meczu.

PSG poczuło krew i dążyło do zwycięstwa przed dogrywką. Vitinha i Kvaratskhelia mieli swoje okazje, ale Arsenalowi udało się dotrwać do końca regulaminowego czasu gry bez straty kolejnej bramki.

Dogrywka nie przyniosła wielu emocji, choć Arsenal miał nadzieję na rzut karny po faulu na Madueke. Sędzia jednak nie przychylił się do protestów Arsenalu, co wywołało frustrację u Declana Rice'a i Mikela Artety.

W serii rzutów karnych obie drużyny zaczęły od celnych strzałów. Jednak po pudle Eze i obronie Raye na strzał Nuno Mendesa, sytuacja się wyrównała. Ostatecznie to Gabriel nie trafił decydującego karnego, posyłając piłkę nad poprzeczką i kończąc marzenia Arsenalu o europejskim triumfie.

PSG po raz kolejny zdobyło Ligę Mistrzów, a Arsenal musi poczekać na swoją szansę na europejski sukces przynajmniej do kolejnego sezonu.

Liga MistrzówParis Saint-GermainRaport pomeczowy autor: Mateusz Kolebuk źrodło: Arsenal.com
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia123456następna
Theo10 komentarzy: 1022301.06.2026, 14:55

@Bart1313: Przeczytałeś chociaż co wypluła z siebie ta ai przez wklejeniem tego tutaj?

„ 3. Jamie Gittens (Borussia Dortmund)Wiek: 21 lat
Styl gry: Eksplozywny, bardzo szybki angielski skrzydłowy wychowany w tamtejszej kulturze gry, co ułatwiłoby mu adaptację w Premier League.”

Możesz sobie sprawdzić w necie/na flashscorze jak przebiega jego adaptacja w EPL, bo Borussii to już chwilę nie gra.

WygramyTo komentarzy: 68501.06.2026, 14:54

Swoją drogą Pietruszewski dostał nominacje do golden boya ciekawe czy przez to jakaś topka zamierza go kupić.

Choć mi się wydaje, że to będzie taka gwiazdka na 5 minut jak swojego czasu Płacheta w Norwich i gość zniknie.

WygramyTo komentarzy: 68501.06.2026, 14:52

@Bart1313 napisał: "Czy myślicie, że któryś z przytoczonych zawodników byłby do kupienia i mógłby wejść od razu do pierwszego składu i dać nam tak brakujący impuls z lewej strony?"

Obecne skrzydła AFC są tak martwe że tu nawet Pietuszewski oddając 3 strzały w bok bramki dostanie oklaski na ES.

Więc kto by nie przyszedł to impuls będzie.

Pikinier komentarzy: 76201.06.2026, 14:50

@mistrzu973: Na Kroupiego ręce zaciera PSG, na Diomande - Liverpool.. Chyba trzeba szukać gdzie indziej

Bart1313 komentarzy: 30201.06.2026, 14:49

Czat podpowiada młodych ale już bardzo zdolnych zawodników na lewe skrzydło do naszej drużyny:
Jeśli Arsenal zdecyduje się na młody talent (wonderkida), Mikel Arteta będzie szukał profilu podobnego do Bukayo Saki z początków kariery – piłkarza piekielnie szybkiego, wszechstronnego taktowanie i chętnego do pracy w obronie. Pozyskanie takiego gracza pozwoliłoby na spokojny rozwój bez natychmiastowej presji wyniku, jaką nakłada się na drogie gwiazdy.
Oto najciekawsze młode talenty na lewe skrzydło, które idealnie pasują do profilu Arsenalu na letnie okienko transferowe:
1. Kenan Yıldız (Juventus)Wiek: 21 lat
Styl gry: Nowoczesna, kreatywna „dziesiątka” grająca na lewym skrzydle. Posiada nienaganną technikę, świetne przyspieszenie i genialne wyczucie przestrzeni.
Dlaczego pasuje?: Kenan Yıldız uwielbia schodzić do środka boiska, co idealnie współgrałoby z ofensywnie grającym lewym obrońcą Arsenalu (np. Riccardo Calafiorim). Arteta ceni uniwersalność, a Turek może zagrać również jako cofnięty napastnik. Wyciągnięcie go z Juventusu byłoby jednak bardzo kosztowne.
2. Malick Fofana (Olympique Lyon)Wiek: 21 lat
Styl gry: Klasyczny, dynamiczny i obunożny skrzydłowy. Charakteryzuje się niesamowitym balansem ciała i dryblingiem w pełnym biegu.
Dlaczego pasuje?: Malick Fofana to król pojedynków 1v1. Wnosi do gry anarchię i nieprzewidywalność, której Arsenalowi czasem brakuje na lewej flance, gdy rywal broni głęboko. Z racji ciągłych problemów finansowych Lyonu, Belg byłby dostępny za bardzo rozsądną kwotę.
3. Jamie Gittens (Borussia Dortmund)Wiek: 21 lat
Styl gry: Eksplozywny, bardzo szybki angielski skrzydłowy wychowany w tamtejszej kulturze gry, co ułatwiłoby mu adaptację w Premier League.
Dlaczego pasuje?: Jamie Gittens to profil zbliżony do Gabriela Martinellego z jego najlepszych momentów – nastawiony na bezpośredni atak na obrońcę i szukanie strzału po dalszym słupku. Borussia Dortmund słynie ze sprzedaży swoich perełek za odpowiednią cenę, a powrót do Anglii pod skrzydła Artety mógłby kusić zawodnika.
4. Antonio Nusa (RB Leipzig)Wiek: 21 lat
Styl gry: Błyskotliwy drybler z doskonałym przyspieszeniem na pierwszych metrach i świetną kontrolą piłki.
Dlaczego pasuje?: Norweg z RB Leipzig to surowy diament, który potrzebuje trenera potrafiącego ułożyć gracza taktycznie – a w tym Arteta jest mistrzem. Antonio Nusa potrafi minąć rywala „na chusteczce”, co ułatwiałoby rozbijanie defensywnych bloków w Anglii.
5. Bazoumana Touré (Hoffenheim)Wiek: 20 lat
Styl gry: Szybkościowy demon, rewelacja niemieckich boisk, niesamowicie silny fizycznie jak na swój wiek.
Dlaczego pasuje?: Bazoumana Touré to najtańsza i najbardziej długoterminowa opcja z tej listy. Posiada rzadki u młodych graczy ciąg na bramkę i agresję w pressingu, co jest fundamentem gry w Arsenalu.

Czy myślicie, że któryś z przytoczonych zawodników byłby do kupienia i mógłby wejść od razu do pierwszego składu i dać nam tak brakujący impuls z lewej strony?

Adi17 komentarzy: 395101.06.2026, 14:46

Nie ogladałem często Diomande, ale z tych meczów które widziałem i "hajlajtsów" to gość ma niesamowitą dynamikę, operuje lewą i prawą nogą i nie boi się ryzykować. Zobaczymy czy w ogóle Mikel rozważą taki ruch.

WygramyTo komentarzy: 68501.06.2026, 14:44

@Taki napisał: "Diomande razem z Olise i Kane był najlepszym ofensywny piłkarzem Bundesligi. Mimo że ma 19 lat. Nikt nie wie gdzie jest sufit tego chłopaka. Ale po niego jest długa kolejka."

Wyprzedził nawet Luisa Diaza? Wow

Taki komentarzy: 237801.06.2026, 14:40

@Wojakus napisał: "Diomande to albo zostanie w swoim zespole albo do Live pojdzie"
Diomande razem z Olise i Kane był najlepszym ofensywny piłkarzem Bundesligi. Mimo że ma 19 lat. Nikt nie wie gdzie jest sufit tego chłopaka. Ale po niego jest długa kolejka.

WygramyTo komentarzy: 68501.06.2026, 14:31

@Numer10: fajnie że widzisz potencjał w Eze tylko on ma zaraz 30 lat.

Numer10 komentarzy: 238901.06.2026, 14:26

@ozzy95 napisał: "Eze i Gyok to piłkarze na inne drużyny, pierwszy z nich to ofensywny pomocnik typu high risk-high reward, a drugi to napastnik który żyje z podań prostopadłych/za linię obrony, albo będący klinicznym w polu karnym ale niekoniecznie w dużym gąszczu. Woli też grać przodem do bramki, pojedynki w powietrzu i zastawianie się to nie jest do końca jego żywioł. Ale zmiana z PSG była słabiutka, raziło w oczy jego przyjęcie i prowadzenie piłki. Mega irytujące było szczególnie jedno zejście z lewego skrzydła do środka, gdzie kompletnie nie osłaniał piłki ciałem i dał ją sobie bardzo łatwo wyłuskać.

Czyli generalnie wychodzi na to, że kupiliśmy graczy profilem mocno niedopasowanym do drużyny. W sumie mamy wpływ na to kogo kupujemy, a nie mamy za bardzo na to jak drużyny na nas wychodzą i jak przeciwko nam bronią. No i tego w sezon i tak się nie zmieni. Musielibyśmy nie wychodzić tak wysoką linią obrony, zrezygnować z kontroli i wysokiego pressingu, Guardiola coś takiego zaczął robić i dodawać inne profile do składu, postawił przecież nawet na bramkarza słynącego z genialnej gry na linii, a niekoniecznie z rozegrania piłki. No i w ich meczach było zdecydowanie więcej chaosu w porównaniu do lat poprzednich, więcej przypadku i szarpanej gry, tracili tez przez to cenne punkty.

Moim zdaniem to się nie wydarzy u nas w najbliższym czasie - spodziewam się, że Arteta będzie jednak dalej forsował wysoki-pressing i zamykanie rywala z małymi odstępstwami, więc wychodzi na to, że wydaliśmy ze 120-130 milionów na zawodników z totalnie innej bajki taktycznej, ale za to mamy w końcu upragnione mistrzostwo. Eze i Gyok to ostatecznie 24 g/a w sezonie ligowym, może nie jest to dużo ale kiedyś nam brakowało właśnie liczb w meczach z dołem tabeli, więc panowie jakąś tam dziurę po trosze zasypali. Trzeba sobie powiedzieć, że mamy komfort i jesteśmy nieco rozpieszczeni, ściągając sobie takich graczy do szerokiego składu/rotacji a na końcu i tak psioczymy, że nie są gwiazdami ligi. Poza tym nam wyblakły nieco "stare" gwiazdy jak Saka, Martnelli/Trossard, Havertz często kontuzjowany, Ode to samo. My musimy w kocu zacząć odpowiednio równoważyć atak, częściej przenosić akcje na lewe skrzydło, by uwolnić to prawe. Te nasze obiegi na prawym skrzydle z cutbackiem albo miękką wrzutką wszyscy znają, mamy to wypisane na czole w tunelu prowadzącym na murawę. Róbmy to też na lewym skrzydle, niech tam będzie ktoś kto ma odpowiedni skill, by wiązać kilku rywali, a może Bukayo jako ten wbiegający do podania wstecznego z lewej strony byłby zabójczy i podreperowałby mocno swoje statystyki goli? Coś musimy zmienić, nowi gracze to musi być naprawdę high quality, niech to będą faktycznie nowe wytrychy na te wszystkie zamki, bo nasi rywale pewnie dalej będą siedzieć na dupie we własnym polu karnym przez cały sezon, zero zaskoczenia."

Generalnie się zgadzam, ale uważa że akurat Ebs nam może podpasować. W twoim określeniu high risk high reward nie zgadza się to ryzyko, bo Eze bardzo rzadko traci piłkę tym swoim powolnym dryblingiem. Nauczyć go troszkę więcej brania gry na siebie i coś z tego może być - niekoniecznie jako.klucxowa postać, ale właśnie jako taki świetny rotacyjny zawodnik mogący zagrać na skrzydle i 10 tak naprawdę. Zgadzam się oczywiście co do tego że najlepiej mu pasuje pozycja na takiej bocznej 10 gdzie z lewej ma jeszcze wahadło, ale jest potencjał w chłopaku.

WygramyTo komentarzy: 68501.06.2026, 14:24

Ktoś sledzi Real.

Jak to jest, że oni mają takiego Fede Valverde, Arde Gulara, Jude Bellingama a co roku są newsy jak teraz, że Mou chce nowego kreatywnego pomocnika.

Adi17 komentarzy: 395101.06.2026, 14:14

A wydaje mi się, że jeśli ma przyjść napastnik i skrzydłowy to będzie musiał odejść jeszcze ktoś oprócz Jesusa i kogoś z dwójki Trossard/Martinelli.
Ja bym to widział tak - Ode lub Havertz.

Adi17 komentarzy: 395101.06.2026, 14:12

@mistrzu973 napisał: "To by sie nawet wszystko kleilo, no tylko czy psg chcialoby go puscic i za ile jak juz"

Może Odegaard + Martinelli :D

WygramyTo komentarzy: 68501.06.2026, 14:11

Teraz się może nie dziwię czemu on praktycznie sporą część kariery przesiedział tylko w CP

mistrzu973 komentarzy: 132201.06.2026, 14:10

@WygramyTo napisał: "Ogólnie co do Eze to dla mnie on strasznie nonszalancko wygląda jak na zawodowego piłkarza. Ma taki Vibe gościa z ulicy którego zaprosili do grania w piłkę."
Chyba pierwszy raz się z tobą zgodzę :)

mistrzu973 komentarzy: 132201.06.2026, 14:09

@Adi17 napisał: "Martinez i Kvara to rzuciłem tak życzeniowo, ale to na 99% się nie wydarzy, przynajmniej nie obaj.

A taki zestaw Diomande i Kroupi melodia przyszłości, ale może i na już? Co sądzicie?"

Juz bym bardziej tego kroupiego widzial. Gosc ma to cos

WygramyTo komentarzy: 68501.06.2026, 14:09

Ogólnie co do Eze to dla mnie on strasznie nonszalancko wygląda jak na zawodowego piłkarza. Ma taki Vibe gościa z ulicy którego zaprosili do grania w piłkę.

mistrzu973 komentarzy: 132201.06.2026, 14:08

@kaljot napisał: "z kvara to tez nie jest tak ze on tam musi zostac . wygral lige mistrzow dwa razy . nigdy nie bedz wieksza gwiazda nizeli dembele. real go nie wezmie bo jest vini mbappe . jakby chcial isc do jakiegos innego mistrza to kto wie moze Arsenal ma szanse . bayern ma top skrzzydlo real barcelona tez wlochy juz przerabial . w paryzy wygral wszytko wiec anglia ewntualnie hmmm?
A w anglii na lewej to arsenal najbardziej potyrzebuje . plan misterny jest . Romano kopuj wklej :D"

To by sie nawet wszystko kleilo, no tylko czy psg chcialoby go puscic i za ile jak juz

kosbat komentarzy: 72001.06.2026, 14:08

@Piotrek_175: A na meczu strasznie nami podirytowany był, także bym czekał jeszcze z tym. Może się okazać że ma ochotę na 3-peat z PSG

Adi17 komentarzy: 395101.06.2026, 14:08

Martinez i Kvara to rzuciłem tak życzeniowo, ale to na 99% się nie wydarzy, przynajmniej nie obaj.

A taki zestaw Diomande i Kroupi melodia przyszłości, ale może i na już? Co sądzicie?

WygramyTo komentarzy: 68501.06.2026, 14:06

@ozzy95 napisał: "Eze i Gyok to piłkarze na inne drużyny, pierwszy z nich to ofensywny pomocnik"

Praktycznie tego nie widziałem. Oprócz kilku bomb z daleka.

Piotrek_175 komentarzy: 285901.06.2026, 14:06

@kaljot:
Bez kitu, z tym Kwarą to tak by się fajnie spinało. Z PSG lige mistrzów wygrał 2x a z ogórkami się kopać co weekend po czołach chyba żadna frajda.
Wypowiadał się też podejrzanie pochelbnie na nasz temat mimo kupy którą pokazaliśmy - chyba ze jest taki grzeczny i dyplomatyczny xd

kaljot komentarzy: 131201.06.2026, 14:01

z kvara to tez nie jest tak ze on tam musi zostac . wygral lige mistrzow dwa razy . nigdy nie bedz wieksza gwiazda nizeli dembele. real go nie wezmie bo jest vini mbappe . jakby chcial isc do jakiegos innego mistrza to kto wie moze Arsenal ma szanse . bayern ma top skrzzydlo real barcelona tez wlochy juz przerabial . w paryzy wygral wszytko wiec anglia ewntualnie hmmm?
A w anglii na lewej to arsenal najbardziej potyrzebuje . plan misterny jest . Romano kopuj wklej :D

Wojakus komentarzy: 6748 newsów: 301.06.2026, 14:00

@Barney: Diomande to albo zostanie w swoim zespole albo do Live pojdzie

WygramyTo komentarzy: 68501.06.2026, 13:58

@Adi17: lautaro Martinez to będzie legenda Interu. On się już raczej nigdzie nie ruszy.

SoulStorm komentarzy: 830001.06.2026, 13:57

KFC restaurants in London rebranded with Mikel Arteta images to celebrate Arsenal’s Premier League title

Adi17 komentarzy: 395101.06.2026, 13:56

Tak sobie dziś przeglądałem między innymi transfermarkt i znalezienie zawodnika który na już podniesie poziom i będzie do wyciągnięcia jest ciężko. Oczywiście chodzi o atak - lewe skrzydło i napastnik.
A tak na luźno - Kvara, Lautaro i jedziemy po LM!

mistrzu973 komentarzy: 132201.06.2026, 13:54

@WygramyTo napisał: "Przecież wiadomym jest, że inaczej patrzę na 10 goli Cuhny, a inaczej na 10 goli Sesko."
No ale powinnismy tak samo patrzec na gole sesko i gyo z gry, po 11 goli z gry plus asysta. Dla mnie i jeden i drugi nie jest napastnikiem z najwyzszej polki

WygramyTo komentarzy: 68501.06.2026, 13:54

@mistrzu973 napisał: "Ale napisales ze wstyd dla sesko ze tak malo strzelił, bo mial fernadesa mbuemo i cunhe w primie
Fernandes owszem kozak, ale mbuemo i cunha juz nie"


No tak. Wstyd. Zdania nie zmieniam.

WygramyTo komentarzy: 68501.06.2026, 13:53

@Barney napisał: "Na LS to wolałbym Diomande jesli juz bierzemy mlodych ,jednak lepsza Bundes niz holenderska liga"

Podobno wielki fan LFC

mistrzu973 komentarzy: 132201.06.2026, 13:52

@WygramyTo napisał: "A to Cuhna i Mbuemo to rasowe 9?"
Ale napisales ze wstyd dla sesko ze tak malo strzelił, bo mial fernadesa mbuemo i cunhe w primie
Fernandes owszem kozak, ale mbuemo i cunha juz nie

WygramyTo komentarzy: 68501.06.2026, 13:51

Przecież wiadomym jest, że inaczej patrzę na 10 goli Cuhny, a inaczej na 10 goli Sesko.

WygramyTo komentarzy: 68501.06.2026, 13:50

@mistrzu973 napisał: "A gdzie napisalem ze nie jest flopem? Zwyczajnie ukazalem twoje podejscie gdzie jednych zawodnikow nazwywasz goscmi w primie a drugiego flopem, mimo ze maja praktycznie takie same liczby"

A to Cuhna i Mbuemo to rasowe 9?

mistrzu973 komentarzy: 132201.06.2026, 13:49

@WygramyTo napisał: "To raptem chłopak z 11 golami nie jest flopem? Przecież teraz sam się wkopales że po prostu nie lubisz Gyo"
A gdzie napisalem ze nie jest flopem? Zwyczajnie ukazalem twoje podejscie gdzie jednych zawodnikow nazwywasz goscmi w primie a drugiego flopem, mimo ze maja praktycznie takie same liczby

Barney komentarzy: 2705501.06.2026, 13:49

Na LS to wolałbym Diomande jesli juz bierzemy mlodych ,jednak lepsza Bundes niz holenderska liga

WygramyTo komentarzy: 68501.06.2026, 13:44

@mistrzu973 napisał: "Fernandes owszem prime ale mbuemo i cunha, to raz ze czesto grali na pozycji sesko a dwa:
Mbuemo 11b 3a
Cunha 10b 4a
Faktycznie prime
Sesko 11b 1a
Flop"


To raptem chłopak z 11 golami nie jest flopem? Przecież teraz sam się wkopales że po prostu nie lubisz Gyo

mistrzu973 komentarzy: 132201.06.2026, 13:44

@WygramyTo napisał: "No mistrzowskiej gdzie w ofie jest odpowiedzialny za jakieś 60-80 procent że ten puchar podziwiasz na ES obok Trossarda bo reszta nie dojechała."
Fajne te wyliczenia procentowe, takie niezbyt prawdziwe
Udzial przy 15 bramkach z 71, czyli 21%.

Theo10 komentarzy: 1022301.06.2026, 13:42

@Mickeylo: Przecież nawet w EPL Thiago ma 22. Ogólnie do jego statystyk nie ma co się odnosić, bo zawsze są z dupy i zmanipulowane pod tezę. Szkoda zachodu.

mistrzu973 komentarzy: 132201.06.2026, 13:41

@WygramyTo napisał: "Nie tylko w samej lidze, ale calutki sezon mając prime Mbuemo,Cuhne i Bruno."
Fernandes owszem prime ale mbuemo i cunha, to raz ze czesto grali na pozycji sesko a dwa:
Mbuemo 11b 3a
Cunha 10b 4a
Faktycznie prime
Sesko 11b 1a
Flop

WygramyTo komentarzy: 68501.06.2026, 13:40

@Mickeylo napisał: "Mbappe 25 goli
Muriqi 23 gole
Lepaul 20 gole
Rodrigues 22 gole
+ Erling i Kane"


Przegapiłem 3-4 nazwiska przepraszam

WygramyTo komentarzy: 68501.06.2026, 13:39

@mistrzu973 napisał: "Znowu piszesz fakty pod swoja teorie. Junajted oprocz ligi zagralo tylko 2 mecze, a brzmi jakby zagrali co najmniej tyle co arsenal. Druga sprawa ze strzelil te 11 goli w lidze z gry, czyli tyle samo co gyokeres z gry, jednak gyokeres zagral duzo wiecej, i to w mistrzowskiej druzynie."

No mistrzowskiej gdzie w ofie jest odpowiedzialny za jakieś 60-80 procent że ten puchar podziwiasz na ES obok Trossarda bo reszta nie dojechała.

Mickeylo komentarzy: 371001.06.2026, 13:37

@WygramyTo napisał: "Jak przesledzisz całą Europę to praktycznie oprócz wyjątków jak Kane i Erling"

Mbappe 25 goli
Muriqi 23 gole
Lepaul 20 gole
Rodrigues 22 gole
+ Erling i Kane

mistrzu973 komentarzy: 132201.06.2026, 13:36

@WygramyTo napisał: "ps mogło być gorzej. Mogłeś mieć sesko który w całym sezonie zrobił 11 goli. Nie tylko w samej lidze, ale calutki sezon mając prime Mbuemo,Cuhne i Bruno."
Znowu piszesz fakty pod swoja teorie. Junajted oprocz ligi zagralo tylko 2 mecze, a brzmi jakby zagrali co najmniej tyle co arsenal. Druga sprawa ze strzelil te 11 goli w lidze z gry, czyli tyle samo co gyokeres z gry, jednak gyokeres zagral duzo wiecej, i to w mistrzowskiej druzynie.

ozzy95 komentarzy: 3736 newsów: 101.06.2026, 13:35

Eze i Gyok to piłkarze na inne drużyny, pierwszy z nich to ofensywny pomocnik typu high risk-high reward, a drugi to napastnik który żyje z podań prostopadłych/za linię obrony, albo będący klinicznym w polu karnym ale niekoniecznie w dużym gąszczu. Woli też grać przodem do bramki, pojedynki w powietrzu i zastawianie się to nie jest do końca jego żywioł. Ale zmiana z PSG była słabiutka, raziło w oczy jego przyjęcie i prowadzenie piłki. Mega irytujące było szczególnie jedno zejście z lewego skrzydła do środka, gdzie kompletnie nie osłaniał piłki ciałem i dał ją sobie bardzo łatwo wyłuskać.

Czyli generalnie wychodzi na to, że kupiliśmy graczy profilem mocno niedopasowanym do drużyny. W sumie mamy wpływ na to kogo kupujemy, a nie mamy za bardzo na to jak drużyny na nas wychodzą i jak przeciwko nam bronią. No i tego w sezon i tak się nie zmieni. Musielibyśmy nie wychodzić tak wysoką linią obrony, zrezygnować z kontroli i wysokiego pressingu, Guardiola coś takiego zaczął robić i dodawać inne profile do składu, postawił przecież nawet na bramkarza słynącego z genialnej gry na linii, a niekoniecznie z rozegrania piłki. No i w ich meczach było zdecydowanie więcej chaosu w porównaniu do lat poprzednich, więcej przypadku i szarpanej gry, tracili tez przez to cenne punkty.

Moim zdaniem to się nie wydarzy u nas w najbliższym czasie - spodziewam się, że Arteta będzie jednak dalej forsował wysoki-pressing i zamykanie rywala z małymi odstępstwami, więc wychodzi na to, że wydaliśmy ze 120-130 milionów na zawodników z totalnie innej bajki taktycznej, ale za to mamy w końcu upragnione mistrzostwo. Eze i Gyok to ostatecznie 24 g/a w sezonie ligowym, może nie jest to dużo ale kiedyś nam brakowało właśnie liczb w meczach z dołem tabeli, więc panowie jakąś tam dziurę po trosze zasypali. Trzeba sobie powiedzieć, że mamy komfort i jesteśmy nieco rozpieszczeni, ściągając sobie takich graczy do szerokiego składu/rotacji a na końcu i tak psioczymy, że nie są gwiazdami ligi. Poza tym nam wyblakły nieco "stare" gwiazdy jak Saka, Martnelli/Trossard, Havertz często kontuzjowany, Ode to samo. My musimy w kocu zacząć odpowiednio równoważyć atak, częściej przenosić akcje na lewe skrzydło, by uwolnić to prawe. Te nasze obiegi na prawym skrzydle z cutbackiem albo miękką wrzutką wszyscy znają, mamy to wypisane na czole w tunelu prowadzącym na murawę. Róbmy to też na lewym skrzydle, niech tam będzie ktoś kto ma odpowiedni skill, by wiązać kilku rywali, a może Bukayo jako ten wbiegający do podania wstecznego z lewej strony byłby zabójczy i podreperowałby mocno swoje statystyki goli? Coś musimy zmienić, nowi gracze to musi być naprawdę high quality, niech to będą faktycznie nowe wytrychy na te wszystkie zamki, bo nasi rywale pewnie dalej będą siedzieć na dupie we własnym polu karnym przez cały sezon, zero zaskoczenia.

Hadukat92 komentarzy: 4601.06.2026, 13:32

@Pawelars: Już o wiele bardziej perspektywiczny jest mika godts 17 bramek 12 asyst w holandii 21 lat

Theo10 komentarzy: 1022301.06.2026, 13:32

@thegunner4life: tak, ale tylko w słusznej sprawie. :P
Można się różnić poglądami, kłócić o to i to jest OK, ale tutaj po prostu śmierdzi mi to trollem na kilometr.

WygramyTo komentarzy: 68501.06.2026, 13:31

@Mickeylo: ps mogło być gorzej. Mogłeś mieć sesko który w całym sezonie zrobił 11 goli. Nie tylko w samej lidze, ale calutki sezon mając prime Mbuemo,Cuhne i Bruno.

thegunner4life komentarzy: 1147001.06.2026, 13:26

@Theo10:
O nie! A więc jesteś konfidentem!

Szogun komentarzy: 34317 newsów: 301.06.2026, 13:24

@Pawelars: 9 goli i 3 asysty,średnia jakość pracy, relatywnie wysoka cena chyba nawet Pulisica bym wolał.

WygramyTo komentarzy: 68501.06.2026, 13:23

@Mickeylo napisał: "Weź pod uwagę że Eze zagrał 4 pełne mecze w PL u nas. Dużo meczy grał po 9-12-15 minut. Gyokeresowi gdyby odjąć gole z Leeds to gość ma 11 bramek w lidze, tyle co strzelił taki wirtuoz jak Flemming XD"

Taki mamy klimat

Jak przesledzisz całą Europę to praktycznie oprócz wyjątków jak Kane i Erling

To każdy nabił 15-16 goli w lidze więc nie rozumiem znów wyśmiewania Gyokeresa 308 raz na tej stronie.

poprzednia123456następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
ZawodnikBramkiAsysty
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
Publicystyka
Wywiady