Arsenal wicemistrzem Anglii, Arteta żegna się we łzach

Arsenal wicemistrzem Anglii, Arteta żegna się we łzach 15.05.2016, 16:50, Sebastian Czarnecki 7881 komentarzy

Nie do pomyślenia: Arsenal został wicemistrzem Anglii i wyprzedził bodajże najlepszą generację piłkarzy Tottenhamu od lat. Kanonierzy podtrzymali tradycję i kolejny sezon z rzędu zakończyli rozgrywki nad swoim największym rywalem, chociaż w kontekście całego roku to i tak marne pocieszenie. Ten sezon miał być wielki, a londyńczycy zostali z pustymi rękami - aż dziesięciu punktów zabrakło do mistrzostwa, a w tym roku obędzie się nawet bez Pucharu Anglii.

Teraz należy jak najszybciej zapomnieć o tym sezonie i przygotować się do kolejnego, miejmy nadzieję lepszego. Arsenal w łzach pożegnał kapitana zespołu Mikela Artetę, który w pożegnalnym meczu zaliczył asystę przy samobójczym trafieniu Bunna. Szkoda, że szansy na występ nie mógł liczyć Tomas Rosicky, który opuści Londyn po dziesięciu latach wzlotów i upadków w londyńskim klubie.

Arsenal: Čech - Bellerin, Gabriel, Koscielny, Monreal - Coquelin, Cazorla (88. Campbell) - Wilshere (69. Elneny), Özil (88. Arteta), Alexis - Giroud

Aston Villa: Bunn - Lyden (74. Grealish), Lescott (65. Richards), Toner, Cissokho - Westwood, Sanchez, Gueye - Bacuna, Ayew, Sinclair

Kanonierzy od pierwszej minuty narzucili rywalom swoje tempo gry i pokazali im, że w dzisiejszym meczu nie będą mieli wiele okazji do strzelenia gola. Londyńczycy szybko opanowali środek pola i dyktowali warunki na własnym stadionie.

Już w 5. minucie Arsenal wyszedł na prowadzenie. Dośrodkowanie Monreala z lewej strony boiska trafiło na głowę Oliviera Girouda, który oddał mocny i trudny strzał na bramkę Bunna. Bramkarz był bliski udanej interwencji, jednak piłka po jego rękach wpadła do siatki. 1-0!

Trzy minuty później goście mogli doprowadzić do wyrównania, a wszystko to za sprawą Gabriela Paulisty, który w dziecinny sposób dał się wyminąć Sinclairowi. Na całe szczęście Anglikowi zabrakło umiejętności, by wykończyć akcję, a Koscielny zdołał oddalić zagrożenie.

Owacje od kibiców Aston Villi po strzale Westwooda w światło bramki. Petr Čech nie miał jednak żadnych problemów ze złapaniem nietrudnego strzału.

W kolejnych minutach nie działo się nic godnego uwagi. Kanonierzy dominowali na boisku, jednak nie potrafili sforsować broniącej się całą drużyną Aston Villi. Choć defensorzy The Villans popełniali indywidualne błędy, przewaga liczebna pomagała wychodzić im z opresji.

W 32. minucie indywidualna akcja Alexisa Sancheza, który w prosty sposób wyminął młodego Lydena i oddał kąśliwy strzał ostrego kąta. Piłka minimalnie minęła się z bramką i wyszła na aut bramkowy.

Chwilę później kolejna akcja Arsenalu po fatalnym błędzie Bacuny. Alexis Sanchez przejął futbolówkę i posłał ją do wybiegającego Wilshere'a. Anglik oddał jednak strzał swoją słabszą prawą nogą i piłka wylądowała na bocznej siatce.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Kanonierzy mimo wyraźnej przewagi nie potrafili podwyższyć jednobramkowego prowadzenia.

Co ciekawe, drugą połowę w lepszym stylu zaczęli goście, którzy spróbowali jeszcze podjąć rękawice i poszukać swojej szansy. Mimo że przez pierwszych 15 minut nie brakowało im chęci, to na pewno brakowało umiejętności, by w ogóle zagrozić bramce Čecha w inny sposób, niż poprzez przebywanie w jego polu karnym.

Sfrustrowany mógł być Mesut Özil, który szukał asyst, jednak jego partnerzy nie do końca z nim współpracowali i tracili posyłane przez niego piłki.

W 65. minucie Lescotta zastąpił Richards, cztery minuty później Elneny wszedł w miejsce Wilshere'a.

W 71. minucie londyńczycy pierwszy raz od dłuższego czasu zaatakowali bramkę Bunna. Alexis podszedł do rzutu wolnego podyktowanego po faulu na Cazorli, jednak posłał piłkę wysoko ponad bramką.

Dwie minuty później kolejna akcja Arsenalu. Zamieszanie w polu karnym Aston Villi spróbował wykorzystać Elneny, który strzałem z woleja przeniósł piłkę ponad poprzeczką.

Owacja na Emirates Stadium. Grające w dziesiątkę Newcastle United strzela bramkę na 3-1 i oddala Tottenham od drugiego miejsca. W międzyczasie Grealish zastępuje Lydena.

W 78. minucie Arsenal podwyższa prowadzenie! Dośrodkowanie Özila w zabójczy sposób wykorzystał Olivier Giroud, który zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu!

Dwie minuty później Francuz skompletował hat-tricka! Tym razem Hector Bellerin obsłużył go podaniem, którego nie mógł zmarnować. Kwestia wicemistrzostwa wydaje się więc rozwiązana.

W 88. minucie podwójna zmiana w Arsenalu. Joel Campbell zastąpił Santiago Cazorlę, z kolei w miejsce Mesuta Özila wszedł żegnający się z drużyną Mikel Arteta.

Arteta w wielkim stylu żegna się z klubem! Strzał Hiszpana wylądował na poprzeczce, jednak spadająca piłka odbiła się od pleców Bunna i wpadła do bramki. Choć gol słusznie został sklasyfikowany jako samobój, lepszego pożegnania z drużyną wymarzyć sobie nie mógł!

KONIEC! Arsenal wicemistrzem Anglii, a Mikel Arteta w wielkim stylu i z łzami w oczach żegna się z zespołem.

Aston VillaPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
anty_pzpn_ komentarzy: 337025.05.2016, 08:08

A mi się wydaje że Zlatanowi już nie zależy na LM z tego względu że który zespół weźmie go do siebie który ma duże szanse na wygranie LM? Bayern? Nie,Barca nie,Real? Też raczej nie. Jedyne jako takie szanse miał w psg No i nie wiem co osiągnie Guardiola w city ale ibra chyba nie za bardzo zyje z pepem więc moim zdaniem on już na ligę mistrzów nie patrz.

sanchez123 komentarzy: 2425.05.2016, 07:55

Ibra ma już 34 lata a jemu zależy na zwycięstwie w LM a United w tym sezonie nawet tam nie zagra. Najwcześniej w przyszłym sezonie by zagrał co takie oczywiste nie jest. Dlatego nie opłaca mu się do Utd. W BPL to tylko Leicester(oczywiście odpada), Arsenal(możliwe), Totenham(bardzo wątpie), i Man City(jeśli wgl przejdzie eliminacje, ale również mało prawdopodobne). Wnioski? Ibra w AFC :D.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 325.05.2016, 03:28

Ponoc Ibra uzgodnil warunki kontraktu z Utd ia byc ogloszony do 48h.

lays komentarzy: 3987125.05.2016, 01:39

Zobaczymy Cross gadał, że Xhaka w ciagu 48 h będzie oficjalnie, czyli dziś. Zobaczymy, czy to prawda :) Oby, poczytalbym sobie juz wywiady itp z nim

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 125.05.2016, 01:33

Żaden obcy menedżer i klub nie sprawili mi tyle radości co Louie i Tottenham.

youtube.com/watch?v=ny2aJpD9F4A

Niby nie lubię, a sprawiają tyle radości że uwielbiam.

AlexVanPersie komentarzy: 806425.05.2016, 01:24

Fanatic

Dobre, nie? :D

Ja też śmiechłem nie raz oglądając to.

Legend Van Gaal.

Simao12 komentarzy: 775225.05.2016, 01:09

Jeżeli miki podpisuje kontrakt to będzie miał klauzule wykupu dla topowych klubów bo agent o to zabiegał lub po prostu klauzulę jak odejdzie Tuchel

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 125.05.2016, 01:05

Teraz te bolidy w formułach to chyba najbezpieczniejsze miejsca na ziemi.

Fanatic komentarzy: 599125.05.2016, 01:01

AVP

dobry film XDDD normalnie leje ze śmiechu i nie moge przestać ;D

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 825.05.2016, 00:41

Jeden z najgorszych wypadków w F3, które akurat niestety dane mi było obejrzeć. Na szczęście Zhi wyszedł lepiej niż to przedstawiało to zdarzenie: youtu.be/rSUrv5Tuxg4

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 825.05.2016, 00:36

RIVALDO700, tu jeszcze bez zmarszczek.

AlexVanPersie komentarzy: 806425.05.2016, 00:36

youtube.com/watch?v=t59qOjN9Pq8

Coś jednak zostało po LVG, ten człowiek będzie legendą.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 825.05.2016, 00:35

Maciek, ciekawe motywy i t-shirty na co dzień. Fajna sprawa.

lays komentarzy: 3987125.05.2016, 00:24

SportBILD reporting that Borussia Dortmund forward Henrikh Mkhitaryan is now set to sign a contract extension until 2021.

kuwa

lays komentarzy: 3987125.05.2016, 00:23

mit

Oj tak. Wczoraj byl 5 sezon ostatni odcinek, specjalna wersja 1,5 h... taki kosmos ze ciary mialem, masakra. Teraz od pazdziernika dopiero 6 sezon

AlexVanPersie komentarzy: 806425.05.2016, 00:14

R700

Wersja drukowana k.com?

Jestem za, można na bieżąco robić notatki.

mistiqueAFC komentarzy: 2676924.05.2016, 23:56

Lays

Odpalam trzeci odcinek i już mi się podoba.Nic tylko czekać aż ten koleś sam będzie latał za tymi potworami :S

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747424.05.2016, 23:43

Postanowiłem ujawnic moja tozsamosc

to ja przegladajacy k.com wieczorami

Hubertus888 komentarzy: 367424.05.2016, 23:40

Może po prostu transfer był bardzo blisko ale coś poszło nie tak przy negocjacjach.

AlexVanPersie komentarzy: 806424.05.2016, 23:37

lays

No ja piszę o pogonieniu Theo i Oxa już od dłuższego czasu, ale Papcio ma tą swoją mega-lojalność, którą szanuję ale która czasami wkurffia, i pewno jeszcze im jakieś szanse da.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747424.05.2016, 23:34

Swoja droga to smokowski i twarowski ladna wtope zaliczyli 9 dni temu mowiac w lidze plus extra , ze w zeszla srode Zielinski bedzie graczem lfc.

lays komentarzy: 3987124.05.2016, 23:27

R700

Ja wiem, sam Ibre chcialbym w AFC :D ALe rozbiło mnie szczególnie słowo '' SZYBKI ''

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747424.05.2016, 23:25

lays

Wiek wiekiem , ale Ibra strzelil w tym sezonie 50 goli w 51 meczach dla psg. Tylko Suarez i CR7 strzelili wiecej goli dla swoich klubów.

United transferu Ibry na pewno nie bedze zalowac jesliby nadszedł.

lays komentarzy: 3987124.05.2016, 23:21

AVP

Ja ostatnio pisałem. Dla mnie trzymanie teraz Walcotta na siłę przypomina mi trochę Lennona w KFC. Siedział tam i siedział, a prócz szybkości nie miał jakosci.

Oczywiscie dla mnie Theo >> Lennon, ale nie chodzi o to.

Tottenham dorbze wyszedł na zmianach, a jakby nie patrzec to zaryzykowali mocno i sie oplacilo. My fundamenty mamy i gwiazdy i pora wzmacniac zespol. A są takie okazje na rynku, że aż szkoda nie korzystać.

PS.

Wchodzę na devilpage, widzę info, ze Zlatan ma być w United i taki komentarz:

''duncanedwards: dawac ibrahimovica na poczatek bardzo dobry transfer zalatwiajacy problemy ataku. mocny szybki zwinny skuteczny dobrze grajcy glowa zawodnik dajacy przewage przy stalych fragmentach gry.takich zawodnikow nam bardzo brakowalo.''

Tak to przeczytalem i cholera idzie pomyslec, ze ibra ma 20 lat i najlepsze lata przed soba :D

AlexVanPersie komentarzy: 806424.05.2016, 23:18

lays

Dobrze prawisz, Myszkę Mikhi cza brać za rok, a próbować już teraz.

Choć podobnie jak ty myślę, ze czeka nas ostatni rok próby Theo i Oxa.

I już mnie zęby bolą na samą myśl.
Mam nadzieję, że może Wenga tak promował Theo bo chciał by się załapał na ME?

lays komentarzy: 3987124.05.2016, 23:18

Alex Iwobi is expected to attend a training camp in France this week, according to a report on African Football website this evening. #AFC

Futbol Agent @Futbol_Agent_ 39 min.
BREAKING: Just hearing from my Top source in London that Arsenal have bid £38M for Alvaro Morata this afternoon. #AFC

Ten futbolagent to agent jakich wielu do smiesznych ploteczek XD tak obserwuje go od jakiegos czasu i skubany trafia XDDD Wiec łapcie plote, której nie traktujcie poważnie

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 524.05.2016, 23:14

Liverpool namiesza w następnym sezonie :)
Matip, Karius to już są tanie i bardzo dobre transfery. Klopp dorzuci do tego jeszcze 2/3 zawodników do swojego planu i będą cisnąć.

lays komentarzy: 3987124.05.2016, 23:07

mist

films4free.pl/serial-online/334-grimm/sezon-5,odcinek-7

Tutaj masz wszystkie odcinki

Widziałem tu coś o Gotze na dole.

Dla mnie jak ma dojsc jakis skrzydlowy to Mahrez lub Reus... gracze dla nas idealni.

Ja skupiłbym się na Mkhitaryanie. Jego kontrakt wygasa za rok i prawdopodobnie zostanie w Dortmundzie i za rok jak Lewy odejdzie za darmo... taki gracz za darmo to wielka sprawa, Wenger powinien już z nim gadać i się umawiać. Ostatni seozn szansy dla Theo niech zrobi, chcoaiz ja bym nie robil, trzeba sie wzmacniac.

Co do skrzydełek to takie moje typy: 1. Reus 2. Mahrez 3. Mkhita 4.Bellarabi 5. Lucas

Griezmann nie do wyjecia

mistiqueAFC komentarzy: 2676924.05.2016, 23:07

Lays

Gdzie oglądałeś Grimma?bo na cda nie ma, a to gdzie znalazłem to troche lipa.Głos wyprzedza obraz i to utrudnia ogladanie

mistiqueAFC komentarzy: 2676924.05.2016, 23:05

Songoku

Spij dobrze i czekaj na nowy odcinek DB Super :P

lays komentarzy: 3987124.05.2016, 23:04

songoku

No właśnie Fekir w wywiadzie mówił, że marzy o grze na OT.

Ostatnio w wywiadzie mówił, że ma 5 klubów, w których chciałby zagrać i nie było tam AFC... z tego co pamietam na pewno było: Juve, Barca, United, Real(?), PSG.

Dziś czytałem ciekawy artykul, że Fekir ma spine w Lyonie, strasznie przytył podczas tej przerwy spowodowanej kontuzja.

songoku95 komentarzy: 2348624.05.2016, 23:02

Interesuje mnie jeszcze Fekir. Poprzedni sezon wyborny. Obecnie sezon stracony prze kontuzje. Wrócił jakoś w kwietniu, strzelił łącznie 4 bramki w 9 występach. Dodatkowo fan Arsenalu(tak o uszy mi się obiło). A potencjał ten grajek ma, więc może jest to jakieś rozwiązanie na skrzydło.
Cóż na razie możemy spekulować teraz trzeba czekać na Xhake i na dalszy rozwój sytuacji. Dobranoc.

karmel567 komentarzy: 346624.05.2016, 23:01

Varane nie jedzie na Euro, spore osłabienie Francji.

Fanatic komentarzy: 599124.05.2016, 23:01

hubertus

ja mam zaraz ci wyślę pocztą email

;)

Hubertus888 komentarzy: 367424.05.2016, 22:58

Ma ktoś filtry do wody w domu? Na kran i prysznic potrzebuje.

karmel567 komentarzy: 346624.05.2016, 22:58

pauleta19

Brak Ligi Mistrzów na pewno utrudni zadanie Mourinho. Varane jest nie do wyciągnięcia z Realu, to obrońca na lata, szczególnie, że Pepe coraz starszy.
Ja słyszałem o Maticu i Stonesie.

Mihex komentarzy: 2360424.05.2016, 22:58

Jak żyć gdy o 23 dalej jest ponad 20 stopni. To są prawdziwe problemy, a nie wiek Benatii czy Ibry :V

Simao12 komentarzy: 775224.05.2016, 22:54

songoku95
Co najwyżej Vermaelenem. Ale na pewno nie tymi filarami defensywy

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 124.05.2016, 22:52

karmel567, podobno Varane'a ale Real odrzucił ofertę.

songoku95 komentarzy: 2348624.05.2016, 22:51

a odnośnie Benati to troche śmierdzi drugim Silvestrem i Squillacim.

karmel567 komentarzy: 346624.05.2016, 22:50

Mnie bardzo ciekawi kogo to wielki The Special One sprowadzi na Old Trafford. Plotek pewnie będzie z miliard, ale spodziewam się wielkich zmian w MU. Myślę, że przynajmniej połowa 11 będzie zmieniona.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 124.05.2016, 22:47

Mnie Milner nie zaskoczył, bo wiedziałem czego się po nim spodziewać.

Także go widziałem w Arsenalu na ławce dopóki nie okazało się że życzy sobie 130k funtów na tydzień.

karmel567 komentarzy: 346624.05.2016, 22:45

Milner to solidny grasz, ale z całym szacunkiem wokół takich piłkarzy nie zbuduje się drużyny na mistrzostwo Anglii. Jednak jako "uzupełnienie" składu jak najbardziej.

mistiqueAFC komentarzy: 2676924.05.2016, 22:45

No i Gotham też mogę polecić, ale to już bardziej dla fanów Batmana itd.Trzeba troche znać temat żeby zrozumieć o co chodzi

songoku95 komentarzy: 2348624.05.2016, 22:44

Goetze? Brać, brać, brać. Cena atrakcyjna, oj bardzo w przypadku odejścia Theo chciałbym aby to Mario go zastąpił.

songoku95 komentarzy: 2348624.05.2016, 22:43

Milner? Świetny pracowity skrzydłowy, w środku to totalny niewypał, biega wszędzie, pozostawia ogromne luki.

Simao12 komentarzy: 775224.05.2016, 22:42

Ja polecam Black Mirror

karmel567 komentarzy: 346624.05.2016, 22:41

pierre_afc

Mimo wszystko czuje, że Gotze w tym okienku opuści Bayern. Oczywiście to nie oznacza, że musi trafić do Liverpoolu... Niemiec potrzebuje zmiany otoczenia. To wciąż genialny i dość młody piłkarz, ale w Bayernie jest po prostu jednym z wielu. U Kloppa mógłby z miejsca stać się gwiazdą ligi.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 124.05.2016, 22:40

Nie jestem zwolennikiem transferu Benatii. Śmierdzi mi powtórką z Schweinsteigera.