Arsenal wicemistrzem Anglii, Arteta żegna się we łzach

Arsenal wicemistrzem Anglii, Arteta żegna się we łzach 15.05.2016, 16:50, Sebastian Czarnecki 7881 komentarzy

Nie do pomyślenia: Arsenal został wicemistrzem Anglii i wyprzedził bodajże najlepszą generację piłkarzy Tottenhamu od lat. Kanonierzy podtrzymali tradycję i kolejny sezon z rzędu zakończyli rozgrywki nad swoim największym rywalem, chociaż w kontekście całego roku to i tak marne pocieszenie. Ten sezon miał być wielki, a londyńczycy zostali z pustymi rękami - aż dziesięciu punktów zabrakło do mistrzostwa, a w tym roku obędzie się nawet bez Pucharu Anglii.

Teraz należy jak najszybciej zapomnieć o tym sezonie i przygotować się do kolejnego, miejmy nadzieję lepszego. Arsenal w łzach pożegnał kapitana zespołu Mikela Artetę, który w pożegnalnym meczu zaliczył asystę przy samobójczym trafieniu Bunna. Szkoda, że szansy na występ nie mógł liczyć Tomas Rosicky, który opuści Londyn po dziesięciu latach wzlotów i upadków w londyńskim klubie.

Arsenal: Čech - Bellerin, Gabriel, Koscielny, Monreal - Coquelin, Cazorla (88. Campbell) - Wilshere (69. Elneny), Özil (88. Arteta), Alexis - Giroud

Aston Villa: Bunn - Lyden (74. Grealish), Lescott (65. Richards), Toner, Cissokho - Westwood, Sanchez, Gueye - Bacuna, Ayew, Sinclair

Kanonierzy od pierwszej minuty narzucili rywalom swoje tempo gry i pokazali im, że w dzisiejszym meczu nie będą mieli wiele okazji do strzelenia gola. Londyńczycy szybko opanowali środek pola i dyktowali warunki na własnym stadionie.

Już w 5. minucie Arsenal wyszedł na prowadzenie. Dośrodkowanie Monreala z lewej strony boiska trafiło na głowę Oliviera Girouda, który oddał mocny i trudny strzał na bramkę Bunna. Bramkarz był bliski udanej interwencji, jednak piłka po jego rękach wpadła do siatki. 1-0!

Trzy minuty później goście mogli doprowadzić do wyrównania, a wszystko to za sprawą Gabriela Paulisty, który w dziecinny sposób dał się wyminąć Sinclairowi. Na całe szczęście Anglikowi zabrakło umiejętności, by wykończyć akcję, a Koscielny zdołał oddalić zagrożenie.

Owacje od kibiców Aston Villi po strzale Westwooda w światło bramki. Petr Čech nie miał jednak żadnych problemów ze złapaniem nietrudnego strzału.

W kolejnych minutach nie działo się nic godnego uwagi. Kanonierzy dominowali na boisku, jednak nie potrafili sforsować broniącej się całą drużyną Aston Villi. Choć defensorzy The Villans popełniali indywidualne błędy, przewaga liczebna pomagała wychodzić im z opresji.

W 32. minucie indywidualna akcja Alexisa Sancheza, który w prosty sposób wyminął młodego Lydena i oddał kąśliwy strzał ostrego kąta. Piłka minimalnie minęła się z bramką i wyszła na aut bramkowy.

Chwilę później kolejna akcja Arsenalu po fatalnym błędzie Bacuny. Alexis Sanchez przejął futbolówkę i posłał ją do wybiegającego Wilshere'a. Anglik oddał jednak strzał swoją słabszą prawą nogą i piłka wylądowała na bocznej siatce.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Kanonierzy mimo wyraźnej przewagi nie potrafili podwyższyć jednobramkowego prowadzenia.

Co ciekawe, drugą połowę w lepszym stylu zaczęli goście, którzy spróbowali jeszcze podjąć rękawice i poszukać swojej szansy. Mimo że przez pierwszych 15 minut nie brakowało im chęci, to na pewno brakowało umiejętności, by w ogóle zagrozić bramce Čecha w inny sposób, niż poprzez przebywanie w jego polu karnym.

Sfrustrowany mógł być Mesut Özil, który szukał asyst, jednak jego partnerzy nie do końca z nim współpracowali i tracili posyłane przez niego piłki.

W 65. minucie Lescotta zastąpił Richards, cztery minuty później Elneny wszedł w miejsce Wilshere'a.

W 71. minucie londyńczycy pierwszy raz od dłuższego czasu zaatakowali bramkę Bunna. Alexis podszedł do rzutu wolnego podyktowanego po faulu na Cazorli, jednak posłał piłkę wysoko ponad bramką.

Dwie minuty później kolejna akcja Arsenalu. Zamieszanie w polu karnym Aston Villi spróbował wykorzystać Elneny, który strzałem z woleja przeniósł piłkę ponad poprzeczką.

Owacja na Emirates Stadium. Grające w dziesiątkę Newcastle United strzela bramkę na 3-1 i oddala Tottenham od drugiego miejsca. W międzyczasie Grealish zastępuje Lydena.

W 78. minucie Arsenal podwyższa prowadzenie! Dośrodkowanie Özila w zabójczy sposób wykorzystał Olivier Giroud, który zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu!

Dwie minuty później Francuz skompletował hat-tricka! Tym razem Hector Bellerin obsłużył go podaniem, którego nie mógł zmarnować. Kwestia wicemistrzostwa wydaje się więc rozwiązana.

W 88. minucie podwójna zmiana w Arsenalu. Joel Campbell zastąpił Santiago Cazorlę, z kolei w miejsce Mesuta Özila wszedł żegnający się z drużyną Mikel Arteta.

Arteta w wielkim stylu żegna się z klubem! Strzał Hiszpana wylądował na poprzeczce, jednak spadająca piłka odbiła się od pleców Bunna i wpadła do bramki. Choć gol słusznie został sklasyfikowany jako samobój, lepszego pożegnania z drużyną wymarzyć sobie nie mógł!

KONIEC! Arsenal wicemistrzem Anglii, a Mikel Arteta w wielkim stylu i z łzami w oczach żegna się z zespołem.

Aston VillaPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
anty_pzpn_ komentarzy: 337025.05.2016, 13:05

Jezus co ten Cross napisał bo dobić się przez wszystkie komentarze to jakaś padaka haha

Ktoś powtórzy?

songoku95 komentarzy: 2348625.05.2016, 13:03

byłby to świetny transfer dla Soton bądź WHU. U Nas nie ma miejsca dla niego.

Czeczenia komentarzy: 1248125.05.2016, 13:01

AaronLieber27

Nie warto.

AaronLieber27 komentarzy: 612725.05.2016, 12:59

Myslicie, ze warto pozyskac Sissoko z Newcastle. Niezly grajek, a Newcastle po spadku raczej nie bedzie chcialo jakiejs wysokiej kwoty za transfer

Arsenal96l komentarzy: 501725.05.2016, 12:57

Ale to będzie Dzik! Nie mogę się doczekać nowego sezonu :)!

AaronLieber27 komentarzy: 612725.05.2016, 12:56

Xhaka juz oficjalnie, a u nas cicho?

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041325.05.2016, 12:55

Granit oficjalnie!

Czeczenia komentarzy: 1248125.05.2016, 12:54

Teraz tylko żeby Xhaka się nie połamał na Euro.

Arsenal zmieniając herb też podpadł wielu kibicom. Ale te wszystkie nowe herby wyglądają jakby zostały automatycznie wygenerowane w jakiejś fifie czy innym pesie.

3rdpitch komentarzy: 453425.05.2016, 12:52

ten, ten i tamten i w następnym sezonie JEDZIEMY NA MAJSTRA!

A, zapomniałem o drzewkach
Rok temu były drzewka z Walcottem i OXem na skrzydłach i mieliśmy rozjeabać ligę w pył.

reidens komentarzy: 106125.05.2016, 12:51

Oficjalka

mallen komentarzy: 2123925.05.2016, 12:51

Przydałby się nowy główny news o Granitku naszym :D

songoku95 komentarzy: 2348625.05.2016, 12:50

25 mln funtów+ 5 mln w dodatkach. Niesamowicie korzystna cena!

mallen komentarzy: 2123925.05.2016, 12:50

@Witowo95

Może jakoś tymczasowo? Bo aż ciężko w to uwierzyć.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 125.05.2016, 12:49

@mallen: whufc.com
Oficjalnie już nowe funkcjonuje.

mallen komentarzy: 2123925.05.2016, 12:48

@Witowo95

Sprawdzone info?
Przecież mieli jeden z najlepszych herbów w BPL...

mitmichael komentarzy: 4924325.05.2016, 12:46

Wenger: obserwowałem go juz bardzo długo. To pilkarz, ktory doda nam wiele jakosci. Zyczymy mu powodzenia na Euro 2016 i czekamy zeby przyjac go w Arsenalu.

lays komentarzy: 3987125.05.2016, 12:44

tak jest

fan92 komentarzy: 67225.05.2016, 12:43

Napadzior, stoper i żądzą mordu i sezon nasz!

Kysio2607 komentarzy: 1336025.05.2016, 12:43

Znajac zycie teraz wszyscy pomocnicy beda zdrowi i zacznie się sypać obrona albo atak. I znów będziemy grali Cazorlami Wilsherami Ozilami po skrzydlach i Sanchezami Walcottami w ataku

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 125.05.2016, 12:42