Arsenal wygrywa Barclays Asia Trophy!

Arsenal wygrywa Barclays Asia Trophy! 18.07.2015, 15:19, 1700 komentarzy

Kanonierzy nie zawiedli swoich fanów, pokonali Everton 3-1, triumfując w finale turnieju Barclays Asia Trophy i do Londynu wrócą z nowym trofeum. Początkowo mecz nie zachwycał, dwadzieścia minut pierwszej połowy dłużyły się, brakowało emocji. Dopiero przed przerwą Arsenal obudził się nieco, kontynuując dobrą grę w drugiej części batalii. The Toffees odstawali od rywala, ale również pokazali kilka niezłych zagrań, natomiast Barkley zdobył wspaniałego gola.

Siedem bramek strzelonych i jedna stracona - to bilans całych rozgrywek. Zadanie wykonane, dwa mecze wygrane, można więc już myśleć o przygotowaniach do zaczynającego się za tydzień Emirates Cup. Tam przeciwnikami Arsenalu będą Olimpique Lyon i Wolfsburg.

Poniżej składy obu ekip:

Arsenal: Cech – Bellerin (71' Debuchy), Koscielny, Chambers, Gibbs – Ramsey, Cazorla (76' Coquelin), Wilshere (45' Oxlade-Chamberlain), Ozil, Walcott (71' Arteta) – Giroud (76' Akpom)

Everton: Robles – Coleman, Stones (84' Browning), Jagielka (Hibbert), Garbutt – Barry, McCarthy (61' Osman), Deulofeu (45' Mirallas), Naismith (45' Barkley), Cleverley – Kone (61' Lukaku).

Początkowe minuty spotkania przebiegały dosyć spokojnie. Sporo niedokładności u jednych i drugich. Przy piłce głównie utrzymywali się zawodnicy Evertonu i to oni stworzyli najgroźniejszą akcję. Deulofeu urwał się prawą stroną, miał mnóstwo miejsca, wpadł w pole karne, ale nie potrafił dokładnie podać do swojego partnera.

Czas mija, a strzałów i emocji brak... Warto odnotować bardzo ciepłe powitanie dla Petra Cecha. Kiedy tylko 33-latek był w posiadaniu futbolówki, na trybunach pojawiała się wrzawa.

W 21. minucie podopieczni Wengera oddali pierwszy celny strzał, jednocześnie zdobywając bramkę! Santi Cazorla posłał genialne podanie do Walcotta z okolicy środka boiska. Anglik - co nie dziwi - okazał się najszybszy, dopadł do piłki i pokonał Roblesa. 1-0!

W 26. minucie nastąpiła przerwa na uzupełnienie płynów. Gracze odpoczęli chwilkę i wrócili do rywalizacji. Jakiś czas później Ramsey spróbował strzału z kilkunastu metrów, ale jego uderzenie po ziemi było niecelne. The Gunners przycisnęli, lecz nie potrafili podwyższyć prowadzenia.

Arbiter doliczył 60 sekund, a po ich upłynięciu zakończył pierwszą połowę.

W przerwie nastąpiły pewne zmiany. Roberto Martinez wprowadził Barkleya za Naismitha oraz Mirallasa za Deulofeu. Trener londyńczyków posłał na boisko Chamberlaina, który zastąpił Wilshere'a.

Niedługo potem Petr Cech popisał się piękną paradą po strzale Garbutta. Arsenal odpowiedział próbą Cazorli, ale Robles, choć niepewnie, obronił.

W 54. minucie Chamberlain dośrodkował w pole karne Evertonu. Jeden z obrońców wybił piłkę wprost pod nogi Girouda. Francuz skiksował, podając jednocześnie do Walcotta, jednak ten uderzył obok słupka. Następnie szczęścia szukał Bellerin, lecz Robles przeniósł piłkę nad poprzeczką. Rzut rożny...

I właśnie ten stały fragment gry pozwolił Arsenalowi zwiększyć prowadzenie. Kanonierzy zdecydowali się na krótkie rozegranie. Piłkę przed szesnastką otrzymał Cazorla, zabawił się w dryblera i strzałem lewą nogą po ziemi pokonał bramkarza rywali. 2-0!

Kolejne roszady: Lukaku w miejsce Kone, McCarthy zmieniony przez Osmana.

Piłkarze Wengera nie zatrzymują się! Santi do Mesuta, ten wbiega w pole karne i zdobywa gola. Już chyba nikt ani nic nie odbierze pucharu londyńczykom. 3-0 w 62. minucie!

Ależ blisko czwartego gola dla The Gunners! Oxlade-Chamberlain pomylił się jednak nieznacznie. Moment później nastąpiła przerwa na uzupełnienie płynów, podczas której Wenger dokonał zmian - Arteta za Walcotta, Debuchy za Bellerina.

Cech nie odnotuje czystego konta w swoim debiucie. Chamberlain stracił piłkę na swojej połowie, a Barkley świetnym strzałem z linii pola karnego umieścił futbolówkę w siatce. 3-1! Czy Everton stać na więcej?

Francuski trener dokonuje następnych roszad w składzie: Coquelin zastępuje Cazorlę, a Akpom Girouda. The Toffees zdejmują Jagielkę i Stonesa, a za nich pojawiają się Hibbert i Browning.

Przed końcem spotkania swoją szansę zmarnował Akpom. Jego strzał z dużym trudem wybronił Robles. Do drugiej połowy doliczone zostały dwie minuty, po których rozbrzmiał gwizdek sędziego.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 819.07.2015, 20:00

Nikolić 2 bramki na rozpoczęcie Ekstraklasy. Świetnie.

new_star komentarzy: 6852 newsów: 919.07.2015, 19:55

simpllemann

Póki ci, tylko Legia nie zawodzi w lidze.

KoL

Jestem w szoku. Nie będzie już odcinków kopsnij drina. To najgorsza wiadomość dnia.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52419.07.2015, 19:44

schnor25
Dla Berga i tak najważniejsze będzie to czy awansuje do LE.

Simao12 komentarzy: 775219.07.2015, 19:43

Jest kilka plotek o Witselu do Chelsea, Milan, PSG
Jeżeli to prawda to do rotacji z Coqiem idealny

kanonier995 komentarzy: 54419.07.2015, 19:39

Do wszystkich o co chodzi z tymi punktami co są w "twoje statystyki"?

schnor25 komentarzy: 1854619.07.2015, 19:38

simplle

no to już 3:1 dla Legły

kanonier995 komentarzy: 54419.07.2015, 19:36

Maciekgoooner
albo dać mu do zrozumienia że nie jest potrzebny sprowadzając nowego dma , wtedy odejdzie , miejmy nadzieje

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52419.07.2015, 19:35

MaciekGoooner
To żeby mu nie było smutno to Girouda wysłać zamiast Ozila.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 119.07.2015, 19:35

Lepiej pozbyć się dziada już teraz, bo tego klaskania/piłka parzy/i ostatnio jęczenia o przedłużeniu kontraktu już nie chcę widzieć.

Niech dają Flaminiego w zamian za zgrzewkę wody i po kebabie dla wszystkich graczy Arsenalu!

Mihex komentarzy: 2360419.07.2015, 19:33

Furman idzie po ifa w fifie :p

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 119.07.2015, 19:26

Turkish media say Mathieu Flamini set for medical with Galatasaray in next 48 hours.

oby oby.
Wenger i tak bedzie czarował z Cazorla i Ramseyem/Jackiem na DMie w razie awarii

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 819.07.2015, 19:26

Furman gol i asysta 66'.

kanonier995 komentarzy: 54419.07.2015, 19:16

KingOfLoyal
szkoda tego fajna inicjatywa była , no ale wiadomo coś nie do końca legalne i lipa żeby go jeszcze nie zamkneli

arsenallord komentarzy: 29722 newsów: 11719.07.2015, 18:43

Na co Ajaks czeka. Niech od razu kupią Sanogo.

patryksz komentarzy: 364819.07.2015, 18:43

Simao12

Z twoich badań wynika, że przeciętna osoba handlująca nielegalnymi środkami legitymuje swoich klientów?

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52419.07.2015, 18:41

Czeczenia
Jaki kraj takie Wembley.

Simao12 komentarzy: 775219.07.2015, 18:40

Mitmichael
Nawet jeżeli to prawda to Arsenal nie musi go sprzedawać bo ta klauzula działa tylko w wypadku gdy klub posiadający kartę zawodnika chce sprzedać zawodnika, przynajmniej tak mi się wydaje, podobnie było z Fabsem

bobocian komentarzy: 154019.07.2015, 18:39

patryksz
Z Twojego komentarza wynika, że włodarzom naszego państwa zależy by Polacy żyli dostatnio i szczęśliwie.

Simao12 komentarzy: 775219.07.2015, 18:39

simpllemann na początku tak nie było ale test wódek smakowych to przegięcie było

Czeczenia komentarzy: 1248719.07.2015, 18:38

simpllemann

Mam nadzieję, że chociaż śrubki. A trawa musi być droga, przecież to boisko od lat nazywane jest... Wembley.

I Furman z wolnego. Kiedyś mocno w niego wierzyłem.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52419.07.2015, 18:38

Simao12
Właśnie chciałem zapytać - oglądałem kilka minut jednego z odcinków - zawsze części są tak przycinane?

Simao12 komentarzy: 775219.07.2015, 18:36

Apropo defacto kopsnij drina
to ostatnia sentencja "Jak chcę pić to piję, jak nie chcę to piję" była zmontowana co mi się nie podoba, ogółem strasznie dużo cięć i manipulacji

mitmichael komentarzy: 4924319.07.2015, 18:36

Podobno Ajax zagwarantował sobie prawo pierwokupu Sanogo, prawda to jest czy na zzapolowy.com sobie to nie wiadomo skad wzieli?

Simao12 komentarzy: 775219.07.2015, 18:35

Moim zdaniem jak zakwalifikuje się do LE to go zostawią, przynajmniej dopóki sytuacja nie będzie już bliska dramatycznej

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52419.07.2015, 18:31

Ciekawe jak długo Berg popracuje jeszcze w Legii. Póki co, jego drużyna przegrywa ze Śląskiem.

Czeczenia komentarzy: 1248719.07.2015, 18:31

simpllemann

Zdradzę, że koszt całej inwestycji ma zamknąć się w... 4 milionach złotych.

"Oczywiście brakuje jeszcze całej zieleni, ławek i boisk, ale mamy nadzieje, że tę cześć projektu uda się zrealizować z pieniędzy drugiego budżetu obywatelskiego. Cały projekt zabudowy to koszt aż 4 mln zł, więc konieczne było jego podzielenie."

A propos boisk, to scena stoi właśnie na boisku. Dokładnie w miejscu bramki.

O, Paixao strzelił. Pazdanowi tylko łysinę widać.

Simao12 komentarzy: 775219.07.2015, 18:30

Przy legalizacji obawiałbym się większego spożycia wśród nieletnich. Wystarczyłoby tylko poprosić menela który za winiacza zrobi wszystko.

patryksz komentarzy: 364819.07.2015, 18:25

maciekbe

michalm1

Mi nie muszą. A jaki oni z tego pieniądz mają? Proszę Cię. Na walkę z narkotykami idzie potężna suma polskich złotówek. W te miejsce wystarczy pomyśleć troszkę. Odpowiednio przygotować społeczeństwo. Wprowadzić legalizację i czerpać czyste pieniądze z tego. Jaki problem narzucić kosmiczną cenę na to? Czarny rynek istnieje w każdym kraju, który ma legalną trawkę i on NIGDY nie zginie. Ale można przynajmniej zniwelować liczbę zatruć nieznanymi substancjami.

patryksz

Marihuany Ci nie zalegalizuja bo panstwo musi z czegos ciagnac kase.

new_star komentarzy: 6852 newsów: 919.07.2015, 18:18

KingOfLoyal

jaki tytuł?

Czeczenia komentarzy: 1248719.07.2015, 18:18

simpllemann

Z tymi chodnikami to chyba jakieś zorganizowane działania, bo u mnie z kolei zdziera się je, a tam gdzie być powinny zazwyczaj są ścieżki. Dzikie ścieżki. To chyba też kosztuje, a efekt jest taki, że też się tamtędy chodzi, tylko w błocie (po deszczu).

Ale hitem jest "scena" muzyczna za 0,5mln złotych. Gości ona raz do roku "zespoły" muzyczne na festynie z okazji dni osiedla.

Oto i ona:

Pół miliona. Raz do roku festyn.

maciekbe komentarzy: 1245819.07.2015, 18:18

jedyny sposób, żeby ograniczyć rozprzestrzenianie się tego gówna to bardziej restrykcyjne prawo dotyczące sprzedaży dopalaczy. Dowalić absurdalnie wielkie kary za sprzedaż i rozprowadzanie dopalaczy i powinno pomóc

new_star komentarzy: 6852 newsów: 919.07.2015, 18:17

Barney

najniższe ligi grają zazwyczaj w niedzielne popołudnia, ale z tego co się orientuję, to gospodarz sam ustala godzinę meczu.

Turek44 komentarzy: 231719.07.2015, 18:17

Ajax director (and former Gunner) Marc Overmars has been in contact with Arsenal regarding Wojciech Szczesny, who Ajax see as a potential replacement for Manchester-bound Cillessen

michalm1 komentarzy: 702019.07.2015, 18:16

Lacazetta nie kupimy wiec pozostaje Benzema.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 119.07.2015, 18:15