Arsenal wicemistrzem Anglii, Arteta żegna się we łzach

Arsenal wicemistrzem Anglii, Arteta żegna się we łzach 15.05.2016, 16:50, Sebastian Czarnecki 7881 komentarzy

Nie do pomyślenia: Arsenal został wicemistrzem Anglii i wyprzedził bodajże najlepszą generację piłkarzy Tottenhamu od lat. Kanonierzy podtrzymali tradycję i kolejny sezon z rzędu zakończyli rozgrywki nad swoim największym rywalem, chociaż w kontekście całego roku to i tak marne pocieszenie. Ten sezon miał być wielki, a londyńczycy zostali z pustymi rękami - aż dziesięciu punktów zabrakło do mistrzostwa, a w tym roku obędzie się nawet bez Pucharu Anglii.

Teraz należy jak najszybciej zapomnieć o tym sezonie i przygotować się do kolejnego, miejmy nadzieję lepszego. Arsenal w łzach pożegnał kapitana zespołu Mikela Artetę, który w pożegnalnym meczu zaliczył asystę przy samobójczym trafieniu Bunna. Szkoda, że szansy na występ nie mógł liczyć Tomas Rosicky, który opuści Londyn po dziesięciu latach wzlotów i upadków w londyńskim klubie.

Arsenal: Čech - Bellerin, Gabriel, Koscielny, Monreal - Coquelin, Cazorla (88. Campbell) - Wilshere (69. Elneny), Özil (88. Arteta), Alexis - Giroud

Aston Villa: Bunn - Lyden (74. Grealish), Lescott (65. Richards), Toner, Cissokho - Westwood, Sanchez, Gueye - Bacuna, Ayew, Sinclair

Kanonierzy od pierwszej minuty narzucili rywalom swoje tempo gry i pokazali im, że w dzisiejszym meczu nie będą mieli wiele okazji do strzelenia gola. Londyńczycy szybko opanowali środek pola i dyktowali warunki na własnym stadionie.

Już w 5. minucie Arsenal wyszedł na prowadzenie. Dośrodkowanie Monreala z lewej strony boiska trafiło na głowę Oliviera Girouda, który oddał mocny i trudny strzał na bramkę Bunna. Bramkarz był bliski udanej interwencji, jednak piłka po jego rękach wpadła do siatki. 1-0!

Trzy minuty później goście mogli doprowadzić do wyrównania, a wszystko to za sprawą Gabriela Paulisty, który w dziecinny sposób dał się wyminąć Sinclairowi. Na całe szczęście Anglikowi zabrakło umiejętności, by wykończyć akcję, a Koscielny zdołał oddalić zagrożenie.

Owacje od kibiców Aston Villi po strzale Westwooda w światło bramki. Petr Čech nie miał jednak żadnych problemów ze złapaniem nietrudnego strzału.

W kolejnych minutach nie działo się nic godnego uwagi. Kanonierzy dominowali na boisku, jednak nie potrafili sforsować broniącej się całą drużyną Aston Villi. Choć defensorzy The Villans popełniali indywidualne błędy, przewaga liczebna pomagała wychodzić im z opresji.

W 32. minucie indywidualna akcja Alexisa Sancheza, który w prosty sposób wyminął młodego Lydena i oddał kąśliwy strzał ostrego kąta. Piłka minimalnie minęła się z bramką i wyszła na aut bramkowy.

Chwilę później kolejna akcja Arsenalu po fatalnym błędzie Bacuny. Alexis Sanchez przejął futbolówkę i posłał ją do wybiegającego Wilshere'a. Anglik oddał jednak strzał swoją słabszą prawą nogą i piłka wylądowała na bocznej siatce.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Kanonierzy mimo wyraźnej przewagi nie potrafili podwyższyć jednobramkowego prowadzenia.

Co ciekawe, drugą połowę w lepszym stylu zaczęli goście, którzy spróbowali jeszcze podjąć rękawice i poszukać swojej szansy. Mimo że przez pierwszych 15 minut nie brakowało im chęci, to na pewno brakowało umiejętności, by w ogóle zagrozić bramce Čecha w inny sposób, niż poprzez przebywanie w jego polu karnym.

Sfrustrowany mógł być Mesut Özil, który szukał asyst, jednak jego partnerzy nie do końca z nim współpracowali i tracili posyłane przez niego piłki.

W 65. minucie Lescotta zastąpił Richards, cztery minuty później Elneny wszedł w miejsce Wilshere'a.

W 71. minucie londyńczycy pierwszy raz od dłuższego czasu zaatakowali bramkę Bunna. Alexis podszedł do rzutu wolnego podyktowanego po faulu na Cazorli, jednak posłał piłkę wysoko ponad bramką.

Dwie minuty później kolejna akcja Arsenalu. Zamieszanie w polu karnym Aston Villi spróbował wykorzystać Elneny, który strzałem z woleja przeniósł piłkę ponad poprzeczką.

Owacja na Emirates Stadium. Grające w dziesiątkę Newcastle United strzela bramkę na 3-1 i oddala Tottenham od drugiego miejsca. W międzyczasie Grealish zastępuje Lydena.

W 78. minucie Arsenal podwyższa prowadzenie! Dośrodkowanie Özila w zabójczy sposób wykorzystał Olivier Giroud, który zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu!

Dwie minuty później Francuz skompletował hat-tricka! Tym razem Hector Bellerin obsłużył go podaniem, którego nie mógł zmarnować. Kwestia wicemistrzostwa wydaje się więc rozwiązana.

W 88. minucie podwójna zmiana w Arsenalu. Joel Campbell zastąpił Santiago Cazorlę, z kolei w miejsce Mesuta Özila wszedł żegnający się z drużyną Mikel Arteta.

Arteta w wielkim stylu żegna się z klubem! Strzał Hiszpana wylądował na poprzeczce, jednak spadająca piłka odbiła się od pleców Bunna i wpadła do bramki. Choć gol słusznie został sklasyfikowany jako samobój, lepszego pożegnania z drużyną wymarzyć sobie nie mógł!

KONIEC! Arsenal wicemistrzem Anglii, a Mikel Arteta w wielkim stylu i z łzami w oczach żegna się z zespołem.

Aston VillaPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
ZielonyLisc komentarzy: 2028524.05.2016, 18:43

''Tak samo jak Xhaka to nie jest ktoś do rywalizacji z Coquelinem tylko Coq'a po prostu już niestety nie będziemy widywać w wyjściowej 11, a na pewno nie często.''

To kogo mamy kupić? Jakiegoś średniaka z Ligę po to aby grał Coq? A jak znowu nadejdzie plaga kontuzji to kto wtedy będzie grał? Coquelin, Xhaka.
Sportowa rywalizacja zawsze pozytywnie wpływa na piłkarza no chyba, że nie sobie nie poradzi.

3rdpitch komentarzy: 454324.05.2016, 18:42

Już pisałem, ktoś z doświadczeniem w BPL, bo jak wynalazki z ciepłych lig to nie za 50 mln. Więc Lukaku, Sturridge, ewentualnie Chicharito.

ZielonyLisc komentarzy: 2028524.05.2016, 18:40

3rdpitch

A pomyślałeś o grze z kontry? Poza tym ktoś pisał, że Juventus ma podobny styl gry do Arsenalu (powołuje się na zdanie tego kogoś bo sam osobiście Juventusu nie oglądam).

Mamy Welbecka? Ok tylko, że on po raz kolejny jest połamany. I co to za rywalizacja? Poza tym tak jak napisałeś gramy na wrzutki więc jest Giroud. Po co nam drugi napastnik tego samego typu?
Oliviera ratuje jedynie gra głową i siła fizyczna.

Skoro nie Morata to kto?

3rdpitch komentarzy: 454324.05.2016, 18:35

Zielony

i Wenger ma wydawać 50 mln na rywalizacje? Takie zwyczaje to miał LVG i widać jak skończył on i MU. Tak samo jak Xhaka to nie jest ktoś do rywalizacji z Coquelinem tylko Coq'a po prostu już niestety nie będziemy widywać w wyjściowej 11, a na pewno nie często. Ktoś do rywalizacji z Giroud to ktoś taki jak Welbeck, a ktoś do rywalizacji z Coquelinem to gość typu Song.

Po co nam szybszy i zwinniejszy od Giroud Morata skoro my i tak zwykle siedzimy na połowie przeciwnika i nie ma prawie szans na wyjście napastnika na sam na sam. Tu trzeba kogoś kto potrafi się wj*bać w piłkę na chama przy dośrodkowaniu, zastawić i zrobić robotę tak jak przy bramce na 2-2 z City. Giroud jest przynajmniej najlepszym na świecie napastnikiem grającym głową, a Morata jest przeciętniakiem we wszystkich aspektach.

bobocian komentarzy: 154024.05.2016, 18:35

simao
A kto miałby bronić jak nie on?

ZielonyLisc komentarzy: 2028524.05.2016, 18:35

Simao

Czy ja wiem czy najgorsze. Szczęsny w wielkich meczach lubi łapać czerwone kartki. Było tak 2 razy w LM i raz na Euro. Ze Szczęsnym jest podwyższone ryzyko gry w 10.

Simao12 komentarzy: 775224.05.2016, 18:28

Wiecie co jest najgorsze w naszej kadrze?
Że będzie bronił Fabiański na 99,(9)%

ZielonyLisc komentarzy: 2028524.05.2016, 18:26

3rdpitch

Bez przesady. Ale chciałbym zobaczyć rywalizację pomiędzy Giroud, a Moratą o nr 1. Tylko wtedy Giroud spina się na wyżyny i zaczyna grać.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 324.05.2016, 18:21

Simao

Ja wiem , ze oryginalne sa drozsze.
Ja kupilem typowo taki, żeby sie nim nie przejmowac jak gdzies walne reka czy cos przerysuje. Kolesie z zenithami na rekach mi mowia, ze ladny zegarek mam...a ja sie tylko napierdzielam bo tak jak mowilem. To czy cos jest podroba czy oryginalem zalezy od nas samych. (Nie chodzi mi tu o zegarki ze sklepu a ich bdb odwzorowane repliki)

3rdpitch komentarzy: 454324.05.2016, 18:20

Wolę Giroud od Moraty

ZielonyLisc komentarzy: 2028524.05.2016, 18:19

Arsenal96l

Nawiązuje do gorącego tematu siłownia vs trening sztuk walki, który był poruszany 2-3 dni temu.

Arsenal96l komentarzy: 502124.05.2016, 18:17

Zielony

Co ma pompa do bitki? :D na pompie jeszcze mniejsze szanse byś miał :D

ZielonyLisc komentarzy: 2028524.05.2016, 18:15

Ale pompa po siłowni. Żaden fajter nie ma teraz szans.

Morata temat dnia :D

bobocian komentarzy: 154024.05.2016, 18:11

ars96
Za dużo to nie pograł w PL :/ Jestem sympatykiem jego talentu, ale jakoś nie nastawiam się, że kiedykolwiek zobaczę go w koszulce Arsenalu. Szkoda, bo ładnie wymienialiby się z Giroud.

simson16 komentarzy: 461424.05.2016, 18:09

lays
nie rozumiem dyskusji kto jest lepszy Morata czy Giroud??? moim skromnym zdaniem Giroud mial szanse byc naszym z Topu napastnikiem i sie nie sprawdzil!!!ja bym bral w ciemno Morate, moze akurat wystrzeli u nas, bez sensu patrzec na jego staty w Juve...i co z tego ze nie gral za Dybale czy Mandzukica, bo ja tego nie rozumiem?
Morata gosc mlody i perspektywiczny, Wenger dzialaj!!!:)

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 524.05.2016, 18:09

@ MaciekGoooner:

Nigdy nie było i nie będzie.

Arsenal96l komentarzy: 502124.05.2016, 18:07

Bobocian

Też myślę że była by to ciekawa opcja :) w sumie wolał bym jego od Moraty, gość posmakował już gry w PL

Ja sobie do pracy zamówiłem taki :

I powiem Ci tylko tyle, że 99% ludzi myśli, że to zegarek za 1 tys. A dałem 10$.

bobocian komentarzy: 154024.05.2016, 18:03

Ars96
Chicharito... od dawna czekam na zakontraktowanie go. Już o nim zapomniałem, ale baaaardzo chętnie.

Arsenal96l komentarzy: 502124.05.2016, 18:00

A co myślicie o Chicharito? jest w idealnym wieku, u nas myślę wskoczył by jeszcze o jeden poziom wyżej. :)

aguero10 komentarzy: 858024.05.2016, 17:39

According to reports in Portugal, it's a 3-way fight for #SCP striker Islam #Slimani between #Arsenal #Spurs & #LCFC

shark

No ja juz o tym pisalem. Giroud bazuje na czym innym i Morata na czym innym. Giroud to gra fizyczna i główki, Morata to gra po ziemii, jest tez szybszy niz Giroud, ale mistrzem prerkosci tez nie jest.

lays komentarzy: 3987124.05.2016, 17:30

Hot

Za to ty chyba ta z matematyki xd maturę mialem rok temu mistrzu, a i poszli mi calkiem dobrze!

shark31 komentarzy: 601324.05.2016, 17:29

Najlepsi są ci którzy uważają ze Giroud i Morata to podobni napastnicy pod względem stylu:)

Morata byłby chyba najlepszym wyborem z napastników dostępnych na rynku. Jest jeszcze Higuain ale on juz dobija do 30 a cena ta sama.

@ lays:

Czy ja napisałem, że w każdym aspekcie? Tegoroczną maturę z polskiego zapewne oblałeś.

ZelGrey komentarzy: 252424.05.2016, 17:21

Slimani ani młody i perspektywiczny ani top striker ani tani, jeśli ma kosztować te 30 mln... więc po co nam? :D

ZelGrey komentarzy: 252424.05.2016, 17:19

Przy Moracie w sumie obawiam się dwoch rzeczy:
a) ceny
b) tego, że mówimy o napastniku który jednak przegrywa miejsce w składzie Juve z Dybalą i Mandzukiciem

Z drugiej strony jak na ok 2400 minut spędzonych na boisku, 12 goli i 12 asyst w tym sezonie, a 15 goli/7 asyst w poprzednim to nie jest jakiś zły wynik.
Więc w sumie kwestia jak zawsze rozbija się o to - za ile :) (oraz kto będzie dostępny na rynku i ile by trzeba było alternatywnie dać za Lacazette/Higuaina/Lukaku/Cavaniego/kogoś innego).

Jestem za Moratą, gdyby kosztował jakieś w miarę przyzwoite pieniądze, typu z 35 mln funtów (45m euro) max. Ewentualnie nieco mniej kwoty bazowej i sporo pieniędzy w bonusach - typu dodatkowe kilka mln za każdy sezon, w który zdobędzie 20+ bramek w lidze etc.
Natomiast Morata za 50-60 mln euro wyłożonych z góry na stół... kurde no, Suarez kosztował 80m, a różnica między nimi to niebo a ziemia, a nie 20 milionów... :)

pierre_afc komentarzy: 1207124.05.2016, 17:15

armatki.net/slimani-w-kregu-zainteresowan-arsenalu/

W nocy pisałem o Slimanim.. Jednak za Islama kwota odstępnego wynosi 30 mln euro.

Boleslaw komentarzy: 25124.05.2016, 17:03

Mowie powaznie i kazdy wam to powie. Tylko wy nie wiadomo dlaczego jestescie tak wpatrzeni w tego Żwirka. Napastnik co nie strzela przez 12 meczy czy iles tam.

pierre_afc komentarzy: 1207124.05.2016, 17:00

@Bolesław - Weź ogarnij się człowieku. Widziałbym Morate u nas, ale bez przesady..

Arsenal96l komentarzy: 502124.05.2016, 16:58

Bolesław

Ty chyba nie piszesz tego serio?

lays komentarzy: 3987124.05.2016, 16:55

Ja chce w AFC napastnika co strzela i nie szuka jak Giroud przy kazdym kontakcie z pilka odegrania lub koronkowej akcji. Kto to bedzie, nie wiem. Byle by sie taki znalazl bo Giroud idealny jest jako rezerwowy jesli chcemy isc na prozd

lays komentarzy: 3987124.05.2016, 16:54

Morata w każdym aspekcie lepszy od Giroud?

Patrzac na tych napastnikow to nawet bym ich nie porownywal.

Morata nawet nie walczy w pojedynkach glowkowych, fizycznosc nawet nie podchodzi pod Giroud, gra w powietrzu.

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 524.05.2016, 16:49

@ sebastix11:

Bingo. Właśnie dlatego mamy słowo "niemal". W każdym razie Arsenal to nie Aston Villa i przede wszystkim liczą się tutaj aspekty motoryczne i techniczne, a te Morata ma zdecydowanie lepsze.

lays

Ktoś chyba wczoraj pisał, że Morata jest wieku Lewego, jak ten grał pierwszy sezon w Borussi.
Na tym porównaniu można zobaczyć, ile potencjalnie gość jeszcze może się rozwinąć. A Morata w przeciwieństwie do Girouda jest już bardziej wszechstronnym graczem

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 524.05.2016, 16:36

Z miejsca. Jest lepszy niemal w każdym aspekcie od Girouda, ale to tylko moje zdanie. Jeżeli się z nim nie zgadzasz - Twoja sprawa.

TW_Szczepan komentarzy: 188424.05.2016, 16:35

Juventus jednak w lidze może grać często rezerwowym składem, do tego dochodzi kwestia finansowa: jako jedyni w lidze są właścicielami swojego nowego stadionu, z którego czerpią niebagatelne zyski

Arsenal96l komentarzy: 502124.05.2016, 16:31

Co wy z tym Moratą... I tak do nas nie przejdzie, nie widzę na to szans.

lays komentarzy: 3987124.05.2016, 16:31

Morata z miejsca mialby 1 skład?

Aha.

Morata to niech narazie pokaże, że jest lepszy niż Giroud. Mimo, że Żwir jest jechany jak gówno to w każdym sezonie ma okresy 3-4 miesieczne gry takie, o których narazie Morata mogłby wglpomarzyć. Znajac Wengera to i tak stawialby raczej na Moratę, bo duuzo kasy na transfer i chcialby go rozwinac, ale tak mowie.

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 524.05.2016, 16:28

@ lays:

To bardzo proste. Morata jest trzecim wyborem w Juventusie. Ze wszystkich napastników rozegrał najmniej minut. Jego stosunki z Allegrim także nie należą do najlepszych. W Arsenalu z miejsca miałby podstawowy skład, Ligę Mistrzów i większe pieniądze. Stara Dama to podobny poziom sportowy. Poza tym Premier League to zdecydowanie lepsza i ciekawsza liga. Wiadomo, że Juve łatwiej o krajowe puchary, bo w Serie A nie ma praktycznie żadnej konkurencji. Wydaje mi się, że w takim wypadku nawet by się nie zastanawiał tylko od razu spakował walizki i leciał do Londynu.

Arsenal96l komentarzy: 502124.05.2016, 16:23

Gundogan dzisiaj w City niby :D nie wiem czy im się opłaci

lays komentarzy: 3987124.05.2016, 16:22

Oficjalnie: Lucescu w Zenicie