Arsenal wygrywa Barclays Asia Trophy!

Arsenal wygrywa Barclays Asia Trophy! 18.07.2015, 15:19, 1700 komentarzy

Kanonierzy nie zawiedli swoich fanów, pokonali Everton 3-1, triumfując w finale turnieju Barclays Asia Trophy i do Londynu wrócą z nowym trofeum. Początkowo mecz nie zachwycał, dwadzieścia minut pierwszej połowy dłużyły się, brakowało emocji. Dopiero przed przerwą Arsenal obudził się nieco, kontynuując dobrą grę w drugiej części batalii. The Toffees odstawali od rywala, ale również pokazali kilka niezłych zagrań, natomiast Barkley zdobył wspaniałego gola.

Siedem bramek strzelonych i jedna stracona - to bilans całych rozgrywek. Zadanie wykonane, dwa mecze wygrane, można więc już myśleć o przygotowaniach do zaczynającego się za tydzień Emirates Cup. Tam przeciwnikami Arsenalu będą Olimpique Lyon i Wolfsburg.

Poniżej składy obu ekip:

Arsenal: Cech – Bellerin (71' Debuchy), Koscielny, Chambers, Gibbs – Ramsey, Cazorla (76' Coquelin), Wilshere (45' Oxlade-Chamberlain), Ozil, Walcott (71' Arteta) – Giroud (76' Akpom)

Everton: Robles – Coleman, Stones (84' Browning), Jagielka (Hibbert), Garbutt – Barry, McCarthy (61' Osman), Deulofeu (45' Mirallas), Naismith (45' Barkley), Cleverley – Kone (61' Lukaku).

Początkowe minuty spotkania przebiegały dosyć spokojnie. Sporo niedokładności u jednych i drugich. Przy piłce głównie utrzymywali się zawodnicy Evertonu i to oni stworzyli najgroźniejszą akcję. Deulofeu urwał się prawą stroną, miał mnóstwo miejsca, wpadł w pole karne, ale nie potrafił dokładnie podać do swojego partnera.

Czas mija, a strzałów i emocji brak... Warto odnotować bardzo ciepłe powitanie dla Petra Cecha. Kiedy tylko 33-latek był w posiadaniu futbolówki, na trybunach pojawiała się wrzawa.

W 21. minucie podopieczni Wengera oddali pierwszy celny strzał, jednocześnie zdobywając bramkę! Santi Cazorla posłał genialne podanie do Walcotta z okolicy środka boiska. Anglik - co nie dziwi - okazał się najszybszy, dopadł do piłki i pokonał Roblesa. 1-0!

W 26. minucie nastąpiła przerwa na uzupełnienie płynów. Gracze odpoczęli chwilkę i wrócili do rywalizacji. Jakiś czas później Ramsey spróbował strzału z kilkunastu metrów, ale jego uderzenie po ziemi było niecelne. The Gunners przycisnęli, lecz nie potrafili podwyższyć prowadzenia.

Arbiter doliczył 60 sekund, a po ich upłynięciu zakończył pierwszą połowę.

W przerwie nastąpiły pewne zmiany. Roberto Martinez wprowadził Barkleya za Naismitha oraz Mirallasa za Deulofeu. Trener londyńczyków posłał na boisko Chamberlaina, który zastąpił Wilshere'a.

Niedługo potem Petr Cech popisał się piękną paradą po strzale Garbutta. Arsenal odpowiedział próbą Cazorli, ale Robles, choć niepewnie, obronił.

W 54. minucie Chamberlain dośrodkował w pole karne Evertonu. Jeden z obrońców wybił piłkę wprost pod nogi Girouda. Francuz skiksował, podając jednocześnie do Walcotta, jednak ten uderzył obok słupka. Następnie szczęścia szukał Bellerin, lecz Robles przeniósł piłkę nad poprzeczką. Rzut rożny...

I właśnie ten stały fragment gry pozwolił Arsenalowi zwiększyć prowadzenie. Kanonierzy zdecydowali się na krótkie rozegranie. Piłkę przed szesnastką otrzymał Cazorla, zabawił się w dryblera i strzałem lewą nogą po ziemi pokonał bramkarza rywali. 2-0!

Kolejne roszady: Lukaku w miejsce Kone, McCarthy zmieniony przez Osmana.

Piłkarze Wengera nie zatrzymują się! Santi do Mesuta, ten wbiega w pole karne i zdobywa gola. Już chyba nikt ani nic nie odbierze pucharu londyńczykom. 3-0 w 62. minucie!

Ależ blisko czwartego gola dla The Gunners! Oxlade-Chamberlain pomylił się jednak nieznacznie. Moment później nastąpiła przerwa na uzupełnienie płynów, podczas której Wenger dokonał zmian - Arteta za Walcotta, Debuchy za Bellerina.

Cech nie odnotuje czystego konta w swoim debiucie. Chamberlain stracił piłkę na swojej połowie, a Barkley świetnym strzałem z linii pola karnego umieścił futbolówkę w siatce. 3-1! Czy Everton stać na więcej?

Francuski trener dokonuje następnych roszad w składzie: Coquelin zastępuje Cazorlę, a Akpom Girouda. The Toffees zdejmują Jagielkę i Stonesa, a za nich pojawiają się Hibbert i Browning.

Przed końcem spotkania swoją szansę zmarnował Akpom. Jego strzał z dużym trudem wybronił Robles. Do drugiej połowy doliczone zostały dwie minuty, po których rozbrzmiał gwizdek sędziego.

Barclays Asia TrophyEvertonRaport pomeczowy autor: źrodło: własne
Gorrann komentarzy: 211420.07.2015, 13:03

Oglądałem ostatnio Live i Clynea grał naprawdę dobrze.

grzegorz1211 komentarzy: 1026920.07.2015, 13:02

Milner pierwsza brama dla Liverpoolu szkoda że ze spalonego

Gorrann komentarzy: 211420.07.2015, 13:01

RelicT,

A Ty co sądzisz o moich 15?:P

Może macie racje ze Stonesem, bo głownie myślałem o jego grze w obronie, a nie strzelaniu:)

Master10

do obrońców dodałbym jeszcze Cresswela, bo dużo stałych fragmentów gry wykonuje i ma dobre wrzutki.

RelicT komentarzy: 407 newsów: 120.07.2015, 12:59

@master

Każdy ma swoje teorie i sposoby :)

Tak czy inaczej, jeżeli chodzi o fpl, życzę wszystkim mocnego punktowania w tym sezonie :)

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 320.07.2015, 12:58

12:39

LLORENTE NEARS REAL DEAL

Juventus striker Fernando Llorente is closing in on a move to Real Madrid, according to Tuttosport.

Newly-appointed Real manager Rafa Benitez is thought to hold Llorente in great esteem and would like to strengthen his attacking options at the Bernabeu with the acquisition of the Spain international.

Tuttosport claim negotiations between the two clubs have opened and are close to being finalised later this week.

Speculation surrounding Llorente’s future has been rife in recent weeks, with the Spaniard reportedly pursuing regular first-team football away from Turin.

Along with Madrid, he has also been linked with Liverpool and Tottenham.

Gdyby Real kupil Llorente, to kto wie czy Karim nie bylby na sprzedaz za odpowiednia kase ;]

new_star komentarzy: 6850 newsów: 920.07.2015, 12:57

RelicT

czyli w Twoim przypadku mocna łąwka to podstawa, bo rotujesz składem, bo niektórzy trzymają względnie drogich graczy na ławce tylko po, to żeby w razie jak ktoś nie zagra to ten gracz mógł wejść.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 320.07.2015, 12:57

a co do liverpoolu, to wlasnie leci ich mecz, clyne gra spoko, ale jest ciagle 0-0 - ogolnie jak maja lovrena, to zawsze mozna sie spodziewac, ze straca bramke i 4 punkty pojdzie sie kochac ;]

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 320.07.2015, 12:55

jak juz mowilem stones nie pasuje

everton w tamtym sezonie bardzo slabo bronil, stones moze jedynie dostac bonus lub strzelic po roznym, ale watpie

Najlepiej jest kupowac obroncow, ktorzy wlaczaja sie do akcji ofensywnych ( clyne, baines, bellerin, zabaleta, moreno ) lub takich co strzelaja bramki po roznych ( smalling, jagielka, terry, kompany, o shea - ma tez sporo bonusow )

Stonesa zamien na Azpiliquete - Azpi duzo asyst i bonusow nie ma, ale chelsea bedzie miala sporo czystych kont+ azpi najtanszy z obrony

Southampton mialo sezon zycia, ale czy teraz znowu beda tak fajnie grali? No to sie okaze po paru kolejkach, teraz to wiesz, Bolasie moze zrobic hattrick, a Chelsea moze zremisowac 0-0, trudno cos powiedziec

RelicT komentarzy: 407 newsów: 120.07.2015, 12:55

@new_star

Zależy, głównie patrze na terminarz. Przykładowo jeżeli mam Yaye Toure w składzie, a na ławce np Bolasie i w tym czasie Manchester City gra na wyjeździe z Chelsea, a Crystal Palace u siebie z QPR, to Yaya siada na ławce. To jest tylko taki przykład.

new_star komentarzy: 6850 newsów: 920.07.2015, 12:54

Gorrann

dla mnie postawa Swansea jest zagadką w tym sezonie.

imgur.com/g896q0W

Ustawilem takie cos, na kapitana mam Hazarda, na vice Cazorle.

Z chęcią przyjmę konstruktywną krytykę:)

Simao12 komentarzy: 775220.07.2015, 12:51

Ja tam zawsze zapominałem o FPL ale teraz ustawię sobie na stronę startową

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 320.07.2015, 12:50

relict - jak masz czas, to wchodzisz w sobote rano na strone bbc - masz tam ostatnie informacje o dostepnych pilkarzach

Jesli sprawdzasz sobie to i info jest w miare dobre, to nie musisz miec dobrej lawki, bo mozesz zrobic transfer czy pozmieniac dobrze sklad
Jak masz w skladzie ludzi regularnie grajacych, to bez sensu trzymac kolesia co kosztuje 6.0, a i tak go nie wpuszczasz przez 5-6 kolejek, bo inni graja

new_star komentarzy: 6850 newsów: 920.07.2015, 12:48

RelicT

wykorzystujesz ławkę do rotacji czy masz ją tylko po to, że jak ktoś nie zagra, to wtedy dany gracz wchodzi?

Dominik11 komentarzy: 2005720.07.2015, 12:47

El Confidencial uchodzi za dobre i przede wszystkim wiarygodne źródło informacji dotyczące Realu Madryt. To właśnie ten serwis zamieścił szczegółowe informacje dotyczące odejścia Gonzalo Higuaina, Mesua Oezila i Angela Di Marii. Teraz twierdzi, że Los Blancos pożegnają się z Karimem Benzemą. Ponoć w ciągu najbliższych dni dojdzie do rozmów między klubami. Natomiast zdaniem dziennikarza Kike Marina menedżer Kanonierów Arsene Wenger kontaktował się już samym piłkarzem, a Benzema nie powiedział "nie" odnośnie przenosin na Emiartes.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 320.07.2015, 12:46

Gorrann- najwazniejsze to robic transfery w piatek czy sobote rano, ja czesto zapominam w piatek robic trnafery, a w sobote przez 30-40 tygodni w roku jade na ryby z samego rana ;]

Ustawianie kapitana to podstawa ;]

Gorrann komentarzy: 211420.07.2015, 12:44

Master10

Nie widziałem nigdzie przycisku:)

2014/15 1804 1088209

Pierwszy pełen sezon w FPL:)

Mam nadzieje że teraz pójdzie mi lepiej. Jak macie jakieś wskazówki, to z chęcią przeczytam:P

Turek44 komentarzy: 231720.07.2015, 12:43

@tancredipalmeri
It's all true the Arsenal bid for Benzema: 45m€. Real Madrid was initially open to talk, but now they have stopped everything

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 820.07.2015, 12:43

thide
Szczególnie, że to wciąż nie top zawodnik na żądle.

2014/15 2102 51750

Od sezonu 2013/14 zacząłem grać mocną ławką, więc Twoja teoria w moim przypadku by się nie sprawdziła :)

thide komentarzy: 32389 newsów: 185220.07.2015, 12:41

Aubameyang to taki trochę lepszy i szybszy Welbeck. nie ma sensu sprowadzać kolejnego kalafiora

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52420.07.2015, 12:41

RIVALDO700
Z tegorocznych to jeden piłkarz jest już u nas - Cech. Może Schneiderlin.

Turek44 komentarzy: 231720.07.2015, 12:41

More like the bid wasn't acceptable ! Ever player has a price ! You can reject the bid but can you hold the player ? Ozcan na tt i link do sky o Aubie

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747420.07.2015, 12:40

,,Regarding the rumours that I want to change clubs, there's no truth in them''- Gotze told Bild.

GKS_AFC komentarzy: 871520.07.2015, 12:40

Ja tez jest za dołączniem Auba to byłaby szybkość w ataku Theo - Auba- Sanchez a za nimi Ozil !

maciekbe komentarzy: 1245820.07.2015, 12:40

@MG mi link działa normalnie

tak sobie przeglądam transfery naszych rywali i myślę sobie, że ten sezon będzie bardzo ciężki. Już nawet nie chodzi mi o ManU czy resztę naszych bezpośrednich rywali a o ekipy ze środka tabeli. Fajnie, że liga się jeszcze bardziej wyrównuje ale już czuję nadchodzącą frustrację po wymęczonych zwycięstwach albo głupich remisach

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 320.07.2015, 12:40

gorrann - wejdz w swoja historie :D

gameweek history

pierre_afc komentarzy: 1207120.07.2015, 12:39

Jeśli przyjdzie napastnik to jakiś szybki. Widać, że Ozil lubi grać z szybkimi zawodnikami bo tacy nie ograniczają jego genialnych podań. Dlatego Mesut dobrze się dogaduje z Theo i Alexisem, a z takim OG12 nie :)

new_star komentarzy: 6850 newsów: 920.07.2015, 12:39