Arsenal wicemistrzem Anglii, Arteta żegna się we łzach

Arsenal wicemistrzem Anglii, Arteta żegna się we łzach 15.05.2016, 16:50, Sebastian Czarnecki 7881 komentarzy

Nie do pomyślenia: Arsenal został wicemistrzem Anglii i wyprzedził bodajże najlepszą generację piłkarzy Tottenhamu od lat. Kanonierzy podtrzymali tradycję i kolejny sezon z rzędu zakończyli rozgrywki nad swoim największym rywalem, chociaż w kontekście całego roku to i tak marne pocieszenie. Ten sezon miał być wielki, a londyńczycy zostali z pustymi rękami - aż dziesięciu punktów zabrakło do mistrzostwa, a w tym roku obędzie się nawet bez Pucharu Anglii.

Teraz należy jak najszybciej zapomnieć o tym sezonie i przygotować się do kolejnego, miejmy nadzieję lepszego. Arsenal w łzach pożegnał kapitana zespołu Mikela Artetę, który w pożegnalnym meczu zaliczył asystę przy samobójczym trafieniu Bunna. Szkoda, że szansy na występ nie mógł liczyć Tomas Rosicky, który opuści Londyn po dziesięciu latach wzlotów i upadków w londyńskim klubie.

Arsenal: Čech - Bellerin, Gabriel, Koscielny, Monreal - Coquelin, Cazorla (88. Campbell) - Wilshere (69. Elneny), Özil (88. Arteta), Alexis - Giroud

Aston Villa: Bunn - Lyden (74. Grealish), Lescott (65. Richards), Toner, Cissokho - Westwood, Sanchez, Gueye - Bacuna, Ayew, Sinclair

Kanonierzy od pierwszej minuty narzucili rywalom swoje tempo gry i pokazali im, że w dzisiejszym meczu nie będą mieli wiele okazji do strzelenia gola. Londyńczycy szybko opanowali środek pola i dyktowali warunki na własnym stadionie.

Już w 5. minucie Arsenal wyszedł na prowadzenie. Dośrodkowanie Monreala z lewej strony boiska trafiło na głowę Oliviera Girouda, który oddał mocny i trudny strzał na bramkę Bunna. Bramkarz był bliski udanej interwencji, jednak piłka po jego rękach wpadła do siatki. 1-0!

Trzy minuty później goście mogli doprowadzić do wyrównania, a wszystko to za sprawą Gabriela Paulisty, który w dziecinny sposób dał się wyminąć Sinclairowi. Na całe szczęście Anglikowi zabrakło umiejętności, by wykończyć akcję, a Koscielny zdołał oddalić zagrożenie.

Owacje od kibiców Aston Villi po strzale Westwooda w światło bramki. Petr Čech nie miał jednak żadnych problemów ze złapaniem nietrudnego strzału.

W kolejnych minutach nie działo się nic godnego uwagi. Kanonierzy dominowali na boisku, jednak nie potrafili sforsować broniącej się całą drużyną Aston Villi. Choć defensorzy The Villans popełniali indywidualne błędy, przewaga liczebna pomagała wychodzić im z opresji.

W 32. minucie indywidualna akcja Alexisa Sancheza, który w prosty sposób wyminął młodego Lydena i oddał kąśliwy strzał ostrego kąta. Piłka minimalnie minęła się z bramką i wyszła na aut bramkowy.

Chwilę później kolejna akcja Arsenalu po fatalnym błędzie Bacuny. Alexis Sanchez przejął futbolówkę i posłał ją do wybiegającego Wilshere'a. Anglik oddał jednak strzał swoją słabszą prawą nogą i piłka wylądowała na bocznej siatce.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Kanonierzy mimo wyraźnej przewagi nie potrafili podwyższyć jednobramkowego prowadzenia.

Co ciekawe, drugą połowę w lepszym stylu zaczęli goście, którzy spróbowali jeszcze podjąć rękawice i poszukać swojej szansy. Mimo że przez pierwszych 15 minut nie brakowało im chęci, to na pewno brakowało umiejętności, by w ogóle zagrozić bramce Čecha w inny sposób, niż poprzez przebywanie w jego polu karnym.

Sfrustrowany mógł być Mesut Özil, który szukał asyst, jednak jego partnerzy nie do końca z nim współpracowali i tracili posyłane przez niego piłki.

W 65. minucie Lescotta zastąpił Richards, cztery minuty później Elneny wszedł w miejsce Wilshere'a.

W 71. minucie londyńczycy pierwszy raz od dłuższego czasu zaatakowali bramkę Bunna. Alexis podszedł do rzutu wolnego podyktowanego po faulu na Cazorli, jednak posłał piłkę wysoko ponad bramką.

Dwie minuty później kolejna akcja Arsenalu. Zamieszanie w polu karnym Aston Villi spróbował wykorzystać Elneny, który strzałem z woleja przeniósł piłkę ponad poprzeczką.

Owacja na Emirates Stadium. Grające w dziesiątkę Newcastle United strzela bramkę na 3-1 i oddala Tottenham od drugiego miejsca. W międzyczasie Grealish zastępuje Lydena.

W 78. minucie Arsenal podwyższa prowadzenie! Dośrodkowanie Özila w zabójczy sposób wykorzystał Olivier Giroud, który zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu!

Dwie minuty później Francuz skompletował hat-tricka! Tym razem Hector Bellerin obsłużył go podaniem, którego nie mógł zmarnować. Kwestia wicemistrzostwa wydaje się więc rozwiązana.

W 88. minucie podwójna zmiana w Arsenalu. Joel Campbell zastąpił Santiago Cazorlę, z kolei w miejsce Mesuta Özila wszedł żegnający się z drużyną Mikel Arteta.

Arteta w wielkim stylu żegna się z klubem! Strzał Hiszpana wylądował na poprzeczce, jednak spadająca piłka odbiła się od pleców Bunna i wpadła do bramki. Choć gol słusznie został sklasyfikowany jako samobój, lepszego pożegnania z drużyną wymarzyć sobie nie mógł!

KONIEC! Arsenal wicemistrzem Anglii, a Mikel Arteta w wielkim stylu i z łzami w oczach żegna się z zespołem.

Aston VillaPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Gunnerrsaurus komentarzy: 1189924.05.2016, 22:39

Mnie Milner też pozytywnie zaskoczył, a jak przechodził do Liverpoolu to nie spodziewałem się, że będzie dobrze grał o że ten transfer się im opłaci

karmel567 komentarzy: 346624.05.2016, 22:36

Z kolei jeśli chodzi o Mourinho to jedno jest pewne... nie będzie nudno. Portugalczyk ma coś do udowodnienia w United, na pewno za wszelką cenę będzie chciał się zrehabilitować i wrócić na szczyt. Wiele można zarzucić Mourinho, ale to wciąż wielki trener, wsparty tak wielkim budżetem, może osiągnąć sukces.

pierre_afc komentarzy: 1207124.05.2016, 22:35

@Radek97 - Atletico.

Radek97 komentarzy: 138124.05.2016, 22:34

Jak myślicie kto wygra finał LM?

pierre_afc komentarzy: 1207124.05.2016, 22:32

@karmel57 - Goetze powiedział, że nigdzie latem nie odchodzi bo chce przekonać do siebie Ancelottiego. Mnie ciekawi to co zrobi Klopp jakby nie patrzeć musi coś zrobić ze środkiem obrony (wydaje mi się, że jeden Matip to za mało) i środkiem pomocy bo bądźmy szczerzy pomoc mają mocno średnią, Milner czy Leiva to nie ten poziom.

pierre_afc komentarzy: 1207124.05.2016, 22:30

W sumie wolałbym kogoś z: Gimenez, Manolas, Mustafi, Koulibaly, ale jak przyszedłby Benatia to nie będę marudzić :D

karmel567 komentarzy: 346624.05.2016, 22:30

Ja uważam, że jeśli Kloppowi wyjdą transfery to w przyszłym sezonie może namieszać. Niemiec nie jest zbyt rozrzutny, ale takie transfery to jego specjalność. Gość ma talent do kreowania gwiazd. Jeśli "okrasi" to transferem jakiegoś cracka typu Gotze, to Liverpool z optymizmem może wyczekiwać sezonu.

mallen komentarzy: 2123924.05.2016, 22:30

Ibra to legenda mu wolno być starym :D

James komentarzy: 167424.05.2016, 22:28

podpisuje sie pod narcos, ale ja polecę peaky blinders - fajny klimat gangsterski, swietna gra aktorska i wybitna muzyka :)

mistiqueAFC komentarzy: 2676924.05.2016, 22:27

Mallen

Jak Ibra by dochodził do AFC to też byś tak napisal? :D

mallen komentarzy: 2123924.05.2016, 22:20

Benatia spoko, tylko szkoda że taki stary...

pierre_afc komentarzy: 1207124.05.2016, 22:20

@karmel57 - Na tą chwilę jakbym miał oceniać to moim zdaniem LFC. Jednak trzeba poczekać na to co będzie po zrobionych transferach.

simson16 komentarzy: 461424.05.2016, 22:20

mistiqueAFC
a ja Ci polecam serial " Narcos" historia Pablo Escobara, 10 odcinkow obejrzane jednym tchem, teraz tylko czekac na 2 sezon:)

Qarol komentarzy: 1450224.05.2016, 22:19

Ja poczekałbym na ruchy transferowe z takimi osądami, może się sporo zmienić.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 124.05.2016, 22:18

No i jeżeli Liverpool będzie robić transfery rzędu 0-20 mln to United będzie robić 30+ mln.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 124.05.2016, 22:17

karmel567; ManU i Mourinho. Diabły mają lepszy skład.

lays komentarzy: 3987124.05.2016, 22:13

pierre

Potem, 23 jakos

Hubertus888 komentarzy: 367424.05.2016, 22:12

Liverpool będzie wyżej, ogólnie Liverpool będzie wysoko w tabeli.

pierre_afc komentarzy: 1207124.05.2016, 22:12

@lays słabiaku odpalasz w końcu gierę czy nie? :D

pierre_afc komentarzy: 1207124.05.2016, 22:11

@aguero10 - Mateo to powinien przyjść do nas już wcześniej zamiast Gabriela.

mistiqueAFC komentarzy: 2676924.05.2016, 22:11

Lays

House of Cards oglądaj xD

lays komentarzy: 3987124.05.2016, 22:11

Benatie dawać!

karmel567 komentarzy: 346624.05.2016, 22:10

Panowie, jak myślicie kto będzie wyżej w następnym sezonie, Liverpool Kloppa czy MU Mourinho?

Hubertus888 komentarzy: 367424.05.2016, 22:09

Aguero10

Mussachio zagrał tylko 12 spotkań. Victor Ruiz i Bailly to bardziej piłkarze którymi można by się zainteresować jak już MOIM ZDANIEM.

lays komentarzy: 3987124.05.2016, 22:08

mist

Co najlepsze, moja mama mnie w to wkrecila hehehehe Tylko, ze ja potem zaczalem ogladac seriami, a teraz meczarnia jak musialem czekac na 1 odcinek tydzien :D Bo w pewnym momencie taki wciagniety bylem ze 3 odcinki dziennie ogladalem jak wakacje byly

sebastix11 komentarzy: 599524.05.2016, 22:07