Arsenal wygrywa Barclays Asia Trophy!

Arsenal wygrywa Barclays Asia Trophy! 18.07.2015, 15:19, 1700 komentarzy

Kanonierzy nie zawiedli swoich fanów, pokonali Everton 3-1, triumfując w finale turnieju Barclays Asia Trophy i do Londynu wrócą z nowym trofeum. Początkowo mecz nie zachwycał, dwadzieścia minut pierwszej połowy dłużyły się, brakowało emocji. Dopiero przed przerwą Arsenal obudził się nieco, kontynuując dobrą grę w drugiej części batalii. The Toffees odstawali od rywala, ale również pokazali kilka niezłych zagrań, natomiast Barkley zdobył wspaniałego gola.

Siedem bramek strzelonych i jedna stracona - to bilans całych rozgrywek. Zadanie wykonane, dwa mecze wygrane, można więc już myśleć o przygotowaniach do zaczynającego się za tydzień Emirates Cup. Tam przeciwnikami Arsenalu będą Olimpique Lyon i Wolfsburg.

Poniżej składy obu ekip:

Arsenal: Cech – Bellerin (71' Debuchy), Koscielny, Chambers, Gibbs – Ramsey, Cazorla (76' Coquelin), Wilshere (45' Oxlade-Chamberlain), Ozil, Walcott (71' Arteta) – Giroud (76' Akpom)

Everton: Robles – Coleman, Stones (84' Browning), Jagielka (Hibbert), Garbutt – Barry, McCarthy (61' Osman), Deulofeu (45' Mirallas), Naismith (45' Barkley), Cleverley – Kone (61' Lukaku).

Początkowe minuty spotkania przebiegały dosyć spokojnie. Sporo niedokładności u jednych i drugich. Przy piłce głównie utrzymywali się zawodnicy Evertonu i to oni stworzyli najgroźniejszą akcję. Deulofeu urwał się prawą stroną, miał mnóstwo miejsca, wpadł w pole karne, ale nie potrafił dokładnie podać do swojego partnera.

Czas mija, a strzałów i emocji brak... Warto odnotować bardzo ciepłe powitanie dla Petra Cecha. Kiedy tylko 33-latek był w posiadaniu futbolówki, na trybunach pojawiała się wrzawa.

W 21. minucie podopieczni Wengera oddali pierwszy celny strzał, jednocześnie zdobywając bramkę! Santi Cazorla posłał genialne podanie do Walcotta z okolicy środka boiska. Anglik - co nie dziwi - okazał się najszybszy, dopadł do piłki i pokonał Roblesa. 1-0!

W 26. minucie nastąpiła przerwa na uzupełnienie płynów. Gracze odpoczęli chwilkę i wrócili do rywalizacji. Jakiś czas później Ramsey spróbował strzału z kilkunastu metrów, ale jego uderzenie po ziemi było niecelne. The Gunners przycisnęli, lecz nie potrafili podwyższyć prowadzenia.

Arbiter doliczył 60 sekund, a po ich upłynięciu zakończył pierwszą połowę.

W przerwie nastąpiły pewne zmiany. Roberto Martinez wprowadził Barkleya za Naismitha oraz Mirallasa za Deulofeu. Trener londyńczyków posłał na boisko Chamberlaina, który zastąpił Wilshere'a.

Niedługo potem Petr Cech popisał się piękną paradą po strzale Garbutta. Arsenal odpowiedział próbą Cazorli, ale Robles, choć niepewnie, obronił.

W 54. minucie Chamberlain dośrodkował w pole karne Evertonu. Jeden z obrońców wybił piłkę wprost pod nogi Girouda. Francuz skiksował, podając jednocześnie do Walcotta, jednak ten uderzył obok słupka. Następnie szczęścia szukał Bellerin, lecz Robles przeniósł piłkę nad poprzeczką. Rzut rożny...

I właśnie ten stały fragment gry pozwolił Arsenalowi zwiększyć prowadzenie. Kanonierzy zdecydowali się na krótkie rozegranie. Piłkę przed szesnastką otrzymał Cazorla, zabawił się w dryblera i strzałem lewą nogą po ziemi pokonał bramkarza rywali. 2-0!

Kolejne roszady: Lukaku w miejsce Kone, McCarthy zmieniony przez Osmana.

Piłkarze Wengera nie zatrzymują się! Santi do Mesuta, ten wbiega w pole karne i zdobywa gola. Już chyba nikt ani nic nie odbierze pucharu londyńczykom. 3-0 w 62. minucie!

Ależ blisko czwartego gola dla The Gunners! Oxlade-Chamberlain pomylił się jednak nieznacznie. Moment później nastąpiła przerwa na uzupełnienie płynów, podczas której Wenger dokonał zmian - Arteta za Walcotta, Debuchy za Bellerina.

Cech nie odnotuje czystego konta w swoim debiucie. Chamberlain stracił piłkę na swojej połowie, a Barkley świetnym strzałem z linii pola karnego umieścił futbolówkę w siatce. 3-1! Czy Everton stać na więcej?

Francuski trener dokonuje następnych roszad w składzie: Coquelin zastępuje Cazorlę, a Akpom Girouda. The Toffees zdejmują Jagielkę i Stonesa, a za nich pojawiają się Hibbert i Browning.

Przed końcem spotkania swoją szansę zmarnował Akpom. Jego strzał z dużym trudem wybronił Robles. Do drugiej połowy doliczone zostały dwie minuty, po których rozbrzmiał gwizdek sędziego.

@pierre
Aż tak bardzo wierzysz w Mingsa i Jerome?

new_star komentarzy: 6852 newsów: 920.07.2015, 11:22

Własnie Clyne może nie mieć tylu zadań ofensywnychco w Soton, gdzie jak wiemy boczni obrońcy odgrywali dużą rolę.

pierre_afc komentarzy: 1207120.07.2015, 11:20

Skład mistrzowski o nazwie "Pierre Ty Idioto" obecnie ma następujący skład: Mignolet - Mings, Schlupp, Smalling, Cedric - Sterling, Theo, Ozil, Mane - Jerome, Costa. W rezerwie: Stekelenburg, Chadli, Gomis oraz Ashley Williams.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52420.07.2015, 11:20

I wciąż nie ma nikogo kto zastąpiłby Girouda.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 320.07.2015, 11:16

stones mi nie pasuje, bo duzo punktow to on nie zdobedzie, chyba ze everton bedzie gral na zero z tylu w co watpie, lepiej cos pozmieniaj i wez azpiliquete
liverpool zapewne znowu bedzie tracil sporo bramek, wiec clyne choc dobry w ofensywie to jest dosc ryzykowny

Jesli chcesz grac fabianskim to mozesz olac speroniego i kupic kogokolwiek za 4.0, aby zaoszczedzic 0,5

Za Bolasiego mozna wziac i Jedinaka, bo ma sporo goli + wykonuje rzuty karne, ale wiadomo to troche loteria

W sparingach West Hamu Payet ladnie gra i strzela, ale pierwszy mecz to bedzie mial tylko 2 punkty, bo graja z Arsenalem :)

kaman17 komentarzy: 498620.07.2015, 11:16

Dwóch? Nie ma szans, skończymy z Dzeko :d

new_star komentarzy: 6852 newsów: 920.07.2015, 11:15

Gorrann

nie wiem ile kosztuje Kościelny, ale ja bym wziął go zamiast Pera

Shogun666 komentarzy: 43020.07.2015, 11:15

Spekulacje z Dzeko są co okienko. Osobiście nawet spoko. Sprawdzony typ podobony do Żwira, ale mobliniejszy.

amadi00 komentarzy: 25820.07.2015, 11:13

Anglia Arsenal chce sprowadzić do siebie piłkarza Manchesteru City Edina Dzieko. Menadżer Kanonierów Arsene Wenger chce w tym oknie transferowym pozyskać jeszcze napastnika a reprezentant Bośni i Hercegowiny jest jednym z kandydatów. Media spekulują że na Emirates Stedium może trafić również Karim Benzema.

new_star komentarzy: 6852 newsów: 920.07.2015, 11:13

jakieś nowe ploteczki?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747420.07.2015, 11:13

Newcastle agree 7m deal for Chancel Mbemba /the times/

Romero to complete move this week #MUFC /Wayne Veysey/

Gorrann komentarzy: 212820.07.2015, 11:11

Ma ktoś może jakiś pomysł na skład? Albo zmianę w FPL?

imgur.com/eeKjvaP

RelicT komentarzy: 407 newsów: 120.07.2015, 11:01

Piłeczka zajefajna, trzeba niestety poczekać aż cena troche spadnie

Simao12 komentarzy: 775220.07.2015, 10:57

Ok masz rację, zmyliła mnie strona sportsdirect gdzie nike ordem 2 jest opisana jako 3

RelicT komentarzy: 407 newsów: 120.07.2015, 10:56

*Nike Ordem 3

Gorrann komentarzy: 212820.07.2015, 10:54

Gracie w Fantasy Premier League? wybraliście już składy?

lukasz845 komentarzy: 454420.07.2015, 10:53

carlosV

Ściągnij sobie ccleanera i sprawdź czy masz go w autostarcie, jak tak to go wywal, powinno wystarczyć

RelicT komentarzy: 407 newsów: 120.07.2015, 10:52

@Simao12

Porównaj Nike pitch i Nike order 3, ja tutaj żadnego podobieństwa nie widze..

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9220.07.2015, 10:50

Lays
Jak dla mnie to Chambers będzie takim zmarnowanym talentem. Mnie on osobiście nie przekonuje. Stylem gry jest pomiędzy Kosą a Perem. Nie jest szybki, nie jakoś specjalnie wysoki, niedoświadczony. Taki przeciętny.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 120.07.2015, 10:47

powie mi ktoś jak wywalić office'a z systemu? nie mogę go usunąć, pojawia się jakiś błąd 1058-4 i napisane jest bym się upewnił czy usługa nie jest wyłączona przez windows. przez to gówno nie mogę zainstalować innej wersji, ta którą mam już nie działa.

grzegorz1211 komentarzy: 1028420.07.2015, 10:34

RvP lamentuje na LvG że ten nie był wobec niego uczciwy i po kontuzji nie był sprawiedliwie traktowany... Ma czego chciał

lays komentarzy: 3987120.07.2015, 10:27

Ciekawe co z Chambersem. Ja bym go wypozyczyl na pol roku przynajmniej do klubu BPL.

Wenger widzi go jako ŚO, a jest dopiero 4 wyborem. Na PO mamy juz 2 graczy, wiec tak slabo z Chambersem

kaziu874 komentarzy: 673220.07.2015, 10:20

Ile Chelsea dała za Matica? Sporo, sporo więcej niż te 25 mln funtów i patrzcie jaki mają z tego pożytek teraz. Oczywiście przepłacili, ale kto teraz nie przepłaca? Schneiderlin może nie jest wart tych 25 mln funtów, ale bliżej tej kwoty niż marne 15 mln. Moim zdaniem Wenger zrezygnował z niego ze względu na tygodniówke, która jest około 2 razy większa niż Matica czy Coquelina. Zdecydowana przesada i jak Morganowi tak zależało na takiej kasie to bardzo dobrze, że Wenger go odpuścił.

Simao12 komentarzy: 775220.07.2015, 10:15

Nike pitch jest prawie identyczna i kosztuje 5 dyszek

GKS_AFC komentarzy: 871720.07.2015, 10:15

ja mam nadzieję ze z tym Llorent to plota...

RelicT komentarzy: 407 newsów: 120.07.2015, 10:11

@Kowal

Tak! Nike Ordem 3 dokładnie!

Uuuaaa na alledrogo.pl stoi po prawie 400 zł, trzeba poczekać na jakieś tańsze repliki.

Kowal96 komentarzy: 1758920.07.2015, 10:04

RelicT

Chodzi Ci o Nike Ordem?

RelicT komentarzy: 407 newsów: 120.07.2015, 10:02

Ludziska, jak się nazywa model nowej piłki na sezon 2015/16 BPL ?

Kowal96 komentarzy: 1758920.07.2015, 09:55

kanonierzy.com/section.php?id=37

Przydałaby się jakaś aktualizacja ;)

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9220.07.2015, 09:52

Llorente z Juve ponoć jest blisko Realu.
Być może po tym Benzema będzie chciał odejść a wtedy Wenger postara się o Francuza?

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 320.07.2015, 08:53

Fanatic

Najlepiej 18, przecież ławka musi też być dobra

Fanatic komentarzy: 599120.07.2015, 08:38

Ależ skąd nam potrzeba najlepiej kupić 11 nowych graczy bo transfery "gwarantujom" mistrzostwo....

Takie ala kury

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 320.07.2015, 08:17

Widać,im o wiele bardziej potrzebne były te transfery niż nam. Arsenal ma bardzo zgraną ekipę i trzeba tylko 1 transferu max 2, ale trzeba czekać na okazję

loool komentarzy: 95020.07.2015, 08:01

"jakiś agent, który pisze na twitterze informacje na temat transferów zespołów, które ponoć później się sprawdzaja"