Arsenal wygrywa Barclays Asia Trophy!

Arsenal wygrywa Barclays Asia Trophy! 18.07.2015, 15:19, 1700 komentarzy

Kanonierzy nie zawiedli swoich fanów, pokonali Everton 3-1, triumfując w finale turnieju Barclays Asia Trophy i do Londynu wrócą z nowym trofeum. Początkowo mecz nie zachwycał, dwadzieścia minut pierwszej połowy dłużyły się, brakowało emocji. Dopiero przed przerwą Arsenal obudził się nieco, kontynuując dobrą grę w drugiej części batalii. The Toffees odstawali od rywala, ale również pokazali kilka niezłych zagrań, natomiast Barkley zdobył wspaniałego gola.

Siedem bramek strzelonych i jedna stracona - to bilans całych rozgrywek. Zadanie wykonane, dwa mecze wygrane, można więc już myśleć o przygotowaniach do zaczynającego się za tydzień Emirates Cup. Tam przeciwnikami Arsenalu będą Olimpique Lyon i Wolfsburg.

Poniżej składy obu ekip:

Arsenal: Cech – Bellerin (71' Debuchy), Koscielny, Chambers, Gibbs – Ramsey, Cazorla (76' Coquelin), Wilshere (45' Oxlade-Chamberlain), Ozil, Walcott (71' Arteta) – Giroud (76' Akpom)

Everton: Robles – Coleman, Stones (84' Browning), Jagielka (Hibbert), Garbutt – Barry, McCarthy (61' Osman), Deulofeu (45' Mirallas), Naismith (45' Barkley), Cleverley – Kone (61' Lukaku).

Początkowe minuty spotkania przebiegały dosyć spokojnie. Sporo niedokładności u jednych i drugich. Przy piłce głównie utrzymywali się zawodnicy Evertonu i to oni stworzyli najgroźniejszą akcję. Deulofeu urwał się prawą stroną, miał mnóstwo miejsca, wpadł w pole karne, ale nie potrafił dokładnie podać do swojego partnera.

Czas mija, a strzałów i emocji brak... Warto odnotować bardzo ciepłe powitanie dla Petra Cecha. Kiedy tylko 33-latek był w posiadaniu futbolówki, na trybunach pojawiała się wrzawa.

W 21. minucie podopieczni Wengera oddali pierwszy celny strzał, jednocześnie zdobywając bramkę! Santi Cazorla posłał genialne podanie do Walcotta z okolicy środka boiska. Anglik - co nie dziwi - okazał się najszybszy, dopadł do piłki i pokonał Roblesa. 1-0!

W 26. minucie nastąpiła przerwa na uzupełnienie płynów. Gracze odpoczęli chwilkę i wrócili do rywalizacji. Jakiś czas później Ramsey spróbował strzału z kilkunastu metrów, ale jego uderzenie po ziemi było niecelne. The Gunners przycisnęli, lecz nie potrafili podwyższyć prowadzenia.

Arbiter doliczył 60 sekund, a po ich upłynięciu zakończył pierwszą połowę.

W przerwie nastąpiły pewne zmiany. Roberto Martinez wprowadził Barkleya za Naismitha oraz Mirallasa za Deulofeu. Trener londyńczyków posłał na boisko Chamberlaina, który zastąpił Wilshere'a.

Niedługo potem Petr Cech popisał się piękną paradą po strzale Garbutta. Arsenal odpowiedział próbą Cazorli, ale Robles, choć niepewnie, obronił.

W 54. minucie Chamberlain dośrodkował w pole karne Evertonu. Jeden z obrońców wybił piłkę wprost pod nogi Girouda. Francuz skiksował, podając jednocześnie do Walcotta, jednak ten uderzył obok słupka. Następnie szczęścia szukał Bellerin, lecz Robles przeniósł piłkę nad poprzeczką. Rzut rożny...

I właśnie ten stały fragment gry pozwolił Arsenalowi zwiększyć prowadzenie. Kanonierzy zdecydowali się na krótkie rozegranie. Piłkę przed szesnastką otrzymał Cazorla, zabawił się w dryblera i strzałem lewą nogą po ziemi pokonał bramkarza rywali. 2-0!

Kolejne roszady: Lukaku w miejsce Kone, McCarthy zmieniony przez Osmana.

Piłkarze Wengera nie zatrzymują się! Santi do Mesuta, ten wbiega w pole karne i zdobywa gola. Już chyba nikt ani nic nie odbierze pucharu londyńczykom. 3-0 w 62. minucie!

Ależ blisko czwartego gola dla The Gunners! Oxlade-Chamberlain pomylił się jednak nieznacznie. Moment później nastąpiła przerwa na uzupełnienie płynów, podczas której Wenger dokonał zmian - Arteta za Walcotta, Debuchy za Bellerina.

Cech nie odnotuje czystego konta w swoim debiucie. Chamberlain stracił piłkę na swojej połowie, a Barkley świetnym strzałem z linii pola karnego umieścił futbolówkę w siatce. 3-1! Czy Everton stać na więcej?

Francuski trener dokonuje następnych roszad w składzie: Coquelin zastępuje Cazorlę, a Akpom Girouda. The Toffees zdejmują Jagielkę i Stonesa, a za nich pojawiają się Hibbert i Browning.

Przed końcem spotkania swoją szansę zmarnował Akpom. Jego strzał z dużym trudem wybronił Robles. Do drugiej połowy doliczone zostały dwie minuty, po których rozbrzmiał gwizdek sędziego.

arsenal159
O szafie i sejfie? Średnio chce mi się w to wierzyć, że to naprawdę.

new_star komentarzy: 6852 newsów: 919.07.2015, 21:41

arsenallord

ja bym chciał, ale brak prądu. A coś się tak wydarzyło czy tak po prostu pytasz?

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29719.07.2015, 21:41

simpllemann

Słyszałeś to wkręcenie ostatnie Kamila Nosela?

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29719.07.2015, 21:39

Oglądacie może tvp2? Radiozet dwójki, czy coś takiego?

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9219.07.2015, 21:29

Najlepszy redkator ma w ulubionym klubie wpisane" Arsenal Londyn" :) Troche śmieszne, ale sam tak długo miałem :D

lays komentarzy: 3987119.07.2015, 21:28

Niewiele osób wie, że grając w Fulham Edwin van der Sar bardzo liczył na transfer do Arsenalu. Holendrowi pasowało życie w Londynie, ale - co chyba jasne - nie zamierzał w Fulham występować przez kilka lat. Liczył, że zagra w Arsenalu i właśnie na mecze z "Kanonierami" spinał się podwójnie. Spodobało mu się też, kiedy pewnego razu Peter Schmeichel powiedział w TV, że "van der Sar mógłby trafić do Manchesteru United albo Arsenalu". Jak wiemy, ostatecznie trafił do MU, z którym wygrał wszystko, co było do wygrania.

new_star komentarzy: 6852 newsów: 919.07.2015, 21:28

u kogo burza jest?

new_star komentarzy: 6852 newsów: 919.07.2015, 21:25

dziękówa wam.

new_star komentarzy: 6852 newsów: 919.07.2015, 21:24

arsenal159

widzisz, bo ja pod tym newsem szukałem tego.

arsenallord komentarzy: 29722 newsów: 11719.07.2015, 21:24

new---> Widzisz sondę? Od razu poniżej.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29719.07.2015, 21:23

newstar

pod sondą o Petrze Cechu

Statystyki strony ---> + więcej statystyk klikasz i masz :)

new_star komentarzy: 6852 newsów: 919.07.2015, 21:22

simpllemann

i to byli w stanie grać remis, a żeby nie fatalny błąd Barana przy pierwszej bramce, to może i 3 pkt jakimś cudem.

Rider komentarzy: 242219.07.2015, 21:21

haxball.com/?roomid=~2e0ed3ba18185877b180df7655d2543f66709a9507f1bad0b374038ea50274ba2

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52419.07.2015, 21:18

Ciekawy skład wystawił dziś Michał Probierz.
1984, 1988 (dwóch), 1990 (dwóch), 1992, 1993, 1994, 1995, 1997, 1998. To roczniki wyjściowej "11".

Jeszcze lepiej prezentowała się ławka rezerwowych - 1996 (dwóch), 1998 (czterech).

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 119.07.2015, 21:16

barney

zmokłem

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 119.07.2015, 21:13

Pewnie,że świetny i ma jakość!

arsenallord komentarzy: 29722 newsów: 11719.07.2015, 21:12

Gourcuff to świetny piłkarz. Jak gra to zazwyczaj kapitalnie. Tylko częste kontuzje. Szkoda go trochę.

Barney komentarzy: 2093919.07.2015, 21:12

Cze

zmokłem to poprawna forma czy zmoknąłem.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9219.07.2015, 21:03

O Gourcuff'ie to ja już wczoraj pisałem :) 29 lat i z Francji- dla Wengera to idealny zawodnik.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 119.07.2015, 21:03

'according to talkSPORT'

to tak jakby powoływać się na info od babki z kiosku

mitmichael komentarzy: 4924319.07.2015, 20:58

Arsene Wenger has left the door open for a move for Real Madrid striker Karim Benzema, according to the Sun.

He said: “Benzema is not one that is happening at the moment but if I can find an exceptional player to strengthen the squad I will do it.

“We don’t rule out another signing and we don’t guarantee that we will buy.

“I am happy with the squad we have but it depends what is in the market."

Nie wiem czy BBC informuje o Gourcuffie ale Mirror to juz na pewno

Arsenal are also weighing up a move for out-of-contract midfielder Yoann Gourcuff.

The former Lyon man is a free agent and, according to talkSPORT, is attracting interest from Liverpool and Arsenal.

Manchester City could also be tempted to take a chance of the playmaker, following his release by Lyon.

Gourcuff has 31 caps for France and will be looking for one last big move before entering his 30s.

Nie wiem czy BBC informuje o Gourcuffie ale Mirror cos tam jednak

lays komentarzy: 3987119.07.2015, 20:57

arsenal

Ja wczoraj czytalem plotki o Gurkufie na bodajze metro :D On jest łączony z nami zawsze

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29719.07.2015, 20:52

KoL żartował z tym Gourcuffem :D

lays komentarzy: 3987119.07.2015, 20:51

Nie wiem, ale dziwne to dla mnie :D Wenger chcial i Vidala i Sznederle, a na obu nagle skąpił. Oddaje Flaminigego i taki Vidal to teraz by sie przydal tu, natomiast Gourcuff ?! :D On jak Kalou, co okienko z łączony z nami.

Widzieliscie co sky sports napisalo? Złożyliśmy 28,6 mln funtow za Aube... Oferta zostala odrzucona i wrocimy z druga oferta powzej 30 mln funtow.

A niektorzy tu smiali sie z 32.5 mln funtow za Benteke :P

schnor25 komentarzy: 1854619.07.2015, 20:49

W Turbokozaku dwie nowe konkurencje dodali

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 119.07.2015, 20:44

Arsenal are weighing up a move for out-of-contract midfielder Yoann Gourcuff. BBĆ

nie bedzie Flama to znajdzie się miejsce dla nowej gwiazdy

Mihex komentarzy: 2360419.07.2015, 20:28

Outlaw* literówka się wkradła :P

Mihex komentarzy: 2360419.07.2015, 20:27

Bo Oltlaw Wlazłemu na alley oopa dał :P Ale Mariusz rady nie dał :P

arsenallord komentarzy: 29722 newsów: 11719.07.2015, 20:24

new---> Po prawej stronie masz zakładkę "Statystyki strony", a tam "więcej statystyk". Wszystko tam masz napisane.

Simao12 komentarzy: 775219.07.2015, 20:20

Dodanych newsów w serwisie: 4575
Patryk

Kaczaza komentarzy: 722319.07.2015, 20:19

arsenal159
Sprawdziłem kopsnij drina..ubaw mam..znasz więcej takich śmiesznych rzeczy?

Mihex komentarzy: 2360419.07.2015, 20:09

Włączyłem sobie mecz Wojsko Polskie- Gortat Team (TVP sport, ale tylko na stronie) całkiem zabawnie to wygląda :D Gortat pod koszem zgarnia wszystko i laga do Bełcik która kampi pod koszem przeciwnika :P

new_star komentarzy: 6852 newsów: 919.07.2015, 20:07

kiedy u kobiet zaczęła się liga i kiedy skończy? Bi widzę, że 8 kolejka trwa.